Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 3 тема

  • 134 973
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 447
Чуч!   chef

# 16
  • София
  • Мнения: 10 858


 Лабрексче, да, и аз така мисля че би трябвало да стане Laughing Само ще напасна количествата (че пудинга май беше на 500 мл. мляко, а нищестето е за 1 л. т.е трябва половин нишесте.)
Ще пробвам!

  bouquet

Куриерите не приемат мъфини през уикендите  Twisted Evil  Hug

# 17
  • Мнения: 22 867

Лабрексче, да, и аз така мисля че би трябвало да стане Laughing Само ще напасна количествата (че пудинга май беше на 500 мл. мляко, а нищестето е за 1 л. т.е трябва половин нишесте.)
Ще пробвам! bouquet
Куриерите не приемат мъфини през уикендите  Twisted Evil  Hug


Пудингът на Йоткер е 50 гр. А куриерите.........приемат те, ама да си ги олапат сами набързо! Grinning

# 18
  • Мнения: 1 798
Момичета,търся рецепта за мъфини с тиква  Hug

# 19
  • Мнения: 22 867
Момичета,търся рецепта за мъфини с тиква  Hug

Ето ти мъфините на Танита, а във форума имаше снимки и на други, ама кой знае къде........ newsm78

И на Нордина.  bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 6 210
Пудингът на Йоткер е 50 гр. А куриерите.........приемат те, ама да си ги олапат сами набързо! Grinning
Така и така съм почивка днес и през уикенда, не съм се специализирала в мъфините като вас..., та мога да се предложа за куриер! Като комисионна - ще изяждам само по един мъфин и ще искам съвети при приемането и предаването им Joy.

Сега сериозно въпросче към snezko - би ли могла да ми обясниш с каква гъстота беше тестото за солените ти мъфинчета от предишната тема? Горе-долу като на на кекс ли беше? Благодаря предварително  Hug

# 21
  • Мнения: 3 219
Оххх, не се пропуска тази страхотна темичка Embarassed

# 22
  • Мнения: 492
момичета влизам в темата ви с едно въпросче. вчера правих шоколадови мъфини с  малиново сладко, но като ги извадих от формите (силиконови) всички мъфини ми се разцепиха  на две,там където беше сладкото някой знае ли каква е причината това да се случи?   Thinking благодаря ви   bouquet

# 23
  • Мнения: 4 447
След малко се захващам с тези мъфинки:

Продукти:
2 ч.ч. брашно
1 1/2 ч.ч. натрошено сирене
2/3 ч.ч. олио
1 ч.ч. кисело мляко + 2 с.л.
1ч.л. сода
2 яйца
По желание:
ким
настърган кашкавал.

  chef

# 24
  • Мнения: 1 798
Момичета,търся рецепта за мъфини с тиква  Hug

Ето ти мъфините на Танита, а във форума имаше снимки и на други, ама кой знае къде........ newsm78

И на Нордина.  bouquet
labrex ,много благодаря   bouquet Hug

# 25
  • Мнения: 256
днес си купувам форма за печене и се записвам при вас

# 26
  • Мнения: 197
Може ли да споделите откъде и какви формички си купувате? Hug

# 27
  • София
  • Мнения: 3 672
Новата темичка е със страхотно оформление   bouquet  bouquet  bouquet
Аз съм си харесала за довечера/като се прибера от работа/ да направя кекса на Селма с банан и шоколад : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=351414.msg11701601#msg11701601 във вид на мъфини.
Някой да го е пробвал- много ли се надува и дали ще ми прелеят мими-мъфините?!?!
Може ли да споделите откъде и какви формички си купувате? Hug
Аз имам 3 вида с незалепвашо покритие - едната е от Метро /12 гнезда/ ,а другите две от Кауфланд/12 и 24 гнезда/- много съм доволна и от трите,сега ако си намеря и хартийки с дъно  от 2,5 см- и вече всичко ще ми е ОК  Laughing

# 28
  • Мнения: 22 867
Може ли да споделите откъде и какви формички си купувате? Hug

Ох, Желязна ръка, като ти видя ника и се стягам..........дано поне да пипаш с кадифена ръкавица! Grinning   bouquet Формички поне аз купувам където ги видя - от Кауфланд, магазините левче, за домакински потреби. Стига да ми харесат, хич не пробирам. Имам тефлонова за 12 мъфинки, силиконови на различни формички, две силиконки от левчето вече изхвърлих, не че са лоши, просто от честата употреба станаха на едни черни  и тъмни петна, които не се мият и ми нарушаваха чувството за естетика. А и сайтове в нета гледам предлагат красиви форми за мъфини.

# 29
  • Мнения: 197
Защо де, Лаб, така ти действам  Laughing Споко, тя Желязната ръка умее и да гали  Heart Eyes
Благодаря за отговора, ще търся и почвам и аз да майсторя   Flutter

Общи условия

Активация на акаунт