Бял равнец - "избавление от всички беди"

  • 471 153
  • 767
  •   3
Отговори

Анкета

Колко знаеш и употребяваш Белия равнец ?

Опции:

# 120
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 216
От няколко месеца имам болезнена "буца" от вътрешната страна на подбедрицата, малко над глезена. Изгежда е някакъв възпалителен процес, защото тази сутрин беше зачервено и по-топло от околната кожа. Дали няма да се повлияе добре от мехлем с бял равнец? Никак не ми се ходи на лекар.

# 121
  • Мнения: 260
Полезна тема! Тази вечер ми се допи чайче, и гледам в шкафа се мъдри бял равнец, купих го от един дядо в Родопите като бяхме на екскурзия есента, реших да цъкна в нета как точно се приготвя чайчето и ви открих  Hug ами почвам го, не знам дали ми има нещо, но профилактично ще си го пия, ще проуча кога и как се бере, и тогава ще ми е още по -вкусен като си го осигурявам сама  Mr. Green

# 122
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 310
Споделям, че цикъла ми не се повлия, в смисъл, боля ме и нямаше облекчаване.
Но аз не бях толкова прилежна, пих го все по два пъти на ден, не повече от месец.
Сега съм прекъснала, но смятам пак да почна, с повече упоритост Wink

# 123
  • Мнения: 624
Благодаря на всички за хубавата тема!  Heart Eyes

До голяма степен умишлено се прикрива лечебните възможности, не само на Белият равнец, но и на много други билки. А повечето билки са свободно достъпни в природата.
Peace   Точно защото са безплатни за това и билколечението не се препоръчва. Но както съм писала и в други теми, след като съвременната медицина повече от година с тъпчене на химия си остана безсилна пред едно мое заболяване, за един месец успях да се излекувам само с билки!  Grinning
Няма болест, която да не може да бъде излекувана от майката Природа!

# 124
  • Мнения: 230
Здравейте  Hug...Искам да попитам белия равнец може ли да се пие в комбинация с копривата? И кои билки са за надбъбречните жлези???

# 125
  • София
  • Мнения: 5 549
Записвам се.  Hug

Някоя от вас пила ли е бял равнец като профилактика срещу мигренозни пристъпи и какъв е бил ефекта, моля да споделите?   bouquet

# 126
  • Мнения: 0
                                                                                                                                                         da ,naistina trqbva da e uporit 4ovek s bilkite!predi 5-6 god.imah stra6ni bolki v leviq qi4nik,koqto bolka ne se povliqva6e ot spazmolitici.pro4etoh za beliq ravnec i s nedoverie zapo4nah da go piq(ot 4udo) .povqrvaite ,4e 30 min. sled tova ne use6tah nikakva bolka.iz4ezna mi i kistata,koqto po kasno mi bqha otkrili.vqrvaite v bilkite!!! Baba Vanga e kazala - SVETA S BILKITE E ZAPO4NAL I S BILKITE 6TE SVAR6I!!!

# 127
  • Мнения: 5 593
Повдигам тази тема ,за да питам с кой други билки може да се комбинира белия равнец?

Някой да сподели дали му е помогнал белия равнец при миоми или кисти??

Последна редакция: пт, 12 авг 2011, 16:09 от monii

# 128
  • Мнения: 481
Аз съм си направила следната комбинация -х 50 г. бял равнец,невен и полски хвощ , разбъркала съм ги хубаво в една кесия и си запарвам по 1 суп. лъжица в 300-400 мл. вода. Кисне 12-20 мин, прецеждам и изпивам. Имах някакви болки ниско долу в корема , но така и не отидох на доктор. Минаха ми от пиенето на този чай. Сега си го пия, ей така, профилактично, когато се сетя . Чувствам се добре. Изпит вечер, действа страшно успокояващо и помага за добър сън.

# 129
  • Мнения: 4
Здравейте,

от скоро и аз пия бял равнец по препоръка на мой познат физиотерапевт, който е специализирал китайска медицина в китай. Каза ми да го пия по два пъти на ден, сутрин и вечер в продължение на 3 месеца. В моя случай проблем със слузести запушвания на маточните тръби в роговата част на матката. Разбира се не смятам да споделям това с моя лекар, но мисля че няма да ми навреди да пробвам. Като цяло се чуствам доста добре от както го пия.

Успех на всички! Simple Smile

# 130
  • Мнения: 234
Повдигам тази тема ,за да питам с кой други билки може да се комбинира белия равнец?

Някой да сподели дали му е помогнал белия равнец при миоми или кисти??

На мен.Чудесен е.
Комбинирала съм го с невен и коприва.

# 131
  • Мнения: 234
От няколко дни имам непрестана тъпа болка ниско долу в корема, правих си изследвания кръв и урина ок са, ходих при хирурк и според него съм добре, гинеколога също нищо не видя и в крайна сметка получих рецепта за обезболяващи и ме отпратиха. Купих си две пакетчета бял равнец, та въпроса ми е само да го пия или да си направя и ваната за половин тяло? Пропуснах да кажа че нямам никакви други симпроми от рода на бяло течение, нередовен цикъл и т.н.


P.S. Необходимо ли е да го комбинирам с други билки?

Можеш да си правиш бани. Аз си правя,но през лятото избягвам.
През кожата лекарствата като мазила,компреси,лапи,бани от билкови настойки се приемат по-добре,отколкото оралните.
Болката ти да не е колитна?

# 132
  • Мнения: 108
От няколко години си бера билки, които познавам, суша си ги и ги използвам за чай зимата. Определено вкусът на белият равнец не се харесва от всеки. Аз го използвах в малки количества и го комбинирах с другите билки, които съм си набрала, така че да не се усеща много.
Това лято си набрах доста равнец и сега си правя всяка вечер баня с него, защото имах вагинални проблеми и едновременно си пийвам по едно чайче. Имам малка миома и ще съм щастлива, ако се повлияе.
пухи-пухи, защо лятото избягваш баните? На мен сега ми е най-удобно - не е студено, децата са на село, имам доста време вечер, което да отделя за мен.

# 133
  • Мнения: 234

пухи-пухи, защо лятото избягваш баните? На мен сега ми е най-удобно - не е студено, децата са на село, имам доста време вечер, което да отделя за мен.

Заради топлото. Не съм сигурна,че при миоми и възли това е добре.
Аз си ги правя зимата и отварата не е топла,а хладка.
Топлото разширява кръвоносните съдове и се страхувам.

# 134
  • Мнения: 4
В книгата на Мария Требен "Здраве от аптеката на Господ" може да намерите много полезна информация за всички билки, начините на приложение и т.н мисля, че е задължителна книга за домашната библиотека.Ето линк към белият равнец Simple Smile
http://patishta.net/temi/bilki/treben3.htm

Общи условия

Активация на акаунт