Давайте съвети за подсилване на косата!

  • 8 195
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 206
Няма невъзможни неща.
Решила съм да си подсиля косата, която всъщност е три миши косъмчета.
Хем рядка, хем тънък косъм и много мекичка.
Въобще трагедия отвсякъде.
Вече няколко години ходя с къса коса, обаче вече реших, че ще я пускам дълга.
Обаче трябва явно някакви маски да правя, какво ли, за да я подсиля.
Казвайте, ще се мацам, ще се правя каквото е необходимо, но съм твърдо решена да развея грива. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 7 186
Свекито има такава коса- рядка, с тънък косъм и мека. Беше си поръчала няколко пъти от онова спрейче "Ерваматин" , дето го рекламират по ВеЕс Телешоп за плешиви и твърдеше, че имало чудесен ефект за сгъстяване на косата. Не знам колко е вярно, аз много им нямам доверие на тези продукти по принцип, но ако искаш го пробвай.
Друго укрепващо, което се сещам са витамини- Мерц, Ревалид и т.н., подхранващи ампули, готови маски, течни кристали или силикон и редовно подстригване на върховете, разбира се.
Хубаво е да си правиш подхранващи домашни маски по- честичко, ето тези със зехтина например са много хубави:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=33658.0

А за оформянето на косата може да използваш и някои хитрости, за да придадеш обем, примерно спрей за обем в комбинация с ролки за обем- от тези лепящите. Лесно е и не отнема време. Peace



# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Поля, ти я резна, когато беше хубава, сега - пак я пускаш Simple Smile Simple Smile
Моята маска я има в гореизброените, но пак да ти кажа:
2 с.л. зехтин, 1 жълтък, 1 с.л. алкохол (за да убие миризмата на яйце), 1/2 ч.ч. кисело мляко мазно. Към това можеш да добавиш ампули за коса от всеки магазин за козметика. Стоиш с него 10-ина минути, после измиваш с малко шампоан.
Можеш и да миеш косата с жълтък - наистина измива и подхранва, само после пак трябва малко шампоан за туширане на миризмата.
Към горното - подхранваща маска веднъж-дваж седмично (Дов, Суис формула и т.н. по избор), с която седиш поне 1/2 час (увиваш косата с найлон, отгоре кърпа - топлината позволява на маската да проникне по-дълбоко в косъма).

# 3
  • Мнения: 590
Поля,

едни е от най-добрите стимулатори за растеж на косата са хининова вода (маже се без измиване) и коприва. Копривата може и вътрешно да се приема (запарка, чай). И понеже листата и не са толкова приятни, корените имат същия ефект спрямо косата, но нямат мирис.
Маската на Бу е супер Grinning Алкохолът има ролята да загрява кожата и да прави проникването на активните съставки по-ефективно.

# 4
  • Sf
  • Мнения: 808
Аз се присъединявам към мненията на момичетата! Зехтинът само за 2 месеца ми съживи косата и спря косопада! От няколко месеца взимам и бирена мая с включен витаминен комплекс, казват биранета мая много укрепвала косъма и стимулирала растежа.
Успех от мен!

# 5
  • Мнения: 6 155
Освен маската на Бу, още можеш да пробваш:
- маски със зехтин
- с бадемово масло
- "стимулант за коса" на Икаров
Преди време имаше на една българска фирма масла/маски за коса /нещо като на икаров/ с различен ефект /за растеж, за руса коса, за тъмна, за косопад, и т.н./. Бяха в едни малки пластмасови шишета, в картонени кутийки. Мажеш се, завиваш с найлон и отгоре кърпа и стоиш 2ч. Обаче ефекта беше много добър. Прави се курс, който е 1мес., т.е 4 маски. Едната беше около 1-1,5лв. Но не съм ги виждала скоро newsm78

# 6
  • Мнения: 316
Препоръчвам ти горещо маската за коса "PhytoCarite" на Фитотератри - козметика за кожа и коса, която се продава само в аптеките. В нея се съдържа и кашу (дори мирише на кашу) и куп други полезни нещица....Малко е скъпичка - 150 гр мисля че беше за около 40 лв, но си заслужава...Аз бях сплетена на африкански плитчици и след разплитането им - имах косопад и ми беше нацъхтяла косата, та чак вързала Sad За един месец я възстанових с тази маска и шампоан с бадемово масло за чувствителен скалп на същата фирма. Успех, мила!

# 7
  • Мнения: 1 734
Стимуланта за коса на Икаров. Много помага и с малко постоянство се получават чудесни резултати.
За хининовата вода мога да кажа, че много замазва косата

# 8
  • Мнения: 6 206
Мерси!
Ще си направя стратегия и започвам да действам.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 423
Миличка, преди време бях пуснала подобна тема, не си спомням коя мацка ми беше предложила да пробвам със Себорал.При мен ефект определено има, само че проблема ми беше,че не ми растеше бързо косата, иначе ми е доста гъста.Втори месец се мажа(1,2 пъти седмично) и ефект определено има.Успех ти желая! Wink

# 10
  • Мнения: 271
За таблетките с бирена мая - не виждам резултат. Всъщност ги пия за кърма, освен това пия и Мерц за косата, но пада на поразия от около 2 месеца насам. Всеки ден чистя с прахосмукачката и цялата къща е непрекъснато с килим от косми  Sad Пробвах един тоник против косопад на Билка козметикс, ама то ужас - имах чувството, че ще ми изгори склапа. Питах една фризьорка дали да я режа съвсем къса, но ми каза, че файда няма да има - каквото трябва да опада след раждането, щяло да си опада, независимо от мерките.
Ако ми дадете съвет, ще съм ви благодарна, че вече коса не ми остана. Пиша тук, за да не пускам отделна тема.

# 11
  • Sf
  • Мнения: 808
За таблетките с бирена мая - не виждам резултат. Всъщност ги пия за кърма, освен това пия и Мерц за косата, но пада на поразия от около 2 месеца насам. Всеки ден чистя с прахосмукачката и цялата къща е непрекъснато с килим от косми Sad Пробвах един тоник против косопад на Билка козметикс, ама то ужас - имах чувството, че ще ми изгори склапа. Питах една фризьорка дали да я режа съвсем къса, но ми каза, че файда няма да има - каквото трябва да опада след раждането, щяло да си опада, независимо от мерките.
Ако ми дадете съвет, ще съм ви благодарна, че вече коса не ми остана. Пиша тук, за да не пускам отделна тема.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=43795.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=43358.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=41626.0

Eто няколко теми за бременните и родилите мами и проблемът с падащата коса. Разгледай, дано съм ти била от полза:)

# 12
  • Мнения: 271
Благодаря! Hug

Общи условия

Активация на акаунт