Кога махнахте оградката на креватчето?

  • 1 126
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 603
Ники е на 1 год. и 1 мес. Преди 2 месеца му сложихме по-висока оградка на креватчето, защото стандартната се научи да я прескача.
Преди 2 седмици се научи да слиза сам от легло. Така че сега теоретично би могъл сам да си слиза и да се качва на креватчето. И се чудя, дали да не му махна решетката.
Малко ме притеснява дали няма да падне, докато спи. Появява се, разбира се, и едно неудобство за нас - още като се събути и ще почне да ни се катери по главите. Сега си играе извество време в неговото легло и след това започва да иска да го изкараме от "затворчето" Mr. Green.
А от друга страна, времето за игра в леглото, като че ли все-повече намалява и той все-повече протестира, че го затваряме в креватчето, когато е време за спане.
Дали е достатъчно голям за креватче без преграда. Вие кога махнахте оградките? newsm78

# 1
  • Мнения: 455
Дани все още спи с огрaдка и май скоро няма да я махаме, защото нощем много се върти в кошарата и ще падне. А и по няколко пъти на вечер се обръща от едната страна на леглото си на другата и ако огрaдката я няма, 100 % ще е долу на пода.

# 2
  • Мнения: 672
Махнах я на 11м след лош удар при прескока й. Сложих предна решетка с височина 20см и му показах как да слиза назад, за да не се пребие. Друг вариант е да махнеш 1 или 2 пръчки от решетката, така че само да си влиза и излиза детето.
Не се притеснявам, че сутрин идва в нашата стая. По-скоро се притеснявам дали няма да падне лошо прескачайки "затворчето" си.

# 3
  • Мнения: 175
Сложих предна решетка с височина 20см и му показах как да слиза назад, за да не се пребие. Друг вариант е да махнеш 1 или 2 пръчки от решетката, така че само да си влиза и излиза детето.
Не се притеснявам, че сутрин идва в нашата стая. По-скоро се притеснявам дали няма да падне лошо прескачайки "затворчето" си.

Точно това мисля скоро да направя и аз! Боби от известно време я прескача, въпреки че нашето легло е от тези с доста високите решетки!!! Но той се специализира! И ми дойде тази идея - малка решетчица долу, която да може да прескача безопастно, но и да го пази от падане нощно време докато спи, че се търкаля в съня си като пумпал! Мисля, че това е най-разумната идея!!!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Махнахме я като стана на година и половина , то така или иначе вечер спи при нас Sad

# 5
  • Мнения: 235
И аз искам да махна преградата, но Алекс така се върти, че шанса да падне е огромен. На морето падна три пъти от спалнята.

# 6
  • Мнения: 2 910
Скоро не смятам да махам преградата на креватчето,а и аз както излизам от стаята,за да заспи,това означава,че тя вместо да спи ще се разхожда и по-лошото е,че няма да я виждам какво прави.Ако забележа,че има вариант да я прескочи,ще сложиме по-висока решетка.За нас това е по-удобния вариант.

# 7
  • Мнения: 8 769
Вие кога махнахте оградките? newsm78
Когато дъщеря ми навърши 2г. Дотогава не можеше да я прескача-креватчето й е от онези старите с високата преграда. Имаше 2-3 падания, но се разрева само първия път. После вече не й правеше впечатление. Пропуснах да кажа, че в началото слагахме табуретки до легълцето й - за около седмица.

# 8
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Още не съм я махнала. Боби от доста време може да се качва и слиза сам, но нощем много се върти и ще има да пада безброй пъти. Освен това ще ми е неудобно със следобедия сън, защото ще си слиза от леглото и ой знае какво може да направи преди да установим, че е буден и обикаля из стаята.
След 1-2 месеца може и да се престраша да я махна като започне да спи в яслата, но първо задължително ще сложа райбер на прозореца, че много ме е страх да не се метне от там Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 544
Нашата решетка е висока и не може да я прескача, но при опитите или ще си падне на главата или ще си пребие върху някой раб на спалнята. Sad
За това отдавна махнах 2 решетки и сега си излиза сама от процепчето. Grinning

# 10
  • Мнения: 8 505
Мисля съвсем скоро да махна само една пръчка от решетките и тя да си минава през нея-трик на майка ми Wink А за цялата решетка още е рано,че моето диване се мята насън като обезумяло.

# 11
  • Мнения: 35 950
на 2 годинки сменихме апартамента и леглото, но отдолу държахме старото матраче 1/2 година, паднала само 5-6 пъти без да се събуди

# 12
  • Мнения: 2 282
Ние махнахме 2 пръчки на кошарата още при първите признаци, че се опитва да прескача. Всъщност това си беше и заложено в кошарата (Хаук), а аз първата година така и не бях схванала защо аджеба 2 от пръчките се вадят  Grinning
Решетката я махнахме чак като стана на 4г, защото страшно много се въртеше, а и одеалцето щеше да е все на земята. Подложихме надуваемото и диванче отдолу. Първата нощ падна 2 пъти, по-нататък - още 2 пъти, и толкова беше. Чува се само едно ТУП  Wink и продължава да спи  Grinning

# 13
  • Мнения: 1 311
Не сме я махали. След един успешен и 2 неуспешни опита за излизане отказва да прескача (засега). Заспива сам и ме притеснява, че ако махнем решетката няма да заспива изобщо.

# 14
  • Мнения: 5 183
ами ние нямаме проблеми с преска4ането. Много е висока. Влиза си сам, ка4вайки се на стол4е, но не може да излезе. Махнахме я миналата седмица, а сме на по4ти 3 години

# 15
  • Мнения: 2 596
О, скоро няма да я махна. Той така се върти през нощта, че ако не е преградата, ще на пода. Иначе още не може да я прескача.

Общи условия

Активация на акаунт