Въпрос към мамите с лещи

  • 3 180
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
Нещо стана с моите цветни лещи.  Thinking
Последният път като ги сложих веднага ми стана едно сухо и усетих непоносимо дращене. Опитах да ги сваля, обаче бяха като залепнали за зениците, чак се изплаших! Накрая след дълга борба успях да ги извадя, обаче те се навиха на рула! Rolling Eyes Плакнах ги с разтвора, но не се оправиха. На другия ден ги погледнах - изправили са се. Обаче сега не смея да ги сложа. newsm78 Срокът им е 6 месеца и би трябвало да изтече по Нова година, може ли по средата му да се скапят? Или е някакъв друг проблемът...

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
На мен ми се е случвало- понякога е достатъчно да ги промиеш много добре с разтвора и да ги оставиш 24 ч. да постоят в кутийката. Но е възможно и да има гъбички по тях. От тях можеш да пипнеш конюктивит и е опасно да ги носиш. Но пробвай все пак да ги оставиш и промиеш, сложи ги и виж как ще се чувстваш и ако пак ти е дискомфортно не ги носи...Аз си докарах голям проблем преди 2 години точно с гъбясали лещи, ама не знаех и пуста суета Embarassed

# 2
  • Мнения: 7 186
Не ми се е случвало подобно нещо. Thinking
По принцип моите лещи като започнат да сдават багажа започват да ме дразнят, да дращят, да се разместват, абе усеща се.
С твоите не знам какво се е случило, но пробвай да ги почистиш добре, заедно с контейнерчетата, остави ги да постоят едно денонощие в разтвора и пак ги сложи, ама като се успокоят очите. Ако продължават да те дразня хвърляй ги и си купи нови. Няма смисъл да се мъчиш, пък и да си докараш някоя инфекция на очите.
С какъв разтвор си? Аз съм най- доволна от Бош и Ломб. Веднъж си бях взела на Алкон и хич не ми хареса, една моя позната също се оплакваше от него, даже се беше обзавела с конюктивит. Tired

# 3
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз съм стара пушка, нося лещи от 17 години. Това, за което пишеш, се получава не заради лещите, а заради очите -  когато очите ти са по-сухи (ама научно го обясних  Blush). Ако си ги задържала по-дълго лещите на ръката без разтвор, си се навиват. Купи си капки някакви за очи, но не ги слагай точно преди да поставиш лещите, а около половин час по-рано. Е, то си пише на капките - някои може.
Гъбичките по лещите се виждат - малки, бели петънца, като зацапано. И дращят много неприятно. В никакъв случай не дръжте лещите си в банята, тогава си гъбясват, където и да ги криете.  Hug

# 4
  • Мнения: 7 186
Да, хубаво е да имаш капки за очи винаги под ръка.
Карен, а ти на коя марка лещи ползваш?

# 5
  • Мнения: 9 903
Съвсем навреме ми дойде и на мен тази тема, за което благодаря Simple Smile
От една седмица съм с Бош и ломб, преди ползвах бг лещи, и ми направи впечатление, че докато ги промивам и се опитвам да си ги сложа - се слепват. А са окъпани в разтвор. Първия път едвам ги разделих, че и с дълги нокти бях. Като ги сложа на очите, са ми много удобни, но това слепване ме притеснява....

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
На Евромедик са лещите, разтворът е Бауш и Ломб.
Капки за очи не съм ползвала, лещите обаче държа в банята, ама те нали така и така са мокри, в банята какво става?  Разтвора не бях го сменяла 1 седмица (не съм ги носила през това време) и ми се видя замътен, нещо като утайка имаше. Да не би да са гъбясали наистина! Thinking
Как се почистват от гъбички, ако изобщо стават вече за употреба?
А може и да са ми сухи очите, че съм в сесия от 15 дена и вече на 7 изпита се явих, яко четене беше!  Crazy

# 7
  • Мнения: 1 336
Аз от доста ползвам  лещи Бауш анд Ломб, но тези, които не се свалят ежедневно, а ги водят месечни или тримесечни, аз на 8-10 дни за 1 нощ ги свалям да спя без тях, това за което ти говориш се получава точно, когато дълго не съм ги сваляла, а лещите са мъничко поостарели. Купих си капки визин и си ги слагам дори и когато лещите са ми в очите, ефектът е мигновен.

# 8
  • Мнения: 7 186
Добре де, те лещите и да стоят в банята как ще гъбясат, нали са плътно затворени в контейнерчето? Thinking
Аз на моите им сменям разтвора всеки път при слагане и измивам контейнерчето, както и почиствам самите лещи. Но ако не съм ги слагала 1 седмица примерно и не съм отваряла контейнерчето и аз не го сменям. Досега не съм имала проблеми.
Моите лещи са Бош и Ломб.

# 9
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Цяла година си сменях едногодишните лещи на три-четири месеца. Все гъбясваха. Смених няколко различни контейнера, разтвори. Накрая една лекарка ме попита къде ги държа. Казах й, че ги държа в затворен шкаф в банята. "Ами какво искате, ще хващат гъбички" - каза тя. Не знам - може би от разликата в температурата. Банята не е голяма,ние сме трима - аз, мъжа и детето и се къпем по няколко пъти на ден. Откакто преместих лещите, нямам проблем.

# 10
  • Мнения: 7 186
Хммм явно има нещо тогава. Моите никога не съм ги държала в банята и не съм имала такива проблеми.
Карен най- добре ги изхвърли твоите тогава, че току- виж си си докарала някоя инфекция на очите. Най- добре си купи нови и не ги дръж в банята повече.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
Значи няма отърване от гъбите и трябва да се хвърлят лещите.   Добре, тъкмо ще сменя цвета .
Мармаладке, Baush&Lomb  добре ли покриват тъмните очи? Моите лещи отблизо са сиво-сини, а от разстояние пак са ми тъмни очите.

# 12
  • Мнения: 2 047
  Може също да отидеш до оптик и да ги види той дали имат гъби по тях или не.

  Друго, че продават едни протеинови (ензимни) таблетки за лещи, които ги очистват много добре - особено личи, че след като са престояли в този ензимен разтвор , после стават толкова меки , калкото са едни лещи в момента на първото си отваряне.

# 13
  • Мнения: 7 186
Мармаладке, Baush&Lomb  добре ли покриват тъмните очи? Моите лещи отблизо са сиво-сини, а от разстояние пак са ми тъмни очите.

Моите се водят син топаз /blue topaz/- по- тъмно сини са, с контур, най- добре ми пасва този цвят, очите ми са светло кафяви. Добре покриват. Иначе другото синьо, което имат е светло- няма смисъл да го пробваш, защото не е за кафяво око. А от зелените така и не можах да си харесам цвят, въпреки че съм мерила доста нюанси.
Най- добре отиди в някоя оптика да мериш, защото на всяко око стоят различно лещите.
Чувала съм, че тези ръчно рисуваните лещи покривали най- добре, те са и двойно по- скъпи де, веднъж минах през една оптика да се поинтересувам повече и евентуално да пробвам и да си купя, но продавачката ме разубеди. Каза, че нямало кой знае каква разлика между обикновените и ръчно рисуваните. Thinking Я кажете нещо повече за тях, някой ползвал ли е такива?


# 14
  • Мнения: 5 622
преди време исках много цветни лещи,но така и не се престраших да си купя.Не знам как ще си ги слагам.Даже махането по-ме притеснява  Confused

ИНаче като марка добре сте се насочили към Буш и Ломб.Те мисля са едни,ако не и най-добрите.
А какви са цените на цветните лещи в БГ? Thinking

# 15
  • Мнения: 7 186
А какви са цените на цветните лещи в БГ? Thinking

Бош и Ломб са 80- 100 лв. чифта. Те и другите марки май вървят по толкова.

# 16
  • Мнения: 5 622
Аха,ясно,мерси,кога успях да пунса мнението,кога вече си ми отговорила  Crazy

# 17
  • Мнения: 1 541
Аз нося от години от ръчно рисуваните лещи и не бих ги сменила за нищо на света  Wink Пробвала съм и на Бош и Ломб и бях много разочарована- аз съм с тъмно кафяви очи и лещите, които си бях взела променяха цвета им само от близо, а от далеч изглеждах, като че ли имах перде на очите  Crazy А си бяха предвидени уж точно за тъмни очи  Rolling Eyes А бяха и доста "лигави"- май така най- ясно мога да го определя- трудно се слагаха, завиваха се, бръчкаха се....абе ужасна работа! Може да са по- скъпи ръчно рисуваните, но си струват всяка стотинка- аз нося светло син цвят с контур и очите ми са ми основното "бижу", така да се каже, дори и грим не слагам понякога на очите си и пак стоят котешки. А и цвета от далече е точно толкова син, колкото и от близо. Да не говорим за текстура, водно съдържание и трайност на самите лещи.
За проблема конкретно- една лекарка от оптика ми беше казала, че лещите на Бош и Ломб, тя конкретно говореше за едногодишните им, всъщост реално били със срок от 6 месеца в перфектно състояние, а след това си е късмет общо взето колко ще изкарат, така че пресметни дали и ти не си попаднала в такъв период от 6 месеца.
За гъбичките по лещите от стояне в банята не знаех и веднага ще ги извадя от там! Много полезна информация  Peace Heart Eyes

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
Мечето, пусни някоя снимка да видим тези ръчно рисувани лещи! Grinning
Може и цена да кажеш, въпреки, че не съм чувала в Бг да ги има.

# 19
  • Мнения: 7 186
Мечето, пусни някоя снимка да видим тези ръчно рисувани лещи! Grinning
Може и цена да кажеш, въпреки, че не съм чувала в Бг да ги има.

Да бе, Мечето пусни нещичко да видим как изглежда. Praynig
Ако знам, че стоят по- естествено бих дала и повече пари да си купя. Защото цветните лещи малко или много си личат, особено на определена светлина. Макар че от оптиката ми казаха, че и ръчно рисуваните си личат. Confused Аз затова и се разубедих тогава, просто жената ми каза, че не си струва, нямало кой знае каква разлика...де да знам. newsm78 Освен това нямаха мостри, защото били скъпи и хората рядко ги купували, трябвало допълнително да се поръчват и някакви такива завъртяни. Crazy Имаше само каталог.
Аз не съм и обикаляла специално за такива лещи де, просто веднъж минавах покрай една оптика и реших да попитам.
Кажи коя марка са най- хубави, колко струват и какъв им е срока на годност? Ако имам време може да се разтърся тези дни да видя какво е положението. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 4 546
от 6 години си купувам лещи на българска оптика. разтворите са ми  UNIVERSE и SOLEX. веднъж месечно ги почиствам с ензимни таблетки на алкон. ама не знам таблетките дали стават за цветни лещи newsm78

# 21
  • Мнения: 1 541
Ами моя снимка от близо ще трябва да изровичкам, но до тогава за потвърждение, че покриват перфектно тъмни очи ето снимка от интернет на дръпната мадама със същите лещи, които аз ползвам http://img235.exs.cx/img235/5600/dscn15613ay.jpg

Аз си ти купувам от България само, така че със сигурност ги има, а цената последно, когато ги купих (това беше преди около година, защото толкова им е срокът и наистина държат по толкова при добра поддръжка) беше около 300 и няколко лева за двете, което не е чак толкова скъпо все пак! Е, наистина трябва да се чака, за да ги доставят, което е адски досадно, но според мен си заслужават....незнам....вие си преценете  Simple Smile
А аз ще си потърся и моя снимка или ще се снимам днес и ще я пусна отделно и за второ потвърждение  Wink

А, забравих да кажа, че лещите са Elegance, а цвета, който аз ползвам за тъмните си очи е Light Blue.

# 22
  • Мнения: 7 186
Ами моя снимка от близо ще трябва да изровичкам, но до тогава за потвърждение, че покриват перфектно тъмни очи ето снимка от интернет на дръпната мадама със същите лещи, които аз ползвам http://img235.exs.cx/img235/5600/dscn15613ay.jpg

Ииии тези стоят много яко. Аз ще взема да се поразтърся из Пловдив, ама дано да има и мостри, щото искам да пробвам как ще ми стоят все пак. Crossing Arms Те и без това старите ми ще изкарат още някой друг месец, може да ги сменя с такива. Ако действително стоят така си заслужават парите.

П.П. Ако някой знае в коя оптика продават ръчно рисувани лещи и има мостри може да свирне. Wink

# 23
  • Мнения: 1 541
Lady Marmalade, не можах да си намеря снимка от близо и за това се щракнах набързо сама, пък то обща представа пак се придобива  Wink
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=8947&AlbumId=24366
А за пробата- определено е хубаво да мериш преди да решиш кои ти трябнат, защото аз например преди години, когато отидох за пръв път да си избирам предположих, че след като съм с тъмни очи ще ми трябват тъмно сини лещи, за да покрият хубаво, но очудващо тъмните не ми седяха особено добре, а именно светлите правеха окото наистина синьо и то без да се вижда истинкия цвят на окото. Това отстрани, което се вижда е канта на лещата, а не кафявото на окото  Grinning Може би единствено ако се загледаш в средата на лещата и леко под ъгъл може да видиш нещо  Thinking Но то все пак само мама и тати са могли да ни дадът съвсем перфектни сини очички  Flutter

# 24
  • Мнения: 7 186
Lady Marmalade, не можах да си намеря снимка от близо и за това се щракнах набързо сама, пък то обща представа пак се придобива  Wink
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=8947&AlbumId=24366
А за пробата- определено е хубаво да мериш преди да решиш кои ти трябнат, защото аз например преди години, когато отидох за пръв път да си избирам предположих, че след като съм с тъмни очи ще ми трябват тъмно сини лещи, за да покрият хубаво, но очудващо тъмните не ми седяха особено добре, а именно светлите правеха окото наистина синьо и то без да се вижда истинкия цвят на окото. Това отстрани, което се вижда е канта на лещата, а не кафявото на окото  Grinning Може би единствено ако се загледаш в средата на лещата и леко под ъгъл може да видиш нещо  Thinking Но то все пак само мама и тати са могли да ни дадът съвсем перфектни сини очички  Flutter

Благодаря за снимките! Hug
Много хубаво стоят, аз съм мерила светло сини от обикновените, обаче стоят кошмарно на кафяво око и си личат от километър. Виж тъмно сините стоят идеално. Ама казваш при рисуваните е обратното... Thinking
Ами най- добре да пробвам, аз повече харесвам тъмно синьо, ама ще видим.
Еми естественото си е най- готино, ама кой квото си няма тва иска. Wink

# 25
  • Мнения: 5 468
В новите магазини ХИТ, има оптика и ей така от интерес, влязох в нея, да попитам, колко струват цветните лещи. Казаха ми, че едната е 60 лв. Незнам, каква марка е и подробности. И аз искам такива, ама това като спечеля от тотото тия дни Wink

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
Намерих в една оптика Bausch&Lomb 2-те лещи за 72 лв. Thinking
Странно ми се видя за срока - при ежедневно носене - 6  м, иначе 1 год.

# 27
  • Мнения: 7 186
Намерих в една оптика Bausch&Lomb 2-те лещи за 72 лв. Thinking
Странно ми се видя за срока - при ежедневно носене - 6  м, иначе 1 год.

Евтинджос са. Wink
Карат по една година, че и повече, ако се съхраняват и почистват добре. Дори и да ги носиш всеки ден.

# 28
  • Мнения: 612
И аз за статистикта- купувам няколко пъти В& L едногодишни и ги ползвам цяла година, обаче вече не ги нося често, затова и снимките са старички. Не са лоши. Светлозелени са , а моите очи са кафяви и добре покриват. На тази снимка сме 3 зеленоочки, коя е с лещи  smile3503 ?

http://community.webshots.com/myphotos?action=showPhoto&albu … p;security=VqCJsh
а това са лещите
http://community.webshots.com/myphotos?action=showPhoto&albu … p;security=Gpkcxu
  bouquet

# 29
  • Мнения: 5 622
Ми нещо не ти се отварят снимките,иначе и аз исках да видя как стоят .До сега колкото пъти съм виждала човекс лещи,толкова пъти съм ги разпознавала.

# 30
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
Да, линковете пращат на главната страница. Пробвай пак!

# 31
  • Мнения: 612
Не знам защо не се отварят, мисля  че сега ще ги видите, ако не - не знам как, може би от албума....
първа http://community.webshots.com/photo/230373692/462531475VqCJsh
втора
http://community.webshots.com/photo/230373692/462530767Gpkcxu
албум
http://community.webshots.com/album/230373692XdVEnH/3

добавям и естествените ми кафяви очи http://community.webshots.com/photo/230373692/462979678ZmHXdC

Виждат ли се?

Последна редакция: ср, 28 сеп 2005, 10:20 от BILIANA

# 32
  • Мнения: 7 186
Не знам защо не се отварят, мисля  че сега ще ги видите, ако не - не знам как, може би от албума....
първа http://community.webshots.com/photo/230373692/462531475VqCJsh
втора
http://community.webshots.com/photo/230373692/462530767Gpkcxu
албум
http://community.webshots.com/album/230373692XdVEnH/3

добавям и естествените ми кафяви очи http://community.webshots.com/photo/230373692/462979678ZmHXdC

Виждат ли се?

Тези лещи са много приятен цвят и ти стоят чудесно. Simple Smile

# 33
  • Мнения: 612
Благодаря, а цвета се води светло зелен.

# 34
  • София
  • Мнения: 6 796
Благодаря, а цвета се води светло зелен.
Страхотни са!Каква марка и каква цена са?

# 35
  • Мнения: 612
Благодаря, а цвета се води светло зелен.
Страхотни са!Каква марка и каква цена са?
На Bausch & Lomb "light green"  са и бяха 80 лв. двете. Не са лоши, според мен добре покриват за цената си , а иначе рисуваните  са страхотни и по-скъпи.

# 36
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
има едни капки - TEARS NATURALE!!! Пробвай с тях

# 37
  • Мнения: 2 534
До тук като гледам май всички сте ни били клиентки .
По въпросите :
Ръчно рисуваните лещи струват по 136 едната .
Бауш енд Ломб са по 36 едната .
Фреш Лук по 40 едната .
Оптиките в Хит са към нашата верига и цената е 60лв за двете , а не за едната (не помня кой го беше проверил) , всъщност реалната цена от 72 минус 15%отстъпка.
Софиянките могат да пишат на лични и да ми дойдат на гости да ги оборудвам с по едни лещи и да ползват спец. отстъпки - разбира се  Wink

# 38
  • София
  • Мнения: 472
Нещо стана с моите цветни лещи.  Thinking
Последният път като ги сложих веднага ми стана едно сухо и усетих непоносимо дращене. Опитах да ги сваля, обаче бяха като залепнали за зениците, чак се изплаших! Накрая след дълга борба успях да ги извадя, обаче те се навиха на рула! Rolling Eyes Плакнах ги с разтвора, но не се оправиха. На другия ден ги погледнах - изправили са се. Обаче сега не смея да ги сложа. newsm78 Срокът им е 6 месеца и би трябвало да изтече по Нова година, може ли по средата му да се скапят? Или е някакъв друг проблемът...

И аз съм имала такъв проблем кагато носех лещи ( сега нямам диоптър). ПОлучава се от изсъхване на окото( намалява сълзата в окото). Купи си изкуствена сълза и си капвай в очите. Особено ако работиш на компютъра , на мен ми се е случвало да се отлепят ( от изсъхване ) и да паднат. В такава ситуация не насилвай окото да свалиш лещата , а си капни 1-2 капки изкуствена сълза или Физиологичен разтвор ( има на малки шишенца като капки за нос, много са удобни).

Общи условия

Активация на акаунт