Ураганът"Рита" - лелееее, страх!

  • 2 879
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
Какви хубави имена са им измислили на тези урагани, а пък какви поразии правят Cry Все си викам: " олеее дано да не ни кажат и на нас да се евакуираме, че какво ще взимам по-напред - дрехи ли, ядене, лекарства,документи....." Направо не ми се мисли. Като ги гледам хорицата, които идват в Далас с по един куфар багаж и ми става едно тъжно, тъжно. Оставят си къщите, вещите, спомените и тръгват без да знаят накъде са се запътили. А тук взеха и да ги връщат вече, че нямало къде да бъдат настанени...и бензин на много места вече няма, и вода - абе идилия. Заредили сме се тука с фенерчета и батерии и чакаме да видим развръзката. Само се моля да се разминем леко - я с някое торнадо, я с буря. Praynig
На някой случвало ли му се е да се евакуира при ураган?

# 1
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ох незнам ..а вие добре ли сте осведомени ..при вас добре ли ще бъде .... като гледах двата урагана (освен рита още един се о4аква) колко навътре ще ударят .... днес по на6ите телевизиисамо за това приказват .казаха 4е ве4е бил 5-та степен .4е скоростта му е 250 км /ч  и по ло6ото 4е се движи само с 17 км/ч . горките хора . като гледам и ми се пла4е . и пътищата задръстени . бензин няма , засръствания от по 15 4аса . абе тоя Буш как я управлява тази държава ...аз оттук направо не виждам нещо да помага . поне армията да бе6е изпратил да контролира .
 казват 4е хората са се юрнали да бягат от града , ама например 4е магистралата около морето била напълно празна и храна имало и  бензин - това не могат ли на хората в хюстън да го кажат !!!
 незнам защо и ми е тъжно и някак обидена се 4уствам ... много слаба организация на вси4ко ..и толкова мие жал за хората ..дано не останат в колите си .

# 2
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Дано да ви се раzмине или поне урагана да zагуби сила. Сега по не каzаха, че органиzацията била по добра в сравнение с предишния ...

# 3
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
незнам урагана "рита" дали много рита по щатите, но сега казаха, по нова тв, че шабла била залята от 2 метрова вълна Confused

# 4
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
незнам урагана "рита" дали много рита по щатите, но сега казаха, по нова тв, че шабла била залята от 2 метрова вълна Confused
И аz научих, че в БГ имало пак големи наводнения.... Confused

# 5
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
голямо чудо, последните дни имаше наводнения и по пловдивско и нова загора .....
незнам дали и аз да не си мисля вече , че господ ни наказва нещо Confused

# 6
  • Мнения: 4 244
Аз съм толков разочарована от американското правителство че няма накъде
Значи за бедните чернилки от Ню Орлиънс бяха "изненадани" и нямаха време да реагират, хем се знаеше пак няколко дена по рано какво ще се случи, а сега за петролните барони дето му платиха предизборните кампании на Буш се намериха камиони с храна, цистерни с вода и бойни машини на армията за да помагат.
Седят и чакат строени и готови. #Crazy
Срамна работа, срамна!

# 7
  • Мнения: 508
Напълно съм съгласна с Фид-ей сега лъсна че расизъм е имало,има и ще има в USA.

# 8
  • Мнения: 4 212
До сега гледах новини и коментари.......4е те хората бягат в посока на урагана, странно. Няма ли кой да има каже, 4е ще ги настигне. Лошото е 4е са станали такива задръствания, 4е сега ни напред, ни назад. Разсипаха се от урагани милите хорица.  Sad

# 9
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Дано поне този път да не ги накаже толкова много. Чух, че вече имало починали в задръстванията по аутобаните Sad

# 10
  • Мнения: 4 244
До сега гледах новини и коментари.......4е те хората бягат в посока на урагана, странно. Няма ли кой да има каже, 4е ще ги настигне. Лошото е 4е са станали такива задръствания, 4е сега ни напред, ни назад. Разсипаха се от урагани милите хорица.  Sad
Хич не ги съжалявай, щото американците са единственита страна която още не желае да подпише Токийския протокол за защита на околната среда точно заради тия същите петролни барони.
Сега лошото е просто че невинните бедни хора страдат от безумната икономика и липсата на каквата и да е заинтересованост от влошаването на климатичните условия заради непукизъм към околната среда

# 11
  • Мнения: 4 212
Аха, Фид, туй го незнаех, оба4е те дават ли си сметка, 4е с тез петролни калденци се разшиярва озоновата дупка, температурите се вдигат с по 2 градуса и предизвиква тези същите урагани и показ4ване на водното ниво? Зна4и един затворен кръг се полу4ава. Или казано каквото по4укало, такова се обадило. Ама мен ми е жал за хората де, те обират парсата.

# 12
  • Мнения: 4 244
Аха, Фид, туй го незнаех, оба4е те дават ли си сметка, 4е с тез петролни калденци се разшиярва озоновата дупка, температурите се вдигат с по 2 градуса и предизвиква тези същите урагани и показ4ване на водното ниво? Зна4и един затворен кръг се полу4ава. Или казано каквото по4укало, такова се обадило. Ама мен ми е жал за хората де, те обират парсата.
Точно за това ти казвам, че не ги съжалявам. Точно щото не си дават сметка и сега като им се вдигна малко бензина взеха да се пооглеждат.
Тяхната работа малко като щрауса

# 13
  • Мнения: 1 465
I men me e iad na Bush za New Orleans - vse edno 4e tova ne e 4ast ot Amerika. Vse edno 4e vdigna gordo tabela "Vijte me kakav sam rasist!!!". Absoluten sram za Amerika - tolkoz sredstva propilia za voinata v Irak, pak v sobstvenata si darjava pomo6t ne moje da osiguri newsm78 Ama  takav sa si go izbrali, jalko 4e sega takav 6te si go tarpiat Thinking 

# 14
  • Italia
  • Мнения: 4 492
I men me e iad na Bush za New Orleans - vse edno 4e tova ne e 4ast ot Amerika. Vse edno 4e vdigna gordo tabela "Vijte me kakav sam rasist!!!". Absoluten sram za Amerika - tolkoz sredstva propilia za voinata v Irak, pak v sobstvenata si darjava pomo6t ne moje da osiguri newsm78 Ama  takav sa si go izbrali, jalko 4e sega takav 6te si go tarpiat Thinking 
Много то4но казано ! Подкрепям напълно  Peace

# 15
  • Мнения: 208
I men me e iad na Bush za New Orleans - vse edno 4e tova ne e 4ast ot Amerika. Vse edno 4e vdigna gordo tabela "Vijte me kakav sam rasist!!!". Absoluten sram za Amerika - tolkoz sredstva propilia za voinata v Irak, pak v sobstvenata si darjava pomo6t ne moje da osiguri newsm78 Ama  takav sa si go izbrali, jalko 4e sega takav 6te si go tarpiat Thinking 
Много то4но казано ! Подкрепям напълно  Peace
newsm50 newsm50 newsm50 Banghead #2gunfire #2gunfire

# 16
  • Мнения: 7 837
Агито, дано не ви удари силно  Praynig
Моми4ета, не съм расист, но ще ви кажа, 4е много неща не са така, както изглеждат по ТВ.
Ситуацията с негрите е то4но като ситуацията с циганите в БГ  Confused Наистина трагедията е жестока, най-вероятно предстои и нова такава.
Невъзможността да се помогне на места се дължи и на самите бедстващи, така казаха наши познати, които живеят в Луизиана.
Да не говорим, колко изгубени деца има в момента. Какъв родител си, та да оставиш детето си да се оправя само и да се спасяваш поедини4но  newsm78


# 17
  • Мнения: 7 430
Aги, дано всичко при вас е спокойно и няма поражения  Hug както и да не ви евакуират... Praynig

....аз само като си помисля, че в сряда бензина бе 1.12 CAN $ а вчера бе вече 1.67 CAN $ с тенденция още да се увеличава....тея хора са ненеормални #2gunfire

# 18
  • Мнения: 2 452
Агито, дано не ви удари силно  Praynig
Моми4ета, не съм расист, но ще ви кажа, 4е много неща не са така, както изглеждат по ТВ.
Ситуацията с негрите е то4но като ситуацията с циганите в БГ  Confused Наистина трагедията е жестока, най-вероятно предстои и нова такава.
Невъзможността да се помогне на места се дължи и на самите бедстващи, така казаха наши познати, които живеят в Луизиана.
Да не говорим, колко изгубени деца има в момента. Какъв родител си, та да оставиш детето си да се оправя само и да се спасяваш поедини4но  newsm78




Аз си мисля, че там в Щатите се опитват да представят нещата по друг начин.  Ела и прочети канадските вестници - статиите са писани от американски журналисти. коментарите им са съвесем различни......

# 19
  • Мнения: 2 452
Aги, дано всичко при вас е спокойно и няма поражения  Hug както и да не ви евакуират... Praynig

....аз само като си помисля, че в сряда бензина бе 1.12 CAN $ а вчера бе вече 1.67 CAN $ с тенденция още да се увеличава....тея хора са ненеормални #2gunfire


Странно, при нас вчера вечерта бензина беше под 1 долар. Shocked

# 20
  • Мнения: 4 212
май великата американска сила я има само по филмите, ама като стане нещо сериозно и се осир....т.

# 21
  • Мнения: 7 837
Лаура, не се опитвам да защитавам никой. Все ми е тая, особено за Буш. Негрите са му основни избиратели - да се оправя с тях. Обаче вярвам на коментарите на българи, които също са засегнати от Катрина или живеят в района.
Истината най-вероятно е някъде по средата. Недоволни и ощетени винаги ще има.
Искрено се надявам до края на Hurricane Season да няма пове4е големи бедствия.

# 22
  • Мнения: 7 430
Кейсче, ти ли далеч нали...се не мога да те намеря на картата smile3525

Лауричка, така е, даже днес се очаква да е още повече
...те го вдигат - свалят покрай тия урагани, както си искат, ама за един ден да се качи с толкова  #Crazy

# 23
Mnogo e kofti kato udaryat dva v priblizitelno syshtiya rayon. Nie jiveem na iztochnoto kraibrejie na Florida i minalata godina dva uragana udariha tochno pri nas (i dvata pyti byahme v okoto). Ne se evakuirahme, reshihme che e po-dobre da sme si v kyshti. Ta iskah samo da vi pojelaya kysmet, dano otslabne malko Rita predi da udari. Pri nas ne beshe tolkova strashno po vreme na uragana, kolkoto posle. Vodata na nashata ulica beshe do krysta. Za shtastie kyshtite sa leko izdignati i nyamashe navodneni. Nyamahme tok 10 dni pri nad 90 F. Na gazoviya gril toplehme voda da izkypem deteto (beshe na 10 meseca), i dobre che oshte beshe na pyurenca, ne znam s kakvo shtyah da go hranya inache. Osven tova nashi priyateli koito jiveyat na vodata gi evakuiraha ot bloka im, ta byaha u nas za nyakolko dni s kucheto si (nie imame dve kotki). Ta ludnicata beshe pylna. Stiskam vi palci vsichko da e nared, da mine po-leko. Kysmet!

# 24
Casey, toku shto vidyah che i ti si vyv FL - kyde tochno? Za izostavenite deca - gledah edno interview po TV za 6-te deca namereni samichki. Roditelite im ne sa gi izostavili, prosto kato sa gi spasyavali v helikoptera ne e imalo myasto i sa vzeli pyrvo decata. Kazali sa che posle shte se vyrnat za roditelite, no taka i ne doshli nyakolko dni. Maikite ne sa iskali da puskat decata, no sa reshili che taka  e po-dobre. Tova koeto samo ne mojah da razbera e kyde spasitelite sa izsipali tezi deca i zashto sa bili na magistralata. No pri taya sumatoha nikoi ne znae kakvo realno e stavalo.

# 25
  • Мнения: 2 381
Момичета честно не ви разбирам. Тук се следеше постоянно движението на Катрина и се знаеше в колко часа къде ще удари. Бяха подготвени безплатни самолетни полети на Юнайтед, автобуси извозваха хората...... Знаете ли че с въртолети се спускаха хора, за да ги спасяват и отдолу някои "бедни" им показвах среден пръст. Много от "бедните" стреляха срещу спасителите си. И точно тези "бедни" са останали в града, защото след като всички се изнесат ще могат да грабят лесно.
Ходя често до библиотеката и там има огромно помещение, в което продължават да се събират помощи.
На хората от районите им  дадоха им дебитни карти, с които могат да пазаруват навсякъде....
Да не говоря, че даваха интервю с няколко човека, които казаха че са подценили предупрежденията,  и още един черен дядо, който го измъкват от къщата и му казват, че не може да остане там, а той изобщо не ги слуша.
Да си призная и на мен не ми харесва особено външната политика на САЩ, особено след като и моите пари ходят там, но не моля ви се не слагайте "американците" под общ знаменател. Не всички хора подкрепиха Буш и не всички хора са съгласни с политиката на страната си. Не зная, защо мислите че САЩ не направи нищо за пострадалите райони. От къде тази информация. Аз поне не забелязвам подобно нещо.
И по въпроса за "бедните" в  САЩ имам много специално отношение.
Ако някой се интересува мога да му обясня как се започва тук с ВИЗА.

# 26
  • Мнения: 7 837
Casey, toku shto vidyah che i ti si vyv FL - kyde tochno?
На западното крейбрежие - Cape Coral  Simple Smile

Покрай Ники и аз мога да допълня много неща, ама айде няма да ви натоварвам излишно  Wink

# 27
  • Мнения: 4 244
Casey, toku shto vidyah che i ti si vyv FL - kyde tochno?
На западното крейбрежие - Cape Coral  Simple Smile

Покрай Ники и аз мога да допълня много неща, ама айде няма да ви натоварвам излишно  Wink


Давай и ти, и Ники!
На мен лично ми е много интересно.
Изказаната от мен горе позиция е от събиране на 2 и 2, а не от новините. Просто това което при нас показват е най вече личната трагедия на пострадалите и не коментират много много изявите на Буш.

# 28
  • UK
  • Мнения: 1 334
разкажете де, мен ми е интересно да чуя какво става от някой дето е там.
тук показват Америка като държава от 3 свят, общо взето много критика.
офф: в Дир-а четох ,че Буш пак се бил пропил Mr. Green

# 29
  • Мнения: 7 837
Само ще споделя, какво каза един афроамериканец в едно интервю, което даваха по местния канал - "Можех да се евакуирам, но не исках. А и сега нашият прекрасен президент ще ми даде чисто нов фургон, който ще превъзхожда в пъти къщата, която сам си построих. И пари ще полу4а, за да мога да живея" На въпроса "Какво работи?", отговора беше - "Аз съм свободен човек в свободна страна и съм избрал да не работя"
Без коментар  Confused

Сега гледам FOX и мисля, 4е Тексас ще се окажат по-подготвени за удара. Дано не греща...

# 30
  • Мнения: 2 381
Фиди,
първа братовчедка на мъжа ми се изнесе за отрицателно време от Ню Орлеанс, а съпруга на моя приятелка е военен. Моята информация не е само от новините.

Аз се питам следното. Обяви се дни преди урагана да удари Флорида, че идват силни въздушни маси. Хората са предупредени кажете ми с какъв акъл ще си останете в къщи. Насила ли да ги вадят от там. По- горе споменах за едно семейство останало на плажа ДА ГЛЕДАТ, понеже не предполагали, че било толкова сериозно.
Както и Каси каза това, което за нас в БГ са циганите за Америка това са голяма част черните. Те живеят в квартали, в които аз не смея и да припаря. И ако на Америка не може вече толкова години да ги накара да работят и да се образоват смятайте колко година на БГ ще отнеме този процес.

# 31
  • Мнения: 2 452
Само ще споделя, какво каза един афроамериканец в едно интервю, което даваха по местния канал - "Можех да се евакуирам, но не исках. А и сега нашият прекрасен президент ще ми даде чисто нов фургон, който ще превъзхожда в пъти къщата, която сам си построих. И пари ще полу4а, за да мога да живея" На въпроса "Какво работи?", отговора беше - "Аз съм свободен човек в свободна страна и съм избрал да не работя"
Без коментар  Confused

Сега гледам FOX и мисля, 4е Тексас ще се окажат по-подготвени за удара. Дано не греща...

Там май са петролните кладенци. Дали това няма значение за подготовката?

Отдавна казах, че не желая да се впускам в спор по тези въпроси, защото съм на особено мнение. Това не ме прави по-права или по-крива от другите, просто за мен спора няма смисъл.

# 32
  • Мнения: 4 244


Сега гледам FOX и мисля, 4е Тексас ще се окажат по-подготвени за удара. Дано не греща...

Там май са петролните кладенци. Дали това няма значение за подготовката?


Аз това имах предвид с острото си изказване преди това

# 33
Tragediyata ot Katrina e ujasna, no i dyrjavata opredeleno ne reagira adekvatno. Tova koeto men be vbesi, e che davat debitni karti s po $2000 na tezi, koito istanaha v Dome-a, i chakaha sled tova da bydat premesteni. Kakvo se poluchava - horata koito otgovorno sa vzeli merki, evakuirali sa se i ne syzdavat problem na dyrjavata, ne poluchavat nishto. Myrzelivite i bezotgovornite sa tezi, na koito dyrjavata pomaga. Tove che shte im postroyat kyshti po hubavi ot tehnite si e istina. Davaha po TV interview s chovek koito se e evakuiral vyv Florida. Choveka e na lekarstva, i ne moje da si gi vzeme zashtoto vsichkite mu dokumenti sa nyakude iz Luiziana, parite koito e imal bili na privyrshvane i se chudeshe kakvo da pravi. V syshtoto vreme oniya deto ostanaha, poluchavat vsichko bezplatno. Kyde e logikata? Kakto se kazva "the squeaky wheel gets the oil..."

Casey, nie sme v Jupiter, 20min na sever ot West Palm Beach Simple Smile

# 34
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
И тук по новините показваха как искат да евакуират хората а те са се вкоп4или вьв вратите си и не излизат.Даже показаха и еидн испанец живееЩтам как креЩеше среЩу камерата ,4е това било неговият дом и ниокй нямало да го изкара от та Shocked Confused......после Буш виновен Shocked.Ами той какво да направи=??????Да ходи да ги помоли ли4но да си спасяват живота ли?
Имам някаква (мнооооого дале4на роднина) ,която живее/ела в район който беше доста засегнат от КАТРИНА и тя каза ,4е когато са РАЗБРАЛИ за идваЩото "4удо" (което озна4ава ,4е малко или много хората са знаели ,за наближаваЩата опастност)веднага са си сьбрали документите и децата Mr. Green и са се запьтили при техни роднини дале4 от този кошар.

# 35
  • Мнения: 1 909
Напълно съм съгласна с Фид-ей сега лъсна че расизъм е имало,има и ще има в USA.
Е как да няма расиzъм? 6вейцарците чакаха над седмица ония тъпанари да дадат ОК zа пра6тане на помо6ти в рамките на 5 милиона. немците и всички останали били получили ОК, само на6ите тука седят и се чудят 6то амитата не се обаждат... и накрая амитата каzали "ми не ги 6тем тия ва6и помо6ти".
Само Бу6 да не ми каzва, че  нямало да влеzнат в полzа?  #Crazy

# 36
  • Мнения: 7 837
Там май са петролните кладенци. Дали това няма значение за подготовката?

То и в залива има  Confused
Мъжът ми сега звънна и ми каза, 4е пак са затворили пове4ето бензиностанции.
Много ме е яд сега на вси4ките тия спекулации на Буш. Излиза, 4е Щатите зависят само от петрола в Тексас и Мексиканския залив  Twisted Evil
Не се оядоха някои хора  Confused

# 37
  • Мнения: 2 381
Много се съмнявам, че някой би си помислил да спасява петролните кладенци и да не обърне внимание на хората.
Забележете на какво растояние са двата щата.
Още преди да удари Катрина се направиха предварителни изчисления за петролните загуби.

И между другото в Чикаго срещнахме хора с дебитни карти, които са се евакуирали на време (купуваха си телефони)

Когато стана цялата трагедия в Тайлад обявиха сериозна данъчни облекчения за хората дали пари. Целта беше да се накарат повече хора да се включат в инициативата..... не вярвам и този път да бъде по- различно за тяхната територия.

# 38
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Та вьпроса беше ,какво трябва да се вземе при такава опастност.
На пьрво място децата Mr. Green,после парите и докуметите и на края дрехи и храна.
Казват,4е домашните животни не се приемат в убежиЩата Confused,така ,4е може и да трябва някой да се сбогува с лУбимеца си Cry

# 39
  • Мнения: 7 837
В4ера то4но за домашните животни гледах репортаж. Призоваваха хората да не ги изоставят, защото така се увели4ава риска от зараза.

# 40
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
В4ера то4но за домашните животни гледах репортаж. Призоваваха хората да не ги изоставят, защото така се увели4ава риска от зараза.
Ами аз сьм 4увала ,4е не ги пускат в убежиЩата ,но ина4е тук даваха по телевизията ,4е спасяват домашните лУбимци по улиците и сьЩо казаха ,4е призовали хората да не си изоставям животин4етата

# 41
Ох,не знам ама сега говорих с една  кубинка .Тя ми каза така "Винаги сме имали такива урагани ,но не с такава сила и то4но заради това замърсяване.Сега 6те има поне о6те 3 до края на ноември,после се има зати6ие и  след Юли 2006 пак ".
Аз питам "моми4ета 4ули ли сте за това ???" Rolling Eyes

# 42
Bet, tova koeto chuvash e vyarno. Sezona na uraganite e ot 1.6. do 30.11. 6 meseca ima, 6 meseca nyama. Chetoh nyakyde che predrichat mnogo i silni uragani za sledvashtite 12 godini. Tova se dylji na globalnoto zatoplyane. Kolkoto po-topla e vodata v okeana, tolkova poveche i posilni sa uraganite. Toplata voda gi "podhranva". Izglejda che shte stava vse po-zle, za syjalenie.

# 43
  • Мнения: 7 837
Не 3, а поне 5 се 4акат до края на сезона  Confused Това вклю4ва и ураганите в Атлантика, които така и не стигат до сушата. Оба4е е рано да се прогнозира за силата им.
Аз нали сутрешното кафе си го пия с Weather Channel, та оттам знам.

# 44
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
В Куба в момента е страШно Cry,най - добрият ми ьриятел е кубинец и всеки ден звьни на техните и при всяко позвьняване се страхува ,4 еняма да му вдигнат телефона Confused.Е на тях ве4е няма кой да им помогне Confused.Дано скоро мине ураганьт там

# 45
  • Мнения: 7 837
Между другото сега дават по ТВ, 4е Ню Орлиънс се наводнява отново  Confused

# 46
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Casey link=topic=44906.msg835993#msg835993 date=1127489247 [quote
На западното крейбрежие - Cape Coral  Simple Smile
Цитат

Хе, хе , веднъж в Costco видях младо семейство с дете, говорещо на български - дали не сте били вие...
Може  Simple Smile Макар 4е не сме ходили там от 2 месеца.
Ти във Forth Myers ли си  Grinning

# 47
О йе ,о йе .
На мен изпита по немски   в университета ми беше то4но това глобално затопляне,ами то и аз се затоплих от него /от изпита/ и там беше казано,4е "докато Америка не седне на масата за преговаряне е безмисленно всякаква дискусия,за6тото тя е главният замърсител..." и даже дават ,4е държави като Гърция и Турция ,така 6тяли да им се пока4ат температурите,4е хората 6тияли да ги избягват.
А моми4ета.. 4етох в Сръбски вестник ,4е в Б-я се о4акват такива урагани с 10 м вълни и си мисля -дали може да стане и какво прави на6ето "мило" правителство ...Поне майка ми каза ,4е при нас не е публикувана такава информация и се питам "За6то на6те съседи имат пове4е информация за това -какво 6те става у нас???А на6те са все изненадани и то нео4аквано #2gunfire

# 48
  • София
  • Мнения: 488
Момичета, разкажете нещо по- подробно за Рита и каква е тази нова буря, която се очаквала. Колко е бензина? Дано да няма големи поражения и човешки жертви, стискам палци.

# 49
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Ураганьт ,който е бил в Куба е сьЩият-РИТА.Само ,4е ве4е е отминал..... преместил се е в Щатите( Cry Sad Confused).Дано се оправи вси4ко Praynig

Туко Що казаха ,4е един автобус с вьзрастни хора ,които са ги евакуирали се е запалил и има 24 жертви Sad

# 50
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Ей сега сьобЩиха ,4е в следваЩите 24 4аса се о4аква в най -засегнатите зони от Катрина да "паднат" 200 литра вода на квадратен метьр Shocked.Това зву4и страшно.И пак има такива които не искат да си трьгват от там.Казват ,4е водата ,Ще се пока4и около 4 метра Confused

# 51
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
О йе ,о йе .
На мен изпита по немски   в университета ми беше то4но това глобално затопляне,ами то и аз се затоплих от него /от изпита/ и там беше казано,4е "докато Америка не седне на масата за преговаряне е безмисленно всякаква дискусия,за6тото тя е главният замърсител..." и даже дават ,4е държави като Гърция и Турция ,така 6тяли да им се пока4ат температурите,4е хората 6тияли да ги избягват.
А моми4ета.. 4етох в Сръбски вестник ,4е в Б-я се о4акват такива урагани с 10 м вълни и си мисля -дали може да стане и какво прави на6ето "мило" правителство ...Поне майка ми каза ,4е при нас не е публикувана такава информация и се питам "За6то на6те съседи имат пове4е информация за това -какво 6те става у нас???А на6те са все изненадани и то нео4аквано #2gunfire
Хе-хе ще стане като с Чернобил,моите родители бяха точно по това време в  сегашната Македония и като се прибраха казаха,че там тръбяли на всякъде,пък при нас съобщиха една седмица по-късно

За съжаление всички ще носим послетствията от това затопляне ooooh!

# 52
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Ммомичета ще стискам палци да не пострада никой от вас и ваш близък  Praynig.
Дано няма повече такива бедствия.

# 53
Momi4eta sega 4etoh v BTV ,4e edin na6 korab dnes 6tial da bade to4no v tzentara na Rita i kapitana kazal ,4e niamalo stra6no....ole-ole Thinking

# 54
  • Мнения: 4 244
О йе ,о йе .
.
А моми4ета.. 4етох в Сръбски вестник ,4е в Б-я се о4акват такива урагани с 10 м вълни и си мисля -дали може да стане и какво прави на6ето "мило" правителство ...Поне майка ми каза ,4е при нас не е публикувана такава информация и се питам "За6то на6те съседи имат пове4е информация за това -какво 6те става у нас???А на6те са все изненадани и то нео4аквано #2gunfire
Това не го вярвам
Ние сме с умерено континентален климат за да бушуват у нас урагани!
Флорида и Карибските острови са в субтропика ,където е нормално, но за нашите ширини е просто изключено. Най много някоя силна буря, но ураган - нье!

# 55
  • Мнения: 857
Искрено ти пожелавам урагана да се размине.Тези урагани са много много страшни.Направо тръпки ме побиват Praynig Praynig Praynig

# 56
  • Мнения: 53
Цял ден по телевизията дават за урагана и всяват допълнително паника у хората. В Галвестън, като задухал един вятър, ще отнесе репортера  Grinning ама аз ли съм го карала да ходи там. До Далас май няма да стигне въобще, само дето ни побъркаха с тази евакуация. Един автобус се подпали и изгоряха 24 възрастни на I-45 и казаха, че сигурно това щели да бъдат единствените жертви на Рита.
 А каква жега ни мъчи още, не е истина - стотака почти го ударихме днес Grinning
Верно ли на пострадалите от Катрина им дават дебитна карта с по $2000? Тук в Далас им дават само по $500. Буш - тексаския селянин, нещо много ларш го е дал  Laughing

# 57
  • Мнения: 1 465
Tuk mai saob6tiha po televiziata, 4e na postradalite ot Katrina sa im dali debitni karti s po 500 dolara /ako pravilno sam razbrala/.

# 58
  • Мнения: 7 837
agito, добре е 4е вси4ко е наред  Grinning
Дано да няма сега много торнада. Ако пък слу4айно се появят - да снимаш  Wink

# 59
  • Мнения: 53
agito, добре е 4е вси4ко е наред Grinning
Дано да няма сега много торнада. Ако пък слу4айно се появят - да снимаш Wink
Е как няма да снимам, само да дойде някое торнадо покрай нас и съм първа на терасата да документирам момента  Grinning Така като гледам обаче какво слънце се е облещило навън, може и дъждът даже да ни подмине.
При вас как е днес цената на бензина? При нас на повечето места е $2.87, но казаха, че щяла да се повиши до $3.

# 60
  • Мнения: 7 837
Сега заредихме на $2.90, но не навсякъде има бензин.

Общи условия

Активация на акаунт