Бяла техника - климатици, сушилни, съдомиялни, перални, хладилници!

  • 366 792
  • 2 670
  •   2
Отговори
# 1 965
  • Мнения: 6 833
Здравейте! Сигурно въпроса ми е глупав, но ще попитам все пак. Каква представлява защитата от деца при хладилниците ? Без значение дали е включена, нашия се отваря по един и същ начин  Rolling Eyes  Ето този е:  http://www.technopolis.bg/b2c/details/660667/P11100302/Hladilnik … r-LG-GBF-539PVQWB

# 1 966
  • София
  • Мнения: 12 006
До колкото аз знам, защитата от деца не позволява промяна на настройките на хладилника и фризера и когато е включена действа само бутонът за деактивиране на защитата. Не съм чувала да има връзка с отварянето на вратата на хладилниците, без нзачение от марката. За заключване на вратата на хладиник /или и др./ се продават аксесоари за безопасност.

# 1 967
  • Мнения: 6 833
Благодаря! Въобще не ми беше хрумвало, че може да става въпрос за настройките  ooooh! То дисплея е на високо и така или иначе не може да се стигне от дете.

# 1 968
  • Мнения: 312
Здравейте, харесах си тези два хладилника, http://www.technopolis.bg/b2c/details/667403/P11100302/Hladilnik … ROLUX-EN-3881-AOX и  http://www.technopolis.bg/b2c/details/664045/P11100302/Hladilnik … HERR-CTN-ESF-3663 не мога да реша кой е по добър, ако може някой да ми помогне, благодаря предварително.

# 1 969
  • Мнения: 6 833
Без въобще да обръщам внимание на марка и спецификации, на първо място бих избрала модел с долен фризер. Тези с горна камера са ми малки и все не достига място, но при всеки е различно. Избери първо какъв тип хладилник търсиш и после вече сравнявай обем, екстри, енергиен клас и т.н.

# 1 970
  • Мнения: 2 113
Пералня с горно отваряне препоръчвате ли ?

# 1 971
  • Мнения: 15
Хладилника Либхер е много добър,но камерата е малка ,така че комбинацията хладилник с фризер не Електролукс трябва да е за предпочитане в случая.

# 1 972
  • Мнения: 678
Здравейте, искам да попитам дали има сервиз на Горене в България, и ако има хора на които са им се налагали ремонти на техни уреди, дали са доволни? Харесахме си хладилник, хареса ни че всички модели които видяхме са произведени в Словения и че намерихме предложение с 5 годишна гаранция. Но от познати съм чувала за кошмарни цени на ремонти на уреди, които нямали официален сервиз в страната, та се налагало пращане на части от не знам къде си, или уреда да се праща направо някъде си, и времето и сумата за поправка ставали много големи.
Знам, че няма вечна техника и никой от нас не си купува нищо с мисълта, че ще се развали, но все пак ми се иска да разбера какви биха били опциите при евентуална нужда.
Имаме пресен подобен случай в домакинството с добър изход - в квартирата пералня Whirlpool, на която и се счупи програматора само няколко месеца след изтичане на гаранцията. Звъннахме все пак на сервиза, за 3 дена я взеха, поправиха и върнаха, за 100 и няколко лева, и вече година си работи перфектно.

# 1 973
  • Мнения: 19 473
Здравейте, искам да попитам дали има сервиз на Горене в България, и ако има хора на които са им се налагали ремонти на техни уреди, дали са доволни? Харесахме си хладилник, хареса ни че всички модели които видяхме са произведени в Словения и че намерихме предложение с 5 годишна гаранция. Но от познати съм чувала за кошмарни цени на ремонти на уреди, които нямали официален сервиз в страната, та се налагало пращане на части от не знам къде си, или уреда да се праща направо някъде си, и времето и сумата за поправка ставали много големи.
Знам, че няма вечна техника и никой от нас не си купува нищо с мисълта, че ще се развали, но все пак ми се иска да разбера какви биха били опциите при евентуална нужда.
Имаме пресен подобен случай в домакинството с добър изход - в квартирата пералня Whirlpool, на която и се счупи програматора само няколко месеца след изтичане на гаранцията. Звъннахме все пак на сервиза, за 3 дена я взеха, поправиха и върнаха, за 100 и няколко лева, и вече година си работи перфектно.
Бягай далеч от този "сервиз" и от кошмарното му "обслужване". Писала съм няколко пъти за тях, не ща да ги чуя!

# 1 974
  • Мнения: 678

Бягай далеч от този "сервиз" и от кошмарното му "обслужване". Писала съм няколко пъти за тях, не ща да ги чуя!

Здравей, благодаря за мнението. Опитах се да намеря в твоя профил информация за проблемите, през които си минала, но не намерих информация - дали говориш тук за сервиза на Gorenje или на Whirlpool?

Днес разпитахме ние един консултант в магазин за техника относно сервизите за няколко марки, сега малко ме е яд че не попитахме и за други. Ето какво ни сподели той:

Gorenje - имат сервиз, в София, чувал бил добри отзиви за клиенти като цяло относно сервиза им.
Liebherr - както вече май е споделено тук, част от техните хладилници се правят в България, останалата част в Германия. Каза, че това че сервиза е наблизо прави обслужването бързо, хората там били специалисти, нямало проблеми. Но също така каза, че малко клиенти са споделяли за проблеми с тяхната техника като цяло. Но екстрите които бихме искали в хладилник в нашето семейство при тази марка вдигат цената - в момента не ни е в бюджета.
AEG, Electrolux - имали сервиз в България, но бил особен, имало врътки, общо взето нищо лошо не каза директно момчето, но останах с впечатление че просто не би желал като служител да прави лоша реклама на сервиза на марка от магазина.

Надявам се да съм била полезна   bouquet

# 1 975
  • Мнения: 19 473
Точно АЕГ и Електролукс са и сервиза на Горение - пълна скръб!!! Връщаха ми 2 пъти неработеща съдомиялна, чаках за части от Словения повече от месец и половина, не вдигат телефона, груби, арогантни.....Извънгаранционните им сервизи са скъпи в сравнение с цените на другите сервизи. Два пъти трябваше да си взимам отпуск, щото те не работят в събота например....и ми съобщават, че нямало да дойдат, въпреки че имам записан час. Отделно колко са им компетентни служителите специално съм споделяла тук във форума. От патилата си като потребител на гаранционни и извънгаранционни уреди, мога да кажа, че моят пък продавач сподели, че най-малко проблеми правел сервизът на Бош/Сименс - /не съм го ползвала, след това Уирпул и в дъното на класацията са сервиза на Горение /България сервиз/ и Пан сервиз. Заради последния трябваше да си купувам нов хладилник, защото техния техник не можа да оправи месец и половина нашия, а беше юли. Като си намерих добър сервиз те го поправиха разбира се, но беше минало доста време и аз се принудих да купя нов. Сега имам два по тази причина. Та тези дълги гаранции не знам колко да им се радва човек, ако трябва да е закрепостен към услугите на некоректни и некадърни хора.

# 1 976
  • Варна
  • Мнения: 51
Да си попитам и аз.Та днес гледах уредите с транспортни дефекти които се предлагат във Варна и установих, че съдомиялни с такива дефекти( макар да не съм много сигурна, че са само с транспортни дефекти, а не втора употреба) са в порядъка на 450-500 лева.В магазините цените на такива уреди са в същия порядък-говоря за съдомиялна за вграждане.Някой може ли да каже как вървят цените и каква да си избера към този момент.Ползвам(в друго жилище) Индезит от 8-9 години с транспортни дефекти - като я отворихме в къщи видях, че по гумите имаше отложен варовик, но както и да е измих я и я ползвам без проблеми вече много години и за това не вярвам много на тези неща.
И така - очаквам всякакви съвети и препоръки newsm78.
Предварително благодаря  bouquet!

# 1 977
  • Мнения: 15
Честито!Всяко ново нещо ,носи и настроение.Много весели емоции и хубави семейни празници у дома!

# 1 978
  • Бургас
  • Мнения: 703
Здравейте, извинявам се , че така нахлувам, но знаете ли за сушилня с размери под 60 см и да е енергиен клас А + + Simple Smile

някой да е виждал? и аз затова питам Mr. Green

# 1 979
  • Мнения: 93
Привет! Мерси за темата! На път съм да си купя пералня със сушилня (в комбинация, защото нямам място за отделни), кои са най-добри като вариант до 1300 лв. Склонен съм и на втора употреба от Германия например, но удачен ли е този вариант. Благодаря!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт