"Икариам" е вече обновен и сме в битки нощ и ден! - 3 тема

  • 25 103
  • 390
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Мерси за гостоприемството ! Нека дам няколко съвета , после може да ги обсъдим дали съм прав!
Задължително е в армията на всеки играч независимо дали в офанзива или в защита трябва да присъстват сухи златни мортири !!! Тежката пехота която е първия вал както при защита така и в атака трябва да бъде добре попълнена от парни великани или хоплити, втория вал който е за далекобойните единици задължително трябва да разполага със достатъчно мускетари. Тези два вала са най-важните в самата битка и могат да се разположат по тях максимум до 210 единици всеки. Третия вал е за стенобойните машини и както казах всички е добре да заложат на златните мортири по колкото се може повече ... Фланговете се пазят от по 4 групи единици (мечове или копия) всяка група побира до 30 единици и е хубаво да разполагате от тях по време на битка но не се изхвърляйте Simple Smile Въздушните единици са безсмислени в защита но в нападение може да разчитате на балоните но пак в малки количества. Доктори и готвачи задължително по колкото можете Wink Ако съм допуснал някоя грешка относно тактиката или някой има по-добра ще се радвам да разбера Simple Smile


ето още малко допълнителна информация



Тактика на боя във версия 0.32

Първия и втория рунд пробиваме стената.
състав на войската - 18 катапулта за стени до 15 ниво, 18 мортири за стени над 15 ниво, 210 хоплита или 70 парни великана, 30 жирокоптера, минимум 20 готвачи и 10 доктори.

Веднага след като стената бъде пробита и наличие на армия на противника зад нея, се включва втората вълна, разположена по следния ред:
на първа линия - 210 хоплита или 70 парни великана
на втора линия - 49 мускетари или 210 стрелци(стрелците имат по-висок морал, но са необходими повече) или 210 прашки
на трета линия - катапулти и мортири
на фланговете - 120 копиеносци или мечоносци
въздушна подкрепа - 30 жирокоптера и 30 балона или общо 60
доктори и готвачи - максимален брой. Те имат съществено значение за подръжка на морала на войската. Без тях войските могат да се разбягат, без да причинят поражения на противника.

След като първата вълна изпълни задачата, в прекъсването между рундовете, войските от първата вълна, могат да бъдат върнати в къщи за презареждане. В противен случай, с изразходван морал и
боеприпаси ще стоят в резерв и няма да участват в битката. А така могат да бъдат включени в следващите вълни.
Колкото повече вълни към противника, толкова повече пада морала на неговите войски и по-малко загуби за вас и по-бърза победа.

В никакъв случай не забравяйте за резерва и за това, че всички линии трябва да бъдат заети с правилните единици. В противен случай става заместване на видовете войски и пада ефективността.

Кой по кого бие:
Хоплитите и парните великани са тежка пехота и винаги са на първа линия и обезпечават основата на армията, нейната пробивна сила и морал. По тях бият същия тип войски. Сериозни поражения им нанасят войските от фланговете - копиеносци и мечоносци. Също по тях стрелят стрелковите части и артилерията, но пораженията са по-незначителни.
Жирокоптерите стрелят само по бомбардировачи.
Бомбардировачите нанасят много сериозни повреди на артилерията на врага. Ако обаче врагът има поне 2-3 жирокоптера, бомбардировачите ще бъдат унищожени. Затова идеалния подход е
в първата вълна да изпратим жирокоптери за да унищожат жирокоптерите на врага и заедно с това и бомбардировачите му. След това изпращаме своите бомбардировачи за унищожаване на артилерията на противника.

В икариам 0.32 битките се решават не толкова от количеството на войската, а от нейния състав, издържливост и морал. Стрелкови части не са необходими особенно.

Лимит на гарнизона:
Това е количеството войски, които могат да бъдат разположени зад стената. Ако са повече от лимита, горницата ще стои не зад стената, а пред нея и ще понася загуби, без защита от стената. Ще губят морал и ако побягнат ще предизвикат реорганизация на цялата войска зад стената, която даже не се е включила в битката.

Варваско селище:
Това е изпитателен полигон за войската. Може да се граби до 10 пъти, но след всеки грабеж количеството на варварите се удвоява. От варварското селище могет да се грабят ресурси - първо 500,
втория път 1000, третия 2000 и т.н. до десетия път.
Е надявам се да съм бил полезен !!!

# 16
  • Мнения: 6 274
Признавам си, че нямах време да прочета обстойно, но набъро погледнах и в основни линии съм съгласна с теб.  Peace
Може би единственото, което не си написал е, че тези "мерни единици", които си дал за пример на бройките армия, отговарят за по- големите градове.
Т.е. когато градчето е малко, войската не е разположена по този начин, или иначе казано - "кутийките" са по- малко на брой.  Wink

А останалите - ако искате, можем да обсъдим някои бойни тактики, но на база собствен опит, а не - ЕИК (хахаха, вместо ЕСК).  Joy



П.С. За незапознатите ЕИК -> Един Икариамец ми Каза, а ЕСК -> Една Съседка ми Каза. hahaha

# 17
  • Мнения: 0
То само това да съм пропуснал  ooooh! Кой знае още колко тънкости има в играта , които тепърва ще срещам , та аз все още съм новак в нея ! Но ... тук идвате вие  !

P.S. Щях да забравя , не бъркайте големината на града със тази на стената ! Двете нямат нищо общо ! Може града да е ниво 7 , а стената да е 16-то ! Броя на единиците в отбранителните валове зависи само и единствено от големината на стената !

Последна редакция: ср, 02 дек 2009, 16:15 от ikonostas

# 18
  • Мнения: 6 274
То само това да съм пропуснал  ooooh! Кой знае още колко тънкости има в играта , които тепърва ще срещам , та аз все още съм новак в нея ! Но ... тук идвате вие  !

P.S. Щях да забравя , не бъркайте големината на града със тази на стената ! Двете нямат нищо общо ! Може града да е ниво 7 , а стената да е 16-то ! Броя на единиците в отбранителните валове зависи само и единствено от големината на стената !

Тук нещо май не си разбрал.  Wink
Аз говоря за това:



Размера на бойното поле зависи от размера (нивото) на града. Има 3 вида на бойни полета:
Село
Селото е най-малкото бойно поле - битки за градовете с максимално ниво от 5 се провеждат тук. Заслужава да се отбележи, че това бойното поле няма никакви флангове - селото е прекалено малко за тези видове маневри.

Град
Населени места, които са на ниво от 5 до 10 се считат за градове за бойни системи. Имате нужда от много повече единици тук и фланговете ще трябва да бъдат защитени също.

Столица
От ниво 10 и нагоре, всички трябва да се борят на най-голелямото на разположение бойното поле. То е идентичено на открито поле.
 

# 19
  • Мнения: 364
И аз съм съгласна с написаното от Ikonostas, но ми направи впечатление, че на фланговете си обърнал малко внимание. Според мен фланговете имат голямо значение за развоя на битката и е добре да има задоволително количество от тях (като най-добри са мечовете). Защото ако например нападателя има слаби или никакви флангове фланговете на защитника започват да бият по стрелците и морала на нападателя пада мн по-бързо.

# 20
  • Мнения: 0
Мдаа , права си ! Сега се зачетох в някакви обяснения за играта на лютски и там пишеше буквално каквото ти си написала !

# 21
  • Мнения: 6 274
Е, аз от го копнах от Помощ, за да прочетат и останалите дословно.  Peace



Ако говориш на мен де, че гледам, че и Маркели е писалаMr. Green

# 22
  • Мнения: 6 274
Малееееееее, голяма битка ще има в Алфа.  Mr. Green
Момичета и момчета, стискайте ми палци.
  Peace

# 23
  • Мнения: 2 716
Кажете си съюзите да се побратимим  Hug Mr. Green


Щото ми омръзна да ме нападат.
Аз мирно си кОпам, а те ме атакуват мискините.

# 24
  • Мнения: 6 274
В Алфа сме в ЕОН.

# 25
  • Мнения: 364
Аз съм в TBL.
Джулс, с кой се биеш?

# 26
  • Мнения: 6 274

С Daniissa от GUARD.  Twisted Evil
Отдавна съм й мераклийка, сега вече има и уговорен двубой.
Утре вечер започваме.

# 27
  • Мнения: 2 716
Аз съм в 4х4

# 28
  • Мнения: 364

С Daniissa от GUARD.  Twisted Evil
Отдавна съм й мераклийка, сега вече има и уговорен двубой.
Утре вечер започваме.

Уфф, и аз я знам тая. Като бях още мъничка често ме ограбваше. После обаче се премести и си отдъхнах  Mr. Green
Пожелавам ти успех, и да кажеш после как е минало всичко  Heart Eyes
Btw имам няколко свободни КО - ако на някой му трябва да ми праща Simple Smile

# 29
  • Мнения: 6 274

С Daniissa от GUARD.  Twisted Evil
Отдавна съм й мераклийка, сега вече има и уговорен двубой.
Утре вечер започваме.

Уфф, и аз я знам тая. Като бях още мъничка често ме ограбваше. После обаче се премести и си отдъхнах  Mr. Green
Пожелавам ти успех, и да кажеш после как е минало всичко  Heart Eyes
 Simple Smile


Е, значи ако я набия, ще отмъстя и за теб, и ще имаме поводи за празнуване.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт