«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

люкарник
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
195-209 от 410 отговора

ћнени€: 448
http://www.duralex.fr/

‘ренски са, да.
»ма и каталог, в който има различни цветове.
–еално това е н€какво закалено стъкло - пише, че е 2.5 пъти по-устойчиво от обикновеното.
Ќо истината е, че падне ли върху плочки, все се чупи.

Party  ѕо най-гол€ма случайност сега открих едни чаши гиганти, в които си прав€ мл€ко с кафе..
          јз даже не знаех, че са дуралекс!
÷итирай

—офи€

ћнени€: 3 210
¬ момента ползвам такъв сервиз. http://www.luminarc.org/templates/FicheLigne.aspx?idMarque=U& … 84&idConcept=
Red Ћеко са прозрачни, но аз н€мам много опит с общественото хранене. “рудно се чуп€т и са много практични- ми€т се в ми€лна, затопл€т се в микровълнова и тн. Ќе е майсенски порцелан, но мога да си позвол€ да ги смен€, когато ми омръзнат. ј те омръзват.

÷итирай

—офи€

ћнени€: 2 160
»менно, страшно писва.
ќбаче на пазара според мен липсва достатъчно изобилие от семпли, нескъпи, едноцветни сервизи.
»ма н€колко модела и това е.
ќстаналите са все шарени.
јз лично адски трудно харесвам "десени".
÷итирай

—офи€

»менно, страшно писва.
ќбаче на пазара според мен липсва достатъчно изобилие от семпли, нескъпи, едноцветни сервизи.
»ма н€колко модела и това е.
ќстаналите са все шарени.
јз лично адски трудно харесвам "десени".
» аз, но след н€колко серии едноцветни- един черен сервиз, два бели започнах да налитам на шарено.  Crazy јко ми беше показал н€кой този син десен щ€х да прихна, но сега съм негова  горда притежателка. Mr. Green  огато го купувах в магазина на Ћуминарк имаше страхотен чисто б€л порцелан, с дискретни форми, но ми беше много, много скъп.  Sad
÷итирай

ћнени€: 5 077
 ъде има такъв магазин?
÷итирай

—офи€

јми да, Ѕо€на, аз пък не си представ€х, че ще се храним в каф€в ƒуралекс, ама на - храним се.
ћежду другото, н€кой да е попадал на магазин за хотелско оборудване, в който да се предлагат при€тни сервизи на прилични цени?
¬ ресторанти към хотели, които определено не са снабдени с петте звезди, съм виждала страшно хубави семпли, бели, леки порцеланови чинии.  Thinking
јма май тука вече навлизаме в тематиката на друг подфорум.
÷итирай

—офи€

–есторантските сервизи са ужасно скъпи. Ќе задължително да са дизайнерски, но е нужна издържливост на материала. ѕродават на едро и мъничък сервиз ще ти излезе още по- скъпо. √овор€ от опит, защото по неведоми пътища се наложи през последните н€колко години да помагам с оборудването на един ресторант с посуда. јко попадна на нещо на прилична цена ще ти пиша на лични.
÷итирай

¬одолей

ћнени€: 2 297
Aз лично не намирам нищо грозно в показаните на снимката дуралексови чинии. ƒаже изглеждат много симпатични на тази снимка, барабар с кошницата цвет€та.

јз по темата се включих, за да изкажа мнение, че харесвам луксозни сервизи, бих разточителствала на вол€ ако имах възможност. ѕолзвам си за специални поводи различни сервизи.

“ова не означава, че намирам посудата, ко€то си ползват останалите хора за грозна, долнопробна и прочие.

Ќай-напред и преди всичко за мен е важно да се спазва хигиена и да е чисто, а не да ми мирише на прокиснато или да има загор€ло по ръбчетата, та ако ще и от марсиански порцелан да са чирепите.
÷итирай

ћнени€: 33
ƒа, прави сте, че са много скъпи. ѕопаднах на такъв магазин с професионално оборудване за ресторанти. »маше неверо€тни неща, на още по-неверо€тни цени.
Ѕо€на, синьото е разкошен цв€т. јз лично б€гам от оранжево и червено, че нали увеличавали апетита. Blush
÷итирай

ћнени€: 3 506
¬ ћетро има доби попадени€, на Ћуминарк, а и на други фирми. ¬инаги, когато вл€за там, минавам през рафта с чиниите. »мам  красив испански  сервиз в б€ло и синьо ( бременните да не кликат, чини€та е пълна, но само тази снимка имам) , за нещастие от малки€ рамзер имам само 3 останали здрави чинии, ползвам ги в ежедневието, защото сме точно 3ма у дома.  упих и 6 малки, чисто сини чинии и ги комбинирам с големите оригинални, синьо бели. Ќа Ћуминарк комплектите от 19 части са около 100 лв, което си е чудесна цена в сравнение с други магазини. Ћощото е, че н€ма особен избор наведнъж. Ќо пък пълно щастие н€ма:)

ѕѕ ¬ оранжевата и червена бо€ за чинии има кадмий  Rolling Eyes тук даже имаше снимка на положителен тест до една чини€. —амо аз ли съм чела темата за вредните домакински съдове  Rolling Eyes
« ѕоследна редакци€: пн, 16 ное 2009, 15:06 от –окси »
÷итирай

–окси, €вно да.  ъде да € търс€ тази тема? Blush

ј, и да ви питам момичета. »мам един сервиз от мама- на Ћуминарк, чисто черен. ≈дна при€телка ми каза, че не било на хубаво да се ползва..., т.е. заради цвета нещо...Ќали н€ма поверие (суеверие) и за това?
÷итирай

ћнени€: 448
–окси, €вно да.  ъде да € търс€ тази тема? Blush

ј, и да ви питам момичета. »мам един сервиз от мама- на Ћуминарк, чисто черен. ≈дна при€телка ми каза, че не било на хубаво да се ползва..., т.е. заради цвета нещо...Ќали н€ма поверие (суеверие) и за това?

ћного са си добре черничките! Ќа мен от години добре ми понас€  Mr. Green
÷итирай

—офи€

≈ глупости, н€ма такива повери€.
ѕо-скоро пон€кога н€кои "манджи" биха могли да изглеждат странно в черна чини€ - боб или леща, примерно.
јз затова отказвам да си купувам сервизи в синьо, защото там още по-трудно ми се връзва работата цветово.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 942
“о за какво ли н€ма. Ќа мен лично ми харесват черни чинии, но аз н€мам у дома. Ќещо много малко ми е м€стото напоследък и се заринах с чинии. “€ и майка ми посто€нно ми купува...
÷итирай

Ѕлагодар€, момичета Hug
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
195-209 от 410 отговора