не мога да се справя :(

  • 982
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 028
момичета,

просто имам желание да отбия бебчо...не мога да се справя с кърменето...няма такова нещо като "криза на растежа" - просто  Огнян яде денонощно и на мен ми е тежко и криво

не му давам вода, чайове, само на кърма сме, още след първите 2 безсънни нощи с вода и захар и чаршафи целите в кърма, започнах да го кърмя и през нощта

нощното кърмене не ни е проблем, защото той се наяжда много бързо, за 10 минути и после си спим всички, първото ядене и второто за деня също са горе-долу ОК, но следобед и особено вечер започва кошмарът

аз мисля, че той се е наял, защото пуска гърдата, не я иска или пък заспива, но като го сложа в креватчето започва след 10 минути пак да търси и това продължава по 4-5 часа...как може да не се наяде за 4 часа?!?

имам кърма и наддаваме супер - кило и 200 за месец, така че това не е проблемът

да не би вечер кърмата ми да не е достатъчна, в такъв случай ще давам добавка, но как да разбера къде е проблемът?  Confused

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Нямате проблем и веднага ще те успокоя,че нещата скоро ще се нормализират.Това,което ви се случва привечер,е абсолютно нормален етап при новородените,даже си има име - сучене накуп.Не е ясно точно защо го правят бебовците - за успокоение,за поемане на повечко калории за през нощта,като реакция спрямо изнервеността и умората вечер (много източници смятат,че вечерните ревове се дължат именно на това,а не на болки от колики) - но е факт,че тази фаза преминава към края на втория месец.Много добре те разбирам,защото и при нас беше същото - изглеждаше постоянно гладна по това време и хем иска да суче,хем плюе гърдата и се сърди и не може да бъде успокоена по никакъв начин (редките случаи,когато е висвала да суче по няколко часа бяха чисто облекчение за мен,защото поне можех да седна,а не постоянно да разнасям на ръце и имаше поне едно нещо,което да я успокои за да не хленчи постоянно).
Така че не си мисли,че не се справяш - напротив,абсолютно чудесно се справяте и всичко е точно както се очаква на този етап.Хайде горе главата - много скоро това ще е отминало и бебе ще си изгради по-човешко разписание Grinning
Няма нужда от добавка и от нищо,просто от това да разбираш,че е етап от развитието,който е неприятен,но ще мине - малко като повръщането първите 3 месеца от бременността Wink Mr. Green Прояви разбиране и търпение към дечкото - той няма за цел да те тормози,просто и на него му е дискомфортно и търси някаква утеха при най-близкия си човек,на когото знае,че може да разчита безрезервно - мама Grinning

# 2
  • Мнения: 3 161
Това много прилича на нашето кърмене през първите месеци... И въпреки това си продължихме успешно до 5-6 месеца само на кърма, сега сме почти на 2 г. и още суче... Малко е изнервящо наистина, но проблем няма, така че би било тъжно да отбиеш... Наистина ли го искаш, или е емоционална реакция на трудностите с кърменето?

Това, което аз правех (не знам коло е правилно, но помагаше) - сутрин се цедях, така че следобед или вечер, когато се изморя и не достига, давах едно шише с изцедена кърма. По-голям проблем за мен беше приспиването вечер: тъкмо се унесе и я оставя в креватчето, тя се буди и иска пак - и това до 2 - 3 посред нощ. Но това се реши, когато я взех да спи до мен. Така след като заспи, просто лекичко я избутвах в нейното креватче. Почна да заспива нормално, но пък от близостта може би почна да се буди и нощем да папка... а пък може и преди да се е будила, но аз да не съм откликвала просто, не знам.

Така или иначе, всичко ще се оправи, чудесно е, че кърма имаш, че бебчо суче с охота и че наддава добре. Не бих препоръчала да даваш добавка, а още по-малко да отбиваш на този етап. Виж и статията за сученето накуп, за която говори Хедра - в библиотеката я има, ще ти даде увереност, че всичко е ОК.

# 3
  • Мнения: 980
Ей, така като гледам се справяш отлично, ама хайде... Hug Има такъв момент при бебоците, просто е нервен. Не трябва да се отказваш (особено при такова страхотно наддаване Simple Smile ), най-малкото, защото няма да имаш начин да го успокоиш без гърдата и бебето допълнително ще се стресира от промените. Давай напред, нека мъничето заякне още, поне до към 3-я месец и после ако още си решила - отбивай. Е, тогава ще имате вече едно спокойно и приятно кърмене... (и не се занимаваш с миене на шишета, изваряване и храносмилателни проблеми) Общо взето нещата се нормализират във времето. Не взимай прибързани решения.  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 432
Спокойно Рей и ние с Ирката сме същата картинка. Аз пробвам от няколко дни да я извеждам на разходка между 2 и 5 следобед. Навън също папа, но ве4е не толкова на4есто понеже и е интересно пове4е да зяпа.(Аз се прекарах да я нося отвреме на време на ръ4и4ки вместо да си седи в коли4ката и сега си блъскам главата как да я отту4а , 4е взе да хитрее ве4е хлапето doh ) ). Към 5 като се приберем се храним, баним и лягаме да спим. Малко е кисела ве4ер, понеже цял следобед не е спала, но още ми държат нерви4ките:. Другият вариант е да си играем и да се дондуркаме следобед, за да увели4а малко паузите между кърменията , ама на мойта ламя бясна не и минава много-много тоз номер.  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 7 106
ray, защо не си дадеш още две-три седмици срок, пък след това, ако нищо не се е променило да мислиш за други алтернатива? като те чета, все едно описваш мене преди година и нещо Grinning. Но вие пак сте добре, че това е в следобедните и вечерните часове, а при нас беше денонощно на 1,5-2 часа. Дъщеря ми беше като една малка пиявичка и съжалявам, че тогава не бях чула за слинга. Затова защо не си ушиеш един слинг и когато започне маратона да го слагаш вътре - хем близо до мама, хем си суче, когато иска, хем ти ще можеш да свършиш нещо през това време. Можете даже да излезете на разходка, защото той ще е гушнат на топло, пък ти можеш да пийнеш някое кафенце на въздух или да се разходиш и напазаруваш.
Няма да те агитирам повече но ще ти кажа аз как извлякох полза за себе си от тази ситуация - начетох се на книги и се нагледах на филми и телевизия Grinning. Защото сега немога нито да прочета нещо, нито да се загледам в ТВ-то за повече от 15-20 минути Crossing Armsа, забравих да кажа колко е приятно да си четеш форума и да кърмиш бебче. Я пробвай  Wink.  Аууу как ми липсва сега онова време, а тогава ми идваше да скоча през терасата. Но ето че оцеляхме, а съм сигурна, че ще оцелеете и вие Wink

# 6
  • Мнения: 219
На тази възраст и Али правеше същото, денонощно сучене и гушене в мама - спеше само в мен денем, а нощем до мен. Справяш се чудесно според мен, а решенията за отбиване или не  са си твои. При нас проблема отмина след 2 седмици.
Успех каквото и да решиш  Hug

# 7
  • Мнения: 2 028
благодаря на всички за успокоението! Laughing

постингът ми е много емоционален, защото снощи след няколко часовото ядене на Огнян, прекъсвано само от сърцераздирателен рев, няма да ви обяснявам аз как се разстроих и плаках повече от бебчо...просто в един момент човек не издържа...а като бях бременна такива планове си правех колко дълго искам да го кърмя и бла-бла

наистина се надявам, ама много, много, нещата да се нормализират, поне да се наяжда по-бързо...искам да ви повярвам, че този момент е близо  Laughing надеждата умира последна!

emem, и аз съм мислила да изцеждам сутрин и в тази връзка, един технически въпрос,   чудя се след като бебчо папка, след колко време гърдата пак се налива с млекце? потърсих инфо в Библиотеката, но там като кликна на съответната тема ми се появява нещо съвсем друго  newsm78 линкът май нещо е объркан

# 8
  • Мнения: 3 161
Съветът ми е да цедиш само едната, така си оставяш резервна, в случай че се събуди и поиска. Иначе - не съм спец (забравя се), но май за 2 часа се пълни донякъде; за 3 - напълно, а още след час вече ще има нещо със сигурност. Но ако някой е по-наясно, да казва!

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Тричасовия интервал трябва да се приема не като желателния интервал между хранения,а като максимално дългия срок,в който бебето да не прояви желание за хранене (на практика при внимателно наблюдение признаци,че търси,се виждат много по-рано).
Гърдата никога не е празна,нещата са в прецизна зависимост - колкото по-празна е гърдата след храненето,толкова по-бързо става производството на ново мляко.Съответно ако е останала полупълна,мляко се произвежда по-бавно - но се произвежда постоянно.Не ти трябва усещане за пълнота в гърдата - по-голямото количество мляко на практика се произвежда по време на сученето,така че може бебе да е сукало час и половина на гърдата и след половин час като го сложиш,отново да усетиш рефлекса на потичане и да рукне нова порция мляко.
Така че няма нужда въобще да го мислиш - ако си решила да цедиш,цеди след хранене,така дори след половин час да поиска,пак ще има.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 164
Рей, и аз съм на тоя хал, но моята госпожица яде на час, час и половина 24 часа в денонощието. От време на време се сеща да поспи за около 1/2 час и съотвено сън за мен няма. Вече едвам издържам, но като и видя ухилената физиономия, ми минава  Grinning. И чета книга докато кърмя.

# 11
  • Мнения: 2 028
по-добре ми е като чета, че при всички май е или е било така!

защото пък всички около мен ми повтарят как бебето трябва да се храни на 3 часа и аз в един момент започвам да се съмнявам в здравия си разум, видите ли

PS Ели Беба, и аз ще хващам книжка вече докато се кърмим  Laughing

 

# 12
  • Мнения: 1 343
ray значи честно и откровенно първите седмици просто незнаех къде съм ... Адски много завиждах на мамите с шишетата / не ме плюите сега наисстина беше така/ колкото и да четях за ползите като бременна и изках много да кърмя просто първите нощи беше кошмар. Неможех да ям от плача на бебо .. исках кафе а немога защото после въобще не спи .. така ми се пиеше и една количка ама пак неможе заради коликите... Постоянните съмнения в себе си дали му стига или не ... Недоспиването ме убиваше защото аз бях от хората които можеха да спат по 12 часа и съм го правила ... ама малко по малко свикнах с този неконфорт ... за един месец сме наддали 1340 и 2-3 см ... ама той продължава да си реве ... че вчера и аз ревнах с него и така ни свари мъжа ... днес ми е по добре ама с ужас чакам като стане 18:18:30 се почва Simple Smile но ще издържим няма къде да ходим Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 124
Е точно днес мислех да пусна същата тема! Laughing
Моят Крисчо вечерно време е просто, като залепен за мен в периода 21-22:30ч!
Изкъпваме се наяжда се и уж е заспал и след 2 минути пак рев за папо! Само на кърма сме и не иска, нито залъгалка, нито шише с чай нищо!Изкупих всички видове залъгалки на НУк, на Авент, Бебе конфорт, форми всякакви, силикон и каучук!Нищо ни признава!!!!Иска си гърдата и това е!Нито може да направя вечеря нищо!Лежим си и се кърмим!Като му стане много връща мляко, преобличаме се и така цели 2 часа!През деня яде на 2 часа! 3 часов интервал има само навън докато спи и то трябва да сме в движение!Просто върхът!
А има бебета, които се нахранват оставят ги в леглото и те си заспивали сами!
Е ние не сме от тях!Но пък за това сме наддали за първия месец 1400кг и 5 см!
Така, че споко не сте единствени, а и аз се успокоих, че това е нормално при някои бебета!

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 194
И аз да кажа... и ние бяхме така в началото. Сучеше постоянно: за 5-6 мин. само и след половин час пак гладна и така. Кърма имах, но тогава нямах време да чета форумите и да се успокоя, затова се допитах до педито. И тя като повечето вика: "ама тя е гладна, дохранвай я". Аз не я послушах но пробвах да се цедя и на всеки 3 часа да й давам необходимото количество кърма от шише  #2gunfire иде ми да се застрелям като се сетя. Али изкара цели 2 седмици по този начин, но пак ревеше. В крайна сметка ми писна и започнах да й давам, когато си поиска. Оказа се най-добрия вариант и всичко отшумя за около месец, после си ядеше на 3 часа, а нощем спеше от 9.30 до 5.30-6.00. Сега пак яде нощем, какво да ти кажа, периоди всякакви.. но си заслужава  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт