Дайте ми съвет-как да спра повръщането на Имануела?

  • 3 556
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 208
 Дъщеричката ми е на 1г.и 9мес.От 2 дни не се чувства добре,вчера имаше висока температура,а днес от сутринта само повръща,температурата  днес е нормална.Водих я на лекар и прегледа показа,че всичко е наред,с изклучение на това,че е пипнала някои от многоброините тук вируси.Не ми даде никакво лекарство,освен,ако има температура.Как да се справя с това повращане,пие само водичка милото и пак му се повдига.Ако някои знае нещо,моля нека ми помогне Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 2 827
а разстройство има ли? newsm78

# 2
Трябва да пие вода само по една лъжичка на 5 мин-иначе няма да спре да повръща.Ако нямате лекарство за повръщане-някъде тук имаше рецепта за домашно приготвяне-със сол и захар.Разрови се.
Успех

# 3
  • Мнения: 208
Няма разстроиство,слава Богу.Сега спи,цял ден я кара на сън.Дай по-точно,моля те ,къде да го търся това за лекарството от сол и захар?Нищо не намирам newsm78 newsm78 newsm78

# 4
  • Мнения: 1 393
Има едни хомеопатични свещички Волмитар,Волмитус или нещо такова и при нас още на втората свещичка спря повръщането.Хубаво е да и даваш Рехидрин и има едни сокове на ХИП казват се ORS за обезводняване.

# 5
  • Мнения: 208
Благодаря за съвета ти,но няма как да си набавя точно тези неща тук

# 6
  • Мнения: 1 250
Здравей.

Най-лесното е да забъркаш в една чаша вода сол и захар. От въпросната бълвоч и даваш малко - колкото да полее стомахчето.

За ядене не я насилвай, а водата давай на малки порции, ако се наложи с чаена лъжичка през 10-15 минути.
Най-важното е да не се обезводни. После може полека да дадеш някакво сокче, но да не здразни стомаха. Ако ти писне от глад и дай едно залъче препечено хлебче, пак както водата - по мъничко.

Ако не можеш да се справиш, обърни внимание на пишкането - ако не пишка повече от 8 часа, обади се на лекар, защото е много вероятно да е обезводнена. Също ако стане много сънена и не желае дори да бъде седнала.

# 7
Пробвай да даваш преварена водичка - обикновенно се понася по-добре от обикновенната. Ако предпочита солени течности / не ги повръща/ давай някакъв бульон, а ако предпочита сладки - подсладена вода или чайче.

# 8
  • Мнения: 3 164
Понеже миналата седмица и тримата бяхме пипнали този вирус с повръщанета, и педиатърката на децата каза да им давам чай от мента или джоджен.Слава Богу , че всичко отмина за 24ч.

# 9
  • Мнения: 122
Една моя приятелка лекар, с доста голям опит при гледане на болно дете, почти без лекарства / сина и има белтъчна алергия и по тази причина не може да пие никакви лекарства/ ми каза, че се е справяла с повръщането с кока - кола. Не се майтапя, колкото и странно да звучи- поне на мен ми е странно. Ако искаш пробвай.
 

# 10
  • Мнения: 423
Разтвор на лимонтузу в преварена вода. Дава се 3 - 4 пъти на ден по 1 чаена лъжичка. Само че не знам точните пропорции, тъй като и лекаря го приготви на око, а на мен каза да го опитам и да запомня, колко киселичко трябва да е - беше леко киселичко.

На нас ни помогна този разтвор + свещичките, посочени по горе.

Освен това, според мен е важно детето да не поема голямо количество течност наведнъж, а на малки порции на често.

# 11
  • Мнения: 3 251
Свещичките са хомеопатичен продукт и се казват: Vomitusheel S /Вомитусхил С/.В началото се слага по 1 на всеки час/най-много 6/ , като се поуспокои - може да се мине на 3 пъти по 1 на ден.
А това с кока-колата е вярно , частната при която водим големия , винаги ми я препоръчва , но да е с лед - поне 1-2 кубчета-за да я изстуди и разгазира.
imanuela , ако имаш възможност купи  глюкоза или физиологичен разтвор и давай на малката през 20-тина минутки по 1 малка лъжичка .

# 12
  • Мнения: 208
Момичета,благодаря Ви много за ценните съвети.Слънчицето ми вече е добре,не зная как и от какво,но и мина newsm78.Сега,като се замисля,тя маи пи малко КОКА-КОЛА-може и това да е наистина решението.Важното е,че се оправи,че ми се късаше сърцето да я гледам така-все и се спеше и повръщаше.Сега е добре,пълна с енергия за нови лудории...Благодаря ви!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт