татковци, помогнете ми да се справя с едно мамино момче!

  • 2 996
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 331
момчета, моля ви ми кажете как ви накараха вашите любими да напуснете топлата майчина утроба.
как ви прерязаха пъпната връв и ви разделиха от любимите ви добри и грижовни майчици?

аз 10 години не мога да го направя.
не че не се разбираме със свеки... горе-долу, но това ми е единственото желание вече в живота.
да имам собствен дом!
имаме възможност да си купим, но той все измисля някакви причини. първо - направи ремонт и не било сега времето, за кво го правихме тоя ремонт, много хубаво сме си го направили, кво искам...
после /4 години по-късно/, трябва да се инвестира в бизнеса, сега точно кредит за бизнеса ще взимаме... не може за къща...
после /5 години по-късно/ вече не сме 3членно семейство а 5 членно + маминка. Ами да, тябва да се изнесема, ама... ако сме без НЕЯ, кой ще ТИ храни сутрин децата? /гладни ще с останат, милите.../ как ще идем на кино вечер?

в началото нямахме възможност, наистина. сега, опитвам със всякакви молби, разговори, примери с приятели...
вече мисля да започна да го заплашвам, че ще си тръгна... /къде ли ще се дяна с тия три дзверчета/

само един пример още - онзи ден намерих 50 обяви в нета на апартаменти, от които евентуално той да избере 3 да ги видим. всичките бяха "глупости", "на майната си", "тва е евтино, значи е скапано", "тва е скъпо, тия луди ли са" и накрая - я пусни търсачка да си намеря офис, по-добре да си купя офис, вместо да плащам наем... ами то, ако взема кредит за жилище, и след време се наложи да ми трябват пари за БИЗНЕСА, кой ще ми даде втрои кредит?
ами да си се оженил за бизнеса си и за майка си, бе! af


 

# 1
  • Мнения: 319
Хм, ще следя темата с интерес! Мисля, че аз съм постигнала значителни успехи в това отношение, но с удоволствие ще науча и още "трикове". Айде, момчета, кажете какво да сторим ние, момичетата, че да поставите майките си не на второ място, но поне на място, равно с мястото, което заемат за вас жените/партньорките/гаджетата? Че то вече нерви не ни останаха!

# 2
  • Мнения: 3 569
Не мога да помогна... с удоволствие се изнесох от нас. Майка ми тъкмо беше встъпила в т.нар. "критическа възраст" и започна да става непоносимо...

# 3
  • Мнения: 242
Още щом завърших се изметох от нас и сега живея с приятелката ми и детето ни без  всякакви родители и се чустваме прекрасно. На мнение съм, че млади и стари не могат да съжителстват заедно, колкото и да се разбират и уважават.

# 4
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Леле, как ми е познато-о-о-о.Ние и собствено и обзаведено жилище си имаме... и детенцето е вече голямо. Няма и няма. Аз спя с детето, той - при майка си. Гледа я в очите като кученце. А е мъж - канара. Мъка голяма ми е. Отчаяла съм се вече. Забравям да го обичам. Наистина. Не виждам светлина в тунела. Не виждам Cry!

# 5
  • Мнения: 1 761
кажи на мъжа си да купи един апартамент за най-голямото дете,че като се ожени да не му досаждат свекита и тъщи,белким се сети....

# 6
Баща ми беше ( и все още е) мамино синче. Ама от най -мамините.
Спомням си (била съм около 4 годишна), че баба ми никак не харесваше майка ми (тя кого ли харесваше всъщност  Thinking) и все настройваше баща ми срещу нея (не я биел достатъчно!!! "То така човек не се въzпитава".  #Crazy)
Дори ядяхме отделно- аz и майка ми първо и след тва баба ми и баща ми, а ние с майка ми седяхме в другата стая и играехме на "Не се сърди човече". Тогава не съм осъzнавала каква е реалността, но усещах, че нещо не е както трябва.
Е, търчах постоянно след майка ми и не исках да стоя с баща ми и баба ми. Знаете децата усещат кой е добър...

Редовно (на 5тия етаж) нямахме вода и (това си го припомних и иzясних в последствие) веднъж като тръгнахме zа някъде майка ми отвъртяла крановете на чешмата в кухнята като си мислела, че я е спряла.
Естествено се понаводнило всичко, добре, че комшийката по тераса някак раzбрала (видяла) и вляzла и спряла чешмата.
Какви скандали и побоища имаше тогава не е истина.
И тогава майка ми си събра багажа (това и сега е пред очите) и постави въпроса "Или се раzвеждаме, или се иzнасяме на квартира"
И.... така се zапаzи семейството...Баща ми zа първи и единствен път постъпи като мъж... (а колко пъти съм искала да се бяха раzвели...  Sad).
Майка му продължи да се бърка, но вече беше раzлично...
както и да е...
простете zа дългия раzкаz ама ми е болна тема....


Та си мисля, че понякога помага само поставянето на дилема - аz или тя.  Crossing Arms

# 7
  • Мнения: 331
кажи на мъжа си да купи един апартамент за най-голямото дете,че като се ожени да не му досаждат свекита и тъщи,белким се сети....

 Joy а може дотогава да го ползва за офис! хич не ми е смешно, ама айде, време е да се посмея и днес... сички най-после спат.
лека ношшш

# 8
  • Мнения: 331
Дори ядяхме отделно- аz и майка ми първо и след тва баба ми и баща ми,
Какви скандали и побоища имаше тогава не е истина.


нее чак толкова фатално при нас, нали знаеш, винаги има и по-зле... но аз пък съм научена,че винаги има и по-добре... иначе овек върви надолу...
не знам, по-скоро ме вбесява непукизма. може би трябваше да искам психологически съвет, а не практически... лошото е че все по-често мисля и аз да тропна с крак, и май така ще стане. ще стане, ше стане, ама с три буболечки под една мишница , с коя ръка ше тресна вратата... newsm78
чакай, че и аз се разприказвах...

мерси, НАРОЧНА, грешките на родителите ни винаги ни учат какво да НЕ правим. дано не ги забравяме...

# 9
  • София
  • Мнения: 3 421
 Да се включа и аз по темата.
  Сестра ми ходеше с едно такова мамино синче 6 г., успя да го накара да се изнесат на квартира и живяха една година, но нещата не се промениха - майка му се обаждаше в събота сутрин да му каже че е направила закуска и ги чака /те бяха в Младост, а тя в Люлин/ и той търчеше, казваше му какво да си прави парите и постоянно правеше сцени колко е самотна и как някой трябва да я разхожда/разбирай синът й/ т.н. и т.н. Хубаво беше, че го заряза тоя глупак, защото нямаше да се промени.
   Аз като бях бременна с дъщеря ми "тропнах с крак", изнесох се и казах, че повече и еди ден няма да живея със свекърва ми. Мъжът ми дойде след два дни при мен и до ден днешен сме така и мисля, че това е най-доброто което сме направили. Мъжът ми не е мамино синче само, че просто му беше по-удобно да има някой да свършва някои неща вместо него/примерно защо трябва да помага в чистенето като може мама да го направи/ елате да видите сега в къщи кой чисти, кой е къпал бебетата и кой пазарува, ако бяхме останали при майка му нищо такова нямаше да се случва/.
  Разказах нещата, защото трябва да разбереш със сигурност дали не иска да се изнесете заради привързаност към майка му или просто заради удобството/или мързела да свършва някои неща сам/.
  Ако е заради удобството можеш да надделеш, но ако има много силна привързаност и зависимост към майката - неискам да те отчайвам, но няма да имаш успех. Имам достатъчно примери около мен, за да видя, че някои майки са "непобедими".

# 10
  • Мнения: 331
  Мъжът ми не е мамино синче само, че просто му беше по-удобно да има някой да свършва някои неща вместо него/примерно защо трябва да помага в чистенето като може мама да го направи/
...просто заради удобството/или мързела да свършва някои неща сам/.
 

УДОБСТВОТО И МЪРЗЕЛА е.
а и тя не е от тия властните. по-скоро е от тия дето се самосъжаляват "аз гледам да ви е така, аз гледам да ви е онака..." И СПИ НА ШИРОКО ОТВОРЕНА ВРАТА, ЗА ДА ЧУВА ДЕЦАТА НОЩЕМ! като й я затворя, за да можем един секс в кухнята да направим, на сутринта ми казва, че й е задушно на затворено да спи...
не дай си боже, и аз ТАКА  да правя с мойто момче някой ден... ooooh! ще го изпратя в дуг град, ако трябва, щом ми доведе некоя булка Thinking
като му се обадя да му кажа да си дойде по-рано да къпем бебетата /вече не мога сама, в началото го правех, но сега много скачат/... та седя си аз и го чакам да доди за банята и изведнъж, хоп! маминка с торбите с данетчета и салфетки идва да помага! ТОВА МЕ ВБЕСЯВА.  апосле вика - "е кво сега пищиш, нали майка ми ти помогна! ЩО ТВОЙТА НЕ ДОЙДЕ ДА ПОМАГА?"/Зза последното е прав/

мисля че има надежда. снощи му поставих ултиматум. ДО ПРОЛЕТТА.
трябвало по-спокойно нещата да се ОБМИСЛЯТ.
не може така изведнъж... /10 години са изведнъж/. ми то живота ми мина ИЗВЕДНЪЖ!

# 11
  • Мнения: 141
Брей, какви работи.
Във Библията пише МНОГО ЯСНО: "И ше остави човек баща си и майки си и ще се прилепи към жена си и двамата ще бъдат ЕДНА ПЛЪТ".
Досега не съм намирал по-ясна и добра формулировка.
Обаче, ако някой не схване какво означава "една плът", ще има много ядове, по-добре въобще да не се захваща да живее с друг и да му съсипва живота. Но "една плът" не е даденост. Постига се с годините и иска много работа.
Я вижте, че всъщност мъжа трябва да остави баща си и майка си. И че той трябва да се прилепи към жена си, а не тя към него. Излиза, че жената е по-стабилната опора в семейството.
Съвета ми е: ултиматум - ясно и конкретно му поставяш въпроса.

# 12
  • Мнения: 50
Успех с ултиматума. На човек като му се прииска да се издрайфа на пода или да носи женски дрехи трябва да може да го направи спокойно в края на краищата.  Laughing

# 13
хммм, май предимно мамите се намесват в темата  Wink

съчувствам ти искрено. За щастие ние от самото начало живеехме отдлено, но за 7 г се наложи 2 пъти ./единият отк оито за 2 месеца и нещо/ да живеем заедно със свеки  Laughing Имаше и положителни и отрицателни страни. Накрая и двамата се изнервихме!!!! Наиситна помагат и т.н., излизанията са по-лесни,но пък си има големи минуси - и в домакинстване и в постоянното, макар и добронамерено месене в нашите неща. Така че не искам и да си помисля, ако това е с години как се чувстваш.

 при нас нещата ги поставям ребром,но имам късмет че мъжът ми е живял отделно от тях и той не обича много много да се съобразява с техния начин на живот, макар че са готини. Нещо като не ми харесва му казвам директно-така итака не искам майка ти да прави това и това.... И действа. Мнго осъм сериозна в тези моемтни и той се съобразява, защото в повечето случаи е съгласен.
Предлагам ти да се опиташ да поговорите, но да си много сериозна и твърда в отстояванията си! Ти НЕ молиш за привилегия, собственият дом е твое ПРАВО. Вие с вашето дете сте едно семейство. Ти имаш право сама да ръководиш своя дом както ти харесва на теб и на него. Не да се съобразяваш винаги с неговата майка. Щом можете да си го позволите според мен може да се пробваш с по-рязко отношение- не грубо, но да покажеш,че държиш на това. Ти си избрала съвместен живот с него, а не с майка му. Кажи му го!!  И му кажи това че е женен за теб, ен за бизнеса или майка си, нмого добре ис го написала. Кажи м удиректно,че мислиш,че гое страх, засегни го, НО лекичко - нещо за това че трябва даи ма свой дом, и да не се крие при майак си и т.н. Сещаш се - по мъжката чест, но без да прекаляваш. Малко женска настоятелност, ако трябва може да си по-хладна известн овреме,ако в началото ен срещнеп разбиране. Според мен това си е сериозен проблем, щом не опира до финансови причини. Наистиан май става въпрос за страх от негова страна и мързел- тя мам е там и винаги ще ни помага, за децата и т.н. Предполагам,че като сте две жени той много и не помага в домакинството. А иначе може и да му се наложи да поема отговорности, дори и да сте с помощница.  Дано нещо от това,което казах ти помогне. УСПЕХ! Пиши какво става. Ще се радвам да го обсъдим пак  Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 293
Колко съм щастлива, че нямам такива проблеми. Моята половинка е изключително самостоятелна, така че помощ от никого не сме търсили (за разлика от брат му).
Мамамила, не съм сигурна, че разговорите ще доведат до целения резултат. Може би трябва да вземеш нещата в свои ръце и да действаш!

Общи условия

Активация на акаунт