Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-15 от 15 отговора
правили ли сте си ваксина,къде и колко струва.Необходимо ли е преди това да се направи теста и след това ваксината или не е необходимо...
Цитирай

Доли, привет. Smile Скоро и аз имах същия въпрос - http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=435142.msg12719537#msg12719537

В случай, че нещо не ти е ясно, питай. Wink Ако аз не съм компетентна, има две мами, които ще видят, че си писала в темата и ще ти отговорят - адски са печени. Smile  Peace Успех!  Hug
Цитирай

Здравейте моля дайте мнение относно ваксината за хеп.А avaxim.Доста се обърках бях решила да сложим на детето хаврикс 720Е,но днес лекарката ни предложи друга avaxim.Някои слагал ли е от нея,коя е по добра и коя да избера?Детето е на 2г.4м.
Трябва ли да се правят изследвания преди поставянето на ваксина против хеп.А?
Искам и аз да си сложа ваксина за хеп А и Б комбинираната за тази ваксина трябват ли някакви изследвания?
Цитирай

Преди комбинираната ваксина - изследват се HBsAg i anti-HBc-total. ако и двата са отрицателни - правиш ваксината. ако някой от маркерите е положителен се срещаш с лекар - хепатолог. след като приключиш с ваксината и на всеки няколко години изследваш титър на анти-HBs. ако е > 15 ед/л всичко е наред. ако не - обсъжда се реваксинация с припомняща доза.
Нз дали си от София, но в медицински център Грийнберг (препоръчаха ми го в една група във Фейсбук,  цените на Туинрикс са много добри, а персоналът - учтив. Smile Аз първо ги прозвъних по телефона, освен, че се обаждах и на телефона в Хепасист ...  Mr. Green Там ми направиха изследванията, там ми поставиха и ваксината. Smile

За детето - изследва се също последното антитяло.

Иначе, аз съм правила отдавна сравнителен анализ между двете ваксини - Аваксим и Хаврикс - само на база листовки и ЕМЕА (форуми - не)

Хаврикс е регистрирана 1998, Аваксим - 2006, в резултат на което има следните разлики:

Продължителност на защитата:

Хаврикс – проследена е защитата за 10 години
Аваксим - проследена е защитата за 1 година

Приложение при имунокомпрометирани и с други чернодробни заболявания

Хаврикс – ДА, дори се препоръчва

Аваксим – няма проучвания

Възраст за приложение

Хаврикс – от 1- до 18 години

Аваксим - от 1- до 15години

Бустер

Хаврикс – до 60 месеца след първата

Аваксим – до 18 месеца след първата

Съхранение (+2 - + 8 градуса)

Защита

Хаврикс – 79% до 13 ден, 100% до 19 ден!!!! – това е по-бързо от средния инкубационен период за хепатит А

Аваксим – 95% - 14 дни и 100% преди реимунизацията (6-18 месеца) „Имунитетът се задържа напрегнат от 6 до 18 месеца…” При Хавркси това е чак до 5 години след първата доза!!!!

Лично аз заложих на Хаврикс, така ме посъветваха и всички лекари, до които се допитах ... Smile

Дано съм била полезна ... Smile
Цитирай

Didian благодаря ти за добрата информация много ми помогна. bouquetЗащо нашата лекарка ни каза че няма нужда от изследвания както на мен така и на детето?! ThinkingНаправо не знам сега трябва да ходя да искам да ми пусне тези изследвания,да не се ядоса! Whistling
От дадената информация от теб стигам до извода ,че Хаврикс  е за предпочитане.Ако не бъркам нещо нали Хаврикс 720Е Джуниър трябва да сложим на детето? newsm78
Благодаря ти!
Цитирай

Да, точно така - Хаврикс 720Е Джуниър е ваксината. Wink Дали е по-добра от Аваксим, мисля, че ти можеш да прецениш - аз съм взела своето решение и определено то клони към Хаврикс.

Хм, знаеш ли и на мен ЛЛ  ми беше казала, че щом съм била раждала в близката година, нямало нужда  да си правя наново изследвания, при положение, че по време на бременността имам такива. Нямало как да се заразя в тая една година или нещо подобно ми изтърси.  Shocked  Впоследствие разпитах наляво-надясно - тук, в темата, която бях пуснала, в тази страница във Фейсбук, намерих някакъв сайт за ваксини (май е свързан с Хепасист, където също звъннах, но ще те излъжа за обвързаността му с въпросната група във Фейса) + звънях в Грийнберг. След цялата тази процедура, добих информацията, от която имам нужда. Направо съм в шок, че толкова независими източници съм ползвала, за да достигна до истината!!!!! Определено само от един е по-трудно.

Няма да се ядоса, споко, кажи и, че ти за твоя сигурност искаш да ги направиш. Wink На мен ми излязоха 10-на лв., ако не се лъжа, а ваксината + поставянето - 57 лв. Smile  

Наистина се надявам да съм помогнала. Smile Wink Поне прочетеното и изговореното да не остане само за мен. Wink  Laughing
Цитирай

Помогна ми много отново ти благодаря,но и аз съм не само в шок но и направо изтормозена от това че съществуват много източници за инфо ,а най-важните и съществени неща които ни касаят не се обясняват разбираемо! Confused
Цитирай

Помогна ми много отново ти благодаря,но и аз съм не само в шок но и направо изтормозена от това че съществуват много източници за инфо ,а най-важните и съществени неща които ни касаят не се обясняват разбираемо! Confused

Споко, де Wink нали за това сме тук - да си помагаме взаимно. Smile  Hug  bouquet Не се притеснявай да питаш, ако мога ще помагам. Smile
Цитирай

Момичета, разбрах че има комбинирана ваксина против Хепатит А и В. Въпросът ми е знае ли някой каква е цената на една ваксина и как се отразява, ако някой от вас си я е бил вече?
Цитирай

Ваксината е Twinrix- комбинирана за хепатит А и Б. Трябва да се сложат 3 дози. Като 2-та се слага 1 м след първата, а третата 6 м след първата. Цените на доза в аптеките  се движат около 60 лв. Няма никакви странични ефекти (поне при мен де). Успех
Цитирай

Margafuci, има две теми, които се въртят около Туинрикса - http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=435142.msg12719537#msg12719537 е по-пълната ...

Peace ако имаш  допълнителни въпроси, питай. Smile
« Последна редакция: Пон., 25 Ян. 2010, 21:03 от Didian »
Цитирай

При мен нямаше проблем, само третият път ми я би лекар не мед. цестра и ме боля ръката. Сестрата предните пъти ми обясни, че преди биенето на ваксината, е хубаво тя да се подържи в ръка(иначе се съхранява в хладилник), за да стане с телесна Т. Лекарят не го направи, бързаше и цяла седмица ме боля ръката.
Цитирай

Не забравяйте, че преди да се ваксинирате с ваксина против хеп.В, задължително трябва да си изследвате кръвта за антитела!
Цитирай

Миналата година ходих за първата "доза" на ваксините против хепатит А и Б, в центъра по заразни и паразитни болести.
Тогава ми биха две отделни и мисля, че заплатих 60лв.
След известно време се усетих, че е можело да си сложа комбинираната, но вече бях сложила отделните.
Предполагам и цената на комбинираната ще е около 60лв.

П.П. А това за антителата, не го бях чувала.
А и лекарите, които ми биха ваксината в центъра, не споменаха май нищо за това.
Попитаха само дали имам алергии към нещо и дали не съм бременна.
Цитирай

Ще го обясня по най-лаишкия начин, понеже не съм доктор.
Хепатит В, освен остро, може да бъде прекаран и атипично , подобно на грип. Няколко дни се чувстваш зле, с грипоподобни симптоми и след това симптомите изчезват. От тук нататък има два варианта 1. Организмът се е самоизчистил спонтанно от хепатит В , но в организмът остават антитела, които са знак, че хепатит В е прекаран "на крак" или 2. Хепатит В е хронифицирал , т.е. вие продължавате да сте болен от хепатит В, без дори да подозирате, което е много неблагоприятен вариант.
Преди да се ваксинирате с ваксина за хепатит В, зедължително трябва да се изследвате за антитела, т.е. дали не сте прекарали хепатита, без дори да сте разбрали или другата възможност, не дай си Боже - в момента имате хепатит В, като хроничен носител и не подозирате за съществуването му. И при двата случая ваксината е не само безполезна, но мисля и опасна!
За повече информация от тук:
http://hepatitis-bg.com/forum/index.php

Мисля, че докторът преди да ти постави ваксината против хепатит В е длъжен да те изпрати на изследване, за това дали някога си прекарал атипично хепатит В или в момента носиш хронично хепатит В, чак след като изследването докаже, че си чист се поставя ваксината!
« Последна редакция: Съб., 30 Ян. 2010, 10:18 от Писана »
Цитирай

Ето нещо интересно ... за всички, които казват "На мен не може да ми се случи ... "
Цитирай

1-15 от 15 отговора