Кои са хубавите квартали за живот в София?

  • 40 826
  • 131
  •   1
Отговори
# 60
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Как завиждам благородно на хората от южните райони,някой да иска смяна със Слатина??? Wink

# 61
  • Мнения: 46 484
Стрелбище и Гоце Делчев - категорично ... не може да се сравнява със "спалните" на София - Люлин и Младост.

И каква според теб е разликата? Защото аз не виждам, освен, че в южните всичко като вървиш сградите те притискат отгоре.

# 62
  • София
  • Мнения: 1 735
То пък в Младост хич не е презастроено.Даже и блатата зад Макдоналдс,където си мислех,че не е подходящо за жилищни блокове, застроиха.Мен са ми неприятни и Пътеките,май така се казваха редицата от магазинчета,новите и старите блокове,всичко е много хаотично и несвързано построено.Може би само в Младост4 ми изглежда по-добре.

# 63
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
Може би само в Младост4 ми изглежда по-добре.
Аз живея там и откакто построиха и разшириха Бизнеспарка, много се презастрои, нацвъкаха блокове където и както им попадне, направо на шосето и без тротоар. Не остана градинка незастроена.

# 64
  • София
  • Мнения: 38 418
Може би само в Младост4 ми изглежда по-добре.
Аз живея там и откакто построиха и разшириха Бизнеспарка, много се презастрои, нацвъкаха блокове където и както им попадне, направо на шосето и без тротоар. Не остана градинка незастроена.

Въпрос на време е да подпукат и полето зад Младост 3 към 4.
Добре, че дойде кризата, та малко се поспряха.
Между другото, зад Хита, на един булевард /не му знам името/ има два-три нови комплексчета, за които преди две години ми казваха, че се били разпродали.
Сега ги гледам вечер - много тъмни ми се виждат! Mr. Green

Слатина не е лош квартал, ама ако имаше малко по-добър транспорт.

# 65
  • Мнения: 800
Аз пък мисля, че има хубави квартали - един от малкото такива е Хиподрума. Инфраструктурата е добра, междублоковите пространства са все още големи, тревни площи и дървета колкото не съм виждала в никой друг квартал, има транспорт за навсякъде, тихо, спокойно и с много градинки за деца, парк, Била, училище с горе-долу добро ниво, 2 ясли, 3 детски градини, пазар (Красно село) на близо ... аз повече не искам, освен да са по-малко кучетата или да са им по-възпитани стопаните.

Живяла съм в 132А, останах ужасно разочарована, подведох се по това, че било престижен, хубаво и т.н. Тътенът от паветата е денонощен, а мърсотията невероятна, и то без да сме били на първа линия. Ако ползваш трамвая си е направо страшно да минаваш през края на Нишава, м/у блоковите пространства на повечето места са трънаци, сутрин и вечер задърстванията от Билата към центъра - кошмарни, а градината до нас с толкова занемарен двор, че в началото си мислех, че не работи. Това беше през 2003-4 г., дано нещата сега са по-добре ...

Убедена съм, че в поне половината Софийски квартали мога да намеря своето местенце. Тоест, не бих квалицирала кварталите на хубави и лоши А и човек като си купува жилище, не си купува целия квартал.

По принцип е така, но ако е в район с голяма входно изходна артерия, задръствания и с 1 магазин, няма значение къде точно вътре в него си.
Живея в старата част на квартала, с малки блокчета (4-5 етажни) и много зеленина около тях, поддържани градинки и свестни съседи. Инфраструктурата си е добра, сравнявам с другите квартали, парка е на 2 мин. пеша (и то с две деца на колела) и по-добро място за отглеждане на деца не знам да има. Имала си "късмет" да живееш в частта от квартала със сравнително новозастроени блокове, населени с хора от всякъде, които смятат че градинките и зелените площи са за да си изхъвлят боклуците. А това че има един магазин, не виждам да е голям недостатък, аз и без това нямам време да ходя до повече от един. Но всеки си знае за себе си.

# 66
  • Мнения: 322
За мен най-хубавите са Стрелбище, Иван Вазов, Гео Милев, Яворов и Лагера. Иначе имам пристрастия към Суха река (кварталът от детството ми е все пак)- много линии на градския транспорт, трамвай, тролеи, рейсове, а и кракомобила върши работа - за 20 мин. пеша стигах до Софийския  Simple Smile В същата категория е и Хаджи Димитър  Simple Smile Иначе най-големия ми страх ме застигна - живея в момента в Люлин, но съм точно до метрото и откакто удължиха маршрута, няма от какво да се оплача  Simple Smile

# 67
  • Мнения: 32
Дианабад. Peace

# 68
  • София
  • Мнения: 1 402
Дианабад, Изток, Изгрев, долния Лозенец - карето зад "Наум" и "Черни връх"

# 69
  • Мнения: 835
За мен най-хубавият квартал си остава квартала в който съм отраснала.Там са спомените ми от детството, ученическите и студентски години.Все още живея в него и ми е много приятно когато срещна някой съученик дошъл на гости на техните.

За съжаление това е центъра, но за мен си е най-хубавият квартал!!!!

# 70
  • Мнения: 2 175
За мен най-хубавият квартал си остава квартала в който съм отраснала.

Така е.
Аз съм пристрастна към Лозенец именно по тази причина..

# 71
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Aз пък съм пристрастена към Изток. Макар че не съм отрасла в него. Отидох да живея там преди около 10 години и не бих го заменила с никой друг, никога. Зеленина, спокойствие, не прекалено застроено и най-важното - интелигентни, нормални хора.

За мен най-добри (впрочем единствени) квартали в София за живеене са Изток, Изгрев и Гео Милев. По низходящ ред.


# 72
  • София
  • Мнения: 3 391
Не съм съгласна с "единствени", отговарящи на изброените изисквания, дори и по-добри.
Медицинска академия не бих заменила, дори не е цялата Медицинска академия а само едно каре.
Същото важи и за Лозенец- харесвам само някои карета, а не целия Лозенец, Изток  и Изгрев също, Яворов, Иван Вазов.
Хиподрума има пак едно малко каре, което харесвам.
Но всички те, с изключение на Иван Вазов и Медицинска и част от Лозенец са отдалечени от централни градски части.

# 73
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ами аз отбелязах, че за мен са единствени. И пак според мен, непосредствената близост до центъра не е голям плЮс, освен ако си чужденец, тогава е важно. А пък и от нашия квартал до центъра, всъщност са 10-15 минути.

# 74
  • София
  • Мнения: 3 391
О, разбира се, визирах критериите, не личните предпочитания.
Просто, защото имам сходни критерии, по отношение на районите, считани за добри за живеене.
А по отношение на транспорта, аз имам дете, което предпочитам да има възможност да стигне пеш до Витошка, отколкото с кола.
Аз също.
С две думи, да е уединено и тихо, зелено с уредена инфраструктура, средата е важна за мен- хората, които ме заобикалят, но едновременно да е разположено в централна градска част, това са голяма част от моите критерии.

Последна редакция: вт, 24 ное 2009, 17:13 от Azzy

Общи условия

Активация на акаунт