Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-304 от 304 отговора

Анкета

Каква прахосмукачка да избера?

Въведи твоя глас
В момента ползвам едно Делонги, което пере, но му счупих пластмасовият корпус, където се сипва вода, та се чудя.
Каква да бъде новата, която да купя?
Тази с вода не ми допада, защото чистя всеки ден и ако не сменя водата след всяко чистене, започва да плесенясва и да мирише ужасно.А нямам време и за ежедневно миене на прахосмукачка.
Дали да е с постоянна или със сменяща се торбичка?
Моля, ориентирайте ме.
Цитирай

И при двете има предимство.Постоянната е добре,че ако ненамериш от сменящите се изтупваш и продължаваш да чистиш.Другите са пък предимство ,че не се налага да вдигаш пепел около теб докато я тупаш и изхвърляш.
Цитирай

само с воден филтър.
Другото си е чиста загуба на време и лъжа, че чистиш...
Цитирай

http://www.technomarket.bg/products.php?page=5&klasaswe=025& … 029,030,031,032)-с контейнер Peace
ОТ артикул НОМ 187 до 192 което ти хареса Peace
« Последна редакция: Ср., 18 Ноем. 2009, 13:49 от mamamari »
Цитирай

Досега имах с въздушен филтър, скоро си купих с воден филтър, но май е все тая. При торбичките и въздушния филтър става много прашно при чистенето на прахосмукачката.
Цитирай

Перяща.
Не виждам голяма трудност в сменянето на водата - изливаш колектора, изплакваш и готово. Нашата е Делонги Аквафилтър - страхотна е.
Цитирай

Със сменяща се торбичка. Колкото по-малък контакт имаш с боклука /а дали ще изтръскваш постоянната торба някъде или ще изливаш гнусната вода и ще миеш контейнер за мен е все едно/, толкова по-добре. Със сменящата се торба е чиста работа - слагаш, пълни се, вадиш и мяташ в боклука.
Цитирай

Предпочитам да измия контейнера, от колкото да  дишам прахоляка, който се е разнесъл  из стаята.
Цитирай

Цитат
Предпочитам да измия контейнера, от колкото да  дишам прахоляка, който се е разнесъл  из стаята.

И аз. Peace
Цитирай

Дайте предложения за прахосмукачка с воден филтър на ниска цена.
Цитирай

160 лв  Нео от Техномаркет
Цитирай

Мерси, момичета.
Освен да търся сервиз на Делонги и да купя нов пластмасов контейнер за вода Rolling Eyes
Дали обаче в моя град ще намеря...
Цитирай

Старата ми беше с постоянна торбичка-като се напълни,пера нея,пера и филтрите.Новата е с контейнер - изсипвам боклука и пера само дунапрена пред ХЕПА филтъра.Не задължително на всяко изсипване да се перат,но така се намалява всмукателната мощност и е по-прашно на изхода на прахосмукачката.Еднократните торбички не са изгодни от финансова гледна точка.Тези с воден филтър ми се струват най-добри,защото прахът пада във водата и не излиза обратно в стаята.Прахосмукачките на Rainbow са на този принцип,а за тях се знае ,че са най-добрите.
Цитирай

С хартиена торба и ХЕПА-филтър. Никакъв прах не връща и много лесно, чисто и рядко се сменя торбата. Препоръчвам филипс. Има модели с 500 W смукателна мощност! Направо е ламя, а не е шумна. Има и турбочетка за килими.
Цитирай

Аз си взех Циклонна.  Very Happy
Цитирай

Аз съм вече 4 години със Самсунг с опция постоянна и сменяема торбичка.Освен това има "Циклон".Перфектна е Peace
Никога не съм ползвала с воден филтър
Цитирай

Кажи точно какъв модел и доволна ли си от нея.
Цитирай

Мен ли питаш? Smile Smile Smile
Цитирай

от 3 год. ползвам Samsung с контейнер и филтър, който се пере; мисля, че вече е време за смяна, а и самият гумен маркуч вече е скъсан. някой имал ли е същия проблем и има ли резервни части?
вие на колко време си сменяте прахосмукачките?
Цитирай

Със сменяща се торбичка. Колкото по-малък контакт имаш с боклука /а дали ще изтръскваш постоянната торба някъде или ще изливаш гнусната вода и ще миеш контейнер за мен е все едно/, толкова по-добре. Със сменящата се торба е чиста работа - слагаш, пълни се, вадиш и мяташ в боклука.
Peace
Цитирай

моята е с постоянна торбичка и е кофти като се сменя прахта.. направо може да умреш!
Цитирай

моята е с постоянна торбичка и е кофти като се сменя прахта.. направо може да умреш!

Пробвай, дали няма случайно и хартиени торби за такава прахосмукачка, или дали не може да се приспособи нещо.

Иначе спасението е само нова прахосмукачка.
Цитирай

Някоя от вас, която има прахосмукачка с воден филтър да сподели дали е доволна или не, че съм тръгнала да купувам, а някои от тези които вече сте обсъждали ги няма в техмомаркет.
Цитирай

аз съм доволна, не се вдига прах, докато се чисти. След ползване трябва да се измие, но не отнема много време.
Цитирай

Някоя от вас, която има прахосмукачка с воден филтър да сподели дали е доволна или не, че съм тръгнала да купувам, а някои от тези които вече сте обсъждали ги няма в техмомаркет.
Нашата прахосмукачка е на KARCHER и е с воден и хепа филтър.Не е перяща.Много съм доволна от нея.Има и приставка тупалка за килимите.
Цитирай

А тези приставки "тупалка", дали са като "турбо четката" на Зелмер, или е нещо по-различно?

И един едит - ако си купувате прахосмукачка с НЕРА филтър, задължително предварително проверете колко струва филтъра като консуматив.
« Последна редакция: Пон., 30 Ноем. 2009, 14:30 от ku4o »
Цитирай

Аз съм с такава от една година и съм много доволна  Love http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09026003 Предната беше по-обикновена и имах чуството, че никога няма да мога да изчистя праха по мебелите (явно половината прах си е излизал отзад ) .Сега го чистя през ден и е много по-малко  Peace
Цитирай

Аз съм с такава от една година и съм много доволна  Love http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09026003 Предната беше по-обикновена и имах чуството, че никога няма да мога да изчистя праха по мебелите (явно половината прах си е излизал отзад ) .Сега го чистя през ден и е много по-малко  Peace
Гледах я аз тази и ми допадна, явно съм уцелила ! Искам да питам нера филтъра за този модел кога се сменя и колко ви струва, ако знаете Smile
Цитирай

Все още не съм го сменяла.А търсех къде се продават тези филтри и не можах да намеря  newsm78
Цитирай

В техномаркет няма ли, за моята поне си имаше резервни филтри
Цитирай

Някой има ли отзиви за тази? http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09026002
Цитирай

Някой има ли отзиви за тази? http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09026002

Една приятелка търси прахосмукачка dyson - някой да има инфо от къде може да се купи в Бг или кой е вносителят?
Цитирай

Прахосмукачката ми е Зануси с пласмасов контейнер за боклука като се напълни изсипвам го, ако искам мога да го измия няма прах от изтупването на памучната торбичка. Много съм доволна.
Цитирай

Да ви се похваля... взехме днес тази прахосмукачка http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09026002 изсипването на контейнера е много лесно, много е мощна, смуче яко... има четка - тупалка за завивки и одеала, четка за мека мебел и други разни приставки... основната четка е супер маневрена. Има и хепа фитър, който може да се мие, но трябва да се смени след 2 години. За съжаление жената от магазина каза, че при тях били от порядъка на 100 лв. тези филтри за самсунг прахосмукачките. Така или иначе препоръчвам я!
Цитирай

коя прахосмукачка е по-добра с хепа филтър или с воден филтър?
Цитирай

коя прахосмукачка е по-добра с хепа филтър или с воден филтър?
То и двата вида ги пишат, че очистват въздуха 99.999....%, ама дали е така, никой не знае. Важно е, ако има хепа-филтър, да има и хартиена торба преди това.
Цитирай

С воден филтър е по-добре. При тези с постоянния филтър като тръгнеш да го изтръскваш е смърт. А ако е със сменяеми торбички има един момент, че хем не се е напълнила за да я изхвърлиш, хем е достатъчно пълна за да ти намали чувствително всмукателната сила.
Цитирай

С воден филтър е по-добре. При тези с постоянния филтър като тръгнеш да го изтръскваш е смърт. А ако е със сменяеми торбички има един момент, че хем не се е напълнила за да я изхвърлиш, хем е достатъчно пълна за да ти намали чувствително всмукателната сила.
Водния пък трябва да го миеш. Една сменяема торбичка изкарва 1 месец без проблем.
Цитирай

Трябва ама го измивам за 2 мин.
Цитирай

Аз също бях навита да вземем с воден фитър, но не беше по силите ми... имаше само една на делонги акваленд и заедно с водата тежала много, аз предната дето беше на половината и килограми едва я влачех насам-натам. И беше доста обемиста, да не кажа огромна за мен. Повечето с вода са големи и тежки и няма май голям избор... аз видях само една домашна тази не делонги и професионални на керхер, но те вече не вършат работа за вкъщи ... други нямаше. newsm78
Цитирай

Аз съм със Зелмер и си е тежичка ама не ми е проблем.
Цитирай

3'та опция  Peace
Цитирай

Моята е RAINBOW,с воден филтър е,тупалка за килими и матраци,също е перяща. От както съм с нея почиствам един път в седмицата и това е достатъчно за да е чисто и да няма прахуляк.Дори мога да кажа,че почти няма и прах по мебелите вече.А в къщи има кой да цапа,две дечица имам Smile
Цитирай

ivet. , същата машина имам и аз, но чисти ли се при нас веднъж на седмица-прахоляк излиза доста. Машината е хубава, но не вълшебна! Да не заблудаваме хората тук.  Peace
Но и моят съвет е по възможност да се избере такава с воден филтър.
Цитирай

Аз не заблуждавам хората,пиша нещо което си е така.Чистя един път в седмицата,когато използвам и тупалката,а от време навреме си запирам и килимите с перящото.За мен прахосмукачката прави чудеса,защото детето ми е алергично към домашен прах и по-точно към акарите.Мога да кажа,че вече нещата при него вече  се стабилизираха.Не можеш да не се съгласиш с мен,че въздуха в дома се променя,когато се почиства с такава система.Аз не познавам някой,който я има и да не е доволен.Вярно парите са много,дори в къщи моя мъж беше инициатора да я вземем,аз отначало не бях съгласна,но сега не съжалявам затова.
Цитирай

Да побутна темата....  Mr. Green
Предстои ни да си купим прахосмукачка. Вчера обиколихме магазините и общо взето се спряхме на  два модела и две марки - едната е Таурус със сменящи  се торбички- 2000W и вскумателна мощ. 500, , другата е БЕко с Еко Бокс - 1800W с всмукателна мощност 390.   newsm78 В голяма чуденка сме.
Някакви мнения?
 bouquet bouquet bouquet
Цитирай

И аз да побутна темата... Не мога да ви посъветвам каква прахосмукачка да си купите, но мога да ви кажа каква да НЕ си купите - ИЗОБЩО не съм доволна от моята, която е на AEG. Преди имах на Electrolux, много бях доволна, имаше всмукателна мощност 360 W и смучеше много добре, единственият недостатък беше, че нямаше постоянна торбичка и трябваше да купувам постоянно торбички. Като изчислих за тези години, през които съм я ползвала колко пари съм дала за торбички, щях да си купя още една прахосмукачка. Но след почистването от ремонта в къщи тя сдаде багажа и отидох да си купувам нова. Харесах няколко модела, но за мен водещият критерий беше контейнер за боклук или постоянна торбичка, та така се сдобих с най-лошата покупка в живота си! И уж ми била с всмукателна мощност 400 W, че тя не дърпа и на половина колкото старата, направо съм бясна... Успях да се излъжа че е с доста приставки, четка за паркет, турбо четка, хепа филтър и т.н. И така вече се мъча половин година, но скоро ще и играя една брадва  #Cussing out И следващия път като си купувам ще искам да я изпробвам, а не да вярвам на показателите, които продавачите дават! Дано не съм ви отегчила и дано съм била полезна! Късмет!  Peace
Цитирай

... единственият недостатък беше, че нямаше постоянна торбичка и трябваше да купувам постоянно торбички. Като изчислих за тези години, през които съм я ползвала колко пари съм дала за торбички, щях да си купя още една прахосмукачка. Но след почистването от ремонта в къщи тя сдаде багажа и отидох да си купувам нова. Харесах няколко модела, но за мен водещият критерий беше контейнер за боклук или постоянна торбичка, та така се сдобих с най-лошата покупка в живота си! ...
Ти сама си дала отговор на проблема. Постоянната торбичка и контейнерът за боклук не са добри решения и даването на пари за торбички е оправдано.  Peace
Цитирай

Аз честно казано още след обиколката снощи клоня към ТАУРУС със сменяемите торбички!
Благодаря ви за мненията!  bouquet
Цитирай

Аз честно казано още след обиколката снощи клоня към ТАУРУС със сменяемите торбички!
Благодаря ви за мненията!   :bouquet:

Каква й е цената. Имаш ли линк?
Цитирай

Благодаря ви за мненията!   :bouquet:

Вземи си с воден филтър и не се занимавай с глупости.
Цитирай

И аз да побутна темата... Не мога да ви посъветвам каква прахосмукачка да си купите, но мога да ви кажа каква да НЕ си купите - ИЗОБЩО не съм доволна от моята, която е на AEG. Преди имах на Electrolux, много бях доволна, имаше всмукателна мощност 360 W и смучеше много добре, единственият недостатък беше, че нямаше постоянна торбичка и трябваше да купувам постоянно торбички. Като изчислих за тези години, през които съм я ползвала колко пари съм дала за торбички, щях да си купя още една прахосмукачка. Но след почистването от ремонта в къщи тя сдаде багажа и отидох да си купувам нова. Харесах няколко модела, но за мен водещият критерий беше контейнер за боклук или постоянна торбичка, та така се сдобих с най-лошата покупка в живота си! И уж ми била с всмукателна мощност 400 W, че тя не дърпа и на половина колкото старата, направо съм бясна... Успях да се излъжа че е с доста приставки, четка за паркет, турбо четка, хепа филтър и т.н. И така вече се мъча половин година, но скоро ще и играя една брадва  #Cussing out И следващия път като си купувам ще искам да я изпробвам, а не да вярвам на показателите, които продавачите дават! Дано не съм ви отегчила и дано съм била полезна! Късмет!  Peace
Съчувствам ти наистина, но не разбрах тази от която не си доволна с постоянна торба ли е или с контейнер?
Цитирай

Аз не съм съгласна! Имахме с воден филтър и аман от нея! Огромна е, тежи , заема място... Не може като бързаш ей така преди да излезеш за минеш с прахосмукачката... после трябва да я измиеш, че оставиш ли я тая вода става.... И аз ше кажа... хора не се занимавайте с торби, сменящи, постоянни, води, калища... Преди 2 месеца си взехме прахосмукачка на самсунг, пуснала съм някъде назад даже линк... с "кана" е, с 2 филтъра, като чистя и пердетата засмуква даже  Laughing каната се пълни след 3-4 чистения чак, боклука илиза направо на топки, няма изтупване на торбички, миене на контейнери и т.н. Злато! Да не говорим за други глезотии като четка "тупалка", инфраред управляние и други. Гарантирам няма кой да се оплаче от нея! 
Цитирай

Цитат
Съчувствам ти наистина, но не разбрах тази от която не си доволна с постоянна торба ли е или с контейнер?
За да няма недоразумение, ето от тази не съм доволна, с контейнер за боклук е, наистина е удобно и практично с контейнер, но като не смуче като хората за какво ми е.

Повече за продукта
МОДЕЛ    AVS 1800 TRIO
ТИП    Хепа филтър
МОЩНОСТ W    1800 W
ЕКО БОКС    ДА
ВСМУКАТЕЛНА МОЩНОСТ    400W
ИНДИКАТОР ЗА ПРАХ      ДА
ЧЕТКА ЗА ПАРКЕТ    ДА
ТУРБО ЧЕТКА      ДА
НАВИВАНЕ НА КАБЕЛА    ДА
ТЕГЛО      5.4 КГ
ЦЕНА 219,00 лв
Цитирай

Цитат
За да няма недоразумение, ето от тази не съм доволна, с контейнер за боклук е, наистина е удобно и практично с контейнер, но като не смуче като хората за какво ми е.

Повече за продукта
МОДЕЛ    AVS 1800 TRIO
ТИП    Хепа филтър
МОЩНОСТ W    1800 W
ЕКО БОКС    ДА
ИНДИКАТОР ЗА ПРАХ      ДА
ЧЕТКА ЗА ПАРКЕТ    ДА
ТУРБО ЧЕТКА      ДА
НАВИВАНЕ НА КАБЕЛА    ДА
ТЕГЛО      5.4 КГ
ЦЕНА 219,00 лв
хммм ...  newsm78 Много странно! Параметрите и са много хубави. Би трябвало със всмукателна мощност от 400 вата да смуче като тайфун. Нашата е с 380, ама я намалям, че ще изкърти паркета! Да не би самата машина да не е нещо в ред?  newsm78
Цитирай

Цитат
Цитат

Повече за продукта
МОДЕЛ    AVS 1800 TRIO
ТИП    Хепа филтър
МОЩНОСТ W    1800 W
ЕКО БОКС    ДА
ВСМУКАТЕЛНА МОЩНОСТ    400W
ИНДИКАТОР ЗА ПРАХ      ДА
ЧЕТКА ЗА ПАРКЕТ    ДА
ТУРБО ЧЕТКА      ДА
НАВИВАНЕ НА КАБЕЛА    ДА
ТЕГЛО      5.4 КГ
ЦЕНА 219,00 лв
хммм ...  newsm78 Много странно! Параметрите и са много хубави. Би трябвало със всмукателна мощност от 400 вата да смуче като тайфун. Нашата е с 380, ама я намалям, че ще изкърти паркета! Да не би самата машина да не е нещо в ред?  newsm78

Ами уж за това я купих, щото е с хубави параметри. Както вече писах старата ми прахосмукачка беше с всмукателна мощност 360 W и смучеше яко. Тази има настройка на всмукателната мощност и аз я настройвам на макс(тоест 400 W), но по едри трохи и други подобни частици не ги обира. Все още е в гаранция и ще взема да я закарам на сервиз, ако не ще я изхвърля, че не искам да я виждам вече.
Цитирай

Най-добре да се провери, може нещо да не е в ред машината. Аз имам случей с една маша, която не къдреше въобще въпреки, че беше на мах... оказасе се, че скалата за мощността беше обърната на опаки и аз като съм я усилвала, всъщност съм я намалявала  hahaha
« Последна редакция: Съб., 09 Ян. 2010, 16:37 от den4o_en »
Цитирай

Цитат

Повече за продукта
МОДЕЛ    AVS 1800 TRIO
ТИП    Хепа филтър
МОЩНОСТ W    1800 W
ЕКО БОКС    ДА
ИНДИКАТОР ЗА ПРАХ      ДА
ЧЕТКА ЗА ПАРКЕТ    ДА
ТУРБО ЧЕТКА      ДА
НАВИВАНЕ НА КАБЕЛА    ДА
ТЕГЛО      5.4 КГ
ЦЕНА 219,00 лв

Според мене и има нещо само на твоята прахосмукачка. Аз точно тази смятах да си купувам, но в крайна сметка се спрях на перяща по настояване на мъжа ми. Иначе AEG си е страхотна марка.
Цитирай

Малко преди коледните празници си купихме това "мъниче" :
 http://megashop.bg/techno/%D0%94%D0%9E%D0%9C%D0%90%D0%9A%D0%98%D … product_info.html
      Харесах си я от този магазин ,но си я купих съвсем спонтанно от Метро .Оказа се много добра до момента / всекидневна употреба !/  -без излишни екстри ,но достатъчно мощна ,с малко филтърче под контейнера ,което препирам през няколко чистения и ХЕПА на изхода .Имайте предвид ,че си имаме един чисто бял космат домашен любимец ,който се води куче по паспорт Wink ,двете с щерката сме дългокоси и скубливи ,и на всичко отгоре -топлим се на камина с дърва !А този дребосък се оказа Змей Горянин и ни струваше само 130 лв.
Цитирай

Някой да има отзиви за ZELMER 919.0 SP AQUAWELT?
Цитирай

След,като си купих Рейнбоу,станах и дилар и правя презентации по домовете.Така,че съм виждала всякакви прахосмукачки  LaughingЗа Zelmera впечатленията са ми,че е много тежка първо.Второ хората се оплакват ,че не я използват за пране,защото само замазвала килимите.А също така има и филтри,които като се задръстят спира и чистенето.Общо взето парите не си заслужават,скъпите прахосмукачки имат и по-скъпа поддръжка.Дори една домакиня сподели,че трябвало и някакъв препарат да се купува,който да се слага във водата да не се запушвали филтрите,т.е разграждал прахуляка или нещо такова,доколкото разбрах.
« Последна редакция: Нед., 10 Ян. 2010, 14:07 от ivet. »
Цитирай

ZELMER 919.0 SP AQUAWELT не е перяща. Този прах се слага само в перящите и не е за да се разгражда прахуляка. Слага се против разпенване. Ако ползваш препарат с намалено разпенване няма нужда да слагаш прах. А филтрите като се задръстят се перат.
Цитирай

Всичко което е свързано с вода е скъпо, тежко и трудно се поддържа. Колко перът като са "перящи" е друг въпрос. По мое мнение и наблюдения работа вършат само професионалните машини, но се замислете това ли ви трябва? Защото ще купите за 5000 лева олеснение за мързела (шега разбирасе  Hug ), но когато и се счупи нещо? А и да ви кажа няма да е кой знай колко мързеливо чистенето с нея, защото после трябва задължително да я измиете, да изперете филтрите....  ooooh!
Цитирай

Аз пък миналата седмица си купих като старата ми/LG/,която гръмна 1 месец след гаранцията.С какъв акъл не знам,но не можах да си харесам друга.Взех я най-вече заради управлението от ръкохватката.Имаше и Самсунг със същите параметри,че даже и по-евтин,но беше със смачкан кабел,а забравих за офертата в Метро.
Ето тази си купих:http://bg.lge.com/prodmodeldetail.do?actType=search&page=1&a … mp;model=NOTHING#
Цитирай

В крайна сметка си взехме ето тази!
http://www.technopolis.bg/b2c/app/displayApp/(xcm=bulgarian& … 0F20390)/.do?rf=y
Цитирай

Моля, Ви хора, какво е това "постоянна торбичка"? - Няма такова понятие. Няма нищо постоянно. Какво си мислите, че се случва с плата на една постоянна торба след употребата й в продължение на два месеца. Всичкия прах и микроби се набиват в плата и при всяко следващо пускане на машината освежавате стаята си с облаците прах. Всички постоянни торби имат аналог от филтърна хартия. Не се занимавайте с тупането на торбичките по казаните за боклук, а просто влезте в магазина Пикадили, Кауфланд и малките домашни потреби и си купете торбички за еднократна употреба.
Цитирай

Моля, Ви хора, какво е това "постоянна торбичка"? - Няма такова понятие. Няма нищо постоянно. Какво си мислите, че се случва с плата на една постоянна торба след употребата й в продължение на два месеца. Всичкия прах и микроби се набиват в плата и при всяко следващо пускане на машината освежавате стаята си с облаците прах. Всички постоянни торби имат аналог от филтърна хартия. Не се занимавайте с тупането на торбичките по казаните за боклук, а просто влезте в магазина Пикадили, Кауфланд и малките домашни потреби и си купете торбички за еднократна употреба.
За съжаление е права. Казвам за съжаление, защото знам каква е мъка чистенето и чистенето след като изчистите, тоест 1 пръст прах по мебелите и също знам, че хартиените торбички струват пари. Малко е гадно да се хвалим с нашите прахосмукачки, както аз самата правя всеки път, защото я обожавам, но сигорно не всички могат да си позволят 300 лв. и нагоре за прахосмукачка. Затова пак ще кажа.. за съжаление е права.
Цитирай

Здравейте,
ето тази си взехме за Коледа http://www.densi.bg/index.php?menu=3&div=ДОМАКИНСКИ УРЕДИ&cat=ПРАХОСМУКАЧКА&product_id=1100018181 Хм,нещо не излиза,модела е Zelmer 919.0 SP Aquawelt
Доволна съм  Peace .Още не съм прала с нея ,та не мога да кажа какъв е ефекта.Използвам водния филтър като чистя,не ми тежи да изплакна после контейнера,но има възможност за чистене и с торбичка-SAFEBAG. Не е по-тежка от предишния ми Филипс,пък и не я нося докато чистя Smile ,колелцата са маневрени и се движат много леко.Достатъчна ми е и всмукателната мощност,която е 290 вата.Ами аз като изпробвах прахосмукачката на свекърите ,която е с 500 вата всмукателна мощнот ми беше голяма мъка,тя ми вдига килима,а на паркета направо залепва четката за земята и трудно я движа ,измъчих се Crossing Arms

Пропуснах да кажа,че имам и от тези мъничките прахосмукачки и ако видя някое боклуче или трохичка ги смуквам с нея  Smile Ето такава http://image.pazaruvaj.com/mid/22032130.philips-fc6092.jpg
« Последна редакция: Ср., 13 Ян. 2010, 18:59 от tasia »
Цитирай

tasia Toва, че ние критикуваме да не те притеснява, важното е ти да си доволна . Имаш я отскоро, дано да си така доволна и след време и да не ти дотежи работа с вода.
Цитирай

Повече за продукта
МОДЕЛ    AVS 1800 TRIO
ТИП    Хепа филтър
МОЩНОСТ W    1800 W
ЕКО БОКС    ДА
ЧЕТКА ЗА ПАРКЕТ    ДА
ТУРБО ЧЕТКА      ДА
НАВИВАНЕ НА КАБЕЛА    ДА
ТЕГЛО      5.4 КГ
ЦЕНА 219,00 лв

Пиша, защото има развитие по темата. Дадох въпросната прахосмукачка на ремонт и се оказа, че регулатора на мощността не е в час, както ме посъветва den4o_en. Уж го усилвам на макс, но той не се включва на максимална мощност. Сега вече работи добре. Мерси на всички за съветите, лично на мен ми помогнахте много.  bouquet
Цитирай

Тази е с HEPA Филтър, а като дойде време за подмяната му, откъде да си намерим?
Затова трябва според мен да си купувате с филтърни торбички, защото консумативите им са достъпни.  Thinking
  Thinking
Цитирай

mama sonia   Aз ти казах! Бях сигорна, защото и не мен както ти разказах ми се случи същото, но с маша. Просто като видях параметрите и твоето недоумение веднага се светнах, че най-вероятно е това! Радвам се, че съм помогнала  Hug
Цитирай

Здравейте,момичета bouquet
Да се включа и аз в темата.Относно прахосмукачките с воден филтър,в това число и Рейнбол-Са абсолютно забранени за хора с алергии към домашен прах и плесен.Не се залуждавайте,че водата спира микробите и праховите частици.напродив прави ги по достъпни към дихателната система.За деца с алергии се знае,че когато чистим с прахосмукачка в дадена стая,чистим на отворен прозорец и 30 мин. след това бършем праха(това е най-краткото време през което праха пада).Най-добрите фирми в тази област са Миеле и Дусон.Ние сме с Дусон,ще ви пусна линк.За тези който нямат такива проблеми,ще си спестят много време като си вземат прахосмукачка с воден филтър.Това е от мен засега.Пожелавам ви приятен ден.
                                                 Поздрави:Ирка bouquet
http://www.dyson.com/vacuums/
http://miele.com/products/index.asp?cat=1&nav=30&snav=23 … tnav=23&oT=26
Цитирай

За Дайсън спор няма , но най - евтината е 400$  , а в Бг мога да си представя  ooooh! .
Цитирай

Здравейте,момичета  :bouquet:
Да се включа и аз в темата.Относно прахосмукачките с воден филтър,в това число и Рейнбол-Са абсолютно забранени за хора с алергии към домашен прах и плесен.Не се залуждавайте,че водата спира микробите и праховите частици.напродив прави ги по достъпни към дихателната система.За деца с алергии се знае,че когато чистим с прахосмукачка в дадена стая,чистим на отворен прозорец и 30 мин. след това бършем праха(това е най-краткото време през което праха пада).Най-добрите фирми в тази област са Миеле и Дусон.Ние сме с Дусон,ще ви пусна линк.За тези който нямат такива проблеми,ще си спестят много време като си вземат прахосмукачка с воден филтър.Това е от мен засега.Пожелавам ви приятен ден.
                                                 Поздрави:Ирка  :bouquet:
Прахосмукачките изглеждат много добре. Аз също съм на мнение, че "перяща" прахосмукачка не значи добра прахосмукачка. На LG има една, която има опция да прави боклука на буци, като не му позволява да хвърчи из въздуха, дори когато до изхвърляте в боклука. Иначе задържа над 99.98 % от частиците и се препоръчва за алергични хора. Има я в техномаркет.
Цитирай

Аз имам зелмер и според мен е чудна, единствения недостатък е, че заема повече място. Иначе е този модел:
http://densi.bg/index.php?menu=3&div=%C4%CE%CC%C0%CA%C8%CD%D … uct_id=1100018181
Цитирай

Моят ветеран е ето този,виждам,че сега са много по евтини.
http://appliances.market.dir.bg/xoffer.php?xoffer=22634&cat= … 60&shop_id=57
Много хубава прахосмукачка,има си хепа филтър и един миещ се филтър.Единствения минус е,че на всяко почистване трябва да миеш филтъра,ако е мръсен не събира нищо,само бучи.Другото което ми прави впечатление е,че като махнеш кошничката с миещият се филтър,отдолу под него няма прах,чисто е без прашинка.
За Дусон,вярно е че са скъпи,в Германия бяха 600 евро,но са много добри,те за това са създадени.Все да ни улесняват живота,обикновенна прахосмукачка е 200лв.,а за хора с алергии 1200лв.Нормален климатик към 1000лв.,за хора с алергии 2500лв.
Пожелавам ви приятен ден.
                                                      Поздрави Ирка bouquet
Цитирай

Моят ветеран е ето този,виждам,че сега са много по евтини.
http://appliances.market.dir.bg/xoffer.php?xoffer=22634&cat= … 60&shop_id=57
Много хубава прахосмукачка,има си хепа филтър и един миещ се филтър.Единствения минус е,че на всяко почистване трябва да миеш филтъра,ако е мръсен не събира нищо,само бучи.Другото което ми прави впечатление е,че като махнеш кошничката с миещият се филтър,отдолу под него няма прах,чисто е без прашинка.
За Дусон,вярно е че са скъпи,в Германия бяха 600 евро,но са много добри,те за това са създадени.Все да ни улесняват живота,обикновенна прахосмукачка е 200лв.,а за хора с алергии 1200лв.Нормален климатик към 1000лв.,за хора с алергии 2500лв.
Пожелавам ви приятен ден.
                                                      Поздрави Ирка bouquet
Моята е като твоята, но по - новия модел за 300 и нещо я взехме наскоро ... и аз съм много доволна! Препоръзвам я постоянно!  bouquet
Цитирай

И аз си взех ZELMER 919-перяща мисля,че е разкошна.Колебаех се между един керхер и тази,бяха почти с еднакви функции и на една цена.Определено трябва да има поне воден филтър.Изобщо не се подържа трудно,почисването на контейнера отнема 2-3 мин
Цитирай

Здравейте.
Искам да попитам срещали ли сте някъде всмукателната мощност да се мери в kPа (килопаскал)?
Виждам, че вие пишете във ватове...
Аз се интересувам от една прахосмукачка, която е с всмукателната мощност от 21 kPа и се чудех това като как да го интерпретирам. Smile
Цитирай

Здравейте.
Искам да попитам срещали ли сте някъде всмукателната мощност да се мери в kPа (килопаскал)?
Аз се интересувам от една прахосмукачка, която е с всмукателната мощност от 21 kPа и се чудех това като как да го интерпретирам. Smile
С kPa се мери налягане, а с W - мощност. Ама какво е съответствието, не знам точно. Може да видиш в сайтовете на големите магазини, ако някоя прахосмукачка е описана и с двете, да се ориентираш.  Peace
Цитирай

След като минахме през всички възможни варианти -с постоянна ,с хартиена,с контейнер и не бяхме доволни ,решихме да пробваме прахосмукачка с воден филтър.Спряхме се на Зелмер .Много съм доволна ,няма нищо общо с предишните ни прахосмукачки,които колкото и мощни да бяха винаги имаше запрашаване и отвратителна миризма след почистване. Stop С две ръце препоръчвам прахосмукачките с воден филтър!Отнема точно една минута да отвориш контейнера ,да излееш мръсната вода ,изплакваш и готово. Very Happy
Цитирай

dobbito2, кой модел на зелмера, 819 или 919? Че едната е голям кютук, пък аз не съм от най-мускулестите  Rolling Eyes  и коридорчето ми едно тесничко, не знам как ще я прокарвам оттам, иначе ми харесват и двете. Thinking
Цитирай

За мен най-добрите са тези, които чистят сами... www.irobot.bg
Не мога да и се нарадвам...  Hug
Цитирай

И аз имам Зелмер но като мина една година и се скапа тези филтри където са на казанчето и те вече за нищо не стават а не ги продават в магазините май само в сервиз трябва да се поръчат за това е захвърлих на покрива и си купих РЕЙНБОЛ това за мен е единствената прахусмукачка Майка ми е има от 14 години не е мръднала Wink
Цитирай

Търся нещо до 150 -160 лв.
Харесах  ZELMER 400.0 EK METEOR, и поради факта, че е мощна и заради възможността за тупалка.
Цитирай

Имаш известно право  за всички прахосмукачки с воден филтър без Rainbow. Тя е различна от другите с това че има т.н. сепаратор,който помага на водата да намокри много добре финия прах и той да остане в резервоара с вода. Именно Rainbow има международен сертификат за битов уред, който пречиства въздуха. Другите нямат сепаратор и нямат сертификат.

Здравейте,момичета bouquet
                                                 Поздрави:Ирка bouquet
Цитирай

И аз имам Зелмер но като мина една година и се скапа тези филтри където са на казанчето и те вече за нищо не стават а не ги продават в магазините май само в сервиз трябва да се поръчат за това е захвърлих на покрива и си купих РЕЙНБОЛ това за мен е единствената прахусмукачка Майка ми е има от 14 години не е мръднала Wink
  bouquet
Цитирай

Кой модел е Зелмера и за кой от филтрите говориш?
Цитирай

Някой да има отзиви за ZELMER 919.0 SP AQUAWELT?

Чуден уред... Притежаваме го от около 4 месеца... Има петстепенна филтрация на въздуха, като първата степен е водния филтър, а петия е HEPA-филтъра...
Перящата й функция е силно преувеличена... От една дюза се пръска топла вода с препарат върху повърхността и се изсмуква с въздушната струя... За килим не става... За гладки повърхности като ламиниран паркет, балатум, гранитогрес или теракота - става...

А иначе не бих си купил друг вид прахосмукачка... Само такава с воден филтър...
От както живеем заедно със съпругата ми (шест години) ползваме такава... Преди беше една "куча" марка - Optimum май беше, купихме я преди сватбата още от Метро за 150 лева... Дълго време я имаше в Метро, а самата прахосмукачка работи безотказно почти шест години... И още не се е отказала, ама ни омръзна да я разнасяме между вкъщи и вилата и я зачислихме там... Пък за у нас си взехме Зелмера...
Цитирай

За да неотварям нова тема искам да попитам тук имали някой представа какво може да се случва с моята прахосмукачка?Тя е само на 3 месеца,марка филипс,с всмукателна мощност 2000 вата.От няколко дни не тегли толкова силно,да некажа почти не тегли и немога да разбера защо.Прегледах маркуча-чист е,не е скъсан,торбичката е изтупана,филтрите са прегледани,а като сложа маркуча спира да тегли,като го махна се ушеща силата на всмукване. Е сега вече незная каква е причината newsm78
Цитирай

Заседнало е нещо голямо. Пробвай да го измъкнеш с някаква тел.
Цитирай

Заседнало е нещо голямо. Пробвай да го измъкнеш с някаква тел.
Няма нищо в маркуча.Прокарах дебел кабел през него и се вижда,че маркуча е чист.За това се чудя къде може да е причината.
Цитирай

А в накрайника?
Цитирай

Прегледала съм обстойно на всякъде.
Цитирай

Странно!
Цитирай

За да неотварям нова тема искам да попитам тук имали някой представа какво може да се случва с моята прахосмукачка?Тя е само на 3 месеца,марка филипс,с всмукателна мощност 2000 вата.От няколко дни не тегли толкова силно,да некажа почти не тегли и немога да разбера защо.Прегледах маркуча-чист е,не е скъсан,торбичката е изтупана,филтрите са прегледани,а като сложа маркуча спира да тегли,като го махна се ушеща силата на всмукване. Е сега вече незная каква е причината newsm78

Филтрите трябва да се сменят с нови, защото са запушени и от това пада всмукателната мощност.
Цитирай

За 3 месеца да се сменя филтър не ми се вярва,по-скоро е заседнало нещо.Аз така засмуках 1 чорап без да видя и спря да дърпа за 1-2 мин,после се оправи но чорапа беше отишъл в контейнера при водата/с воден филтър почистах/
Цитирай

Прегледах маркуча-чист е,не е скъсан,торбичката е изтупана,филтрите са прегледани,а като сложа маркуча спира да тегли,като го махна се ушеща силата на всмукване. Е сега вече незная каква е причината newsm78

Филтрите трябва да се сменят с нови, защото са запушени и от това пада всмукателната мощност.

Не са филтрите, чети по-внимателно... Потребителката казва, че без маркуч прахосмукачката има нормално силна всмукателна мощност... Значи проблема е в маркуча... След като не е запушен, остава варианта някъде в гънките да има скъсано място и от там също да се поема въздух... Което автоматично намаля дебита на всмуквания въздух в края на маркуча... Друг вариант е да не прилепва достатъчно добре маркуча до корпуса и от там също да поема въздух... Вариант е като се пусне прахосмукачката да се "ослуша" много подробно маркуча по цялата му дължина и евентуално да се чуе от къде поема въздух...
А като се сложи маркуча при пусната прахосмукачка... Усеща ли се някаква промяна в оборотите на двигателя, някакво затормозване или нещо от сорта...?

П.С. Няма как всмукателната мощност да е 2000 вата... Това е мощността на двигателя... Всмукателната мощност е от порядъка на 200 до 500 вата...
Цитирай

Е, на обяд се реши проблема,след като разглобих целия маркуч.Оказа се,че около най-горната гънка се е насъбрало боклук и се е стеснил отвовра.За това при прокарването на кабела да проверя маркуча не се усещаше някакво запречване.Вече тегли нормално.
Благодаря на всички,които отделихте време за моята прахосмукачка.
Цитирай

Не можах да избера от опциите в началото - моята е с нещо като кана, не е с торбичка, не е и с вода. Много е силна, много лесно просто изсипваш пластмасовата кана с отпадъците в торбичка, изплакваш и готово. Обожавам я, силна е, просто няма грешка.
Цитирай

bebZz, за каква марка и модел става въпрос, ако не е тайна? Wink

Цитирай

Не можах да избера от опциите в началото - моята е с нещо като кана, не е с торбичка, не е и с вода. Много е силна, много лесно просто изсипваш пластмасовата кана с отпадъците в торбичка, изплакваш и готово. Обожавам я, силна е, просто няма грешка.
За да се изсипва с кана, значи има някакъв филтър и от него боклука изпада в каната. Проблемите идват, като се задръсти филтъра. Peace
Цитирай

Мисля,че bebZz говори да това

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09025936

И моята е с такъв "Циклон",много е удобно.
Цитирай

Мисля, че bebZz не говори за този модел, защото тази е с постоянна торба, а нейната с контейнер.

bebZz, и аз съм любопитна за марката и модела.
Цитирай

От това, което тя казва разбирах, че и е като моята прахосмукачката,защото и аз ги казвам същите неща вече цяла тема!
Цитирай

Повече за продукта
МОДЕЛ    AVS 1800 TRIO
ТИП    Хепа филтър
МОЩНОСТ W    1800 W
ЕКО БОКС    ДА
ЧЕТКА ЗА ПАРКЕТ    ДА
ТУРБО ЧЕТКА      ДА
НАВИВАНЕ НА КАБЕЛА    ДА
ТЕГЛО      5.4 КГ
ЦЕНА 219,00 лв

Пиша, защото има развитие по темата. Дадох въпросната прахосмукачка на ремонт и се оказа, че регулатора на мощността не е в час, както ме посъветва den4o_en. Уж го усилвам на макс, но той не се включва на максимална мощност. Сега вече работи добре. Мерси на всички за съветите, лично на мен ми помогнахте много.   :bouquet:

Здравейте,аз си купих преди седмица тази прахосмукачка и съм много доволна!(поне за сега,само че моята е сива ,а тази червената е чудесна на цвят )
Цитирай

Tози вид прахосмукачки са с т.нар. ХЕПА филтър (НЕРА). Ето пример за прахосмукачка с "кана": http://img.archiexpo.it/images_ae/photo-g/aspirapolvere-senza-sa … chetto-131966.jpg

Моята нова прахосмукачка е 2 в 1 - прахосмукачка с воден филтър + парочистачка, които могат да работят и едновременно.
Чисти, мие и подсушава пода, освежава килими и дамаски. Доволна съм много!
« Последна редакция: Четв., 11 Март 2010, 23:22 от Barbabeau »
Цитирай

Barbabeau, а каква е твоята прахосмукачка?
Аз от известно време гледам този вид http://cgi.ebay.co.uk/Hoover-DM6222-Bagless-2200-Watt-Upright-Va … sh=item19ba9e07ac
 newsm78
Цитирай

Elirost, това нещо на Hoover (мисля, че е същото) го разглеждах преди време в един магазин. Отдолу има кръгли снопчета четки, които се въртят и мият пода. Извиках един консултант и говорих с него за този уред. Той категорично ми каза, че е подходящ само за твърди настилки като плочки, мрамор, камък и други подобни, за естествен паркет или ламинат не е подходящ, понеже ще ги нарани с четките си. След кратък размисъл реших, че тази машина не е за мен, но е идеална за почистване на ресторант, кафене, магазин - места, където има хомогенни и устойчиви настилки и се нуждаят от бързо и ефективно ежедневно почистване.

За моята прахосмукачка писах подробно в тази тема: http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=463392.msg14371922#msg14371922.
Цитирай

Здравейте, момичета! Smile Имам нужда от малко помощ относно дилемата ни в избора на прахосмукачка  Mr. Green и се надявам, че тук ще ми я окажете  bouquet
И така: дилемата е между Samsung SC 4360 и Samsung SC 4590  Rolling Eyes
Основните разлики в параметрите на двата модела са:
1. Samsung SC 4360 е с мощност 1800W, a Samsung SC 4590 е с мощност 2000W ;
2. Samsung SC 4360 е с всмукателна мощност 350W, а Samsung SC 4590 - всмукателна мощност 370 W;
3. Samsung SC 4360 е с HEPA филтър, а Samsung SC 4590 - микрофилтър.

Питах в магазина каква е разликата между ХЕПА филтър и микрофилтър - не можаха да ми обяснят  ooooh!
Та затова се обръщам за помощ към вас  Blush Моля да споделите мнения и впечатления, коя прахосмукачка е по-добре да си закупя  newsm78 Предварително ви благодаря за отговорите  bouquet
Цитирай

Ще изкажа само мнение,поради липса на впечатления.
Аз бих взела втората-има по-голяма смукателна мощност и е с текстилен филтър.
Хепа-филтрите са по-долри ,но трудно се намират за смяна.
Цитирай

Nasty Girl bouquet
Много съм "боса" с тези прахосмукачки...  Confused Сега голямо ровене и четене пада  Crazy

И  Naughty точно за ХЕПА филтъра забравих да питам в предишния пост - прочетох тук някъде, че се сменят, но не разбрах след какъв период е необходима смяната  newsm78
Цитирай

Разлика от 20 вата в смукателната мощност от 350 до 370 вата изобщо няма как да се усети...
Залагай на НЕРА-филтъра... Сменя се сравнително рядко и доочиства изхвърляния въздух много по-добре... Иначе прахосмукачката би трябвало да си има стандартна друга очистителна система... В цитираните от теб прахосмукачки - контейнер...
Цитирай

Здравейте, момичета! Smile Имам нужда от малко помощ относно дилемата ни в избора на прахосмукачка  Mr. Green и се надявам, че тук ще ми я окажете   :bouquet:
И така: дилемата е между Samsung SC 4360 и Samsung SC 4590  Rolling Eyes
Основните разлики в параметрите на двата модела са:
1. Samsung SC 4360 е с мощност 1800W, a Samsung SC 4590 е с мощност 2000W ;
2. Samsung SC 4360 е с всмукателна мощност 350W, а Samsung SC 4590 - всмукателна мощност 370 W;
3. Samsung SC 4360 е с HEPA филтър, а Samsung SC 4590 - микрофилтър.

Питах в магазина каква е разликата между ХЕПА филтър и микрофилтър - не можаха да ми обяснят  ooooh!
Та затова се обръщам за помощ към вас  Blush Моля да споделите мнения и впечатления, коя прахосмукачка е по-добре да си закупя  newsm78 Предварително ви благодаря за отговорите   :bouquet:
4360(първата)!!!!!!!!!!!!!!!
Имам такава от 6 месеца и я обожавам.. страшно е удобна за чистене, най-хубавата, която някога съм хващала, няма да съжаляваш! Хепа филтъра може да се мие 1-2 пъти в годината и се сменя, при по-умерена у-ба чак след 2 години, но поне си сигорна, че 99% от прашинките и микробите във въздха са там.
Цитирай

А някъде в БГ може ли да се купи модел на Dyson и за колко лв?
Цитирай

Здравейте.

ако има параметър kPA, явно прахосмукачката е парочистачка   Very Happy
Цитирай

Момичета,
И за ще помоля за съвет. Старата прахосмукачка сдаде багажа днес и за следващото почистване ще трябва да напазаруваме. Аз съм се спряла на два модела, но честно казано не мога да реша, в крайна сметка може би ще надделее цената, но пък в крайна сметка ако си струва може и да прежаля разликата. Та двата модела са:
Зелмер 819.5 SK - http://www.densi.bg/index.php?menu=3&div=ДОМАКИНСКИ УРЕДИ&cat=ПРАХОСМУКАЧКА&product_id=1116543
Филипс FC 8734 - http://www.densi.bg/index.php?menu=3&div=ДОМАКИНСКИ УРЕДИ&cat=ПРАХОСМУКАЧКА&product_id=1115189
Първата е с воден филтър и е по-тежка, а втората е с контейнер, по-лека, но за съжаление въз основа на това не мога да реша. Та моля ползващите накой от двата модела да споделят за и против.
Благодаря предварително.
Цитирай

Аз отчитам само факта, че Зелмер е с воден филтър, а Филипс е със сух...
Нататък не чета... Very Happy
Тоест, предпочитам Зелмер-а...
Оказва се по-евтин, даже...
Wink
Цитирай

Момичета,
И за ще помоля за съвет. Старата прахосмукачка сдаде багажа днес и за следващото почистване ще трябва да напазаруваме. Аз съм се спряла на два модела, но честно казано не мога да реша, в крайна сметка може би ще надделее цената, но пък в крайна сметка ако си струва може и да прежаля разликата. Та двата модела са:
Зелмер 819.5 SK - http://www.densi.bg/index.php?menu=3&div=ДОМАКИНСКИ УРЕДИ&cat=ПРАХОСМУКАЧКА&product_id=1116543
Филипс FC 8734 - http://www.densi.bg/index.php?menu=3&div=ДОМАКИНСКИ УРЕДИ&cat=ПРАХОСМУКАЧКА&product_id=1115189
Първата е с воден филтър и е по-тежка, а втората е с контейнер, по-лека, но за съжаление въз основа на това не мога да реша. Та моля ползващите накой от двата модела да споделят за и против.
Благодаря предварително.

Здравейте моята прахосмукачка е http://www.densi.bg/index.php?menu=3&div=ДОМАКИНСКИ%20УРЕДИ&cat=ПРАХОСМУКАЧКА&product_id=1114207

много съм доволна от нея. Перяща е и върши много гобра работа. С воден филтър е. Мисля че не трябва да  спестяваш пари - не говорим за нещо което се купува всеки ден все пак. Smile
Цитирай

Перяща е ннооого силно казано... Имам подобен Зелмер, твоят е 619.5, моят е 919.0 (даже е от малко по-високия ценови клас)... "Перящата" им функция се ограничава с пръскане на почистваща течност (топла вода с препарат) и изсмукването й от почистваната повърхност... За гладки подове - паркет, балатум - що годе става... Ама за килими - не... Wink
Този Зелмер, който е показала Кристинита е 819.5 - разликата с нашите е, че няма "перяща" функция... Но също ще върши работа като ПРАХОсмукачка... Laughing
Цитирай

Благодаря за мненията. Може би все пак ще се спрем на Зелмер-а, пък и цената е по-добра. А иначе перяща функция не ми трябва, у нас всичко е на ламинат и гранитогрес, а калъфките на дивана ми се свалят и мога да си ги пера в пералнята. Хайде ако направим покупката този уикенд и я тестваме ще кажа отзиви.
Благодаря отново и ако има и други мнения ще се радвам да споделите.
Цитирай

Аз съм ЗА прахосмукачки с воден филтър,останалото на пазара е не прахосмукачка,а трохисмукачка.Може всичко да е на ламинат или плочки някакви, но все пак няма къща без килим,а именно там е прахта,с която повечето прохосмукачки трудно се справят.
Цитирай

Благодаря за мненията. Може би все пак ще се спрем на Зелмер-а, пък и цената е по-добра. А иначе перяща функция не ми трябва, у нас всичко е на ламинат и гранитогрес, а калъфките на дивана ми се свалят и мога да си ги пера в пералнята. Хайде ако направим покупката този уикенд и я тестваме ще кажа отзиви.
Благодаря отново и ако има и други мнения ще се радвам да споделите.

Вижте тук: www.rainbowservice.bg
Цитирай

Feniks, има си отделна тема за Рейнбоу... А и все пак пред другия потребител не стои въпроса дали да даде 4 800 лева за прахосмукачка... А дали да даде 320 или 240...
А ти реклама ли правиш...?
Цитирай

Аз съм ЗА прахосмукачки с воден филтър,останалото на пазара е не прахосмукачка,а трохисмукачка.Може всичко да е на ламинат или плочки някакви, но все пак няма къща без килим,а именно там е прахта,с която повечето прохосмукачки трудно се справят.
Това не е съвсем така. Има и лоши прахосмукачки с воден филтър, и много добри без такъв. А това, дали добре се справят с килима, зависи от смукателната мощност и от наличието на турбочетка.
Цитирай

Имате ли отзиви за Samsung с воден филтър с цена 199 лв. Видях този нов модел в каталога на Техномаркет. Спряла съм се на модела, защото бил много подходящ за хора с алергии от домашен прах.
Цитирай

Здравейте. Виждам,че  обсъждате прахосмукачки и моля за малко  съдействие. Може ли мнение за това, че съм в чуденка http://direct.asda.com/Bissell-Powerforce-Bagless-Vacuum-Cleaner … 8,default,pd.html
Цитирай

И аз съм пред дилемата каква прахосмукачка да купя.Моля за мнения,м/у двете които съм избрала http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09048689 и
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09061024 . Продавачката ми обясни ,че този микрофилтър на самсунга се задръствал и краи с прахосмука,което неми се вярва,пък и откъде ще има тя мнение за всеки модел  Rolling Eyes.
Гледам също,че повечето прахосмуци са с ена четка,трябва ли да има специална за паркет  Thinking
Цитирай

И аз съм пред дилемата каква прахосмукачка да купя.Моля за мнения,м/у двете които съм избрала http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09048689 и
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09061024 . Продавачката ми обясни ,че този микрофилтър на самсунга се задръствал и краи с прахосмука,което неми се вярва,пък и откъде ще има тя мнение за всеки модел  Rolling Eyes.
Гледам също,че повечето прахосмуци са с ена четка,трябва ли да има специална за паркет  Thinking

Права е продавачката. Преди време имах такава. След като я занесох на серивиз за трети път, реших че не си струва да ходя да я вземам  Smile
Цитирай

аз лично също съм се насочила към този модел и се чудя 
ето и линк
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09066585
моля, които има подобен модел да пише доволен ли е или ако не приемам всякакви идеи за перяща прахосмукачка-искам ва е с воден филтър, да освежава въздуха по възможност и килимите.
избирам от доста време и се спрях на Землера. моля за коментари
Цитирай

Принципно се казва Зелмер... Освен ако не ти е грешка на клавиатурата... Wink
В началото на тази страница обясних за "перящата" функция на прахосмукачки от този тип...
Може да се върнеш и да прочетеш...
Парогенератора е нов момент, но той едва ли има нещо общо с "прането"...
Цитирай

аз лично също съм се насочила към този модел и се чудя 
ето и линк
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09066585
моля, които има подобен модел да пише доволен ли е или ако не приемам всякакви идеи за перяща прахосмукачка-искам ва е с воден филтър, да освежава въздуха по възможност и килимите.

Аз имам този модел. Общо взето съм доволен, но си има някои кусури. Все пак е доста по-добре от обикновена прахосмукачка.
Цитирай

В чудо се видях с новите ни настилки- ламинат и гранитогрес. Без килими. Прахоляка е невероятен- буквално за часове започва да лети навсякъде Twisted Evil Няколкото мопа, които пробвах само размазват. А варианта- пускам прахосмукачка, после моп и после подсушаване...изобщо не ми изнася! Не мога/искам да си губя по час всеки ден Mr. Green Та, моля ви споделете опит и мнение- за уред за ежедневно почистване, който да мие и подсушава. Така де, да върши работа.  Гледах тези варианти: http://www1.macys.com/catalog/product/index.ognc?ID=377972&CategoryID=42081
http://www1.macys.com/catalog/product/index.ognc?ID=351226&CategoryID=49333
и http://www.technopolis.bg/b2c/app/displayApp/(xcm=bulgarian& … A65B85F)/.do?rf=y Идея си нямам дали тези, които гледам ще вършат работа newsm78 така че изцяло ще разчитам на вас Very Happy
Цитирай

Права е продавачката. Преди време имах такава. След като я занесох на серивиз за трети път, реших че не си струва да ходя да я вземам  Smile
Малко силно е да се каже "край" ... Филтъра трябва да се сменя на 1 година, ако не го смениш е друг въпрос.. незнам как сервиза помага в случея... просто трябва да се поддържа по - старателно.
Цитирай

И пред мен стои въпроса - прахосмукачка с торба или с контейнер - с хепа или микрофилтър  newsm78 За втората съм се спряла на този модел
http://appliances.market.dir.bg/xoffer.php?xoffer=09048689&c … 60&shop_id=18
На няколко места прочетох че тези с контейнерите им изгарят моторите, което ме кара да се колебая. Освен това вместимостта им е много малка - повечето са с 1,3 л , а на торбите - до 3 л.
Моля помагайте със съвети
Цитирай

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09069263
Имам тази от една седмица, за сега мн й се радвам, добре почиства, лесно се обслужва също, като насъбера повече опит с нея пак ще споделя. Успех в избора на прахосмуци!  Very Happy
Цитирай

antineq имам тази http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09026002 и я обожавам! Чистя целия апартамент, 100кв, без да се напълни, има страхотни филтри без да се мъчиш с пълнене и изхвърляне на вода, гадни мокри косми вътре, торбички изтупване или смяна, падащи фандаци и аккво ли още не. Преди мразех прахосмукачки. С тази бих споделила и леглото си  Mr. Green
Цитирай

antineq имам тази http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09026002 и я обожавам! Чистя целия апартамент, 100кв, без да се напълни, има страхотни филтри без да се мъчиш с пълнене и изхвърляне на вода, гадни мокри косми вътре, торбички изтупване или смяна, падащи фандаци и аккво ли още не. Преди мразех прахосмукачки. С тази бих споделила и леглото си  Mr. Green
Имам същата, но по-скъпата, която е по-мощна и с по- различна кана .... няма да повтарям думите на bebZz Kiryakova, напълно съм съгласна, аз самата съм го повтаряла милион пъти в темата  Very Happy Най-лесната прахосмукачка... сама ти казва кога е пълна каната, а това не става много лесно- поне 3 чистената издържа. филтъра се мие с вода на 1-2 месеца... Песен!  Love
Цитирай

само с воден филтър.
Нямам такава, но  вярвам, че това е правилният избор.Без воден филтър май само разнасяш прахоляка насам-натам Laughing
Цитирай

antineq имам тази http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09026002 и я обожавам! Чистя целия апартамент, 100кв, без да се напълни, има страхотни филтри без да се мъчиш с пълнене и изхвърляне на вода, гадни мокри косми вътре, торбички изтупване или смяна, падащи фандаци и аккво ли още не. Преди мразех прахосмукачки. С тази бих споделила и леглото си  Mr. Green
Имам същата, но по-скъпата, която е по-мощна и с по- различна кана .... няма да повтарям думите на bebZz Kiryakova, напълно съм съгласна, аз самата съм го повтаряла милион пъти в темата  Very Happy Най-лесната прахосмукачка... сама ти казва кога е пълна каната, а това не става много лесно- поне 3 чистената издържа. филтъра се мие с вода на 1-2 месеца... Песен!  Love

Момичета, и аз закупих импулсивно точно този модел преди 10тина дни, изобщо не отидох за прахосмукачка Embarassed Освен въпросния вид, само тя и по-скъпия модел имаха турбо четка и държах на това. Само веднъж съм чистила с нея и беше много добре, дано да е както казвате все така добре. Взех си и една допълнителна четка за полиране на под, но не съм я пробвала още. Според мъжа ми нямало нищо да полира, ама да видим.
Цитирай

само с воден филтър.
Нямам такава, но  вярвам, че това е правилният избор.Без воден филтър май само разнасяш прахоляка насам-натам Laughing
аз също съм пред дилема за тази  newsm78
http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside/( … p;detailScenario=
ще се радвам за мненията ви  Hug
Цитирай

Момичета, гледам този модел и не мога да разбера какво значи еко бокс, трябва ли да се подменя нещо както при филтера,  контейнер ли е?  newsm78

http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside/( … p;detailScenario=
Цитирай

Какво ще кажете за тази :
http://www.rowenta.bg/rowenta/frame.aspx?page=http://www.rowenta … INT=NoModifyGuest
сега и пускат реклама, има ли я някой и доволен ли е?
Видях,че е близо 500лв. - дали си заслужава  newsm78
Цитирай

Здравейте,аз днес си взех тази http://www.technopolis.bg/b2c/app/displayApp/(xcm=bulgarian& … h=false)/.do?rf=y
и се надявам да не съм сбъркала в избора си,малко по напред прочетох добри мнения за нея...ще пиша по-натам за впечатления,иначе и от познати знам,че е много добра
Цитирай

Здравейте,аз днес си взех тази http://www.technopolis.bg/b2c/app/displayApp/(xcm=bulgarian& … h=false)/.do?rf=y
и се надявам да не съм сбъркала в избора си,малко по напред прочетох добри мнения за нея...ще пиша по-натам за впечатления,иначе и от познати знам,че е много добра
Аз ще се радвам да споделиш отзиви. Виждам че е перяща - аз си търся такава, от Зелмер съм доволна, но имам модела с воден филтър, но само почистваща, без функцията пране. Ако не те затруднява би ли написала защо се спря тъкмо на този модел. Зная че Зелмер имат по-стари модели перящи пахосмукачки почти на половин цена и ми е интересно точно този Зелмер с какво е по-добър?
Цитирай

Здравейте мамчета, моля за малко помощ за 3 години 2 прахосмукачки ми се развалиха, но не в това е проблема ( особено  последната даже се зарадвах ,че се развали след почистване минавах след нея да събирам трохите на колене по килима). Мечтая си за прахосмукачка, която като засмуква повдига килима, за мен е без значение дали е с торбичка или с контейнер или каквито и да е други системи. И така момичета да знаете коя е моята прахосмукачка Thinking. Предварително благодаря
Цитирай

Здравейте мамчета, моля за малко помощ за 3 години 2 прахосмукачки ми се развалиха, но не в това е проблема ( особено  последната даже се зарадвах ,че се развали след почистване минавах след нея да събирам трохите на колене по килима). Мечтая си за прахосмукачка, която като засмуква повдига килима, за мен е без значение дали е с торбичка или с контейнер или каквито и да е други системи. И така момичета да знаете коя е моята прахосмукачка Thinking. Предварително благодаря
Препоръчвам моите две марки - Зелмер и LG Compressor. Но е много важно не само силно да засмуква, а и прахът и мръсотията да се задържат в самата прахосмукачка. За тезидвете съм сигурна, че това е така.
Цитирай

Аз имам с воден филтър . Много съм доволна.Zelmer е.Чистя и матраци и дивани и плюшени играчки.Извинявайте че нахлувам така.
Цитирай

Супер, че нахлуваш--точно за тази исках да питам.

Иначе аз имам нова и съм доволна, на Самсунг, показване е тук в темата, с контейнер. Но ми се иска да имам и такава, която може да пере.
Цитирай

Наскоро си взехме ето тази http://www.technomarket.bg/products/09041156/philips-fc-8611
Безспорно повдига килима, на първите степени още. Но не знам това критерии ли е за по-добро почистване. Аз честно казано не знам какво точно да гледам, какви филтри и др. подробности да има. Исках да е с постоянна торба, не да се чудя имам ли, нямам ли торба. Събира боклука, какво повече да искам. Пък и не виждам как ще дам примерно 500лв. за прахосмукачка. Тази ме устройваше, дано да служи дълго.
Цитирай

И аз да се разпиша в темата Smile До вчера бях с възможно най-евтината прахосмукачка - Веко. Преди 4 години я взехме на промоция с постоянна торбичка от плат (45 лева ) .Много беше удобна по време на ремонтите. За съжаление започна да изпуска прах като я включа Sad и цялото чистене беше безмислено с нея, но аз упорствах Smile) Вчера купихме ето това и се родих - http://http://www.technomarket.bg/products/09092884/rowenta-ro-3449.Адски лесно се почиства контейнера, лека е и не е шумна Smile
Цитирай

Моята е само с воден филтър,но майка ми има с перящо.Пак на Зелмер.Много е доволна вече 10 години я ползва без проблеми. Би трябвало новите модели да са още по-добри.Според мен на Зелмер са най-добри.
Цитирай

Подкрепям Зелмер Peace Майка ми е с такава и е адски доволна.
И рекламата е много готина Crazy
Цитирай

И "перящото" на Зелмер е точно толкова перящо, колкото супата от кисело зеле помага срещу пневмония...
Малко по-назад в темата съм описал какво точно представлява "перящата" функция на всички прахосмукачки Зелмеров тип... За тези, които не са го прочели де...
Цитирай

Добре де, какво точно според теб представлява перящата функция, ако не впръскване и след това изсмукване на мръсната вода? И как се пере по друг начин килим? Да не би да трябва и да центрофугира?
Цитирай

Добре де, какво точно според теб представлява перящата функция, ако не впръскване и след това изсмукване на мръсната вода? И как се пере по друг начин килим? Да не би да трябва и да центрофугира?
Може да има търкане преди изсмукването...
Цитирай

Рейнбоу и другите перящи на този принцип ли почистват? Имам предвид с търкане преди изсмукването?
Цитирай

Пере се всякак другояче, но не и с такава прахосмукачка...
Пере се на ръка с четка, с пароструйка, водоструйка, специализирана машина или на бара, на после и с центрофуга...
Но не и с този тип прахосмукачки с "перяща" функция...
Това е мокрене и неизсушаване...
newsm10
Цитирай

Пере се всякак другояче, но не и с такава прахосмукачка...
Пере се на ръка с четка, с пароструйка, водоструйка, специализирана машина или на бара, на после и с центрофуга...
Но не и с този тип прахосмукачки с "перяща" функция...
Това е мокрене и неизсушаване...
newsm10
Става и с такава прахосмукачка, ама е доста по-трудоемко, отколкото изглежда. В общи линии изглежда така:
- Пръскаш препарат без да изсмукваш (трябва да е такъв, дето не се пени много).
- Търкаш с четка.
- Изсмукваш.
- Пръскаш вода и изсмукваш (това може да се повтори няколко пъти)
- Накрая оставаш да съхне ...
 Peace
Цитирай

Навита съм на всякакви варианти, обаче търкане с четка на ръка....това не е за мен. Затова се поинтересувах относно ефективността на перящата функция. Защото ако пък реша да се обърна към фирма с професионални машини ми се утрепва поне един цял ден....няма пълно щастие значи.
Цитирай

Aз чистя с пара и изсмукване едновременно. Килимът се навлажнява съвсем леко от парата. "Търкам" със самата прахосмукачка, с приставката за пара, която има четка.
Цитирай

Aз чистя с пара и изсмукване едновременно. Килимът се навлажнява съвсем леко от парата. "Търкам" със самата прахосмукачка, с приставката за пара, която има четка.
При парата дали има проблем, ако отдолу е естествен паркет под килима?
Цитирай

С каква прахосмукачка чистиш? Защото тези уреди, които съм виждала за домашна употреба само навлажняват с пара, а за изсмукване не зная някоя да има такава функция. Предполагам, че ако може навлажнената мръсотия са се събере някъде почистването ще е доста по-ефективно.
Цитирай

При парата дали има проблем, ако отдолу е естествен паркет под килима?
Често, след като изчистя килима, го вдигам, за да изчистя добре пода на цялата стая. Никога не ми се е случвало при вдигането да видя гърба на килима мокър или да го усетя влажен. При нас настилката отдолу не е ест. паркет, но планираме да сложим един ден. Евентуално, ако искам да се презастраховам, в бъдеще бих сложила под килима една от онези тънки, гумирани подложки, които служат за предотвратяване на пързалянето. Това би било предостатъчно според мен.

С каква прахосмукачка чистиш? Защото тези уреди, които съм виждала за домашна употреба само навлажняват с пара, а за изсмукване не зная някоя да има такава функция. Предполагам, че ако може навлажнената мръсотия са се събере някъде почистването ще е доста по-ефективно.
Не, не, пуска пара и изсмуква едновременно. Може и по отделно да се ползват функциите, но може и едновременно. Събира всичко във воден филтър, а отделно има и котле за парата. Прахосмукачката е Polti и бях писала за нея по-рано в тази тема или в една друга подобна. Ще потърся линк.

P.S. Намерих линка. Подробно описание ТУК.
Като минус отново потвърждавам супер дървеняшкия дизайн и неглижиране на детайлите. Ако имаше избор при пазара на този вид прахосмукачки, вероятно бих избрала някоя друга, дизайната с повече мисъл и усет.
Като плюс потвърждавам, че чисти идеално, всичко става по-лесно и повече не искам да чуя за системата 'първо прахосмукачка, после парцал'.
« Последна редакция: Ср., 03 Ноем. 2010, 11:11 от Barbabeau »
Цитирай

И моята е Полти 710 както бях писала и в другата тема :
Всъщност е комбинирана прахосмука4ка ,пара , изпиране с пара. Има 5 бара.Мият се прозорци,фуги,дивани,килими,фурни и т.н.
http://www.euronics.it/acquistaonline/pulizia-casa-stiro-e-cucit … rod444480755.html
Цитирай

Полти 710,712, и останалите номера с 700 са едни и същи ,само цвета е разли4ен ,единствената разлика с белия модел е 4е: когато свърши водата в контеинера за пара ,трябва да се спре за да се зареди,а останалите се долива вода постоянно,без да се изклю4ва уреда....Аз съм супер доволна,и въздуха се освежава с парата....След приклю4ване,,,вси4ко се измива под те4аща вода ,филтъра и водния  контеинер където се събира мрасотията,и готово.
Цитирай

Има и някои други разлики, не е само цветът. Например моята е с алуминиево котле. Сигурно и други дребни разлики има, но не са съществени изобщо.

А за парата, в едно от клипчетата в диска има показан един трик да се овлажни въздуха в стаята със струя от пара преди чистенето. Това помагало на частиците прах, които са във въздуха да натежат и да се спуснат на пода. Аз не бих се сетила сама и останах доволна от този "трик". Smile
Цитирай

Бараб ,аз в на4алото за да видя дали е вярно вси4ко това от рекламата и от диска които ти дават ,защото не вярвам кои знае колко на реклами,правех вси4ко по диска....е вярно е  Very Happy  Вси4ко прави.
Мъжа ми решил да 4исти,,прибирам се аз и ми се оплаква колко го болял пръста от натискане на бутона на командната дръжка,и като марманисва колко е дървена ,докато не му показах 4е бутона е за отклю4ване и заклю4ване (защита за деца) . А тои натискал ли натискал със сила и пара не излизало ,нито пък степените на мощност. Laughing Laughing
Цитирай

Така е, като не четат. Twisted Evil
Цитирай

Има и някои други разлики, не е само цветът. Например моята е с алуминиево котле. Сигурно и други дребни разлики има, но не са съществени изобщо.

А за парата, в едно от клипчетата в диска има показан един трик да се овлажни въздуха в стаята със струя от пара преди чистенето. Това помагало на частиците прах, които са във въздуха да натежат и да се спуснат на пода. Аз не бих се сетила сама и останах доволна от този "трик". Smile
Оказа се, че тия машинки се продавали и в България - ВИЖТЕ ЦЕНАТА ОБАЧЕ - http://www.centralfashionmall.com/search.php?phrase=pOLTI. И ако не беше супер подробното твое обяснение от предишната тема,  за което много ти благодаря, нищо нямаше да разбера от това, което е написано в цитирания от мен сайт. За сега суми над 1000 лв. нещо ме колебаят, и ще се въздържа, но така или иначе явно е супер качествена паро/прахосмукачка. Ще следя развитието с цената в БГ и ако влезе в допустими за мен граници - ще си я закупя.
Цитирай

Оказа се, че тия машинки се продавали и в България - ВИЖТЕ ЦЕНАТА ОБАЧЕ - http://www.centralfashionmall.com/search.php?phrase=pOLTI. И ако не беше супер подробното твое обяснение от предишната тема,  за което много ти благодаря, нищо нямаше да разбера от това, което е написано в цитирания от мен сайт. За сега суми над 1000 лв. нещо ме колебаят, и ще се въздържа, но така или иначе явно е супер качествена паро/прахосмукачка. Ще следя развитието с цената в БГ и ако влезе в допустими за мен граници - ще си я закупя.

може и да се закупи и през интернет и определено цената е по малка:

http://www.eplaza.it/Vaporizzatore-LECOASPIRA-710-Giallo-PVEU001 … ampaign=Affiliati

http://shop.ebay.it/i.html?_nkw=polti+710&_sacat=0&_odkw … 286.c0.m270.l1313

Цитирай

Такав амашина със същети функции имат и Karcher модела съм го виждала в офиса на Керклийн в София имат и сайт, ценат абеше около 1 500лв.

Аз имам само парочистачка, но дреди чистенето с нея трябва да се пусне прахосмукачка.
Цитирай

здравейте момичета
Zelmer 919.0 SP Aquawelt 1600 W прахосмукачка с воден филтър или SAMSUNG SC-9150, от всичко изчетено до тук съвсем се обърках, а малката ми щерка е с алергия и исках да си подменя сегашната прахосмукачка Панасоник от която по принцип съм доволна и още си работи, но е вече на 10год. и искам нещо по съвременно, та какво ще ме посъветвате между тези двете коя да избера.
Цитирай

Rainbow  newsm10
Цитирай

Седите, седите, че се изцепите нЕкоя гигантска глупост...
Къде е Зелмер, къде е Рейнбоу... Че нека направо бизнеса на фирма "Василка" да си купи, а...? Wink

Само за протокола, мнениятя в този подфорум не се отчитат... И еднодумни постинги с емотикон не трупат нищо... Mr. Green
« Последна редакция: Нед., 07 Ноем. 2010, 01:03 от Ekcnpec »
Цитирай

А някой има ли мнение за роботчето Румба? Дали почиства колкото една добра прахосмукачка?
Цитирай

А някой има ли мнение за роботчето Румба? Дали почиства колкото една добра прахосмукачка?
Не!
Почистването му след всяко чистене отнема същото, че и повече време, отколкото да си изчистя с обикновена прахосмукачка. Лично аз не съм впечатлена.  Peace
Цитирай

Благодаря!
Цитирай

Не!
Почистването му след всяко чистене отнема същото, че и повече време, отколкото да си изчистя с обикновена прахосмукачка. Лично аз не съм впечатлена.  Peace

Това изобщо не е вярно!!! Живея в голяма къща и без Румба съм загубена. Почистването и става супер бързо и за нищо на света не бих си извадила старата(хубава, мощна Ровента) от мазето  Peace
Цитирай

Имам с воден филтър най- обикновено Нео като марка купих я преди 3-4м., за момента не бих я заменила с друга защото цялата паднала козина от кучето отива в контейнера с водата, а оттам направо в тоалетната след това изплаквам и съм готова без да се разправям с прашни торби или контейнери.
Цитирай

Бях изправена пред подобен избор преди няколко месеца. Доста теми тук във форума изчетох и за съжаление мамите тук са доста по компетентни от консултантите в магазините  Smile Мога да обобщя моя опит и проучване така
 - прахосмукачките с водех филтър са страхотни, но ако чистиш 1 час с нея, после чистиш още 1 час самата прахосмукачка. Имайте предвид и че част от всмукателната им мощност се губи във водния филтър.
 - НЕРА/ ХЕРА филтър(не знам как е по-правилно но се среща изписан и по-двата начина) в 90% от случаите той е уникален за съответния модел на марката и е не перящ. Продава се само от представителите  и цените започват от 40лв за по-евтините модели и могат да стигнат до 200 лева за по-скъпите. И тук идва много интересния момент - след 2 години примерно вашата прахосмукачка може да се окаже неизползваема защото няма филтър за нея. Модела е спрян от производство, а поръчката за филтри е еднократна ( това е реален случай на мой близък).

Аз в крайна сметка си взех един Самсунг с контейнер и перящ се нано филтър, за сега съм доволна - устройва ме като мощност и контейнера се чисти много лесно.

п.п Основен недостатък на всички прахосмукачки е че изискват оператор зад тях Very Happy
Цитирай

За това че мощността на тези с водният филтър намалява не съм съгласна. Моята дига килими и то през цялото време. За разлика от другите тяхната мощност е по-постоянна, защото торбата не се напълва и затормозава мотора. (при изборът ми на прахосмукачка с воден филтър мн. беше важно за мен вързото и почистване и  за това карах да ми ги разглабят в магазина; миенето ми отнема точно 5 мин )
Напълно обаче съм съгласна с проблема с филтрите. На новокупеното Нео кучето надъвка гъбата от филтъра след мин 10 разговора най-наркая се оказа че има 1 единствен филтър в централният офис на сервиза.
Цитирай

- НЕРА/ ХЕРА филтър(не знам как е по-правилно но се среща изписан и по-двата начина) в 90% от случаите той е уникален за съответния модел на марката и е не перящ. Продава се само от представителите  и цените започват от 40лв за по-евтините модели и могат да стигнат до 200 лева за по-скъпите. И тук идва много интересния момент - след 2 години примерно вашата прахосмукачка може да се окаже неизползваема защото няма филтър за нея. Модела е спрян от производство, а поръчката за филтри е еднократна ( това е реален случай на мой близък).

Хепа - филтърът е въздушен филтър, подобен на този на автомобилите. Той се пълни с много фин сух прах. Може да се издухва периодично със сгъстен въздух, което многократно увеличава неговия живот.  Peace
Цитирай

Моля да ми обясните, кое е по-добро : воден или ХЕПА филтър? Кое задържа по-добре праха? И какво представляват тези "миещи се" хепа-филтри, дали наистина задържат 99,99% ?
Цитирай