Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 20 септ. 2005, 08:14 ч.
  • Преглеждания  7 541  Мнения  59  Онлайн  1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 21 943
Съвсем сериозно питам, да не ми скочите сега.

По чужбинските форуми и сайтове има разни цифри, но в долари, които не ми говорят нищо. Опитвах се да правя сметки на база Фризолак, като пресмятах брой хранения х количеството, препоръчано на опаковката, но не съм сигурна, че е точно.

Питането ми е - колко струва храненето с адаптирано мляко до годинка, да речем, в зависимост от марката мляко и това, кога е захранено детето (знам, че тук има майки, които също захранват по-късно).

Благодаря!   bouquet

Реклама
# 1
  • София
  • Мнения: 6 317
НАН 1 мисля, че е около 7 лева (нямам точна цифра, защото докато беше малък Йоан струваше 6.10 в МЕТРО и после вдигнаха цените). Кутията е от 450 грама, което прави близо 3300 мл (1 мерителна лъжичка е около 4.1 грама). На 1 месец бебо хапваше 7х120 мл. Една кутия щеше да му стига за близо 4 дни. Следователно за тази възраст на месец от 30 дни щяха да са нужни 7 кутии и половина, което прави 52.5 лв.

Добре, че беше на смесено хранене  ooooh!

Мисля, че средното количество мляко на ден на два, три и т.н. месеца и горе-долу същото.

# 2
  • Sandhausen, Germany
  • Мнения: 2 779
Ние сме на Нутрилон и цената му е около 7 лв. Докато беше само на мляко изпиваше около 7 кутии на месец, а сега около 4.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 871
Аз мога да кажа за 8-9 месечно бебе. Хранене с Омнео 2 - 10.60 лв максимум на кутия. 400 гр. кутия - 80 бр. мерителни лъжички.
- осем месеца - 2 пъти дневно по 170 мл/общо 10 мерителни лъжички/ - значи 8 дена
За месеца - 40 лева
- 9 месеца - 2 пъти дневно по 200-210 мл/не знам колко точно излиза/ - 12 мерителни лъжички - една кутия стига за 6.6 дни
За месеца - 48 лева

Забележка: Бебето може да яде повече на тази възраст; Омнеото е сравнително по-скъпо от другите млека.

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 3 228
Ох, не ми смята сега, то и доста време мина, но едно е сигурно- доста е скъпичко!

# 5
  • София
  • Мнения: 6 317
Забравих да си кажа. Сега бебе пие по 3 кутии месечно, че и малко отгоре. Нестле Джунияр по 7.18 е кутията - 21.54 на месец.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 098
Чакай да ти кажа аз какви теми пущаш тиии Hug

Ами скъпичко си е, особено, като почне да изяжда по повечко, макар, че те пък се разреждат храненията тогава.....последно си спомням, че за две седмици изпиваше три кутии - значи сложи ги 7кут. за месец, 7х7=49 Grinning

С киселото мляко ми излиза 30х0,60=18лв.

# 7
  • out of space
  • Мнения: 7 477
Кутия и половина на месец. Това прави към 10 лв.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 032
В момента ни заминават близо две кутии фризовом на седмица. Цената е 8,30, което ще рече че за сега всяка седмица даваме по 16,60 само за фризовом. Кашите и пюретата да ги смятам ли  Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 437
Фризолак 1 от 0 до 6 месеца, 400 гр. е кутията с цена 7,10 лв. От 1 до 6 м. дават 5 приема за хранене. Съответно от 4 до 7 мерителни лъжички/4,3 гр/ за хранене. Ако приемем, че кутията има 90 мерителни лъжички смятай за колко време свършва. Ние сме на 4 м., храним се смесено, но ако се отбие съвсем 3 кутии не ми мърдат. Т.е. 21,30 лв на седмица и ако смятаме за месец става 85,20 лв.  Не ми харесва.........................

# 10
  • София
  • Мнения: 1 502
В края на 4-ти месец, преди да почнем пюретата отиваха средно малко над 3.5 кутии (двойни от 900 гр.). Храним се с Аптамил, едно от най-скъпите, по аптеките върви около 20, но ние го взимаме от Метро или Била по 17 (+- стотинки), при тази цена за месец е около 62-63 лева. Но ние хапваме сравнително по-малко от средната норма за възрастта, посочена на кутията.
Сега, когато хапваме мляко само три пъти на ден (и по едно зеленчуково и едно плодово пюре), млякото падна на около 42-43 лева (продължаваме да си ядем доста по-малко от средното - по 5 лъжички вместо по 7). Но понеже хапваме пюрета Хип и Семпер, за тях отиват към 120 лева месечно. Ако й сготвя понякога зеленчуково, предимно през уикенда, защото аз се върнах на работа след болничните, тази сметка може да падне с 10-15 лева месечно. Не съм смятала колко ще излезе ако се приготвят само домашни пюрета.

Последна редакция: вт, 20 сеп 2005, 13:40 от nati_nat

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 213
Ние сме на Омнео1 - 10лв кутията, сега пие около кутия на 3 дни, тоест около 10 кутии на месец - 100 лв (за четвърти месец), естествено преди това беше по-малко количеството, а и ни предстои захранване.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 1 913
стойността на ад.мляко бледне пред тази на пюретата, когато започне захранването. На нас ни предстои захранване с месни пюрета и си мисля че един храноден би изглеждал приблизително така:

1 плодово пюре - 1.85
1 месно пюре - 2.00
1 каша-лека нощ - 2.60
1 сок евентуално - 1.90
ОБЩО: 8.35 ЛЕВА  Shocked
Месечния разход лесно може да бъде пресметнат. Затова всички разноски за ад.мляко ми се струват направо незначителни Crazy

Естествено възможни са икономии и много вариации  Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 6 098
стойността на ад.мляко бледне пред тази на пюретата, когато започне захранването. На нас ни предстои захранване с месни пюрета и си мисля че един храноден би изглеждал приблизително така:

1 плодово пюре - 1.85
1 месно пюре - 2.00
1 каша-лека нощ - 2.60
1 сок евентуално - 1.90
ОБЩО: 8.35 ЛЕВА  Shocked
Месечния разход лесно може да бъде пресметнат. Затова всички разноски за ад.мляко ми се струват направо незначителни Crazy

Естествено възможни са икономии и много вариации  Wink


Е, то за това си има решение - готви вкъщи Wink А и една каша ти стига за две седмици и вместо сок по 1,90 можеш да взимаш сок по 0,50лв. или да даваш прясно изцеден, или пасиран плод.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 437
Много, поне за нашето семейство.
Давам ти сметката за хранене на тримсечно бебе, което не е захранено.

На едно хранене слагам по 5.5м.л мляко * 5.5г
Това прави 30.25г на хранене.

Имаме 5 хранения * 30.25 = 151.25г на ден
Кутията е 600г и ни стига за 3-4дни, т.е. по две кутии на седмица (средно)

Млякото е Милумил ХА, което в района на квартала намирам за 19.60лв. Най- евтино съм виждала за 17.60лв, но вече нещо не зареждат. Явно само аз съм купувач на това мляко. В Била и Метро не се продава.

Значи за месец отиват 8 кутии мляко * 19.60 = 156.80лв.

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт