Обилна менструация, моля за съвет

  • 44 768
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 923
Момичета някой намерил ли е лек за това чудо  
Цикълът ми е редовен, не много болезнен на 26-29 дена , но много обилен на 2-3 ден.
За около 1-2 часа се изсипва много кръв на големи съсиреци или просто си капе
После всичко е пак нормално и пак така..................
Ходила съм на лекар, за последните няколко меесеца на 3-ма,  бях със спирала Мирена, всичко ми е наред, но тези кръвоизлияния ме побъркват, защото не мога да мръдна от вкъщи през тези дни.
Някой има ли такъв проблем и как го е решил  

  
 

Последна редакция: пн, 16 ное 2009, 14:21 от lasi

# 1
  • Мнения: 750
Витамин C намалява кървенето.

# 2
  • Мнения: 1 045
Ами имам проблем и болезнено и обилно,така е откакто родих.И аз ходих по лекари,но не ми дадоха генерално разрешение на проблема.Докато пия противозачатъчни всичко е ок.Така че темата и мен ме интересува.Няма как цял живот да се тъпча с хормонални препарати. Peace

# 3
  • Palma de Mallorca (Baleares)
  • Мнения: 155
И аз бях така преди да си сложа спиралата, витамин  C   ме е спасявал в тежките дни ,друго не мога да те посъветвам

# 4
  • Мнения: 2 960
Витамин С -спасява донякъде нещата.
При мен след слагане на спиралата ми се удължи цикъла и стана малко по-обилен/доки каза ,че това било нормално/....и така си карам,но пък ако при теб е мнОООго силно кръвотечението Thinkingнезнам какво да те посъветвам .

# 5
  • BG
  • Мнения: 1 900
Ми май освен витамин С ,друго незнам.Пак се консултирай.Тия съсиреци не мисля,че са нормални.

# 6
  • Мнения: 923
Благодаря ви момичета, пия витамин ц, а с хормони не искам да се лекувам  bouquet

# 7
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз съм в такова положение от няколко месеца - без особени болки, редовен 28 дни, но с обилно кръвотечение и парчета съсиреци  Tired Но последния месец наистина се уплаших, когато на 2рия ден просто не спираше да ми тече, а в тоалетната съсиреците бяха наистина огромни Shocked. Сега ще ходя на лекар в края на месеца, защото прочетох притеснителни неща, дано всичко е наред все пак.
Мен витамин С не ме спасява, временно намалява, но като премине действието ми изтича всичко с нова сила Sad

# 8
  • Мнения: 468
Витамин С с калций или противозачатъчни ме спасяваха след първото раждане. Гинеколога ми  каза, че е възможно след второто раждане кръвотечението  да се нормализира. За сега още не ми се е регулирал цикъла, но се надявам да са се оправили нещата.

# 9
  • Мнения: 651
Ми май освен витамин С ,друго незнам.Пак се консултирай.Тия съсиреци не мисля,че са нормални.
...и калции

# 10
  • Мнения: 2 521
И аз се нареждам за лек,ако някой е намерил Mr. Green.
Тиквен цвят,при мен и след второто раждане си остана обилен цикъла.Докато кърмех си беше нормално,но след като спрях...пак си е както преди.
Ласи,оборудвам се двойно когато излизам за повече време.Превръзка+тампон.

# 11
  • София
  • Мнения: 352
Ако не беше пуснала темата нямаше да знам,че имам проблем.Скоро ходих на гинеколог за профилактичен преглед,но въобще не съм се сетила да питам за това.При мен ситуацията е същата,никакви превръзки не ме спасяват вече  Tired .А цитонамазката и ехографа не показаха нищо обезпокоително  newsm78

# 12
  • Мнения: 3 929
Аз съм така, откакто имам цикъл. Не, че това ще те успокои, но...
Просто посещавам по-често тоалетната. Даже вит. С спрях да пия заради това, нямаше ефект. Не знам на какво се дължи, а и вече не мисля за това.

# 13
  • Мнения: 923
Благодаря ви момичета    bouquet
Купих си и листа от къпина , защото разбрах , че помагат, започнах да ги пия сега седмица преди МЦ, ако има ефект ще пиша.  Peace

# 14
  • Мнения: 85
Витамин C намалява кървенето.
Аз точно след като пих витамин С получих кръвоизлив, защото и на мен така ми бяха казали!

Общи условия

Активация на акаунт