помощ - на 3 години ядем само адаптирано мляко

  • 2 771
  • 17
  •   1
Отговори
здравейте,

детето ми е на почти 3 години, а се храни почти изцяло с адаптирано мляко. Готвя му всеки ден най-различни неща, предлагам му огромен избор от храни, но абсолютно отказва по-голямата част. Рядко хапва хляб, кашкавал, сирене, но готвено не вкусва, не яде и плодове, само сокове. Никакви хитрини не помагат, а за насилствено хранене не си и помислям. Когато й спра млякото просто с дни не яде нищо.


# 1
  • Мнения: X
А от кога е така - в смисъл 3 години ли сте така Shocked или е просто период. Най-добре се консултирай с детски диетолог, защото при някои деца липста на апетит само се засилва, когато не се предлага храна.

Ако можеш да изчакаш не предлагай друга храна известно време, само адаптето или оставяй детето да "поиска" от вашата храна, от която можеш да му даваш с пръсти, ако прояви интерес.

# 2
  • Мнения: 3 394
Нищо лично към новия потребител, но мисля че това не е вярно и ни взимат за будали Mr. Green

# 3
  • София
  • Мнения: 2 958
здравейте,

детето ми е на почти 3 години, а се храни почти изцяло с адаптирано мляко. Готвя му всеки ден най-различни неща, предлагам му огромен избор от храни, но абсолютно отказва по-голямата част. Рядко хапва хляб, кашкавал, сирене, но готвено не вкусва, не яде и плодове, само сокове. Никакви хитрини не помагат, а за насилствено хранене не си и помислям. Когато й спра млякото просто с дни не яде нищо.

Сериозно?! Shocked Мисля ,че трябва консултация с лекар....ама вие още ли не сте се консултирали  през тези 3 години?  Rolling Eyes

# 4
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Какво пък толкова странно видяхте, все пак пие мляко а не антифриз !
Моя е на 18 месеца и също мога да кажа че млякото все още е основната му храна. С тази разлика че опитва от всичко и яде доста ако му хареса. Много  обича спанак с ориз и пиле, пържола на скара с хляб и сос, много сокове и плодове. Все пак ако сметна че не е изял достатъчно винаги приготвям чаша мляко, може да сложа и малко каша за да го засити по-добре, и рядко ми отказва, разчита на това. Не виждам защо да го спирам. Когато е напълно готов сам ще решава какво иска да яде. Аз все още закусвам мляко със сирил всеки ден и пия още мляко през деня, прилича си на мен детето  Grinning.

# 5
  • София
  • Мнения: 15 215
eli_c , нищо лошо няма в пиенето на мляко-по принцип. Но твоят случай е съвсем различен от този на джани. Прочети по-внимателно какво е написала.

# 6
  • Мнения: 488
Нищо лично към новия потребител, но мисля че това не е вярно и ни взимат за будали Mr. Green
Не вярвам да ни взимат за будали. Аз също съм била само на прясно мляко до три години, отказвала съм всичко друго и затова съм получила гастрит и алергия към прясното мляко. Сега захапката ми е лоша от смукането на биберона 3 години.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 563
За правилното и добро развитие и последващо състояние на зъбките е важно детето да не е само на мляко. Трябва да има и някаква по-твърда храна. Консултирай се и със стоматолог, за да избегнете евентуални бъдещи проблеми.

# 8
  • Мнения: 3 394
Хора , вие четете ли добре ThinkingСтава въпрос за хранителен режим изцяло на адаптирано мляко, а не на прясно. И детенце НЕ приема никаква друга твърда храна!!!
Е, това си е направо медицински проблем-всяко нормално развиващо се дете вече отдавна трябва да е проявило интерес към твърдата храна, това се е естествен процес от развитието, както прохождането, проговарянето и прочие!
И къде изчезна загрижената майка-само един постинг и това е! Не сме вчерашни тук!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 334
Аз пък не мисля, че някой нормален човек може да си оправи такива шеги.По-скоро няма време да влезе да прочете.

# 10
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Подкрепям написаното от Арвен, но ако все пак е така както е написала Джани това е медицински проблем и трябва спешно да потърси помощ.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 213
Това е едно от следствията от по-късното захранване (както правят "на Запад"). Само един пример - бях във Франция на гости при наши роднини - французин и германка - малкото дете (2,5 г.) - изцяло на адаптирано мляко и тук-там пюренце, голямото (4,5 г.) - храна почти като на бебе и след това пак мляко с биберон! Щях да падна като ги гледам, но майка им само за по-голямото се тревожеше, че копира от по-малкото. За тях е много нормално дете на 2,5 г. да яде храна от бурканчета и основно да е на мляко, но те си захранват късно децата, в една книга пише, че ако се изтърве момента за включване на по-твърди храни, после става по-трудно. Не знам разбира се каква е причината за този случай, но съм сигурна, че майката се притеснява достатъчно, съжалявам, че не знам с какво да помогна.







(

# 12
  • Мнения: X
Най-после някой да се изкаже, че късното захранване си има минуси  Grinning


Ако авторката не се включи скоро, ще има  topicclosed че нещо ми мирише на ръг-базък цялата работа Thinking

# 13
  • Мнения: 5 713
Това е едно от следствията от по-късното захранване (както правят "на Запад"). (
Глупости. Айде пак Запада ни е виновен.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 999
Това е едно от следствията от по-късното захранване (както правят "на Запад"). (

Така правят не само "на Запад", но и "на Изток" Simple Smile, само ние дето сме в "Центъра" сме по-така. И определено проблемът на Джани не е защото е захранила детето си късно, дори и действително да го е захранила късно.

Така като прочетох, детето явно не харесва готвени храни. Не виждам проблем в това да яде кашкавал с хляб и да пие фреш. Едва ли една мусака /да речем/ ще е по-полезна. Деца много - всяко с предпочитанията си.

Като бях някъде на 7-8 години изкарах една зима на прясно мляко и ябълки, след 3 месечна диета само с това родителите ми просто спряха да купуват въпросните артикули  Joy и проядох и друго. И не, захранена съм рано, по БГ схемата.

Общи условия

Активация на акаунт