Какъв вид прахосмукачка?

  • 103 721
  • 311
  •   1
Отговори

Анкета

Каква прахосмукачка да избера?

Опции:

# 105
  • Мнения: 63
От това, което тя казва разбирах, че и е като моята прахосмукачката,защото и аз ги казвам същите неща вече цяла тема!

# 106
  • Мнения: 146
За да няма недоразумение, ето от тази не съм доволна, с контейнер за боклук е, наистина е удобно и практично с контейнер, но като не смуче като хората за какво ми е.


Повече за продукта
МОДЕЛ    AVS 1800 TRIO
ТИП    Хепа филтър
МОЩНОСТ W    1800 W
ЕКО БОКС    ДА
ВСМУКАТЕЛНА МОЩНОСТ    400W
ИНДИКАТОР ЗА ПРАХ      ДА
ЧЕТКА ЗА ПАРКЕТ    ДА
ТУРБО ЧЕТКА      ДА
НАВИВАНЕ НА КАБЕЛА    ДА
ТЕГЛО      5.4 КГ
ЦЕНА 219,00 лв
   
Пиша, защото има развитие по темата. Дадох въпросната прахосмукачка на ремонт и се оказа, че регулатора на мощността не е в час, както ме посъветва den4o_en. Уж го усилвам на макс, но той не се включва на максимална мощност. Сега вече работи добре. Мерси на всички за съветите, лично на мен ми помогнахте много.   bouquet

Здравейте,аз си купих преди седмица тази прахосмукачка и съм много доволна!(поне за сега,само че моята е сива ,а тази червената е чудесна на цвят )

# 107
  • Мнения: 6 230
Не можах да избера от опциите в началото - моята е с нещо като кана, не е с торбичка, не е и с вода. Много е силна, много лесно просто изсипваш пластмасовата кана с отпадъците в торбичка, изплакваш и готово. Обожавам я, силна е, просто няма грешка.

Tози вид прахосмукачки са с т.нар. ХЕПА филтър (НЕРА). Ето пример за прахосмукачка с "кана": http://img.archiexpo.it/images_ae/photo-g/aspirapolvere-senza-sa … chetto-131966.jpg


Моята нова прахосмукачка е 2 в 1 - прахосмукачка с воден филтър + парочистачка, които могат да работят и едновременно.
Чисти, мие и подсушава пода, освежава килими и дамаски. Доволна съм много!

Последна редакция: чт, 11 мар 2010, 23:22 от Barbabeau

# 108
  • Мнения: 203
Barbabeau, а каква е твоята прахосмукачка?
Аз от известно време гледам този вид http://cgi.ebay.co.uk/Hoover-DM6222-Bagless-2200-Watt-Upright-Va … sh=item19ba9e07ac
 newsm78

# 109
  • Мнения: 6 230
Elirost, това нещо на Hoover (мисля, че е същото) го разглеждах преди време в един магазин. Отдолу има кръгли снопчета четки, които се въртят и мият пода. Извиках един консултант и говорих с него за този уред. Той категорично ми каза, че е подходящ само за твърди настилки като плочки, мрамор, камък и други подобни, за естествен паркет или ламинат не е подходящ, понеже ще ги нарани с четките си. След кратък размисъл реших, че тази машина не е за мен, но е идеална за почистване на ресторант, кафене, магазин - места, където има хомогенни и устойчиви настилки и се нуждаят от бързо и ефективно ежедневно почистване.

За моята прахосмукачка писах подробно в тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=463392.msg14371922#msg14371922.

# 110
  • Мнения: 502
Здравейте, момичета! Simple Smile Имам нужда от малко помощ относно дилемата ни в избора на прахосмукачка  Mr. Green и се надявам, че тук ще ми я окажете   bouquet
И така: дилемата е между Samsung SC 4360 и Samsung SC 4590  Rolling Eyes
Основните разлики в параметрите на двата модела са:
1. Samsung SC 4360 е с мощност 1800W, a Samsung SC 4590 е с мощност 2000W ;
2. Samsung SC 4360 е с всмукателна мощност 350W, а Samsung SC 4590 - всмукателна мощност 370 W;
3. Samsung SC 4360 е с HEPA филтър, а Samsung SC 4590 - микрофилтър.

Питах в магазина каква е разликата между ХЕПА филтър и микрофилтър - не можаха да ми обяснят  ooooh!
Та затова се обръщам за помощ към вас  Blush Моля да споделите мнения и впечатления, коя прахосмукачка е по-добре да си закупя  newsm78 Предварително ви благодаря за отговорите   bouquet

# 111
  • Мнения: 511
Ще изкажа само мнение,поради липса на впечатления.
Аз бих взела втората-има по-голяма смукателна мощност и е с текстилен филтър.
Хепа-филтрите са по-долри ,но трудно се намират за смяна.

# 112
  • Мнения: 502
Nasty Girl ,   bouquet
Много съм "боса" с тези прахосмукачки...  Confused Сега голямо ровене и четене пада  Crazy

И  Naughty точно за ХЕПА филтъра забравих да питам в предишния пост - прочетох тук някъде, че се сменят, но не разбрах след какъв период е необходима смяната  newsm78

# 113
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Разлика от 20 вата в смукателната мощност от 350 до 370 вата изобщо няма как да се усети...
Залагай на НЕРА-филтъра... Сменя се сравнително рядко и доочиства изхвърляния въздух много по-добре... Иначе прахосмукачката би трябвало да си има стандартна друга очистителна система... В цитираните от теб прахосмукачки - контейнер...

# 114
  • Мнения: 63
Здравейте, момичета! Simple Smile Имам нужда от малко помощ относно дилемата ни в избора на прахосмукачка  Mr. Green и се надявам, че тук ще ми я окажете   bouquet
И така: дилемата е между Samsung SC 4360 и Samsung SC 4590  Rolling Eyes
Основните разлики в параметрите на двата модела са:
1. Samsung SC 4360 е с мощност 1800W, a Samsung SC 4590 е с мощност 2000W ;
2. Samsung SC 4360 е с всмукателна мощност 350W, а Samsung SC 4590 - всмукателна мощност 370 W;
3. Samsung SC 4360 е с HEPA филтър, а Samsung SC 4590 - микрофилтър.

Питах в магазина каква е разликата между ХЕПА филтър и микрофилтър - не можаха да ми обяснят  ooooh!
Та затова се обръщам за помощ към вас  Blush Моля да споделите мнения и впечатления, коя прахосмукачка е по-добре да си закупя  newsm78 Предварително ви благодаря за отговорите   bouquet
4360(първата)!!!!!!!!!!!!!!!
Имам такава от 6 месеца и я обожавам.. страшно е удобна за чистене, най-хубавата, която някога съм хващала, няма да съжаляваш! Хепа филтъра може да се мие 1-2 пъти в годината и се сменя, при по-умерена у-ба чак след 2 години, но поне си сигорна, че 99% от прашинките и микробите във въздха са там.

# 115
  • Мнения: 19 360
А някъде в БГ може ли да се купи модел на Dyson и за колко лв?

# 116
  • Мнения: 0
Здравейте.
Искам да попитам срещали ли сте някъде всмукателната мощност да се мери в kPа (килопаскал)?
Виждам, че вие пишете във ватове...
Аз се интересувам от една прахосмукачка, която е с всмукателната мощност от 21 kPа и се чудех това като как да го интерпретирам. Simple Smile


ако има параметър kPA, явно прахосмукачката е парочистачка   Grinning

# 117
  • Мнения: 59
Момичета,
И за ще помоля за съвет. Старата прахосмукачка сдаде багажа днес и за следващото почистване ще трябва да напазаруваме. Аз съм се спряла на два модела, но честно казано не мога да реша, в крайна сметка може би ще надделее цената, но пък в крайна сметка ако си струва може и да прежаля разликата. Та двата модела са:
Зелмер 819.5 SK - http://www.densi.bg/index.php?menu=3&div=ДОМАКИНСКИ УРЕДИ&cat=ПРАХОСМУКАЧКА&product_id=1116543
Филипс FC 8734 - http://www.densi.bg/index.php?menu=3&div=ДОМАКИНСКИ УРЕДИ&cat=ПРАХОСМУКАЧКА&product_id=1115189
Първата е с воден филтър и е по-тежка, а втората е с контейнер, по-лека, но за съжаление въз основа на това не мога да реша. Та моля ползващите накой от двата модела да споделят за и против.
Благодаря предварително.

# 118
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Аз отчитам само факта, че Зелмер е с воден филтър, а Филипс е със сух...
Нататък не чета... Grinning
Тоест, предпочитам Зелмер-а...
Оказва се по-евтин, даже...
Wink

# 119
  • Мнения: 0
Момичета,
И за ще помоля за съвет. Старата прахосмукачка сдаде багажа днес и за следващото почистване ще трябва да напазаруваме. Аз съм се спряла на два модела, но честно казано не мога да реша, в крайна сметка може би ще надделее цената, но пък в крайна сметка ако си струва може и да прежаля разликата. Та двата модела са:
Зелмер 819.5 SK - http://www.densi.bg/index.php?menu=3&div=ДОМАКИНСКИ УРЕДИ&cat=ПРАХОСМУКАЧКА&product_id=1116543
Филипс FC 8734 - http://www.densi.bg/index.php?menu=3&div=ДОМАКИНСКИ УРЕДИ&cat=ПРАХОСМУКАЧКА&product_id=1115189
Първата е с воден филтър и е по-тежка, а втората е с контейнер, по-лека, но за съжаление въз основа на това не мога да реша. Та моля ползващите накой от двата модела да споделят за и против.
Благодаря предварително.

Здравейте моята прахосмукачка е http://www.densi.bg/index.php?menu=3&div=ДОМАКИНСКИ%20УРЕДИ&cat=ПРАХОСМУКАЧКА&product_id=1114207

много съм доволна от нея. Перяща е и върши много гобра работа. С воден филтър е. Мисля че не трябва да  спестяваш пари - не говорим за нещо което се купува всеки ден все пак. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт