Докога се преварява водата?

  • 27 193
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 255
Явно съм от майките ,които се престарават и все още я преварявам за сина си , който скоро ще стане на годинка, та моля ви кажете ми да спирам ли вече или така трябва Wink

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Аз я преварявам още, но като че ли по навик (11 м.)

# 2
  • Мнения: 6 315
Преварявах водата до 1 годинка и аз. После започнах да давам трапезна, но постепенно. Първоначално давах на ден по една чаша и увеличавах количеството.....

# 3
  • Germany
  • Мнения: 7 878
Аз също преварявам. Нашето педи каза до 1,5г. Струва ми се доста, но щом е за малчо не ми тежи:). Аз и шишетата още стерилизирам, но мисля като почнем с кухята да спра че и без това там ми е съмнителна хигиената на бурканчета и кел файда че стерилизирам шишетата.

# 4
  • Мнения: 1 089
водата се преваря по принцип до годинката. Аз още след 11 месец започнах да и давам Девин за бебета. До преди седмица стерилизирах и шишета, но само тези за млякото.

# 5
  • Мнения: 1 613
Докато си бяхме в БГ давах Девин за бебета, не съм я преварявала, направо така. Тогава бебка беше на 6 месеца.
Но тук си преварявам водата. Педито каза, че е почнала да дава на нейните деца направо от чешмата след годинката. Само, че на мен водата от чешмата ми е гадна и едва ли бих дала на Зори  newsm78 Може би ще я прекарвам през Брита, но това след годинката.

# 6
  • Мнения: 8 505
Аз преварявах до 8. месец.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 213
И защо да се преварява като имаме късмета вече и у нас да има вода в бутилки за бебета? Кой както иска, но аз винаги съм използвала розовия Девин, още от раждането - правя и млякото с наго и нямам проблеми. Използвам по-малки бутилки, че да не престоява водата от големите като ги отворя.

# 8
  • Мнения: 3 537
До 10 месеца му давах преварена вода ,вече пие Девин изворна,и отвреме на време от чешмата. Wink

# 9
  • Мнения: 3 663
поне до годинка

# 10
  • Мнения: 1 427
И защо да се преварява като имаме късмета вече и у нас да има вода в бутилки за бебета? Кой както иска, но аз винаги съм използвала розовия Девин, още от раждането - правя и млякото с наго и нямам проблеми. Използвам по-малки бутилки, че да не престоява водата от големите като ги отворя.
Напълно подкрепям.Откакто е излязла позовата Девин си я пием така и храната я приготвям с тази вода.

# 11
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
Вече сме на 7 месеца; все още преварявам водата. Скоро, може би, ще я сменим с "Девин". До 1,5 г. трябва да не е директно от чешмата baby_neutral

# 12
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Изобщо не се престараваш  SunglassesПреварявах докато стана на годинка. След това минах на розовия Девин. От време на време пак и преварявам за разнообразие  Mr. Green

# 13
  • София
  • Мнения: 2 298
И защо да се преварява като имаме късмета вече и у нас да има вода в бутилки за бебета? Кой както иска, но аз винаги съм използвала розовия Девин, още от раждането - правя и млякото с наго и нямам проблеми. Използвам по-малки бутилки, че да не престоява водата от големите като ги отворя.
Напълно подкрепям.Откакто е излязла позовата Девин си я пием така и храната я приготвям с тази вода.
То и на нея пише да се ползва след преваряване !

# 14
  • Мнения: 255
Истината е, че и аз от няколко дни минах на розовия Девин и оттам тръгнах да си задавам въпроси щото ми се стори ,че  тази вода не се преварява, но и никъде няма уточнение, че трябва да се превари, така че...си оставам с чуденето. Пък в крайна сметка нищо не ми коства да го правя поне до годинката.
А , за да не пускам нова тема  ще ми кажете ли докога се дава и жълтък през ден?
Мерси много за отговорите Grinning

# 15
  • Мнения: 1 427
Истината е, че и аз от няколко дни минах на розовия Девин и оттам тръгнах да си задавам въпроси щото ми се стори ,че  тази вода не се преварява, но и никъде няма уточнение, че трябва да се превари, така че...си оставам с чуденето. Пък в крайна сметка нищо не ми коства да го правя поне до годинката.
А , за да не пускам нова тема  ще ми кажете ли докога се дава и жълтък през ден?
Мерси много за отговорите Grinning
Ще чуеш различни мнения .Само се надявам да не се заформи спор.Аз започнах да давам жълтък в края на 4м.Ама понякога пропускам(ми забравям Crazy).По съвет на педиатър,на когото се доверявам.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 213
Никъде не пише водата да се преварява (за розовия Девин), само под рекламите в списанията - сигурно някой ги задължава, но знам че в други държави например не я преваряват, а дават тази, на която пише че е за бебета. Сигурно и при нас все повече майки ще дават подходяща бутилирана вода на бебетата си, но нали е отскоро, може би ще трябва време да се промени стереотипа. Иначе чешмяната вода, която не е преварена, според мен е неподходяща за каквато и да е възраст - никой не знае през какви тръби минава и т.н., но всеки си решава.

# 17
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Докато си бяхме в БГ давах Девин за бебета, не съм я преварявала, направо така. Тогава бебка беше на 6 месеца.
Но тук си преварявам водата. Педито каза, че е почнала да дава на нейните деца направо от чешмата след годинката. Само, че на мен водата от чешмата ми е гадна и едва ли бих дала на Зори  newsm78 Може би ще я прекарвам през Брита, но това след годинката.
Ааааа и тук има Spring water Wink Питай наблюдаващата дали се преварява. Аз не знам защо си мисля, че не се и така я давам на моята. Дали пък не греша  newsm78

# 18
  • Мнения: 2 807
За сина преварявах до годинката.
После трапезна вода "Предела" без да преварявам.
 

# 19
  • Мнения: 143
Минерална вода "Девин" за бебета?!?!??! Oт кога го има на пазара и къде го открихте? За първи път чувам!!! newsm78

Последна редакция: пт, 07 окт 2005, 17:24 от Vivi

# 20
  • Мнения: 3 537
От 10-тия месец вече не преварявам.Давам му да пие Девин изворна и обикновена чешмяна вода Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 15 198
Минерална вода "Девин" за бебета?!?!??! Oт кога го има на пазара и къде го открихте? За първи път чувам!!! newsm78

"Девин" с розовия етикет. Само че не се води "минерална", а "изворна". От няколко месеца я има. Аз лично я купувам от "Фантастико". В "Рамстор"-примерно-не я продават. Но я има на доста места-в бутилки от 1,5 и от 3л.

Упс, поправка-днес видях, че и в "Рамстор" са я пуснали.

Последна редакция: сб, 08 окт 2005, 16:52 от Vivi

# 22
  • Мнения: 1 427
Минерална вода "Девин" за бебета?!?!??! Oт кога го има на пазара и къде го открихте? За първи път чувам!!! newsm78

"Девин" с розовия етикет. Само че не се води "минерална", а "изворна". От няколко месеца я има. Аз лично я купувам от "Фантастико". В "Рамстор"-примерно-не я продават. Но я има на доста места-в бутилки от 1,5 и от 3л.
Има иот 7 и 10л.

# 23
  • Мнения: 46 434
На Девин сме от доста време. Не я преварявам.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 688
аз ще преварявам до годинка
но сега от време на време давам Девин или друга минерална без да е минавала през печката

# 25
  • Мнения: 1 045
От първия ден сме на Предела .Засега не смятам да я сменаям. Все още преварявам и смятам да го правя до годинката  Crazy

За жълтъка мисля , че се спира когато запишете на дет.кухня , защото там слагат . Но все пак питай и педиатъра си  Rolling Eyes

# 26
  • София
  • Мнения: 748
не виждам смисъл да преварявам вода,при положение,че детето когато започне да лази ще лапа толкова мръсотии,колкото няма в нито една чаша с чешмяна вода.от какво ще го пазя като преварявам?

# 27
Аз я преварявах до 10мес. Сега пие чешмяна и ако сме навън му купувам мин. вода.Не съм "за " Девин  особено за малки бебета ,но всеки си има мнение.Девин е на пазара поне от две години  не е толкова нова. Като проходят  пипат какво ли не   айде в къщи е чисто ? ама навън . От какво точно да ги пазим.А в дет. кухня да не готвят с Девин,не че ние сме на кухня?

# 28
  • Мнения: 257
И защо да се преварява като имаме късмета вече и у нас да има вода в бутилки за бебета? Кой както иска, но аз винаги съм използвала розовия Девин, още от раждането - правя и млякото с наго и нямам проблеми. Използвам по-малки бутилки, че да не престоява водата от големите като ги отворя.
и аз давам ДЕВИН с розовия етикет за кърма4ета и бебета без да преварявам...тя е то4но с това предназна4ение- след мое запитване от офиса на фирмата ми  изпратиха сертификат за одобрението и от съюза на педиатрите и всякаква подробна здравно-медицинска документация за изследванията на водата...а колкото да стерализирането на шишетата и бибероните - май до навършване на 6-ия месец, защото след това е по- добре беб4о да запо4не да придобива имунитет към околната среда и " мръсотия"..

# 29
  • Мнения: 257
Минерална вода "Девин" за бебета?!?!??! Oт кога го има на пазара и къде го открихте? За първи път чувам!!! newsm78
има я в МЕТРО , в малко шишета по 0,5 л. , по 1,5л. , и по 3 л.,..на етикета пише ИЗВОРНА, а отдолу- ниско минерализирана натурална вода...надписът е в РОЗОВО кръг4е.

# 30
  • Мнения: 2 609
Аз давах преварена,чешмяна до към 6-ти месец,после водата ни стана ужасна и минахме на трапезна,която също преварявах,до 11мес. Party

Общи условия

Активация на акаунт