Колко струва да се храни бебето с адаптирано мляко?

  • 11 007
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Офф - Виви, не можах да не се възхитя на мотото под лентичката ти.  Mr. Green Просто върхът!   bouquet

# 31
  • София
  • Мнения: 15 216
Офф - Виви, не можах да не се възхитя на мотото под лентичката ти.  Mr. Green Просто върхът!   bouquet
   newsm47

# 32
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Офф - Виви, не можах да не се възхитя на мотото под лентичката ти.  Mr. Green Просто върхът!   bouquet
   newsm47

Зъхи, не се връзвай толкоз на това Мото, че виждаш ли с работа къФ златен зъбец си е купила  Twisted Evil
 Laughing Laughing Laughing

# 33
  • София
  • Мнения: 6 743
НАН - бяхме на него - на месец максимум 8 кутии - средно по 7 лева - 56 лв.За това сега сме на НЕстоген - 5 лв. е кутията!

# 34
  • Мнения: 397
Да кажа и моето мнение по въпроса  Grinning
Аз кърмих почти до 5-тия месец. През това време гледах да ям по качествена и питателна храна, пиех фрешове и повече плодове и зеленчуци. Всички знаем за какви цени става въпрос отосно хранителните продукти  Naughty в България. Сега сме на адаптирано, тъй като заместих повечето хранения - 3 пъти дневно пие  мляко или в цифри това звучи: Ние сме на Аптамил - 2 опаковки по 450 гр. струва 18 лв. (кръгло защото цената във всеки магазин е различна) Това количество се изяжда за около 10-15 дни в зависимост дали съм правила следобедна закуска с добавяне на адаптирано мляко.
Горе - долу излиза финансово едно и също дали ще се кърми или не! Е, може би е по-евтино кърменето, но разликата не е толкова драстична  Wink

Последна редакция: сб, 08 окт 2005, 12:02 от radda

# 35
  • Мнения: X
................................................................................


Иииии, под секрет да ти кажа, че ми стопли душата с този пост Hug

До сега никой не е правил подобно сравнение Sunglasses

# 36
  • София
  • Мнения: 38 431
Аз се хванах да смятам преди 3 месеца, като бяхме вече на две хранения дневно с Фризо-2, че излиза по левче на ден. После минах на Нестоген, а сега на кисело млекце - 50ст. дневно Simple Smile

# 37
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Пак вдигам темата, за да видите какво сметнах, но с някои въпроси:

Нан 1 – 7 лв/кутия – първи месеци 8 кутии на месец, после – 4 кутии на месец – 56 лв/месец през първите месеци, 28 лв през следващите, средно 448 лв/година
Нутрилон – 7 лв/кутия – първи месеци 7 кутии на месец, после – 4 кутии на месец – 49 лв/месец през първите месеци, 28 лв през следващите, средно 420 лв/година
Омнео 2 – 10,40 лв/кутия – на 8м 40 лв/месец, на 9 месеца – 48 лв/м, средно 384 лв/8 месеца
Омнео 1 – 10 лв/к – 100 лв/м, средно – 400 лв/първи 4 месеца
Омнео 1+Омнео 2 - средно 784 лв/година
Фризовом – 66,4 лв/м
Фризолак – 82,50 лв/м - средно за година (Фризолак + Фризомел) 454,4 лв
Милумил ХА – 19,60 лв/к – първи месеци 8 кутии на месец, после – 4 кутии на месец– 156,80 лв/месец, после 78,40 лв/месец – средно 1,254 лв/година
Нестоген – 5 лв/кутията – 8 кутии на месец – 40 лв/месец

Приемам, че първите 4 месеца бебето е основно на мляко, а следващите 8 - с включена твърда храна. Правилно ли разбрах, че първите месеци бебето средно яде 7-8 кутии на месец, а в следващите (захранено) - 4-5 кутии на месец?
Правилни ли са ми горните сметки?
Как стои въпросът с ХА млеката (освен с Милумил ХА, за който сте писали) - пак ли се дават така? Някъде бях чела, че са по-редки като консистенция, това значи ли, че бебето изпива повече?  newsm78
А Фризовом-а как и по колко се дава, т.е. в крайна сметка по колко от него се харчи през първите и през следващите месеци?
След Нутрилон в първите месеци какво следва (т.е. има ли 1 и 2)?
И накрая - какъв е този Нестоген? Мляко за след годинка ли е или е след Нан 1/2? Нещо не съм в крак, сега го чух за сефте...Марка на Нестле ли е?
Благодаря.

# 38
  • Мнения: 46 492
Бу, Нутрилона е 1 /до 6 м./ и 2 /за след 6 м./, за след годинка нямат.
Нестогена е новото мляко на Нестле, което аз така и не разбрах за каква възраст е. Не опаковката не пише месеци, пише само, че може да се пие от новородени  newsm78

По отношение на сметките- при нас беше горе долу така, само цените са малко по-различни.
Това е, което съм си записвала: 7 кутии първите месеци /43 лв., купувани са тогава по 6.13 лв./, после средно по 3 кутии на месец 20 лв. /в момента е на 6.45 лв./. Средно по 3 кутии, защото от 4 до 8 месец стигаха опо 4 кутии, а от 8 до 12 месец по 2 кутии.
Т.е. 332 лв. за годината или средно по 28 лв. на месец.

# 39
  • Мнения: 4 068
Според мен само за Милумила или Аптамила не са ти верни сметките Бу. Понеже те все пак са по два пакета за тази цена. Тоест е изключено според мен едно бебе да изпие 2 кутии или 16 пакета Аптамил за месец. Освен това пакетите са по 450 гр., което е повече от почти всички други адаптирани. Повечето са по 400 гр. кутията.

# 40
  • Мнения: 7 640
А Фризовом-а как и по колко се дава, т.е. в крайна сметка по колко от него се харчи през първите и през следващите месеци?

Фризовом-а е храна за хабитуално повръщащи деца-като нас  Mr. Green, т.е. един вид лечебна, но може да се дава неограничено дълго време. Усвоява се много добре и от нея се наддава съответно много добре. На 30 мл вода се слага 1 лъжичка, 1 кутия е 400 г=100 лъжички. Отзад има таблица с количествата, общо-взето са като на другите млека.
Ако те интересува по-конкретна възраст и кг, ще погледна. Наистина е по-вискозно от другите млека. При нас струва 8.70. Ако някой го купува по-евтино-да свирка Praynig

# 41
  • София
  • Мнения: 2 437
Според мен само за Милумила или Аптамила не са ти верни сметките Бу. Понеже те все пак са по два пакета за тази цена. Тоест е изключено според мен едно бебе да изпие 2 кутии или 16 пакета Аптамил за месец. Освен това пакетите са по 450 гр., което е повече от почти всички други адаптирани. Повечето са по 400 гр. кутията.

Милумил ХА се продава в кутия с два пакета от по 300г. Кутията Милумил ХА е с 600г мляко.
Малко по-напред съм дала подробни сметки, погледни ги.

Бу, другото ХА мляко, което е пил бебока е НАН ХА. Дават се по същия начин, както и обикновенното мляко. Бебока не огладнява по-рано и количеството мляко е  еднакво. Мислех си, че сухото в-во е повече, но се оказа, че не е така.
При адапт.млека при еднакво количество вода се слагат еднакъв брой мерителни лъжици. Разликата е в грамажа на мерителната лъжица- за НАН ХА тя е 4.37г , Милумил ХА е 5.5г, Аптамил 1 е 5г.
Например на 150мл вода се слагат 5м.л. сухо в-во. В трите случая то е различно.

Така, че освен цената на пакет/кутия сухо мляко, трябва да се вземе предвид и колко мляко (в мл) излиза от нея. Така, вече с точност, може да се каже колко лева е разликата в млеката.

Това е за майките, чиито избор на мляко се базира на цената му.

Последна редакция: сб, 08 окт 2005, 20:12 от Diana_T

# 42
  • Мнения: 1 427
Извинявам се ,но аз така и не разбрах защо са всичките изчисления? newsm78

# 43
  • София
  • Мнения: 2 437
Извинявам се ,но аз така и не разбрах защо са всичките изчисления? newsm78

 Laughing

И аз не разбрах, но темата ми се вижда доста полезна.

# 44
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Фризовома ние го пихме като основно мляко от раждането до 5 месец. Пие се като другите млека.
Нестогена е от раждането до 1 годинка и се пие пак като другите млека (на 30 мл. вода 1 м.л.)

Общи условия

Активация на акаунт