Кои са хубавите квартали за живот в София?

  • 40 783
  • 131
  •   1
Отговори
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Аз бих заложила на Гоце Делчев,Иван Вазов,Стрелбище. Peace

# 1
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Коригирай си заглавието на - кои са най-малко гадните квартали за живеене в София?

в София хубави квартали - такива с добра инфраструктура, чист въздух и ниска престъпност просто няма.

# 2
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Прав си,трябва да се коригира, Peaceно нали се налага да сме оптимисти за живота си в нашата ;красива,европейска столица; Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 888
Дианабад Flutter

# 4
  • София
  • Мнения: 337
Толкова е относително - живея в т.нар "южни квартали" - няма от какво да се оплача, но пък се местя в още по-южен квартал. там въздухът е по-чист, гледката по-живописна, кварталът по-тих, но пък училището е буквално "селско", градините само частни....работата ми далече Sick

# 5
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Аз живея в Източен,но пък южните квартали са ми такава слабост,особено Стрелбище-около Деде Агач и Нишава.Южният парк е близо,тихи улици,малки магазинчета,в който не се блъскаш,спокойно бих си пуснала децата да играят пред блока.Което тук в моят квартал ,не им се случва.Имаме една градинка с пясъчник,и куп-куп боклуци в нея.

# 6
  • Мнения: 1 210

в София хубави квартали - такива с добра инфраструктура, чист въздух и ниска престъпност просто няма.

Какво и е на Банкя?
Бояна?

Иначе, като изключа клаустрофобията от гъстото застрояване, Бели брези и Стрелбище ми харесват.

# 7
  • Мнения: 1 475
И аз залагам на Южните квартали- Гоце Делчев, Стрелбище, Борово Peace

# 8
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Ами ,да си кажа чесно Банкя,Бояна ,Симеоново,Драгалевци-някак си ги изключвам,по скоро въпроса ми е за кварталите за ;простосмъртните; Wink

# 9
  • Мнения: 4 916
Някой пита какво й е на Бояна, отговарям - презастроена вилна зона. Излизаш да си разходиш кучето и от всеки двор излиза по един доберман, пуснат от собственика си, каишки, намордници - такива неща няма. Няма мръсен канал, трябва да викаш лайнарките да ти изгребват септичната яма. Всичко наоколо е в строежи. Съответно напрежението на електричеството никакво го няма през деня. Каквато и техника да включиш, рискуваш да аварира. Пералнята върти един цикъл по цял ден. Вода - през лятото налягането е символично. Малките улици са разбити от багерите за строежите. Шумно и мръсно. Градски транспорт - един автобус и една маршрутка, т.е. нула.

# 10
  • Мнения: 631


в София хубави квартали - такива с добра инфраструктура, чист въздух и ниска престъпност просто няма.

 Peace абсолютно точно казано....

# 11
  • Мнения: 13 172
Харесвам Изток, Иван Вазов, Стрелбище, района около баня Мадара.

# 12
  • Мнения: 800
Аз пък мисля, че има хубави квартали - един от малкото такива е Хиподрума. Инфраструктурата е добра, междублоковите пространства са все още големи, тревни площи и дървета колкото не съм виждала в никой друг квартал, има транспорт за навсякъде, тихо, спокойно и с много градинки за деца, парк, Била, училище с горе-долу добро ниво, 2 ясли, 3 детски градини, пазар (Красно село) на близо ... аз повече не искам, освен да са по-малко кучетата или да са им по-възпитани стопаните.

# 13
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Убедена съм, че в поне половината Софийски квартали мога да намеря своето местенце. Тоест, не бих квалицирала кварталите на хубави и лоши А и човек като си купува жилище, не си купува целия квартал.

# 14
  • Мнения: 46 436
Аз пък мисля, че има хубави квартали - един от малкото такива е Хиподрума. Инфраструктурата е добра, междублоковите пространства са все още големи, тревни площи и дървета колкото не съм виждала в никой друг квартал, има транспорт за навсякъде, тихо, спокойно и с много градинки за деца, парк, Била, училище с горе-долу добро ниво, 2 ясли, 3 детски градини, пазар (Красно село) на близо ... аз повече не искам, освен да са по-малко кучетата или да са им по-възпитани стопаните.

Живяла съм в 132А, останах ужасно разочарована, подведох се по това, че било престижен, хубаво и т.н. Тътенът от паветата е денонощен, а мърсотията невероятна, и то без да сме били на първа линия. Ако ползваш трамвая си е направо страшно да минаваш през края на Нишава, м/у блоковите пространства на повечето места са трънаци, сутрин и вечер задърстванията от Билата към центъра - кошмарни, а градината до нас с толкова занемарен двор, че в началото си мислех, че не работи. Това беше през 2003-4 г., дано нещата сега са по-добре ...

Убедена съм, че в поне половината Софийски квартали мога да намеря своето местенце. Тоест, не бих квалицирала кварталите на хубави и лоши А и човек като си купува жилище, не си купува целия квартал.

По принцип е така, но ако е в район с голяма входно изходна артерия, задръствания и с 1 магазин, няма значение къде точно вътре в него си.

Общи условия

Активация на акаунт