Болни дечица в яслите

  • 9 827
  • 106
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 811
За да са здрави децата трябва да се наблюдават внимателно. Бързо се разбира, че дечко е "кисел". Колкото по-рано се започне лечение, толкова по-малко лекарства трябват и по-лесно минава. Напоследък /2 год./ "ловя" болестите в начална фаза:
- видя ли леко зачервено гърло - калции и вит.С /проверявам гърла всяка седмица  Mr. Green
- чуя ли прихъркване през ноща - Стеримар, ако кихне 2-3 пъти - същата процедура
и т.н.

# 106
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Боже, сърцето ми се къса като чета тази тема!

Ние сме вкъщи вече трета седмица! За сведение ходихме на ясла само 5 дена, но напълно достатъчно, за да се заразим с грип, стафиликоки в нослето и рубеола. Незнам как ще я караме от тук нататък........
Директорката на яслата се майтапеше, че уж сме го били калили, а пък той се разболял, което така или иначе настига всички начинащи зайчета в яслата.Ами, мами аз сериозно си го бях калила - спеше голичък с едно чаршафено чувалче, при това често на отворен прозорец, а сега.........всичко "на кино"!
Препоръчвам на всички мами първо да изпробват бабините илачи за сополи и кашляни и тогава ако не свършат работа да викат на помощ лекарствата. Защото ние за тези три седмици минахме пред антибиотик, две шишета сироп за кашлица и сметка поне 200 лв. в кварталната аптека. След като нищо не ни помогна, от неделя успешно се справяме:
                                      - мед,масло и ванилия за хапване
                                      - мехлемче с евкалипт за гърдичките от аптеката/вместо традиционното мазане с мас и синапено семе/
                                      - в 1л. вода 3с.л лайка + 1с.л. сода се варят и после се остават в детската стая на радиатор/печка да се изпаряват


И след всичките тези болежки, се надявам от понеделник с усмивка на уста да тръгнем на ясла и всичко това да остане само спомен!


Много здраве на всички мъници от сърце!

Общи условия

Активация на акаунт