Въпроси за Рицинус комунис.

  • 17 864
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 068
Момичета днес най-накрая намерих това хомеопатично лекарство. И започвам да го вземам, но имам въпроси.
По колко хапченца и колко пъти на ден да слагам под езика 3 или 5?
И втория ми въпрос е дали това лекарство има разхлабителен ефект освен, че увеличава кърмата, понеже аз и без това много скоростно губя килограми и се притеснявам. А пък и съм с едно право черво.....не е за разправяне.
Предварително много ви благодаря за отговорите и помощта!

# 1
  • Мнения: 35 950
самото лекарство не съм го пила и не знам какви допълнителни ефекти има и кога точно се пие, но ще ти кажа няколко други неща: няма значение дали пиеш 3 или 5 глобулки, при хомеопатията този тип количество не оказва влияние, според моята лекарка можеш да пиеш и една, но три е стандартното количество; желателно е да не си яла сериозно коло час преди това, а 20 минути преди да сложиш глобулките и 20 мин. след като ги изсмучеш да не слагаш нищо друго в устата си, дори не е добре да стоиш близо до пушач; кафе, кола, кафяв шоколад, мента /дори дъвка или паста за зъби/ и всякакви възбуждащи неща не са препоръчителни, включително и анасонът от лактогонния чай, защото те антидотират /т.е. "развалят" действието на лекарството - все едно не го пиеш/; ако не започне да ти действа в рамките на 2 денонощия най-много, не го пии, не ти действа и няма да ти подейства;още нещо - хомеопатите твърдят, че ако антидотираш лекарство, може да мине доста време /може да е в рамките на няколко години/ преди да ти подейства отново; също не е препоръчително да използваш "нормални" лекарства

# 2
  • Мнения: 4 068
Аууууууууууууууууу, тия работи защо не ми ги казаха в аптеката?
Казаха само 3 или 5 глобулки и нищо друго. Добре, че не съм ги нагънала вече.
Ох, дано и някой който ги е пил да сподели опит, че да знам какво да правя.

# 3
  • Мнения: 7 106
Ренци, навсякъде, където съм чела съвети за употребата му, са били 3 глобули 3-5 пъти дневно се смучат под езика. Бубанка ти е казала с какво трябва да се съобразяваш докато го пиеш. Аз също съм го пробвала 1-2 дни, не ми е направило впечатление да действа разхлабващо, нито пък съм чула/чела на някой да му действа така, а и не би трябвало, така че не се притеснявай за това.

# 4
  • Мнения: 35 950
най-често в аптеката не ги знаят
също - държиш опаковкото но минимум 50 см. от електромагнитно поле - контакт, включен ел. уред, джсм и др.
най-удобно е в гардероба, ако не ти е ароматизиран /сапунчета и т.н./
също влият негативно на действието и силните миризми - разтворители, белина, казват, че дори парфюми или целувка от някой, който си е мил зъбите преди минути с ментова паста Sunglasses

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Няма да ти действа разхлабващо - хомеопатичните нямат стандартни странични ефекти,принципа им на действие е съвсем различен от този на стандартните лекарства и едно и също лекарство може да бъде дадено за съвършено различни симптоми и цели.Та не се притеснявай - единственото неприятно е да няма ефект Grinning
Беше споменала в съседния форум,че има някаква конкретна причина да ти намалява кърмата(или да се опасяваш,че намалява) - дали можем да ти помогнем с нещо?

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Аз друго си мисля, че в аптеката не са ти ги казали тези неща, защото най-вероятно си си купила боаронско лекарство, а те май не вземат под внимание тези антидотиращи фактори и изобщо тяхната хомеоаптия се различава доста от класическата, при която лекарствата не се изписват само за потушаване на някой симптом, а се разглеждат на по-дълбоко, енергийно ниво.
Абе на мен малко ми е далечно това с енергиите, защото ми е една такава по-техническа мисълта, но като виждам че действат съм склонна да им вярвам на теориите за енергийните нива.

# 7
  • Мнения: 35 950
хомеопатията е хубаво нещо /айде да те поагитирам малко Simple Smile/
ако искаш да прочетеш нещо за нея, в клуб "хомеопатия" на дир.бг има някои интересни статии
невероятна е за деца, при тях действа изключително бързо и ефективно, ако се намери вярното лекаство; наричат я още "нежна" медицина, защото няма странични ефекти като другата

# 8
  • Мнения: 5 228
Аз взимах Рицинус Комунис по съвет на нашата лекарка - сутрин и вечер по 5 гранули под езика, като трябва да е поне 20 мин. предзи или след хранене. Ментовите продукти при всички хомеопатични препарати трябва да се избягват. Няма разхлабващо действие.
Успех, Ренци!

# 9
  • Мнения: 7 106
Да допълня само, че гранулките не се припат с ръка - или директно от шишенцето в устата или сипваш гранулката в прозрачното капаче и от него я лапаш.

# 10
  • Мнения: 35 950
Джейд, лекарството е едно и също и за боаронските хомеопати, и за класическите, наистина разликата е в принципите, още повече, че класиците изписват и потенции над 30 СН, докато бг-боаронците - не; което не значи, че Боарон не предлага на другите пазари високи потенции, просто това се внася у нас и по тази схема се обучават от фирмата-вносител т.н. боаронски хомеопати

# 11
  • Мнения: 35 950
Зори ти е написала да не ги пипаш с ръка, желателно е да не докосваш с устни капачката и да я пипаш само отвън с ръка

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
което не значи, че Боарон не предлага на другите пазари високи потенции, просто това се внася у нас и по тази схема се обучават от фирмата-вносител т.н. боаронски хомеопати
Ей това не го знаех. Мислех, че просто спред тените теории по-вискоте потенции са безсмислени заради липсата на молекули от активното вещество в тях.
Значи тук пак сме прецакани...

# 13
  • Мнения: 4 068
Да, това, което съм купила е на Боарон. Значи това за преди и след приема да не ям е ясно, обаче с пушачите как ще се справя не знам. Дано подейства. у нас в кухнята се пуши много, а аз там прекарвам доста време като почивам от беба, та да видим. Иначе другите неща са по-лесно изпълними.

# 14
  • Мнения: 8 459
Джейд, лекарството е едно и също и за боаронските хомеопати, и за класическите, наистина разликата е в принципите, още повече, че класиците изписват и потенции над 30 СН, докато бг-боаронците - не; което не значи, че Боарон не предлага на другите пазари високи потенции, просто това се внася у нас и по тази схема се обучават от фирмата-вносител т.н. боаронски хомеопати
Потвърждавам.Чух го от моята хомеопатка.Но това,което се внася на Боарон било много качествено и устойчиво на влияния,включително и опаковката е измислена добре,така че да защитава лекарството.Цитирам нейните думи,тя е класически хомеопат.

Общи условия

Активация на акаунт