Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Туризъм
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-284 от 284 отговора

Порових доста, но сякаш не открих точно това, което ме интересува...
Идеята ми е следната - да си направим екскурзия или по Нова Година или през Януари из Европа, стигайки до Англия и обратно през Франция, Испания, Италия и от там с ферибот до Гърция...
Ще ми е много полезно да споделите, ако имате опит или ми дадете съвети Smile
 Разгледах темата Туристически справочник-Чужбина  и ще взаимствам много инфо за забележителностите в отделните градове...

Мисля, че ще е полезна тема Smile
Цитирай

на вода

Дяволът..., в колата ли смятате да спите?
Питам, защото в големите градове с туристическа репутация отдавна няма места по Нова година или цените са силно завишени - точно както е и в България. Виж, януари ще намерите места навсякъде.

За пътя - взимаш си един хубав пътен атлас (примерно на De Agostini) и си правиш маршрута. Може и в интернет да се свърши същата работа - www.viamichelin.com или maps.google.com, но лично според мен е по-пипкаво. В атласа пише и колко са максималните разрешени скорости във всички държави, дали са задължителни фаровете през зимата и т.н.

После си правиш проверка за винетки, които се купуват на границата, и/или магистрални такси във всяка държава поотделно - пак в интернет или във форума питаш.

После си правиш резервация за ферибота - има от Бари и от Анкона (може да плавате и до Хърватска или Черна гора, между другото). В Гърция спират в Игуменица.

И последно - аз не бих обикаляла точно тия страни зимата. В Южна Европа обикновено е сумрачно по това време и валят дъждове - макар и да е по-топло от тук, много е потискащо според мен. Най-хубавите месеци за Италия, Испания, Гърция, Южна Франция са късна пролет и ранна есен. Във Франция (Париж конкретно) пък е ужасен студ зимата.
Бих минала през други държави зиме - Германия (Бавария), италианските Алпи, Швейцария, Австрия, Белгия, Люксембург.

Обаче ти пожелавам успех с идеята все пак, обичам такива пътувания Smile
Цитирай

Супер изчерпателно, много благодаря Параход Smile
Мда имаш право, че не е много подходящ сезон, но пък сме се навили Smile Споменах само примерни държави, сто процента ще импровизираме и обикаляме доста Smile

Не ме свърта вече искам приключения, оправдано е все пак съм работила на кораб и съм пътувала къде ли не  Laughing  а това ми липсва адски много!
Цитирай

Не точно по този маршрут, който си писала, но сме правили - Англия, Франция, Белгия, Холандия, Германия, Австрия през Сърбия до тук. Беше страхотно преживяване, но си беше доста път, трябва да се отдели достатъчно време. Особено през Австиря минавахме през страхотни красоти - едни селца, едни къщички, приказка! По погрешка мъжът ми беше заложил на навигацията, да избягва главните пътища и така пък за наш късмет се натъкнахме на тези прекрасни местенца. Но това беше май месец. Според мен също сега не е подходящото време. Студено е и няма да успеете пълноценно да се насладите на повечето гледки и разходки.
Мъжът ми също се беше амбицирал за Нова година пак да правим такъв маршрут, но добре че се отказа, отлагаме за по - приятно време.
Цитирай

София

Лятото предпрехме нещо подобно - целта на посещението беше присъствие на дипломиране в Германия, но решихме да го съчетаем със обиколка на Холандия.
Първата спирка от София през Сърбия беше Виена - пътуването до там ни отне към 12 часа. Нямахме нощувка там, а само обиколка по кертнера и после една дълга вечеря в Розенбергер - крайпътни ресторанти с хотел и към 1 през ноща поехме към Кьолн. После имахме 2 дни в Германия, после 4 дни в Холандия. И ние като Вени9 бяхме избрали маршрути не по магастрила а по други пътища и видяхме Холандските ферми и селца - определено си заслужава.
После от Холандия през Белгия и Люксенбург, пак Виена и после София.
Определено обратният път се усеща по тежко - колкото и да е удобна колата си е много изморително.
Сега ако ме питат без нощни преходи - убийственни са - а бяхме 4 ма човека, всичките шофьори.
Самото пътуване е наистина много вълнуващо и си заслужава въпреки минусите ....
Цитирай

JlegeHo-cTyDeHa, ме подсеща, че преди 2 години правихме - София - Виена - Холандия, на връщане 2 дни Прага.
Уморително е наистина, особено прехода до Виена. Другото си е такава красота, че си заслужава, но пак при хубаво време. В Холандия също минавахме не по главните пътища, а през чудни полета от лалета, напълниха ни очите или пък извънградски къщи покрай каналите, с паркирани лодки отпред. Като се замисля, пак беше май месец, но си беше студенко. Резервации за нощувките си направихме предварително по интернет. Грешката ни може би беше в това, че избирахме хотели в покрайнините на градовете, после като отидехме с колите в центъра, за паркинг ни излизаше солено, все едно да бяхме взели по - скъп хотел в центъра.

Преди 4 години октомрви месец правихме София - Люксембург, със спирки във Виена, Залзбург и Цюрих. Уморително, но пак хубаво. Тогава по - нехайно бяхме подходили към нещата, без предварителни резервации за спане, решавахме по път и на място. Беше октомври месец и въпреки това, не навсякъде, където спирахме имаше места в хотелите, а по НГ сигурно ще е фул, за това, че би следвало ако предприемате това пътуване, да си намерите първо места за спане. Smile
Цитирай

Варна

супер тема!
Цитирай

на вода

Да допълня, че препоръчвам да не се минава през Унгария или поне не през цялата (както е трасето за Австрия и Чехия от Сърбия, стандартно) - това е най-монотонният и изморителен участък в цяла Европа. Теренът е абсолютно равен и скучен, въпреки че пътят е добър.
Цитирай

Велико Търново

записвам се да следя темата
препоръчвам ти на всяка цена да минете през Виена - страхотен град  bouquet
Цитирай

За НГ ще сме в Истанбул за пореден път, но пък си изкарваме страхотно там - любим град Smile

Обиколката я оставяме за Януари, знам че не е много подходящо, но пък и другата ни цел е шопинга Smile)) а знаете какво се случва след празниците - страхотни намаления от по 70%, 80% ...
Мисля си, че зимната пътна обстановка няма да е толкова зле както при нас, ще е изчистено и нормално за пътуване, освен ако не е някоя буря Smile))
Цитирай

Дяволът носи ПРАДА и кара Ауди TT, можете да започнете шопинга от Истанбул, има невероятни места за тази цел. Wink
Цитирай

Ние направихме подобна обиколка март месец. Беше много хубаво, само че следващия път бих го изместила за май месец. Доста места не успяхме да посетим заради студеното време, пък и един сняго дъжд като се изсипа по едно време  на пътя, беше доста неприятно за каране.
Когато пътувахме и ние "на място" избирахме място за престой. Но наистина е хубаво да имате повече време и да си сметнеш +1, 2 дена в плна, че всичко става  Wink Къде ви хареса повече, къде по-малко.
Цитирай

софия

Това винаги съм си го мечтала, защото с кола виждаш и малки градчета, които ги няма в туристическите справочници.
Няма шанс обаче да го осъществим докато е малко детето...
Ще чета обаче с удоволствие  Smile
Цитирай

София

Ние направихме такава екскурзия края на август и началото на септември. Бяхме в Любляна, Венеция, Сиена, стигнахме до Тиренско море и се върнахме през Триест и Загреб. В Словения спахме в едно градче на около 30 км от Любляна. Беше приказно, въобще влюбих се в Словения.
Лоша мама, ние пътувахме с двете деца плюс племенницата на съпруга ми, която е на 15 години. Супер изкараха и те. Просто, когато пътуваш с деца трябва да си добре организирал всичко. Аз след като съставих маршрута видях в гугъл какви забележителности искам да видя в съответния град. Сметнах колко време ще ми трябва съобразено с режима на децата и решихме с половинката къде колко нощувки да запазим. Изненади не сме имали. Децата се забавляваха много - ходихме в Зоопарка в Загреб, в пещерата Постойна, къпаха се в Тиренско и Адриатическо море, обиколихме Венеция с вапоретките. Върнаха се пълни с впечатления. Даже съм измислила и маршрута за догодина като целта е Зоопаркът в Берлин.
Цитирай

USA

Много хубава тема,да се запиша и аз в нея.
Ние август месец направихме подобна обиколка,беше изключително интересно,приключенско и хубаво.
Пътувахме с колата,маршрута беше - София-Румъния-Австрия-Унгария-Германия-Франция-Италия-Гърция.Имахме 16дни на разположение,основно разчитахме на навигацията за да не се губим и лутаме в безсмислени километри.Целта ни беше Айфеловата кула,но наред с тази световна забележителност видяхме още мнооого.Много бях очарована от Австрия,Германия и Франция,невероятно красиви страни.
Пожелавам на вас, както и на себе си догодина пак същото изживяване и приключение Love
Цитирай

Veni9 вече ви каза къде сме ходили, но от самостоятелните ми рейдове през зимата, мога да кажа, че ако колата е с добра проходимост, а не Ауди ТТ  Mr. Green , няма да имате проблем. Именно заради снега минете през унгария - равно и чистят и няма да имате проблеми. Но ако искате красоти - само през планините... там е Раят! Проблем можете да имате само ако в момента ви навали снега - няма измъкване, докато не дойде грейдера. Иначе - отстрани има 2 м сняг, а пътя е чист и се издига само пара! Ако малкият, беше по-малък или по-голям - щяхме да тръгнем заедно, ама сега не може 30 сек. на едно място да стои! Дано се навиете и да споделите после опит!  Peace
Цитирай

София

Писано е във форума, но аз да кажа, не тръгвайте без изрядни документи, което включва и асистънс за колата, здравни застраховки, международна здравна карта също.
Тази последната се наложи да я ползвам във Франция.
Има цял сайт за картата.
Навигацията също е задължителна.
Цитирай

Варна

Аз не бих се навила на такава екскурзия, но звучи много интересно!
Дяволе, вече чакам да се върнете и да разказваш  Hug
Цитирай

Какво означава това: "асистънс за колата"? А здравните осигуровки сега за какво ни са? Нали има здравна карта?
Навремето сме обикаляли доста-Румъния, Унгария, Чехословакия, ГДР, ФРГ, Холандия, Белгия, Люксембург, Франция, Испания, Италия, Швейцария, Австрия. Беше преди 20г. Сега само до Гърция сме ходили. Но никога не сме правили предварителни резервации. Не се знае дали ще успеем да бъдем точни-все пак това са хиляди километри, задръствания, митници. Но определено предпочитаме този вид екскурзии. Няма група, няма разписание, винаги може да се промени маршрутът, могат да се видят много повече интересни неща. Изобщо пълна свобода!
« Последна редакция: сб, 12 дек 2009, 03:44 от vl »
Цитирай

София

Много хубава тема,да се запиша и аз в нея.
Ние август месец направихме подобна обиколка,беше изключително интересно,приключенско и хубаво.
Пътувахме с колата,маршрута беше - София-Румъния-Австрия-Унгария-Германия-Франция-Италия-Гърция.Имахме 16дни на разположение,основно разчитахме на навигацията за да не се губим и лутаме в безсмислени километри.Целта ни беше Айфеловата кула,но наред с тази световна забележителност видяхме още мнооого.Много бях очарована от Австрия,Германия и Франция,невероятно красиви страни.
Пожелавам на вас, както и на себе си догодина пак същото изживяване и приключение Love

Горе-долу колко ви излезе всичко? Ако не е тайна разбира се Smile
Цитирай

София

Какво означава това: "асистънс за колата"? А здравните осигуровки сега за какво ни са? Нали има здравна карта?

Здравната карта важи само в рамките на ЕС.
Асистънса е с цел да не ти излезе по-евтино да си зарежеш колата на пътя, ако се повреди, от колкото да я репатрираш до сервиз. Грубо казано.
« Последна редакция: нд, 13 дек 2009, 00:57 от Люлин »
Цитирай

Здравната картата важи само в рамките на ЕС.
Асистънса е с цел да не ти излезе по-евтино да си зарежеш колата на пътя, ако се повреди, от колкото да я репатрираш до сервиз. Грубо казано.
Тоест за пътна помощ и теглене до близкия сервиз, така ли? Някаква такса към турингклуба? Бихте ли обяснили по-подробно? Ние винаги добре сме поддържали автомобила и сме правили доста проверки преди пътуване. Никога не сме закъсвали. Винаги носим необходими части и инструменти и имаме готовност за най-различни ремонти, но не се е налагало. Донякъде късмет, но и в голяма степен заради редовните грижи за колата.
« Последна редакция: сб, 12 дек 2009, 23:40 от vl »
Цитирай

София

vl, хубаво е да поддържаш возилото във форма, но да лежи човек на тази кълка само, когато предприеме пътешествие от 5-6 000 км, не става.
При нас какво се получи - тръгваме, включваме навигацията в захранването на запалката, обаче някъде из Сръбско машинката угасна. Тоест, въпреки документа от фирмения сервиз на колата, че всички системи са в изправност, бушона на запалката изобщо не работеше. Добре че имахме бушони и мъж ми се оправи. Това е дребно, но достатъчно нещо, да покаже, че: 1. Стават грешки. 2. Никой не може да бъде сигурен в техниката.
Асистънса сега е включен към каското на ДЗИ, но тогава го сключих към Алианц. Нещо като 36 лева за 15 дни. Не се наложи да се възползваме, за щастие.
Чувала съм, че на места е абсолютно забранено дори да си отваряш предния капак на колата, до тук със самостоятелните ремонти.
Цитирай

vl, хубаво е да поддържаш возилото във форма, но да лежи човек на тази кълка само, когато предприеме пътешествие от 5-6 000 км, не става.
При нас какво се получи - тръгваме, включваме навигацията в захранването на запалката, обаче някъде из Сръбско машинката угасна. Тоест, въпреки документа от фирмения сервиз на колата, че всички системи са в изправност, бушона на запалката изобщо не работеше. Добре че имахме бушони и мъж ми се оправи. Това е дребно, но достатъчно нещо, да покаже, че: 1. Стават грешки. 2. Никой не може да бъде сигурен в техниката.
Асистънса сега е включен към каското на ДЗИ, но тогава го сключих към Алианц. Нещо като 36 лева за 15 дни. Не се наложи да се възползваме, за щастие.
Чувала съм, че на места е абсолютно забранено дори да си отваряш предния капак на колата, до тук със самостоятелните ремонти.

Имали сте дребна повреда. Аз съм подготвен за много по-сериозни. Не зная къде е забранено отварянето на капака, но ако сме на такова място, че пречим на движението е логично да не ни оставят да правим ремонт там. Аз не разчитам на сервизи, проверявам сам автомобила. А той е ВАЗ 21013 и не се нуждае от специално сервизно оборудване за повечето ремонти. Когато ходихме до Мадрид, минахме 11000км наведнъж.
Цитирай

От Никелсдорф на запад /а и унгарците не ни обичат/ ако те видят с ключ на аутобана и без отворен капак - първо ще ти фраснат глобата, после ще си платиш за пътна помощ и накрая ще платиш и ремонта. И имай предвид че там има много "шпиони", а не са равнодушни като тук. В Гърция ако те видят с въже на магистралата и разберат че не си повикал ЕЛПА /тяхната пътна помощ/ глобата е 400 евро /това преди 4 години! Така че... лека и безаварийна! "Частните автосервизи" по пътя там не се толерират, ама хич!
Цитирай

От Никелсдорф на запад /а и унгарците не ни обичат/ ако те видят с ключ на аутобана и без отворен капак - първо ще ти фраснат глобата, после ще си платиш за пътна помощ и накрая ще платиш и ремонта. И имай предвид че там има много "шпиони", а не са равнодушни като тук. В Гърция ако те видят с въже на магистралата и разберат че не си повикал ЕЛПА /тяхната пътна помощ/ глобата е 400 евро /това преди 4 години! Така че... лека и безаварийна! "Частните автосервизи" по пътя там не се толерират, ама хич!
На аутобана в аварийната лента се стои малко-напр. за да сменим гума. Зная, че ако се задържим по-дълго, идват и ни прибират. Нямам представа как е на гръцките аутобани, не сме ги ползвали. Изобщо аутобаните не ги предпочитаме където и да е. Избягваме ги по ред причини. Познавам хора, отнесли глоби заради спиране в аварийната лента в Германия без причина. Както и за движение на заден ход пак там. Тези неща ги има и в нашия правилник, но някои си мислят, че не е необходимо да ги спазват.
« Последна редакция: нд, 13 дек 2009, 01:31 от vl »
Цитирай

Мой близък работеше нависоко и придружаваше няколко американски офицери до Боровец с бус. /не от розовите  Mr. Green/. Точно преди Самоков пукат гума и шофьорчето - сержант запретва ръкави. Единият офицер, участник от Пустинна буря /което предполага че много неща е видял и знае/ е казал - Ама моля Ви се, повикайте пътната помощ, това е тяхна работа, така ги оставяте безработни! Хората си имат уважение!
Цитирай

Мой близък работеше нависоко и придружаваше няколко американски офицери до Боровец с бус. /не от розовите  Mr. Green/. Точно преди Самоков пукат гума и шофьорчето - сержант запретва ръкави. Единият офицер, участник от Пустинна буря /което предполага че много неща е видял и знае/ е казал - Ама моля Ви се, повикайте пътната помощ, това е тяхна работа, така ги оставяте безработни! Хората си имат уважение!
Е, те имат по-друго виждане за живота! Не познавам хора, които биха извикали пътна помощ заради подобна глупост. Още повече, че имаме готова разервна гума. Ако пукаме 2-ра и сме останали без, тогава е друго. За целта аз винаги нося и 1 вътрешна и мога да си я сменя сам. Досега не се е налагало.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

влюбих се в Словения.

децата ти са И със словенска жилка, надявам се знаеш Wink

Това за ремонтите по чуждоземските пътища е много важно инфо. Не съм го знаела.
Последно обикалях Европа-та с кола през '88 и наистина тук-там правехме по някое нарушение. Хората веднага информираха властите за нас.  bowuu До глоби не сме стигали. Laughing
Иначе идеята е чудесна, но сякаш за зимни месеци не е добра. Разбира се, щом шопингаъте в основата на целата, явно няма значение, че е зима.
Лек и безавариен път на авторката. И наистина си подгответе добре колата и документите, че и куфарчето с инструменти. Peace
И да не забравиш после да ни разкажеш.  Hug
Цитирай

Едно от нещата, заради което ни спряха полицаите в Австрия, беше, че на задната седалка се возихме без колани - направо си ни отбиха от пътя и ни изчетоха едно конско. Аз бях бременна в края на 6-ти месец и бях си полегнала, но това дори ги вбеси сякаш още повече! Така че пътуващи внимавайте, а и е добре все пак да се използват коланите, пък даже и на задните седалки. Peace
Цитирай

Германия

Мисля си, че зимната пътна обстановка няма да е толкова зле както при нас, ще е изчистено и нормално за пътуване, освен ако не е някоя буря Smile))

Имай предвид, че зимни гуми са задължителни, а не съм сигурна дали в Австрия и Швейцария не ти трябват вериги. В други страни пък веригите са забранени  Crazy
Цитирай

София

И ние сме замислили такова пътуване - само номер 2 да се отбие и при първа възможност тръгваме. Smile
Цитирай

Хм, май везните се накланят за пролетен тур Smile))
Аз съм навита да тръгна и сега, но половинката като по разумна и трезво мислеща Smile настоява за Април-Май ...
Цитирай

Дяволът носи ПРАДА и кара Ауди TT  Така и не казахте с каква кола мислите да обиколите?
Цитирай

Ами със SUV, две годишна е колата - доста стабилна и много надеждна (меко казано Smile))) Smile
И двамата сме активни шофьори и това няма да е проблем!
Цитирай

Ако е с 4х4, пали и бегай, да не ти дреме от нищо! Можеш да пратиш една картичка от някой немски замък!  Embarassed
Цитирай

До морето

Запис и от мен. Аз искам пролет лято. От тук до Гърция, после ферибот до Италия. Обиколка на няколко държави и после пак към Гърция.
Цитирай

Greece

Запис и от мен. Аз искам пролет лято. От тук до Гърция, после ферибот до Италия. Обиколка на няколко държави и после пак към Гърция.

Нещо полезно тогава  Party 

http://www.ferries.gr/
Цитирай

Нещо полезно тогава  Party 

http://www.ferries.gr/

Super си Smile
Благодарим ти  bouquet
Цитирай

Имай предвид, че зимни гуми са задължителни, а не съм сигурна дали в Австрия и Швейцария не ти трябват вериги. В други страни пък веригите са забранени  Crazy

Мои познати са ми казвали, че сърбите са се заяждали за вериги и 1кг сол дори през лятото.
Цитирай

Германия

Мои познати са ми казвали, че сърбите са се заяждали за вериги и 1кг сол дори през лятото.
35 сериозно ли?  Crazy
Цитирай

35 сериозно ли?  Crazy

През август! Дори искали комплект резервни кушки за всичко-фарове, стопове, габарити, мигачи. Ако нямаш-плащай! Така са се заяждали и с шофьорите на камиони. Представете се колко крушки има по целия камион!
Цитирай

В Турция по закон трябва да имаш тебешир - да очертаеш на пътя трупа, ако блъснеш човек. Ама досега не са ми искали  Mr. Green
Цитирай

София

35 сериозно ли?  Crazy

Абсолютно вярно, в Македония се случи с мъж ми. За сол не, но за веригите го отнесе. Месец май като че ли беше и нямаше нито 1 снежинка. Солта явно е новост.  Smile
Цитирай

И колко го изнудиха да плати?
Цитирай

Супер идея и супер тема newsm10!Ние сме фенове на екскурзиите с кола.Няколко години не сме правили,че се иска повечко време и няма кой да гледа децата.Но като ходим със самолет на място веднага взимаме кола под наем и газ!Например  в Рим стояхме 5 дена и после на юг още 5 из малките градчета по крайбрежието.Такава красота, даже Рим взе да избледнява.И в Барселона по същия начин.
Иначе преди няколко години ходихме до Париж с кола.А на връщане през Лион, Авиньон, Кан, Ница, Монако, Венеция.Беше невероятно!!Няма такова преживяване.Такава романтика!Вярно е че е добре да се избягват магистралите, защото природата и атмосферата на провинцията е опияняваща.А какви винарни има из Франция. Чехия и Австрия също са много живописни за автообиколка.
Дяволът носи ПРАДА, искрено ти завиждам. Ние имаме подобен план, но по-скромен - обиколка на Швейцария /може мааалко да прескочим и до франсето,че ни е любимо/.
Ще следя темата.
Цитирай

Малко офтопик, но тази новина ме зарадва - още едно ГКПП на границата ни с Гърция.
Ето я и пълната статия.
Цитирай

Наистина е добре , но дали реално може да се използва.В смисъл до колко е удобно да караш до Златоград? Аз лично никога не съм била в този край на Б-я и тепърва ще чета отзиви.
Цитирай

Здравейте и аз да се включа.
И ние мислим да ходим с кола през Виена-Париж-Лион-Милано-Венеция-Флоренция-Рим-Бриндизи (с ферибот) до Игуменица(Гърция) - България.
Тва е супер интересна тема за мен. Засега само събирам инфо, щото смятаме да пътуваме лятото.
Искам да питам нещо, за един ден може ли да се премине трасето Виена-Париж. Гледах карта, всъщност през Австрия пътя не е магистрала и това е до границата, във Франция е само магистрала до Париж. Някой минавал ли е това разстояние сс кола ?
Цитирай

София

Да и аз се интересувам, какво е разстоянието и за колко време се изминава, с спирания и почивки разбира се ?
Цитирай

Първо - пътят е 1200-1300 км. Нищо работа, обаче: Второ - къде видя, че в Австрия пътят не е магистрала  newsm78 и то особено от Виена, както си посочил? По-върви да зададеш въпроса има ли магистрала в България, но това е друга тема. Пътят е абсолютно възможно да се вземе за един ден, зависи какво имаш предвид под ден и дали ще пътуваш сам или с деца, щото тук е форум за майки, нали се сещаш. Аз лично, сам съм вземал разстоянието от София до Нюрнберг за 18 ч. при снеговалеж и от Трир /до Люксембург/ - до София за 26 ч. И двата пъти имам по час дремване на пътя. Направи си сметката какви са пътищата в Сърбия, какви са катаджиите в Сърбия и Унгария. Иначе съм се връщал от Кьолн до Видин за 23 часа - просто пътищата там ти дават възможност да пътуваш поне с 30-40 км/ч. по -бързо. Ако си с деца - не си го и помисляй, ами предвиди спирки с преспиване.
Цитирай

Германия

Аз не мога да разбера през къде искаш да пътуваш от Виена до Париж - през Германия ли?
Цитирай

Здравейте момичета, записвам се да ви следя, тъй като сме решили това лято да си направим подобна екскурзия  car003 Мислим маршрута ни да бъде от тук - Унгария- Виена - Германия /през Мюнхен  до Бремен/ и евентуално Амстердам. На връщане мислим да минем през Брюксел. Долу горе получих информация относно винетките и таксите.Ще съм ви благодарна да споделите  от къде е по удачно да се минава Сърбия или Румъния, къде отбивате по пътя за спане, храна, и т.н.и всичко друго, за което не мога сега да се сетя ще ми е от полза до тогава има и доста време.Благодаря ви предварително! bouquet
Цитирай

*Star*- зависи къде живееш, но съветът ми е в никакъв случай през Румъния. Ако не сте с деца пък особено. Иначе е добре да вземете на един дъх Сърбия, което не е проблем и да се поразходите из Маджарско. В Сърбия има ОМВ по пътя, досущ като нашите са. Нататък е Европа.
Цитирай

notar, благодаря за отговора, от повечето прочетена информация из нета, като че ли повечето предпочитат да минават през Сърбия, а какви са доводите да не се минава в никакъв случай през Румъния?
Ще сме аз, съпругът ми и дъщеря ни на 14 Very Happy
Цитирай

Ами ако си от Благоевград е смешно да минаваш през Румъния. Ако си от Силистра - по-може. Въпреки че имат подобрение в пътищата, състоянието е нещо като нашите - ад! Катаджиите също! Има някои отсечки хем са разбити, хем е натоварено. И това е доста часове - около 8 ч. ако няма натоварване, а Сърбия от Калотина до Сегед е 550 км само и после идва Унгария, където е вече белия свят /почти  Wink /. Още по- супер и живописно е през Хърватска и Словения, но вие си изберете.
Цитирай

Сори, че едва сега се включвам.
Идеята е следната.
1.София - Виена. Във Виена - 4 нощувки. От Виена до Париж трябва да стигнем за едни ден, като естествено ще се тръгне рано. Семейно ще бъде "пътешествието", а това включва мама, тати и момче на 12 години. Той ще издържи пътя. Няма за мен значение от къде ще се мине за Париж. Важното за мен е да е бърз и пряк пътя, по възможност с най-малко спирания. Ще се радвам за идеи.
2.После - В Париж -4 нощувки, като единият ден е отделен за пътуване с Евростар до Лондон. Пристигането трябва да го направим сутринта, разглеждаме и се шматкаме безцелно, а вечерта с влака обратно в Париж.
3. Париж- Дижон. една нощувка. Чудя се дали за един ден е възможно да стигна от Париж до Милано ? Или да направиш един питстоп в Дижон. И после от Дижон до Милано. За Милано  - една нощувка.
4. Венеция - 2 нощувки на континеталната част.
5. Венеция - Флоренция - една нощувка
6. Флоренция - Рим - 4 нощувки
7. Рим-Бриндизи. От тук до Игуменица има нощен преход с ферибота. Сутринта в 7.00 е пристигането в Гърция.
И оттук, газ в Бг.
Амбициозно, а. Луда работа. Като времетраене сме предвидили да се осъществи за около месец, т.е. почти целият август.
Чакам идеи. Всякакви. Конструктивни.
Благодарско.

Цитирай

Ползвайте този сайт viamichelin  !!!
Отговаря на всичките ви въпроси за пътища, време, стойност на горивото,пътни такси и т.н.
Когато ние пътуваме планираме и резервираме хотели само в градовете, които са обект на разглеждане.По време на путуването до тях импровизираме, защото е по-трудно да предвидиш къде ще ви застигне умората.Понякога сме карали до 2.00 ч, след което сме дремвали на някоя голяма бензиностанция.Така стана например до Щутгарт, защото там са огромни магистрали и самото слизане и стигане до хотел щеше да е няколко часа, а ние бързахме за Франсето.По мои спомени на ден спокойно се минават около 1000 км преход.А  иначе във всяко градче по пътя би се намерило хотелче за 40,50 евро на вечер.
Ние сме пропътували от София-Будапеща-Щутгарт-Реймс-Париж-Авиньон-Марсилия-Ница-Монако-Венеция за 15 дена като 6 дни стояхме в Париж./май го бях писала това по-напред ама беше отдавна и не помня/

упорито зайче, не забравяй да предвидиш музейните такси в план-разходите.Не са малко перо.В офертите на бълг. турист. фирми обикновено са упоменати и можеш да ги сметнеш от там.Не са малко перо и магистралните такси /особено в Италия/.Особено, където има тунели.
« Последна редакция: ср, 27 яну 2010, 17:20 от chanel 5 »
Цитирай

упорито зайче - наистина малко ми се струва луда работа /Боже, доживях ли да го кажа... остарявам значи/. Точно в август, когато не се знае каква жега ще те стигне, да пътуваш толкова км и то с детето си е нахално бих казал. Сами - да! Второто против е, че август е месеца на отпуските в цяла Европа - миналото лято на магистралата от Париж имаше 30-40-50 км задръствания. Като знам и германците какви са туристи.... Трето - специално за един ден да отидеш до Лондон - е те точно тва пък не го схващам. Ако ще биеш печат - бях в Лондон - да, ама за един полуден абсолютно нищо не можеш да видиш като хората. Това горещо не ти го препоръчвам! Naughty Като се сетя по пътя който минавате, само в Немачко колко замъка има дето само да се отбиеш да направиш една снимка...., с това бързане много неща ще пропуснете, само за да се снимате на Айфеловата кула! Но вие си решавате!
Цитирай

По мои спомени на ден спокойно се минават около 1000 км преход.А  иначе във всяко градче по пътя би се намерило хотелче за 40,50 евро на вечер.

Мисля, че 1000км на ден са твърде много. Възможно е, но изчезва удоволствието от пътуването. Има много за гледане и трябва по-често да се спира.
И аз да питам за 40-50 евро на човек ли или за 2-ма души?
Цитирай

И аз да питам за 40-50 евро на човек ли или за 2-ма души?

За двама и обикновено със закуска.
Цитирай

Düsseldorf, DE

упорито зайче, вашата програма ме разби!
Дано да се справите с разстоянията между целите, които сте си определили.
Най-малкото еднодневното пътуване с влак от Париж до Лондон ми се струва нереално. В смисъл, в едната посока пътя не е ли 4 часа? А и на влак много не може да се разчита, често има закъснения...
Изобщо за толкова кратко време не знам какво може да видите в Лондон, но дано да успеете.
А от Париж до Милано са 854 км. и това прави към 8.23 часа път без спиране.
За мен това е доста изтощително.

Лек път и успех Peace!

Цитирай

при моите любими

Ще се включа и аз към темата ви. Много ми се обикаля и на мен, но направо като си представя толкова път с кола, на съм сигурна, че ми се предприема такова пътуване. А въпросът ми е горе долу, колко парички би излязла една подобна обиколка за 10-15 дни. За примерно 4 човека (1 кола). Знам че всичко е много, много относително, но виждам, че доста сте пътували и имате личен опит, който може да споделите.
Цитирай

Много неточен въпрос. Зависи от разхода на колата, дали се минава по аутобани, какви музеи се посещават, колко се дава за паркинг, за градски транспорт(въпреки колата се налага), дали хотелите са евтини или скъпи, какъв точно е маршрутът и колко дни точно-не 10-15, храната също е от значение за цената. Ако се случи автомобилът да влезе в сервиз, направо не ми се говори.
Цитирай

2.После - В Париж -4 нощувки, като единият ден е отделен за пътуване с Евростар до Лондон. Пристигането трябва да го направим сутринта, разглеждаме и се шматкаме безцелно, а вечерта с влака обратно в Париж.
Кое разглеждате, че ще ви остане време и за безцелно шматкане? newsm78 Rolling Eyes
Моето виждане за пътешествие с кола, явно се различава от вашето. За мен не е важно колко повече км ще премина, градове ще видя..., а е важно, тези места, на които съм ходила, да съм ги видяла качествено  Wink.
Мен ако питаш, за Милано една нощувка не е достатъчна, камо ли за Лондон един ден.
Цитирай

при моите любими

Много неточен въпрос. Зависи от разхода на колата, дали се минава по аутобани, какви музеи се посещават, колко се дава за паркинг, за градски транспорт(въпреки колата се налага), дали хотелите са евтини или скъпи, какъв точно е маршрутът и колко дни точно-не 10-15, храната също е от значение за цената. Ако се случи автомобилът да влезе в сервиз, направо не ми се говори.

Явно останах неразбрана. Ясно е, че има и 2 и 200, питам хората които вече са пътували да разкажат къде и колко. Мен примерно , ако някой ме пита за място където съм била, мога да кажа по моя начин (как съм пътувала и с какво и къде ), колко пари съм похарчила.
Цитирай

София

Явно останах неразбрана. Ясно е, че има и 2 и 200, питам хората които вече са пътували да разкажат къде и колко. Мен примерно , ако някой ме пита за място където съм била, мога да кажа по моя начин (как съм пътувала и с какво и къде ), колко пари съм похарчила.

И мен ако ме питат, колко струва 1 седмица в Сандански, мога да обясня, няколко варианта да представя.
Но за нещо толкова относително няма кой да ти каже. Не е само до 2 и 200, а както ти е казаха, варианти мнооого.
Не зная и на какви отговори разчита Упорито зайче.
Има сайтове, има карти, а най-вече човек трябва да следва собствените си желания къде да отиде и какво да види.
Да планира прецизно и така.
Доста време отнема, на мен ми отне месец ровене из нета, планиране, резервации.
Резултатът беше перфектен.
Но не съм разчитала някой друг да ми свърши работата.  Peace

За следващото пътуване, живот и здрави, смятам да направя по-подробно проучване на кутурните събития по трасето, имам няколко идеи вече  Laughing
Цитирай

cydonia ,  отваряш тук viamichelin задаваш си крайната цел и ти пресмята км, пътни такси и ориентировъчен разход.
Нощувките ги брой по 70 евра /за двамата/ където и да е в Европа / за Швейцария, Англия не зная/.Музейните такси са да речем 100 евра за една столица при няколко платени посещения /както писах, но не си прочела - има ги в офертите на турист. фирми точно/.Сложи и по поне  60 евра на ден за двама да хапвате "на крак"  или по-малко ако хапвате в стаята си / в суперите цените са като тук, че и по-ниски на места/ и смятай.
Цитирай

Düsseldorf, DE

Нормален хотел с двойна стая по 70 евро за двама в Лондон или Париж няма да намериш.
В Рим хотелите също са много скъпи.

Но както са ти казали всичко е много относително.
Първо си начертай маршрут със съответните градове, където ще преспивате и съответно ще разглеждате.
Примерно - София - Будапеща - Виена - Мюнхен - Франкфурт - Кьолн - Маастрихт - Амстердам.
Така посещаваш 4 държави и има какво да се види.
Трябва ти и пътеводител, за да прецениш какво има за разглеждане в даденият град и съответно, според интереса ви да преспите 1 или 2 нощи.

Има хубав маршрут от Гърция с кораб  до Италия и там с кола пътуваш из Италия, забележителности да искаш.

Има много интересен маршрут във Франция - замъците по река Лоара. Спираш, разглеждаш, спиш в някое село...пробваш различни сирена и вино...романтика.

Но предварителната подготовка  е много важна.
След като избереш градовете, които искаш да разгледате, търсиш и хотели, на страницата на хотела си има цена, обикновено е със закуска.
Много е удобно да имаш кредитна карта, като си на такъв път.

Цитирай

Нормален хотел с двойна стая по 70 евро за двама в Лондон или Париж няма да намериш.
В Рим хотелите също са много скъпи.

70 евро за нормален тризвезден хотел е напълно реална цена и за трите града.
А щом са с кола, могат да спят в покрайнините и за по-малко пари.
Цитирай

на вода

Поддържам думите на Бека - веригата "Ибис" например.
Даже имаха и още по-ниски цени при резервация 60 (или 90 дни, не помня) предварително - не знам дали я поддържат още.
Цитирай

Düsseldorf, DE

В Лондон цените са в лири и 70 евро са по-млако от 70 лири.
Аз в такива хотели не съм нощувала, а съм била и в трите града, по няколко пъти.  
Всеки си преценява разбира се сам и се шири според възможностите си. Peace
За това си има страници с хотели като например
HRS или Booking.com, където задаваш критериите на търсене и можеш да разглеждаш колкото си искаш хотели. Има си снимки на стайте, има и рецензии на клиенти, които описват какво им е харесало и какво не. Това са полезни страници и от тях може да се добие много добра представа.

Специално Ибис, това са хотели, често разположени на гарата в дадения град и се ползват  за проститутки на час...извинявам се не искам да обидя никой Peace
Цитирай

В Лондон цените са в лири и 70 евро са по-млако от 70 лири.
Аз в такива хотели не съм нощувала, а съм била и в трите града, по няколко пъти.  
Всеки си преценява разбира се сам и се шири според възможностите си. Peace
За това си има страници с хотели като например
HRS или Booking.com, където задаваш критериите на търсене и можеш да разглеждаш колкото си искаш хотели. Има си снимки на стайте, има и рецензии на клиенти, които описват какво им е харесало и какво не. Това са полезни страници и от тях може да се добие много добра представа.

Специално Ибис, това са хотели, често разположени на гарата в дадения град и се ползват  за проститутки на час...извинявам се не искам да обидя никой Peace
Е, хайде да има и други мнения!!Да не се извисяваме толкова!
Ако четеш внимателно писах без Лондон, но за Париж, Рим, Барселона, Атина много моля!!На много добри места, в "широк център" има хотелски стаи за 70евро без проблем и са много хубави.Мога да дам адреси.Специално за Париж -в хотел Darcet сме били.Може да се види.
Темата е прекрасна - нека да си продължи така.
Цитирай

Düsseldorf, DE

Казах вече, че не искам да засегна никой.
Но да се сравнява Атина с Париж и Рим, ай де сега...
Всеки си знае, посочих страници с хотели, всеки да гледа и да си преценява.
 Peace
Темата наистина е много хубава и нямам за цел да я развалям. bouquet
Цитирай

на вода

Ана, зависи къде сигурно - аз проститутки не съм видяла, и в близост до гара не съм отсядала - и в Лондон, и в Прага, и в Париж са си в центъра (всъщност в големите градове имат по 4-5 хотела техни), в Амстердам - на летището.
Хотелите са тризвездните на веригата Accor - не мисля, че биха се изложили лесно - собственици и на Новотел и Меркюр.

Паундът в момента е горе-долу равен на еврото като стойност, мина времето, когато беше 3.5 лв.

П.П. В интерес на истината сега си спомних, че съм виждала един ужасен Ибис - в Бирмингам, но няколко преки по-надолу имаха друг, който си беше нов и с отлични условия. Повечето, в които съм била, са абсолютно нови, а това за мен е доста важно за един хотел - такива 4-5-звездни мизерии има по света...
« Последна редакция: пт, 29 яну 2010, 22:25 от Параход »
Цитирай

Параход , приемам поста ти като подкрепа.Благодаря.
Най-важното в темата е, да има максимално достоверна информация, защото четящите разчитаме на това / и не само от форума де/ при плановете си.
Цитирай

София

Вярно, темата е много хубава.
Зная, че във форума има потребителки, за които е въпрос на живот и смърт да ходят само на много скъпи места.
Дано не изместим темата само към финансовата страна на нещата, което вече е много лично.

И за да ви развеселя малко, а пък и да внеса една идея, която до сега не сме дискутирали тук, да ви кажа, че къмпингите из Европа са прекрасни! Когато пътуваш с кола освен това имаш привилегията по този начин да нощуваш сред природата, в някое райско кътче, сутрин прибираш багажа, потегляш към града, който е предвиден за деня, измаряш се хубаво и може да продължиш към друго райско кътче да починеш сред песента на цикадите....
В Испания спахме в един къмпинг, в който ни поднесоха към бирата абсолютно най-хубавите маслини, които някога съм яла. Love

В Италия пък беше с една невероятна детска анимация вечерта, с мъжа ми се спогледахме тъпо и много ни стана мъчно за децата.

И на тези, които са скептично настроени, да ви уверя, в тези два къмпинга санитарните блокове бяха изключително чисти.
Струват 20-30 евро на вечер за двама възрастни с кола и палатка. И това е условно, зависи от сезона.
Тези цени са точно преди високия сезон.

Цитирай

София

Преди година и половина си направихме такава европейска обиколка.
Това което направих преди да тръгнем е, че принтирах точно от viamichelin предполагаемите маршрути. В днешно време е почти задължително да има GPS в колата, а ние без нашия буквално бяхме изгубени. Не говоря за магистралите, те са лесни за ориентация. Става дума за обикновените улици в градовете. Също така и за обходни маршрути, ако има някакъв ремонт по магистралата или някакъв  инцидент. Понякога GPS-а не знае коя улица е еднопосочна или затворена, но такава грешка за 14 дни ни е дал май само веднъж.
Спали сме и в хотел от споменатата верига Ибис. Хубави са, имам много добри впечатления и ако се налага пак ще ги търся в съответния град.

За мен не е важно колко повече км ще премина, градове ще видя..., а е важно, тези места, на които съм ходила, да съм ги видяла качествено  Wink.
  Peace Абсолютно, Вени!
Цитирай

Sofia

Здравейте,

Започвам да планирам едно пътуване до Рим с кола и се чудя как да подредя маршута така че без да бързаме да разгледаме каквото има по пътя.... дали някой е минавал същия маршут и може да даде предложения или предположения  Wink
Цитирай

Здравейте,

Започвам да планирам едно пътуване до Рим с кола и се чудя как да подредя маршута така че без да бързаме да разгледаме каквото има по пътя.... дали някой е минавал същия маршут и може да даде предложения или предположения  Wink

Ама за Рим пътищата са през Гърция с ферибота или през Словения. Вие на кой вариант сте се спрели?
Цитирай

София

И за да ви развеселя малко, а пък и да внеса една идея, която до сега не сме дискутирали тук, да ви кажа, че къмпингите из Европа са прекрасни!

Такава е и нашата идея. Така или иначе сме къмпингари, за една, две вечери една хималайка се разпъва за 3 минути. А за условията не коментирам - басейни, чудеса... Но това човек, който не е ходил на палатка не може да го вдъхнови... Mr. Green
Ние сме пътували така дълго с кола в Щатите - 4 седмици пътуване, беше доста добре и дълго планирано пътуване. Знаехме колко дни, къде и как... Доста неща видяхме, но накрая се преситихме ужасно. Просто исках да си седя в хотела и да не мърдам.... нещо, непонятно за мен. Blush
Но ние винаги пътуваме така, напоследък точно това си мисля, по-добре по-малко неща, но  по-качествено видяни... Да ама, не мога да го приложа на практика. Просто се запалвам като знам, че съм на място и не мога да се спра. Всичко искам да видя, или поне почти всичко  Blush
Цитирай

Спали сме и в хотел от споменатата верига Ибис. Хубави са, имам много добри впечатления и ако се налага пак ще ги търся в съответния град.
Ние също си ги ползваме най - редовно и сме само с хубави впечатления. Дори когато плануваме пътуване, първо в техния сайт влизам, имат онлайн оферти доста под цената в хотела на място. Например цена в хотела 90 евро, цена при онлайн резервация 49 евро на нощувка за двойна стая. А при едно друго пътуване - Виена, Амстердам, Прага, пак предварително резервирали Ибис хотел в Прага, както се разхождаме из Мадуродам, ми звъни телефона - "Извинявайте г-жо, обаждаме се от хотел Ибис Прага, има проблем с резервацията ви", тука вече аз бях изтръпнала, защото бяхме компания от 8 човека и аз правих резервациите. Та момичето ми съобщи, че понеже имали проблем в хотела, който няма да успеят да отсранят, ни пренасочват в друг хотел в Прага, като разликата в цената е за тяхна сметка, а хотела е Хилтън, за който ни изпратиха точни сведения за местоположението и каквото друго си трябва по имейла. Е, как да не сме им фенове  Smile.
Цитирай

записвам се и аз да следя, макар да не съм сигурна, че тази година ще има време за такова пътуване  Praynig
Цитирай

Sofia

Здравейте,

Ама за Рим пътищата са през Гърция с ферибота или през Словения. Вие на кой вариант сте се спрели?

през Словения..... ние вече веднъж сме го минавали този път - но транзитно без да спираме. Сега ми се иска може би да разгледаме Белград и Словения и чак след това да се насочим към Рим. Дали можете да ми препоръчате забележителности, които си заслужавт да се посетят в Белград и Словеиня !?
Цитирай

Пещерата "Постойна яма" в Словения. Ако греша името и, нека някой да ме поправи.
Цитирай

Liviat, виж тази тема.
Цитирай

Sofia

Liviat, виж тази тема.

Голямо благодаря !!!  bouquet
Цитирай

Ехооо, къде сте? Хайде, замириса на пролет, време е за планове   car003!!
Цитирай

София

Здравейте,
Това ще е четвъртата разходка през Европа с кола.
За тази година маршрутът е следния - София - Загреб-Гармиш Партенкирхен - Франкфурт - Дижон - Лион - Милано - Любляна - София.
Основният град ще бъде Франкфурт ( мъжът ми има работа 3 дни) и всичко останало е не повече от един ден.От тези градове в предишни пътувния сме посещавали само Любляна - прекрасен град - останлите ще са новост. От посления Травел избрахме 2 от най-живописните маршрути е Европа и всъщност От Загреб до Франкфурт е единия, а после във Франция е между Дижон и Лион.
Хотелите , които ползваме са основно на Ибис (според нас са на добри цени, добри локации). Не навсякъде ги има.
Приемам идеи, предложения всякакви
И благодаря   bouquet
Цитирай

Горна Оряховица

Здравейте и от мен,ние всяка година ходим до Словакия понякога  по два пъти,тази година планираме да отидем за 2-3 дни в Словакия ,където си ходим и от там да минем през Австрия до Италия,като целта ни е Венеция.Но цените на  хотелите ми се видяха доста високи и така стигнахме до решението за къмпинг,но в Италия (незнам как е на друго място) не може да отседнеш в къмпинг за по-малко от 3 дни.През 2002г ходихме и там на място като попитахме ни казаха същото.Това за тази екскурзия ме устройва,но ако искам да обиколя на повече места,този 3-дневен престой е спирачка.Ние никога не сме ходили на къмпинг,но така като гледам има и бунгала,към които сме се насочили,някой ходил ли е на такъв къмпинг в Италия?
Цитирай

София

Фиеста, спали сме в този къмпинг - http://www.camping.it/english/veneto/jolly/. Бяхме за две нощувки. Спахме в бунгало - две спални с дневна и две бани за 40-45 евро, не си спомням точно цената. Осигуряват шатъл до Венеция - спира на Пиацале Рома срещу 1 евро. В къмпинга имаше ресторант и два басейна.
Цитирай

Sofia

Моля, препоръчайте хотел в Загреб /знам че не му е тука мястото на тази молба, но все пак Confused/
Цитирай

Здравейте, пак съм аз, хехехе...
Не съм влизала, щото нещо се разболях и
едва сега прочетох всичките коментари. Извинявам се че не съм отговорила..
Много ми хареса идеята за къмпингите.
От моя план-програма отпадна маршрута Париж-Лондон за един ден, и естествено спрях маршрута до Венеция.
Мда, естествено че размислих. Моя млан беше малка лудост.
Въпроса ми е следния - задължително ли трябва да резервирам нощувки в къмпингите ?
Много ми се иска по моя маршрут да ползвам една вериха хотели, ще се радвам на идеи.
Да припомня: София-Виена (3 или 4 нощувки, още не съм решила), една нощувка някъде по средата между Виена и Париж. Обмислям дали да не е в Страсбург. В Париж 4 нощувки. После - Париж- Лион-Дижон ( по 1 нощувка), Дижон-Милано (2 нощувки), Милано-Венеция(2-3 нощувки), а за после ..не мога да измисля. Щото този маршрут е доста изморителен и мисля дали да не хванем ферибота до игуменица от Венеция. Всъщност не знам дали има от там ферибот, трябва да проверя.
Или от Венеция - през Сърбия.
 Мда, Загреб. Давайте хотел за там..
Цитирай

Горна Оряховица

Ние си избрахме къмпинг, за пътуването до Венеция,планът е за 1,2,3 май,няма да резервираме предварително,надявам се да има места.ако няма ще мислим на място.Като се върнем ,мога да дам отзиви,но по снимките много ми хареса. Близо е до морето,така ,че дано има време и за разходка по брега Praynig
Цитирай

fiesta , къде по-точно си избрахте къмпинг ? До Венеция ли или някъде по пътя, щото ми се струва че е доста далеко с кола от софия до Венеция.
Цитирай

Sofia

Дали някой може да даде идея къде да направя резервация във ФЛОРЕНЦИЯ!? Не мога да намеря хотел с паркинг. Всички хотели на които попадам предлагат паркинг на цена от 20 -25 евро на вечер.
Цитирай

София

Дали някой може да даде идея къде да направя резервация във ФЛОРЕНЦИЯ!? Не мога да намеря хотел с паркинг. Всички хотели на които попадам предлагат паркинг на цена от 20 -25 евро на вечер.
Това въобще не ме учудва за Флоренция. Там е скъпо на всяка крачка. Ние плащахме 4 евро на час.  Laughing
Виж booking.com и дай критерий "паркинг", да извадиш поне хотелите, пък дали от там ще резервираш е друг въпрос. Аз лично този сайт не го харесвам за резервация.
Цитирай

Горна Оряховица

Ние си избрахме този къмпинг :
http://www.baiaholiday.com/mare_pineta/
(Внимавай,ако го търсиш с търсачката,има два Маре Пинета)
Аз съм от Горна Оряховица и от тук ми е на 1262км,значи от Сф ще е на около 1000км.,можех да проверя,но GPS-а не е при мен в момента.Мисля ,че е на ооло 70км от Венеция.
Нашия план обаче не е да отидем направо там.Първо пътуваме до Словакия,там ходим  всяка година,така че мястото ни е познато,от този град ,в който сме като си починем 1 ден,ще тръгнем за Италия,през Австрия,само по магистрали и прекрасните Алпи до този къмпинг са около 700км,на следващия ден ще отидем до Венеция,после обратно в къмпинга и след няколко дни (най-вероятно 3) - обратно към Словакия...
Такива са плановете,какво е станало ,ще пиша като се върнем Mr. Green
Цитирай

Венеция да не е софийските павета - люс на защрихованото пред полицая, теглиш му една майна и тръгваш да обикаляш?? Ако е 20 евро паркинга, направо скачай. Само отклонение - в Амстердам откритите са по 2 евро на час, закритите са по 5. Ай честито! ще се научим ние, ама след 100 г.!
Ако ти е скъпо, търсиш хотели в селцата около големия град, така се прави, но задължително с кола. И кво са 1200 км с кола!!!? С нашия бебок се върнахме то Лондон с кола, ти за 1200 км  ooooh!
Цитирай

Sofia

Ние си избрахме този къмпинг :
http://www.baiaholiday.com/mare_pineta/
(Внимавай,ако го търсиш с търсачката,има два Маре Пинета)
Аз съм от Горна Оряховица и от тук ми е на 1262км,значи от Сф ще е на около 1000км.,можех да проверя,но GPS-а не е при мен в момента.Мисля ,че е на ооло 70км от Венеция.
Нашия план обаче не е да отидем направо там.Първо пътуваме до Словакия,там ходим  всяка година,така че мястото ни е познато,от този град ,в който сме като си починем 1 ден,ще тръгнем за Италия,през Австрия,само по магистрали и прекрасните Алпи до този къмпинг са около 700км,на следващия ден ще отидем до Венеция,после обратно в къмпинга и след няколко дни (най-вероятно 3) - обратно към Словакия...
Такива са плановете,какво е станало ,ще пиша като се върнем Mr. Green

Здравейте, на нас също ни предстои пътуване до Венеция на 2 Май и дори се опитах да се свържа с къмпинга, за който беше поместен линк, но ули нито си вдигат телефона нито отговарят на имейли.
За сега имам набелязан и един хотел в местността Местре - малко преди Венеция.
Ако имате потвърдена резервация за къмпинга моля, дайте координатите им.

Мога ли да помоля също да препоръчаш места зинтересни за посещения във Словакия. Ние ще минем през Загреб - там имаме една нощувка, но за Словакия нищо не съм планирала.
Цитирай

Горна Оряховица

Ами мисля,че писах,но пак да кажа,нямаме резервацияза този къмпинг,но преди няколко години минахме през него,беше пак по 1-во майските празници и там на място ни поканиха да останем, но за наше съжаление тогава ни казаха,че може най-малко за 3 дни , а тогава имахме планове да продължим надолу към южна Италия и искахме само за една вечер да останем,така че тогава се отказахме,но сега ни трябва точно за 3-4 дни и така....Не ми се вярва да е зает,защото е много голям,поне според мен,колата ти е вътре в къмпинга,което идеално ни устройва,има интернет , срещу заплащане ,естествено,но нас ни трябва така че...всеки сам си знае какво търси и за колко пари.
А колкото до Словакия, там ми е силата Mr. Green
Замъците са "на всяка крачка" само крака да имаш да ходиш.Незнам какво да ти препоръчам.Ние ходим в град Тополчани,отсядаме в този хотел
http://www.hotelpuk.sk/en/pricelist/
33 евро за тройна стая.
Интересното за хотела е ,че е върху Зимен стадион (в Словакия хокея е много почитан спорт) и винаги когато си в хотела,може да влезеш в стадиона и да погледаш тренировката,страхотно е.
От този град си набелязваме  мястото ,което искаме да посетим и сутринта се отправяме към него,след като се разходим из града или мястото ,което сме планирали,се прибираме пак в нашия хотел, А в радиус от 100км мога да ти препоръчам ,места колкото искаш.Братислава е на 100 км,а от там до  Виена са само 70-80км ,ако те интересува,разбира се.
Наблизо са замъка Бойнице
http://www.google.bg/images?hl=bg&q=bojnice+castle&um=1& … p;ved=0CCgQsAQwBA
a
до него е страхотен зоопарк
http://www.zoobojnice.sk/ огромен е Smile
Но това ,което ми спря дъха миналата година е град Тренчин, след обиколката в неговия замък нямах думи.
И т.н. , и т.н. да не ставам досадна,сигурно не всеки споделя моята страст към замъците,ако искаш някаква друга информация,тук съм bowuu

Цитирай

Горна Оряховица

Сега прочетох пак поста ти и доколкото разбирам е станало недоразумение,мисля че ме питаш за Словения,бъркам ли?

Но така или иначе доста се постарах да напиша за  Словакия,така че мисля да не си трия мнението,може пък някой да реши да прескочи до там,наистина си струва, а пък и в Европа,а нали е такава темата. Mr. Green
Цитирай

Sofia

Хей, много ти благодаря!!! След твоя разказ със нигурност ще посетим Словакия!
Сега обаче няма да мога да го вместя в плановете, защото няма да остане време за Италия.

Аз да попитам дали говориш за този къмпинг:

- http://www.camping.it/english/veneto/jolly/.
Цитирай

Горна Оряховица

Това са контактите:
Contatta la struttura
Village Camping Resort Mare Pineta
Sistiana 60/D
34019 - Duino Aurisina - Trieste
T. +39 040 29 92 64
Ти на този номер ли звъниш?

Ето ти линк към страницата:
http://www.baiaholiday.com/mare_pineta/contatti.html

Тук смятаме ,че ще останем за 3 нощувки 2 -ма възрастни + 2 деца за 200 евро.
Ти кой хотел си набелязала в Местре,ако може линк да разгледаме Praynig
« Последна редакция: пт, 16 апр 2010, 22:27 от fiesta »
Цитирай

fiesta,

заинтересува ме твоят постинг за замъците в Словакия.
там съм била само в Любляна.
Но докато прекосявахме страната се възхитих на чистотата и подредеността й.
Моля те, разкажи по-подробно за местата, които си посещавала там.
Благодаря!
 bouquet
Цитирай

Sofia

Нашата дилема всъщност относно Венеция е дали да изберем хотел хотел за 90 евро
http://www.ambasciatahotel.com/

или къмпинг camping Jolly - цена – 39 евро
http://www.camping.it/english/veneto/jolly/

Мисля, че и двете са в една и съща област Местра, която е на 10 миниути с градския транспорт /рейс/ от венеция Wink
Цитирай

Горна Оряховица

Hannaa, в моя разказ става въпрос за Словакия ( бившата Чехословакия),не за Словения. В Словакия също улиците са чисти и подредени,пътищата страхотни, къщички с градинки и т.н. Wink
Ако ви е интересно може да погледнете снимките ми в албумите от Словакия, направенени са от 11-годишната ми дъщеря Peace

http://mariamileva.snimka.bg/?profile,albums

Liviat ,вие двама ли сте?
Останах с впечатление ,че сте с едно дете.

« Последна редакция: сб, 17 апр 2010, 17:39 от fiesta »
Цитирай

Sofia

Hannaa, в моя разказ става въпрос за Словакия ( бившата Чехословакия),не за Словения. В Словакия също улиците са чисти и подредени,пътищата страхотни, къщички с градинки и т.н. Wink
Ако ви е интересно може да погледнете снимките ми в албумите от Словакия, направенени са от 11-годишната ми дъщеря Peace

http://mariamileva.snimka.bg/?profile,albums

Liviat ,вие двама ли сте?
Останах с впечатление ,че сте с едно дете.

ще пътуваме без детето
Цитирай

Горна Оряховица

Забравих да кажа,но както всички знаем тук ,в Италия всичко се плаща отделно Mr. Green Аз бях много изненадана като отделно от сумата която пише за бунгалото (ние сме 2 възрастни+2 деца) се оказа ,че  се плаща и такса почистване (за престой по-малък от 1 седмица ) 30 евро #Crazy (това го пише с малки букви Whistling)
Цитирай

Sofia

Забравих да кажа,но както всички знаем тук ,в Италия всичко се плаща отделно Mr. Green Аз бях много изненадана като отделно от сумата която пише за бунгалото (ние сме 2 възрастни+2 деца) се оказа ,че  се плаща и такса почистване (за престой по-малък от 1 седмица ) 30 евро #Crazy (това го пише с малки букви Whistling)

на мен ми е интересно дали ще плащаме за престоя на колата, защото навсякъде... във всички хотели паркинга е около 20 евро на ден.
Уви това е Италия - много туристическа дестинация и с пълно основание.
« Последна редакция: нд, 18 апр 2010, 23:32 от Liviat »
Цитирай

Горна Оряховица

В този къмпинг,който ние сме набелязали за една кола  е безплатно,за втора се доплаща.Поне така пише в сайта,ние както казах не сме ходили,но това е информацията от сайта.Като отидем и видим пак ще говорим Peace
Цитирай

Sofia

Дали някой знае от къде може да купя БЪРЗОВАР ЗА КОЛА или ТЕРМО ЧАША ЗА КОЛА !?
Цитирай

fiesta, благодаря.
В Словакия е крайно време да се поспрем, а не само да я пресичаме бързешком.  Smile

потвърждавам за италия - на сардиня плащаме дори за климатика отделно - по 7 евро на ден.
и да, имаше и такса почистване, която не помня вече колко беше.
ако поискаш да ти сменят хавлията за плаж с чист на третия ден например - пак плащаш...
Цитирай

Горна Оряховица

Eхооо, здравейте момичета, обикаляхте ли из Европа, върнахте ли се, давайте информация и снимки Mr. Green
Ние се върнахме в събота вечерта, но все още не съм намерила време да си кача малко снимки в албумите и да ви ги покажа.
Ходихме до Словакия,от там през Австрия и в Италия, после обратно в Словакия  и от там към дома, общо за 11 дни изминахме почти 5 000 км.
В Италия целта ни беше да заведем децата до Венеция,заведохме ги Mr. GreenА в Австрия се нагледах на природа и прекрасни къщички.Ние бяхме ходили няколко пъти само до Виена, но определено от там нататък през Алпите беше невероятно красиво.
Ако някой има някакви въпроси за къмпинга в Италия или за нещо друго да пита,иначе може да стана досадна с излишни обяснения.
Казвайте сега вие къде ходихте и какво правихте? Hug
Цитирай

fiesta, браво, хубава разходка сте си направили. Из провинциалната част на Австрия сме пътували и е наистина страхотна идилия.
Нещо такова видяхме и сега - правихме разходка из Европа с кола, но по - кратка - от Лондон до Шотландия - Глазгоу и Единбург и пак до Лондон през селца и полета - страхотна красота, просто сме запленени от спокойствието и красотата, които се излъчват от селата, къщичките, поляните с овце...
Цитирай

veni9 , с кола под наем ли?За колко дни?

Момичета някой пътувал ли е из Тоскана?
Цитирай

шанел, със собствен автомобил бяхме, сестра ми живее в Лондон, за това и там беше стартовата позиция. Пътувахме с нейната кола. Една седмица изкарахме из шотландско. Ако имахме възможност и още толкова нямаше да ни стигне, там има много за гледане, а особено с автомобил, пътуване по брега е страхотно и най - вече както там му казват из сountry side Smile, по моему из провинцията, през селца и природа. Иначе и в самите градове е хубаво, специално аз съм възхитена от Единбург, все едно се върнах назад във времето, градът успява да ти предаде духа си и по - скоро да те плени. Спахме в хотели в Глазгоу и Единбург. Изенада се получи последния ни ден в Единбург, като решихме да удължим престоя си с още една нощувка се оказа, че е почти невъзможно. На следващия ден в града се провежда ежегоден маратон и всичко беше препълнено. С голям зор намерихме стая. Smile
Цитирай

veni9 , благодаря Hug!
Цитирай

Варна

и аз се запшисвам в темата.. мечтата на мъжа ми е обиколка на Европа с кола..
Цитирай

veni9 , благодаря Hug!
За нищо Hug.
Пропуснах да отбележа, че бяхме с малкия. Множко му дойде това пътуване. Смяната на хотелите, пътуването с кола, разходките по забележителности, часовата разлика ... не е за него. Thinking
Сега като се замисля, като че ли не ми изглежда толкова тежко положението, но като се сетя тогава на моменти как издивявах покрай него:blush:.
Цитирай

Момичета някой пътувал ли е из Тоскана?
Мои приятели семейство от София бяха на гости и почивка на приятелка в Тоскана. Казаха ми, че каквото виждаш на картичките, такова е и наистина. Била най-красивата и живописна част на Италия, с много лозя, красиви селски пътища със серпентини, и морски курорти. Снимките им бяха страхотни. Казаха , че повторението е задължително! А, сетих се и че къщата в която са спали, цените направо са били символични!
Цитирай

notar , благодаря ти!
Върти ни се като идея за есента, та проучвам.Искам разходка в провинция без тълпи от туристи и музей.Чудим се за Чехия или
италия.А къщите ги гледах, че са особено евтини за 4 човека за седмица.
Цитирай

София

chanel5, ако дилемата ти е Чехия или Италия с ръка на сърцето ти препоръчвам Италия.
Въпреки че за мен от страните, в които сме били, тези двете са най-комерсиализирани в отношението си към туристите.
На 7 май се върнахме от пътуване до Унгария и Чехия, плюс един ден в Дрезден, той е близо до Прага.
В Будапеща бяхме ходили и много я обичам. Северно от нея по поречието на Дунава е точно това спокойствие, което търсите, съчетано с исторически забележителности, има невероятен замък във Вишеград. Карлщайн, който е близо до Прага е много по-безинтересен, а тълпите са там обаче.  Smile В Чехия е много приятно в Бърно; в едно градче Jihlava; по поречието на реката от немската граница посока Прага до магистралата е също много приятно. Но на чехите магистралата е просто адско изживяване, сторена от някакви блокове, друса ужасно. Иначе да, в провинцията им е спокойно, чисто, подредено.
От Тоскана съм видяла малко, но достатъчно за да ми се ходи отново Very Happy, точно както ти си го описала.
Цитирай

"Лошото" е, че през март бяхме в Сицилия и сега всичко друго /от този лежерен тип/ предварително ми бледнее, но като мине малко време и пак не ни свърта по-ентусиазирано ще погледнем.Така или иначе имаме план наесен за седмица да се разходим с колата.Дано няма финансови изненади Laughing!
Цитирай

Като се върнеш - тук на доклад веднага! Wink
Цитирай

Sofia

notar , благодаря ти!
Върти ни се като идея за есента, та проучвам.Искам разходка в провинция без тълпи от туристи и музей.Чудим се за Чехия или
италия.А къщите ги гледах, че са особено евтини за 4 човека за седмица.

Много ще съм задължена да споделите къде ги глеате тези къщи  Cool
Цитирай

най-шареното място

Италия, Тоскана над Флоренция - спокойствие, гледки и на малко повече от хвърлей от Флоренция. А от там ако имате желание можете да пообиколите доста.
Цитирай

Варна

винаги съм пътувала само със самолет и не исках да чуя за пътуване в кола. През октомври, едно изключително пътешествие с кола през Турция до Сирия и Ливан, преобърна представите ми. Пропътувахме за 20 дни над 6000км и изобщо не ги усетих, Сега си мечтая да видя Европа (била съм почти във всички държави) с кола. Записвам се в темата, да следя за интересни места.
Цитирай

Malenna - много си изтървала, но има време да наваксаш. Особено ако не се движиш по магистралите е приказка!
Цитирай

най-шареното място

От близките държави Румъния и Словения са приказни.
За Румъния съм слушала. Словения я видях малко - балканска Швейцария - зелена, спретната, малки приказни къщички и църкви с готически камбанарии, които светят нощно време.

А тук във форума бях гледала снимки от северна Гърция планините - красота и на снимките изглеждаше като Родопите Smile
Цитирай

Malenna , с кола предполагам ще погледнеш на страните по друг начин.Ние сме били и със самолет и кола.Много е различно.Със самолет обикновено се посещават столици,а с кола провинцията на страна.
Разкажи, моля те, повече за екскурзията ти!това са толкова различни държави от европейските, че даже не знам какво да си представям.
Цитирай

Варна

Пътувала съм малко с рента кар, но не е като да хванеш безкрая, да нямаш ограничение въ в  времето и да гониш полети.
За Сирия и Ливан ще пусна после разказ в снимки. може би утре.
Цитирай

От Ливан най- ме впечатлиха къщите им - тези които са извън градовете, има такива самотни, по хълмовете, ей така в нищото, но се оказа че и земята наоколо била тяхна, макар че е гола пустош. Такива прогимназии са, че Бояна и Драгалевци просто ще си умрат от завист какви копторки имат. Иначе красотите са на север, ако не са го засрали - курортните им комплекси и казината. Заради тях им викаха Швейцария на Близкия изток преди гражданската война. А зеленото им е към долината Бекаа - там имат по 2-3- че и 4 реколти и заради това е цялата битка, защото от там се изхранват. Абе всяка държава си има своите хубости, само да могат да те упътят точните хора.
Цитирай

Варна

notar ,
видях го в целия му блясък, тъй като родителите ми са живяли 7г в Сирия, а сестра ми 4 в Ливан. Бях с точните хора на точното място:)))
Но темата нали е за Европа, няма да намесвам Азия:)
Цитирай

Е те Израел нали играят в европеските първенства - където Израел, там и Ливан  Wink
Цитирай

GREEC - THESSALONIKI

Момичета ,желая мнението Ви.Една обиколка с тръгване от Солун за ВенецияТорино,Милано Швейцария,Монако,Кан,Ница,Германия -но ще посещавам Френската част,Австрия 2,5 -3000Е ще бъдат ли достатъчни.Винаги пътувам със самолет до определените дистанции и си нямам многа представа.Благодаря Ви!
Цитирай

natali.gric , назад сме писали горе долу как се формират разходите.
Виж в viamichelin като зададеш точките на маршрута си колко км и какъв разход/в евро/ за гориво/приблизителен/ ти дава.Пак там виж ст-та на платените пътища.Сложи по 60 евро на вечер /с повече търсене има такива цени/.Единствено около Ница и във Швейцария нощувките ще са ти по-скъпи.Сложи и по 50 на ден храна.И смятай.
Шопинга отделно Laughing!!!
Цитирай

GREEC - THESSALONIKI

natali.gric , назад сме писали горе долу как се формират разходите.
Виж в viamichelin като зададеш точките на маршрута си колко км и какъв разход/в евро/ за гориво/приблизителен/ ти дава.Пак там виж ст-та на платените пътища.Сложи по 60 евро на вечер /с повече търсене има такива цени/.Единствено около Ница и във Швейцария нощувките ще са ти по-скъпи.Сложи и по 50 на ден храна.И смятай.
Шопинга отделно Laughing!!!

Много ти благодаря!!!
Цитирай

Горна Оряховица

http://mariamileva.snimka.bg/family/slovakiya-italiya-2010g.502245
 bowuu
Цитирай

Варна

И аз открих пътуването с кола и се записвам да следя темата. Като че ли съм готова вече за обиколка на Европа с кола.
Цитирай

Luxembourg / София,кв.Борово

Страхотна тема, изчетох я на един дъх. Бих пописала доста (за това какво да се види) но ме чака изпит в петък, та ще го отложа с няколко дни. Само се зачудих за замъците в Словения дето искате да ги видите. Вярно е че я наричат така тази страна "страната на замъците" ама в сравнение с немските, тези в Словения са като помещението за слугите. Май най известният им е този в Любляна(Люблянски град) и на езерото Блед (Блейски град). По скоро пещерите им са интересни. И за въпросите относно Флоренция и Тоскания, колкото и дни да си отделите за там, май все ще са недостатъчно. Чудесно място. Само за музеят Уфиций във Флоренция ви е нужен ден. Ама това с музеите е ако сте с големи деца, даже тинейджъри бих казала. Аз минала седмица се върнах от Черна гора и Хърватко и ако някой ходи до Дубровник мога да му дам адрес на чудесен хотел за семейство с 2 деца за 65€.
Цитирай

Faraway,so close

Звучи приятно за портфейла,дай го..
Цитирай

най-шареното място

Подсети ме поста за Тоскана и Флоренция.

Преди да отидете на подобно наситено с красоти и места за гледане място, разгледайте го онлайн и си харесайте местата, Освен че искат време за разглеждане, и такса, обикновено трябва и доста да се почака за да влезете. Специално за Флоренция имахме достатъчно време, но по пак после се оказа, че имало още 2 места, които сме пропуснали. Не че сме обиколили всичко разбира се, но 2 интересни за нас. Утехата беше, че видяхме няколко неочаквани.

Цитирай

Kari2 сори че не уточних, но цената беше на човек. Намира се на 14км. южно от Дубровник - село Plat, комплексче с хотел (Одисей) и 4 вили (на 4 етажа с по 25 стаи всяка). Ние бяхме във вила Барбара, в студио (за 3 човека) с кухненски бокс, спалня, отделна стая за децата с двуетажно легло и огромна тераса (около 20кв). През booking.com цената беше по-изгодна отколкото през хотела http://www.booking.com/hotel/hr/villas-plat.html?sid=ccaadd8c85f … 46d20171b068a68d9, на нас ни излезе по 55€ на човек + 7€ за закуска ако желаем (закуската е в х-л Орфей). Има няколко плажчета с камъчета и пясък смесено и 2 басейна. Има детска площадка,таверна,бистро. Но мисля че не става за почивка за дълго време ако сте с деца, че когато ние бяхме имаше предимно пенсионери и много малко семейства.
Цитирай

Горна Оряховица

Страхотна тема, изчетох я на един дъх. Бих пописала доста (за това какво да се види) но ме чака изпит в петък, та ще го отложа с няколко дни. Само се зачудих за замъците в Словения дето искате да ги видите. Вярно е че я наричат така тази страна "страната на замъците" ама в сравнение с немските, тези в Словения са като помещението за слугите. Май най известният им е този в Любляна(Люблянски град) и на езерото Блед (Блейски град). По скоро пещерите им са интересни. И за въпросите относно Флоренция и Тоскания, колкото и дни да си отделите за там, май все ще са недостатъчно. Чудесно място. Само за музеят Уфиций във Флоренция ви е нужен ден. Ама това с музеите е ако сте с големи деца, даже тинейджъри бих казала. Аз минала седмица се върнах от Черна гора и Хърватко и ако някой ходи до Дубровник мога да му дам адрес на чудесен хотел за семейство с 2 деца за 65€.
Замъците , за които писах са в Словакия, не Словения. И определено смятам ,че са огромни  Peace
През Словения само съм минавала на път за Италия и то преди много години, замъци не видях ,  а в Германия искам да отида точно заради замъците, голям фен съм, но все пак мисля че Словаците ще бият Германците по размери Mr. Green
Цитирай

Само се зачудих за замъците в Словения дето искате да ги видите. Вярно е че я наричат така тази страна "страната на замъците" ама в сравнение с немските, тези в Словения са като помещението за слугите.

Замъците , за които писах са в Словакия, не Словения. И определено смятам ,че са огромни  Peace
През Словения само съм минавала на път за Италия и то преди много години, замъци не видях ,  а в Германия искам да отида точно заради замъците, голям фен съм, но все пак мисля че Словаците ще бият Германците по размери Mr. Green

Права си fiesta, съжалявам. Обърках се от поста на Nenna тъй като споменава Любляна и затова помислих че става дума за Словения. До момента не съм била в Чехословакия   Wink и не мога да кажа дали замъците са по-големи от немските. Има една карта (може да я има и в нета) с 50-те или 100-те най известни замъци в Германия (не помня точно) и там са подредени по номера. Аз много искам да направя такава обиколка но ще ми е нужен поне 1/2 месец. За Neuschwanstein schloss се влиза по групи и понякога се чака по няколко часа. Има и хотели-замъци т.н. Schlosshotel и е готино сигурно да се остане поне за вечер.
Цитирай

Горна Оряховица

Няма нищо  Mr. Green повече от 10години ходя в Словакия и все още имам познати ,които мислят ,че ходя до Словения.
Внимавай  с  духовете като преспиваш в замъците 35 И аз бих останала в един за нощувка, ама като заспя като пън ще ги изпусна...
В единия от замъците  със сигурност съм виждала ,че има нощна обиколка и тя е по-скъпа от дневната,но  просто си представям ,че е пленяваща. Вечер нещата изглеждат съвсем различно...еееех така ми се тръгва из Европа пак... Whistling
Eто тук пише какви обиколки има,сега видях ,че има и детска обиколка всеки ден от 11 ч.
http://www.bojnicecastle.sk/index-sk.html
 а тук виртуална обиколка:
http://www.bojnicecastle.sk/virtual/index.html

« Последна редакция: чт, 01 юли 2010, 10:22 от fiesta »
Цитирай

Варна/Монако

Записвам се и аз да следя темата, че ние от доста време имаме намерение да обикаляме из Европа с кола, но все нещо става и още не сме го осъществили това пътуване  Confused Та ще събирам инфо  Smile
Цитирай

София

Ние преди няма и месец пообиколихме малко Smile Италия, Швейцария, Австрия и Германия. Беше супер. Сега вече мислим за следващата година.
Цитирай

Варна

Vanesa, разкази по подробно за пътуването ако може.bouquet
 Ние мислехме тази година да ходим из Европа, ама се провалиха плановете и се надявам другата да стане вече.   
Цитирай

София

Vanesa, разкази по подробно за пътуването ако може.bouquet
 Ние мислехме тази година да ходим из Европа, ама се провалиха плановете и се надявам другата да стане вече.   

Ами бяхме група, няколко мотори и ние с колата. Исках детето да е с нас за това с колата.
Първата спирка беше Венеция, до там карахме транзит. Към 5-6 следобяд бяхме там. Спахме 2 нощи на къмпинг.
След това потеглихме за швейцарските алпи, там ходихме на Глетчера Rhonegletscher, прохода на санбернарите Smile
в Австрия и Германия посетихме няколко дворци и музеи (Neuschwanstein, Linderhof, музея на Сваровски).
Спяхме главно по къмпинги, само в германия бяхме на хотел, защото не спря да вали 3 дена.
това на кратко, ако нещо ви интересува питайте.

ето снимки от пътуването Smile
http://good-times.webshots.com/album/578301856uPbent
Цитирай

vanesa- страхотни снимки... пък може би хубавото винаги си излиза хубаво  Crazy Това и на мен ми е мечта - едно такова пътуване, ама да видим кога. Не че не съм пътувал, но само на бегом минавам през такива места!
Цитирай

Варна

vanesa, благодаря ти много! А снимките са чудесни!
Цитирай

София

Да супер беше Smile
вече замисляме маршрут за следващото лято Smile
Много ми беше притеснено, че нямахме резервации никъде, обаче всичко си беше ок. Просто има много къмпинги, къщи за гости и т.н.
Детето не се разболя (бях помъкнала едно сакче с лекарства)  и беше много щастлива от спането на палатки и от нещата които видия Smile
най-вече и харесаха мармотите Smile
Цитирай

А те къде бяха?
Цитирай

София

Ванеса, вчера едва успях да разгледам половината ти снимки. Много са интересни! Поздравявам ви.
Как съм се смяла на мармота със солетите "Хрус-хрус", рекламите на "Милка" вече никога няма да бъдат същите!  Smile
 Hug
Цитирай

София

А те къде бяха?

При глетчера, близо до село Глетч.
Ето малко инфо
http://en.wikipedia.org/wiki/Furka_Pass
Мармотите съвсем са свикнали с хората, изядоха ни солетите Smile
Цитирай

София

Ванеса, вчера едва успях да разгледам половината ти снимки. Много са интересни! Поздравявам ви.
Как съм се смяла на мармота със солетите "Хрус-хрус", рекламите на "Милка" вече никога няма да бъдат същите!  Smile
 Hug

Хахахахах да Smile
после се сетихме че щеше да е готино да им дадем един шоколад милка Smile
ама солетите им се усладиха много  35
Цитирай

Bulgaria-Cyprus-Qatar

Страхотно, Ванеса! И аз си мечтая за автомобилна обиколка на Европа - да ядем, когато огладнеем, да спим, където ни налегне умората, да избягваме магистралите, за да можем да видим повече...Но заради детето, а и заради отпуските на съпруга ми не сме успели досега. Не спирам да мечтая обаче  Cool. Събирам идеи и си чертая маршрути.
Цитирай

София

Страхотно, Ванеса! И аз си мечтая за автомобилна обиколка на Европа - да ядем, когато огладнеем, да спим, където ни налегне умората, да избягваме магистралите, за да можем да видим повече...Но заради детето, а и заради отпуските на съпруга ми не сме успели досега. Не спирам да мечтая обаче  Cool. Събирам идеи и си чертая маршрути.

Детето ти гледам е колкото моето Smile
нямах никакви грижи с нея, чувстваше се супер. Даже си намери две швейцарски приятелки  Very Happy
много бяха смешни, те и говорят на френски, тя на български и се разбираха  Cool
Цитирай

Горна Оряховица

Преди няколко дни се върнахме от Словакия (отново Blush).Мислехме този път от там да отидем и до Чехия,поне да не обърквам всички ,че съм ходила в Словения Mr. Green,но заради наводненията,за които се чуваше отложихме за другата година...
Та от там прескочихме до добрата стара Виена (само на 170км от града , в който отсядаме)
Целта ни във Виена беше двореца Шьонбрун (незнам дали така е правилно да се напише на БГ).
Наистина съм очарована, прекрасна градина,всичко е толкова красиво и подредено ,че не ти се иска да си тръгнеш (ако по едно време не се сетиш ,че си спрял на платен паркинг за 3,70 евро на час 35)
Ние се разхождахме около 4 часа,но мисля че са крайно недостатъчно,нямам никаква представа колко време му е необходимо на човек за да види всичко. Ние сме с децата(на 5г. и на 11г.) и не се движехме много бързо,защото спирахме да оглеждаме най-подробно разни охлювчета и камъчета и т.н.
Ако някой от тук пишещите е ходил ,нека сподели какво е видял в този дворец, какво му е харесало или не му е харесало.
Ето малко снимки от пътуването:

http://mariamileva.snimka.bg/travel/slovakiya-avstriya-2010g-ii.526966

Цитирай

София

fiesta супер снимки Smile
и аз много искам другата година да отдем във Виена Smile дано да успеем
Цитирай

fiesta , ние сме били в този дворец.Наистина много ни хареса.Най-голямото удобство беше, че ползвахме слушалки, на които имаше запис на руски език /ние не сме добре с англ./. Така по време на цялата обиколка ни се разказваше всичко за залата, в която се намирахме. На други места все сме се примъквали към някоя бълг. или руска група с екскурзовод, за да можем да чуем историята на мястото.
И ние като разгледахме Шонбрун на бегом се изнесохме към платения паркинг, че след минутки започваше да се отброява следващия час по не помня колко евро.Последните 200м бяха доста добър спринт 35. Тогава беше 2003 и техните цени ни идваха съвсем космически!
Помня още, че на един тротоар докато си ходехме моя мъж се оказа стъпил в/у частта за велосипедисти /оттатък жълтата линия/ и една леля ни спря да ни се кара Shocked. Е, това е да си браниш реда, който ти е създаден в д-вата.
За съжаление във Виена бяхме само за 1 ден.Но той е град, разположен на такова място, че пътувайки за други места може да се окаже на пътя и отново да му се полюбуваме.
Другото, което съм запомнила е че в цяла Австрия зеленото е така зелено, какато никъде другаде.Страшно живописно!!
Цитирай

Горна Оряховица

Радвам се , че са ви харесали снимките Peace
Общо взето към снимките на много известните места съм с едно особено отношение, всички ми изглеждат еднакви,но все пак е доста приятно като видиш ,че и други са били там и те са имали възможност да се насладят на това,което толкова ти е харесало, че да те накара да извадиш фотоапарата...Затова пък снимките от не толкова известни (поне на мен места) винаги много са ме впечатлявали...
Това със слушалките го знаех  преди да тръгнем, мъжът ми го видя на официалния сайт на Shonbrun и по-хубавото е , че може да си го свалиш от сайта им,като кратки филмчета във всяка стая и да си го слушаш вкъщи . Ама да го видиш е по-готино ,разбира се Mr. Green
А колкото до зелената трева.... Е друга такава не съм виждала...Пролетта като минахме през Австрия за Италия,това беше просто опияняваща красота за мен - планините с горичките и полянките ,все едно са току що окосени и поляти и много се чудих дали е защото е по на север и не изгарят от слънцето или защото е месец май, но сега през август тук в БГ вече е изгоряла тревата, а там пак си беше такава,така че си мисля ,че  такава си е тревата.
Цитирай

В Шонбрун има зоологическа и ботаническа градина, има обиколка с карета за 25 евро на семейство. Около половин час идва. Определено един ден не стига. Ако спите във Виена вземайте хотел от който да отидете с градския транспорт до там, за да спестите от паркингите, които след 10ч са почти пълни.
А за зелената трева - навсякъде на запад от Никелсдорф тревата е друго зелено. Не се учудвайте. Но ако отидете в Шотландия,  пак ще пишете за тревата...а и овцете им са неестествено бели.
Цитирай

Горна Оряховица

Зоопарка в Шонбрун го видяхме ,но не влязохме, предпочетохме да  се загубим в лабиринтите. Как е зоопарка,голям ли е ,има ли нещо по-различно , което си заслужава да се види.
Оооох как искам да ги видя тез бели овчици в Шотландия smile3508
notar  дай някоя снимчица , ако имаш Praynig
А някой ходил ли е в Полша, мислим другата година да прескочим до там(май питах вече, ама не съм сигурна Embarassed)
Цитирай

София

Записвам се да следя темата.
Fiesta, много хубави снимки! Обожавам двореца Шьонбрун и прекрасната му градина, която като че ли край няма. bouquet
Цитирай

Зоопарка в Шонбрун го видяхме ,но не влязохме, предпочетохме да  се загубим в лабиринтите. Как е зоопарка,голям ли е ,има ли нещо по-различно , което си заслужава да се види.
Оооох как искам да ги видя тез бели овчици в Шотландия smile3508
notar  дай някоя снимчица , ако имаш Praynig
А някой ходил ли е в Полша, мислим другата година да прескочим до там(май питах вече, ама не съм сигурна Embarassed)
Имат и кристално черни - такива отдавна не бях виждал и тъкмо бяха с малките си. Ами мисля че съм снимал нещичко, ако намеря ще кача, но може би заради малките, като спрем на пътя и се разбягват, иначе са навсякъде!
Цитирай

Варна

Страхотна тема!
Записвам се, за да не ви изгубя  Peace

Планираме догодина да пообиколим и ние, хем малкия да поотрасне, хем да сменим семейния автомобил с по-надежден.
Как мислите, едногодишен юнак би ли понесъл 2-3000 км път ? Или да планираме обиколка на по-близки дестинации? 
Цитирай

София

Страхотна тема!
Записвам се, за да не ви изгубя  Peace

Планираме догодина да пообиколим и ние, хем малкия да поотрасне, хем да сменим семейния автомобил с по-надежден.
Как мислите, едногодишен юнак би ли понесъл 2-3000 км път ? Или да планираме обиколка на по-близки дестинации? 
тъй като сме минали и през тоа си позволявам да дам съвет. Very Happy
Ако можете да си го позволите, пътувайте без юнака! Тежък е пътят, а и време ще ви трябва за уреждане на формалности, та смятам, че ще е трудничко. Ако имате баби, най-добре някоя да го поеме и да обикаляте без проблеми. Hug
Цитирай

Напротив - колкото е по-малко детето, толкова по-добре. Ако и още не е проходило е направо 6. Дете на 2-4-5г. много по-трудно, да не казвам невъзможно /от опит/ е да понесе дълъг еднообразен за него път. А малкия бебо изобщо няма да разбере - така и така си лежи, кога спи, кога ще буйства, но той си е в кошчето. Няма проблем, ако е на годинка. А и 2-3000 км са нищо - това е до Австрия, Италия и обратно. До там се ходи за 12-16ч. на екс.
Нашия юнак, като беше на 3 мес., летя със самолет, върна се от Лондон с кола и после не сме го оставяли никъде на дълъг път. Но сега е на 3.5 - повече от 3-4 часа с фантазии и циркови номера не може да изкара спокойно в колата. Едва издържа Единбург-Лондон - това са 630 км. Ходете сега, после е по-трудно!
Цитирай

Горна Оряховица

Хеееей, съвсем ни замря темичката, някой не е ли ходил скоро някъде да се похвали, ей така поне да погледаме  и да започваме плановете за напролет, пък може някой да посреща Новата година някъде. Hug
Цитирай

Ами ние се върнахме от малка едноседмична обиколка из Германия. Кацнахме със самолет на Хан и от там взехме рентакар - един страхотен Туран. Идеята беше да отидем с колите, но при билети с Уизеър от 29 лв. отиване и 19 лв. връщане, просто не си струва да се бавим с кола, щом целта е само Германия. Бяхме с малкия дивак - на 3.5г. Веднага отидохме в Кьолн - той е на 125 км от летището /по-близо, отколкото Франкфурт  Laughing/ Там имаше най-голямото изложение за мотори /съответното на автосалоните, но за мотори/ Интермот. Имах билет, но от пътя и докато се настроим, не успях да отида. За сметка на това вечерта цялата компания бяхме на "Вечерта на скоковете"... с мотори - състезание провеждано в една огромна за над 15000 души зала "Ланксес арена" и пичовете се състезават кой по-атрактивни скокове ще направи. Атмосферата беше невероятна - 7-8000 души и половината със сирените /едни като дезодоранти такива, подобни на тези са самоотбрана/. Щом най-противящия се член на групата /докторка/ да присъства на това шоу скочи първа и взе апарата да снима, представете си какво изживяване е било. Малкия в началото пляскаше с публиката, но после като му се прииска вода и се оказа че вътре има всякакви напитки, вкл. и газирана вода, но не и обикновена-ужас! И излезнахме час преди края. Търсейки замъци за разглеждане посетихме и Брюл. За Кьолнската катедрала е излишно да пиша. След два дни на път за Щутгарт минахме през Висбаден - страхотно градче, приютило богаташите на Франкфурт, с хубава катедрала и център и замъка Бибрих. В Щутгарт бяхме в Меркюр сити център хотел - на 2 спирки с метрото от центъра им. Страхотна зоологическо-ботаническа градина имат, задължителна е за посещение, особено за майки с деца - имат много кътове за игра, а пускат ако сте с гид да храните слоновете, а езерото с всевъзможни видове лотоси и лилии беше очарователно, до него свободно "пасеше" паун... Ходихме и до ТВ кула - мисля че първата, ако не в Европа, то поне в Германия. След 2 дни на път за Франкфурт - минахме през замъка Лудвигсбург - казват че е най-красивия и автентичен от всички замъци, особено отвътре. Една обиколка нормална отнема 2 часа и е над 1.5 км, но една леля която уж не знаеше английски се смили над нас заради малкия и ни разходи за около 45 мин и такъв английски праскаше, че аз предпочетох да не казвам че съм учил дори. Франкфурт се оказа най-неприветливия град. Може би роля за това изигра и факта, че хотела, който една агенция ни намери се оказа в квартала на проститутките и арабите!!!, макар да не видях нито една "кака" /как ме е яд само!!!!/ и в него се.... пушеше толкова че на влизане рецепцията не се виждаше. Единственото предимство беше че е на 5 мин пеш от идеалния център. Последния ден ходихме до Вертахайм вилидж - аутлет мол на 89 km от Франкфурт по магистралата и това е. За сведение нямаше град и път по който да сме били и минавали и да няма ремонт, но всичко е организирано и задръстванията са сведени до минимум. И за сетен път се убеждавам - немците изобщо не са студени хора, усмихнати, приветливи и вежливи. Всички маймунджилъци които видяхме бяха от някой пришълец. За радост не от българи. И неважното - 1. Не видях нито една автогара, както беше преди, на всеки ъгъл. Обясниха го с програмата по която даваха 3000 евро за да върнеш старата кола и да вземеш нова. Това е довело до фалит всички автокъщи, които са продавали коли до 20-25 хил. евро. 2. Малкия му беше доста интересно, но липсата на детска игра за по-дълго време, както е свикнал го направи последните 2-3 дни нервен и добре че има едно портативно двд-плеърче Панасоник с 2-3 диска, та си го слагахме в една "походна количка" и докато гледахме, той си гледаше филмчетата. Така че мислете и за тези моменти!!!
Цитирай

Германия

И за сетен път се убеждавам - немците изобщо не са студени хора, усмихнати, приветливи и вежливи.

Ей, мерси, you made my day, дето се казва!  bouquet   

За Визбаден съгласна, страхотен град, поне веднъж седмично съм там (на 20км живея). Но там не са богаташите на Франкфурт (те живеят в Кронберг  Mr. Green), Визбаден е стар курорт и от тогава е за богаташи - та от там идва всичко.  Wink  Франкфурт също не харесвам, никога не ходим, само на летището и това е.
Цитирай

София

Notar, благодарение на теб си направих програмата за следващото пътуване. Само дето мисля да кацнем в Брюксел и оттам към Кьолн. Благодаря за страхотния разказ.
Цитирай

Горна Оряховица

Ааааааа,моля ,моля....искам и на мен да благодарите ,че изпросих хубавия разказ bowuu
(шегувам се ,разбира се)
Наистина ми беше много интересно да го прочета,благодаря notar  bouquet
Германия е в моите планове доста отдавна, надявам се скоро я видим и ние.
 notar иска ми се да ти задам доста въпроси , но ще се огранича до няколко: 1.  На какъв език се разбирахте и по-точно дали ще се разберем на английски например? 2. Как търсихте и резервирахте хотели, знам много начини разбира се , но това ,което ще науча от чуждия опит ми е най-ценно. 3.Какви бяха цените на хотела, ако е бил много скъп и луксозен може да не ми отговаряш 35 и каква е цената на колата , която сте наели? 4. А защо ви притесни двучасовата обиколка в замъка Лудвигсбург,ние с децата сме обикаляли в един замък 1,45ч. и не ни затрудни , малката ни дъщеря беше на около 3г.,но не се отегчи или измори,макар , че постоянно се изкачваш и слизаш по някакви стъпала Mr. Green Така или иначе  за този специално ще разгледам ,много ме заинтригува. Не разбрах на теб много ли ти хареса или не се оправдаха големите хвалебствия.
А колкото до ДВД плеъра и ние си мъкнем постоянно с нас, страхотна помощ е когато детето се поизмори Peace
Още веднъж много благодарности за страхотния разказ. Дано и някой друг да разкаже къде е ходил, а от теб ще очакваме и някоя снимчица ако може Praynig
Цитирай

Германия

Фиеста, тук винаги ще намериш хора които знаят английски, не е проблем изобщо  Peace
Цитирай

Езикът не е проблем, почти навсякъде се разбираш на английски. Лудвигсбург вътрешната част - стаите на краля и на кралицата и т.н. на малкия въобще не му правят впечатление, той винаги иска на него да му е интересно и за това по - бързичко се поразходихме, а и искахме повече време за външната част, която е много интересна, особено за децата. А след това ни чакаше и път, та за това гледахме да не се размотаваме много.

За хотелите мога да кажа, за пореден път се убеждавам, оттук нататък само от утвърдени вериги, като Меркюр, NH и т.н. В Кьолн бяхме в NH - много добър, в Щутгарт в Меркюр Сити център, който също беше добър, но нямаше общо с центъра, намира се на 20 минути поне пеша от центъра или на две спирки с метрото. Обаче неприятната изненада беше във Франкфурт - там бяхме в хотел Луксор, три звезди, отговарящ на една! Ужасно грозен и гаден хотел, още с влизането попадаш в облаци от цигарен дим, персонала адски неприятен и неприветлив, въобще пълна трагедия. Единственото му хубаво нещо беше, че до самия хотел имаше страхотна детска площадка, където малкия си играеше с удоволствие.
Цитирай

1.  На какъв език се разбирахте и по-точно дали ще се разберем на английски например? 2. Как търсихте и резервирахте хотели, знам много начини разбира се , но това ,което ще науча от чуждия опит ми е най-ценно. 3.Какви бяха цените на хотела, ако е бил много скъп и луксозен може да не ми отговаряш 35 и каква е цената на колата , която сте наели? 4. А защо ви притесни двучасовата обиколка в замъка Лудвигсбург
Ами да отговарям - За езика вече ви отговориха, но жените се оправяха чудесно с перфектния си английски в 99% от случаите, а аз с плажния си английски и 2 месечен немски им помагах, когато това не помагаше  Mr. Green. Хотели специално с жена ми винаги си търсим в интернет. Най-добрите оферти за мен са от booking.com, но имам навика като Плюшкин, ровейки се из интернет, да си събирам систематично инфо за всеки регион или държава, така че и от там можем да си намерим. Но специално за този случай дадохме /и добре че така стана/ право на нашите приятели да намерят хотели, защото те са лееекичко по-претенциозни по темата. А те в последните 6-7 години се доверяват за това само на "Астрал холидейз". Но аз нали съм старо ченги, от мерак да си пробвам новата навигация, взех че си ги въведох предварително и какво беше учудването ми, като заявения от нас хотел "Щутгарт Мариот" не можеше и не можеше да се намери от навито. При по-подробно вглеждане в сайта, установих, че хотелът се казва така, но реално се намира в ... Зинделфинген - ски-курорт на 30 км от Щутгарт!!! Та се наложи спешно нови резервации. Значи цените в него /предвид сезона имаше промоция/ бяха около 80 евро на стая на вечер. В последствие ние бяхме за 92 евро в "Меркюр", но вътре влизаше и ваучер за безплатно посещение на зоологическата  градина. Там взрастен влиза за 12 евро!!Нашите приятели спаха в Ибис за 75 евро на вечер, но веднага след нас цената стана 82. Във Кьолн спахме в NH CITY KOELN - пак някъде към 80-85 евро беше и най-евтино във Франкфурт почти под 60 евро, като навсякъде цената е със закуска, което там си е доста скъпа екстра. Колата излезе точно за 7 дни 396 евро, като от тях 40 евро е детската седалка, а не столче и 55 евро такса, че колата не я вземаме от града, а от летището, което си беше изненада, но това  се оказа световна практика - трансфер до летище!!!. А обиколката на Лудвигсбург просто не отговаряше на интересите на малкия, а в такива случаи той става доста нервен, което вече не ни прави впечатление а е и разбираемо, но имахме и други хора с нас и за това.  Иначе час и половина в зоопарка в Щутгарт изобщо не ги усети, та даже не му се и тръгваше, но там може и да гледа, и да си играе, и да яде, а е и пълно с деца.
Вижте - в Германия съм за6-7 път, вече не ги броя, като два пъти съм бил за по 15-20 дни и за мен си е и ще си остане страна -мечта за живот /пък може и да ме огрее, кой знае!!!!
Цитирай

София

notar страхотно е било, сигурна съм Smile
Ние от сега замисляме следващото пътешествие - бавария и тирол Smile
този път ще има много замъци, естествено неможе без малко Алпи Smile
И на мен Германия и Австрия са ми мечта за живеене, дано да ме огрее  Rolling Eyes
пусни малко снимчици да разгледаме  Praynig
Цитирай

GREEC - THESSALONIKI

Fiesta ,страхотни снимки!Момичета много сте готини,упътвания,съвети,въобще много сте полезни!Страхотни сте!!!
Цитирай

bouquet
Цитирай

София

Да изтупам малко прахта от темата и да се включа. На нас също ни е мечта да пътуваме с кола из Европа, но преди време по финансови причини, а в последните години - заради постоянното наличие на малки деца  Mr. Green, не сме осъществили мечтата.

Засега сме се спряли на Австрия и Германия, евентуално на връщане Словения. Били сме във Виена и много ни хареса, но искаме да обиколим и провинцията на Австрия, да отидем до Залцбург. В Германия си харесахме романтичния път, т.е. Бавария - от Гармиш нагоре през Мюнхен и после Нюрнберг и провинцията -като замъците са задължителни.

Надявам се тази година да можем да го осъществим, макар че не знам как ще оставим малкия за толкова време... Още умуваме, а от прочетеното тук май не бих се навила да ходим с двегодишно дете.
Цитирай

София

И аз се записвам при вас. Искаме юни месец да попътуваме 2 седмици - до Болоня и обратно. Много ми се иска да сме с колата, въпреки, че ще пътуват и децата с нас.
Отивам да ви чета.
Цитирай

Ние също сме решили тази година (живот и здраве да е) да пообиколим Европа с кола. Та въпросът ми е, искам да отидем в Мулен руж в Париж, но ще бъдем със момче-тийнеджър (14 г.), Дали ще го пуснат, ако си купим билети ? Въобще, дали трябва да е 18 годишен, за да бъде допуснат до кабарето ? Само за сведение, висок е 185 и е голям мъж, дали ще ни искат паспорт ?
Цитирай

Всъщност тази тема е супер Smile
Цитирай

Дидка-Питка - няма държава на запад от Никелсдорф, в която да пуснат дори непълнолетен с родителите си в заведение с алкохол, особено след 20/някъде 22/ч. Ако това стане - наистина светът не отива на добре!  Peace
Цитирай

Нотар, всъщност и аз така си помислих, но пуста балканска черта, все се надяваме да минем между капките Smile
Цитирай

Пловдив

Може ли и аз да попитам по-опитните....
Бихте ли дали съвет къде може да се нощува по средата на пътя- Пловдив- Венеция.
Както и къде е добре да се резервира хотел в Щутгарт и Виена- в самия град , или околностите.
Обмислям обиколка из Европа, но някои дестинации са ми напълно непознати и не знам какво да търся.
Да не говорим, че за първи път ще излизаме с колата извън България.
Затова ще изчета цялата тема. bouquet
Цитирай

София

Успях да видя цялата тема.
Решихме последно без деца, с кола. С време не сме обвързани, ще пътуваме около 20ти юни.
Ще минем през Ниш, искаме да останем 1 ден в Белград, после в Словения, и там мислим да останем 1 ден. Послед Венеция 1-2 дни и да стигнем до Болоня /където е майка ми/. Оттам да скочим за 2-3 дни до Римини.

Засега това съм начертала, отивам да търся хотели по пътя и да видя с какво освен вериги и сол трябва да си оборудваме колата  Mr. Green
Цитирай

Варна

Бихте ли дали съвет къде може да се нощува по средата на пътя- Пловдив- Венеция.
Както и къде е добре да се резервира хотел в Щутгарт и Виена- в самия град , или околностите.
Обмислям обиколка из Европа, но някои дестинации са ми напълно непознати и не знам какво да търся.
Затова ще изчета цялата тема.  :bouquet:

През декември месец спахме във Виена в този хотелhttp://www.birghotels.com/en/hotel_geblergasse/?r=3841547&gc … qcCFYm-zAodc0UMBA , за 40 евро на вечер за двойка. Тогава резервирахме през booking.com. Близо е до спирка на У-бан, на 5-6 спирки с У-бана има спирка на метрото. На улицата пред хотела може да се паркира безплатно, иначе имат паркинг за 9 евро на денонощие. Закуската е 5 евро на човек. Бяхме с кола и навигацията ни заведе точно до хотела. Във Виена повечето улици са еднопосочни ,но навигацията се справи отлично. На много удобно място е, след като се ориентираш къде се намираш.
Цитирай

София

Сребърна паричка, и ние спахме в този хотел 2009 година. Имат невероятно удобни легла и възглавници.  Smile Прекрасни за уморени туристи! Ние ползвахме трамвая. Впрочем е много близо до една бирария "Сантиметър", широко дискутирана в темата за Виена, поне когато аз я четох, но въобще не ни впечатли.
Хотелът през venere.com беше около 37 евро дори, паркинг ползвахме платен, защото колата беше пълна с багаж. А кварталът е малко особен, но за една нощ е супер!

Аз пак да напомня за всякакви видове застраховки и асистънси, всичко в перфектен порядък много близо до вас и пазено като очите ви, за всички документи става дума.
Май месец като се прибирахме от Чехия, за първи път решихме по тъмно да пътуваме след толкова преходи. ooooh! На "прекрасната" магистрала Прага - Бърно, с три ленти без аварийна, ни се случи случка. Двигателят на колата, (каква ирония, Шкода) изпуши в буквалния смисъл. Беше около 10.30 вечерта. Асистънса на Акса си свърши чудесно работата. Но почти веднага повиках полиция, за да ни пази от летящите тирове в най-дясна лента. Аварийният триъгълник беше пометен начаса. От колата съвсем малка част беше на пътя, но беше достатъчно да стане голяма беля. Изтеглиха ни до град Jihlava, просто ако закъсвате, недай Боже, там е мястото. Ще ви спестя разказа как се оправихме, но момчето от пътната помощ ни закара накрая и до един хотел, впрочем страхотен. Постоянно казваше, не се притеснявайте, това се случва по няколко пъти на ден. За нашите клиенти хотелът има специални тарифи, ние сме партньори.  Smile Вярно беше така, на другият ден в сервиза докара два чисто нови буса от магистралата.
Хм, интересно преживяване беше, но се прибрахме с автобуса. И адски много сакове. Very Happy
Хора, правете си хубав асистънс!
Цитирай

София

Асистънса на Акса си свърши чудесно работата.
Хора, правете си хубав асистънс!

Може ли да дадеш малко подробности за този асистънс, че и аз още храня надежди за едно пътуване до Италия в началото на май, та да се подготвя. Мерси предварително.
Цитирай

София

Аз понеже работя в Алианц и асистънса ще ни е там. Досега не са се оплаквали от него. Медицинските - тоже.
Цитирай

И нашите са там, но Слава Богу не ни се е налагало до сега да ги използваме.
Цитирай

София

Тодоричка, съвсем умишлено няма да го направя, за да не подведа някой. Последно четох м.май 2010, като правихме на следващата ни кола. Отиди в някой застрахователен офис, който предлага услугата на много компании и чети общите условия. Обърни внимание, че на Акса предлагат различни наши застрахователи при различни условия.
Отделно асистънс предлагаха само Алианц преди време, сега не знам, може да има нещо ново. Обикновено е в Каското.
Успех с пътуването.

Спокойна, той е към Акса, супер. Остана и общите условия да са ви достатъчно "богати" на възможности.  Smile
Цитирай

София

Спокойна, той е към Акса, супер. Остана и общите условия да са ви достатъчно "богати" на възможности.  Smile

Ето условията, виждат ми се достатъчни, а ние, понеже и застраховките са ни там, ще платим по-малко за 15 дни. http://www.allianz.bg/site/index.php?page=assistance_foreign
Цитирай

София

Спокойна, сменили сте асистиращата компания? Или аз нещо имам грешен спомен от 2009-та година?
Цитирай

Затова ще изчета цялата тема. bouquet
Sorry za latinicata, no s tova razpolagam v momenta. V Stuttgart predlagam Mercure Citi ceneter ili Ibis - ot dveta strani sa na edna gradinka, na 2 spirki s "metroto"im ot centara i sa s ponosimi ceni. Vav Viena zavisi mnogo - za kolko vreme i kade iskate da hodite. Vij pak Accor i Ibis, kakto i Eurohotel, stiga da mojete da se spraviate s gradskia transport.
Цитирай

Варна

Сребърна паричка, и ние спахме в този хотел 2009 година. Имат невероятно удобни легла и възглавници.  Smile Прекрасни за уморени туристи! Ние ползвахме трамвая. Впрочем е много близо до една бирария "Сантиметър", широко дискутирана в темата за Виена, поне когато аз я четох, но въобще не ни впечатли.
Хотелът през venere.com беше около 37 евро дори, паркинг ползвахме платен, защото колата беше пълна с багаж. А кварталът е малко особен, но за една нощ е супер!

Вярно, че доста пакистанци / индийци се разхождаха из квартала, но нашата кола си седя на улицата пред хотела и нямаше проблем. Спирката на У-бана е буквално на 100 м от хотела.
Цитирай

Изрових темата и реших да се включа с надеждата, че ще намеря малко актуална информация.
Ние плануваме да пътуваме с колата от Варна до Париж(основен град) и Хамбург(също основен град).
Мислим да пренощуваме някъде близо до сръбската граница( не сме решили още дали през Калотина или Връшка чука), втория ден да пътуваме до Любляна или Грац за втора нощувка, следва шофиране до около Метц и след това да пристигнем по обяд в Париж за около седмица. След Париж ще посетим Люксембург и после пътуваме до Хамбург. За обратния маршрут - от Хамбург до Варна все още не сме мислили. Моля, всеки който е пътувал наскоро и може да даде някаква "прясна" Wink информация и всичко, което може да е полезно, нека да го сподели.
Цитирай

Пловдив

Здравей!
Направихме подобна екскурзия през изминалото лято.Беше невероятно!
Мога да ти дам много подробна информация, но в следващите 10 дни ще бъда адски заета.Дано не ти е спешно.
Предлагам в събота да ми напомниш на ЛС и ще започна да ти пиша-имам всичко запазено-километри, разходи, хотели, забележителности.
С удоволствие бих съпреживяла с  теб отново емоцията! bouquet
Цитирай

Варна

Здравей!
Мога да ти дам много подробна информация, но в следващите 10 дни ще бъда адски заета.Дано не ти е спешно.
Предлагам в събота да ми напомниш на ЛС и ще започна да ти пиша-имам всичко запазено-километри, разходи, хотели, забележителности.

ААааааааааааааааааа не само нА лични,и ние искаме да четем SmileSmileSmile
Цитирай

тук-там

Здравей!

Здравейте, ние тръгваме на подобна обиколка на 14 юли. През Сърбия, Словения,Италия, Швейцария, Франция, Люксембург, Германия, Австрия, Унгария.

Моля ако не е проблем да пуснете инфо на лични, сигурна съм, че има какво да научим! bouquet
Цитирай

Варна

Здравей!

ААааааааааааааааааа не само нА лични,и ние искаме да четем SmileSmileSmile

Чакаме всичко подробно,ще ни бъде полезно на всички
Цитирай

Мами, нямам вече търпение да тръгваме.
Дано всичко бъде наред и да ни е безаварийно пътуването из Европата:).
Ще чакам да ми изпратиш ценната информация,за която ти благодаря предварително Hug
Цитирай

Варна

И мен ме вълнува темата !
Присъединявам се към молбата и на другите, Мами, моля те пиши тук !
Цитирай

Изрових темата и реших да се включа с надеждата, че ще намеря малко актуална информация.
Ние плануваме да пътуваме с колата от Варна до Париж(основен град) и Хамбург(също основен град).
Мислим да пренощуваме някъде близо до сръбската граница( не сме решили още дали през Калотина или Връшка чука), втория ден да пътуваме до Любляна или Грац за втора нощувка, следва шофиране до около Метц и след това да пристигнем по обяд в Париж за около седмица. След Париж ще посетим Люксембург и после пътуваме до Хамбург. За обратния маршрут - от Хамбург до Варна все още не сме мислили. Моля, всеки който е пътувал наскоро и може да даде някаква "прясна" Wink информация и всичко, което може да е полезно, нека да го сподели.
Всичко зависи дали сте с деца или на "меден месец".  Аз лично с децата стигнах за ден /светъл/ до Любляна от София. Ако сте без деца, можете малко по-бързичко да карате, за да можете поне в свястна държава да спите. Любляна е много красив град, на крепостта отгоре можете да се качите и ще видите 1/5 от Словения, ако е ясно... След нея посока Австрия е езерото Блед. То и друго има след него - Бохинското, още по-хубаво, но това не е за изпускане. Все си мисля, че може да минете първо през Люксембург и после Париж, защото някак си не ми се връзва до Париж, пък после обратно в Люксембург. Особено щом и Метц предвиждате, то си е след Люксембург. В Люксембург ви препоръчвам Катедралата на херцогинята, стария град, и много още неща, там е малко като приказка. Има една много цветна статуя "а ла Дали" - ако не се снимате там, не можете да докажете че сте били там  Laughing И да знаете стигнете ли след 19 ч. в почивни дни - гладни сте останали. Нищо не работи. Париж... поне един месец ви трябва, там е ясно.. Нагоре минете поне през Кьолн да видите Кьолнската катедрала. После по кой път ще хванете не се знае, зависи от навигацията - там е като нервните разклонения на мозъка. Мюнстер е доста интересен град, ако минавате от там. Особено ако сте почитатели на историята Хитлер, там има музей с цяла зала за него. /да не се засегнете/ И въобще много от интересните неща са по вътрешните пътища, не на магистралите, но в Хамбург знам, че първо мъжете ходят сами  Wink заради червените фенери на Санкт Паули и после с жените, но както и да е. Определено на връщане ви препоръчвам да дремнете в Прага - много красив и доста крадлив град. Дано второто не го разберете. И безаварийна най-вече ви пожелавам!!!
Цитирай

Нашия "меден месец" мина преди няколко години  и за това сега ще пътуваме с детето(6-годишно) Very Happy
Както вече писах ние ще тръгнем от Варна и искаме да преспим някъде до границата преди Сърбия.
Не сме взели крайно решение през кое ГКПП да минем,но за сега маи по клоним към Връшка чука.
От прочетената информация виждаме,че не е много натоварено там, минава се бързо,а и спестяваме около 85км. В тази връзка ще съм благодарна на всички, които могат да ми посочат изгодни и сносни места за преспиване близко до границата.
Любляна и езерата ще ги оставим за следващия път, а сега сме се насочили към Грац.Така решихме за да можем да си разпределим пътя и стигнем по-бързо до Париж.
За Люксембург непременно ще гледаме да се щракнем с въпросната статуя"а ла Дали"и да видим Катедралата на херцогинята.
Кьолнската катедрала преди няколко години я изкачих и останах впечатлена от величието и.
Приемам всякакви други съвети за различни забележителности и не само.
За Хамбург какво друго препоръчвате да се види,освен червените фенери:))Мъжът ми за сега ще се задоволи с червените фенери от Амстердам,  а тези от Ст. Паули ще ги остави за друг път Wink
За връщането после ще му мислим откъде да минем,но и ние искаме да посетим Прага ,а също и Будапеща.
Благодаря за пожеланието!
Цитирай

Германия

В Хамбург освен Ст. Паули има "Mini Wunderland" -http://www.miniatur-wunderland.de/ Предполагам, че щом сте с дете, за него ще е интересно /моите едва ги изкарах оттам/. Пристанището е интересно; в Кьолн а предполагам и в Хамбург има разходки с корабче по реката- аз съм им фен, защото си седиш и разглеждаш и ..ти разказват кое какво що. Мързеливо, но...си е приятно; или в 2-етажните автобуси, сщо е вариант да не трамбоваш пеша из града и да видиш доста. В Германия имат подобни на нашенската *синя зона* така че, ще е добре да видите каква лепенка ви трябва /според катализатор на колата/ . Горивото е добре да заредите до горе преди да влезете в Немско, особено преди празници вдигат цените на поразия  Twisted Evil

За преспиване преди границата със Сърбия- дали да не питаш във видинската тема, все някой ще знае хотелче Thinking в Кулата не може да няма. Или резервен вариант Лом и оттам до границата са няма и 100на км.
Цитирай

най-накрая у дома

Здравейте
Изчетох темата на един дъх  Hug
В началото на юни една компания с две коли заминаваме за Германия
плана ни е да тръгнем рано от София - Сърбия - Хърватска.
Мислим да спим в Загреб ... още не сме си намерили хотел Rolling Eyes
На другия ден Любляна и от там до Зюделфелд (Германия). Там ще стоим 7 дни - осигурено ни е спането
Планираме да отидем до Мюнхем, Залцбург, Инсбрук, много красиви езера има наоколо - въобще тези седем дни сме ги запълнили  Flutter
На връщане мислим да тръгнем към Виена ( там да спим) - сега видях един хотел който сте препоръчали, ще го проверя. После продължаваме през Будапеща и се прибираме в София.
До тук съм направила маршрута, проверила съм всички пътни такси - къде колко и в какви пари се плаща, забележителности съм набелязала, извадили сме си ЕЗОК, зелени карти + автоасистънс за колите. Нещо друго да ме посъветвате?
Ако някой скоро е ходил до Загреб и Виена да ми препоръча хотели  Praynig
Благодаря и ви обещавам после да разкажа и покажа  Mr. Green

Редактирам се за да попитам още нещо: ако недай си боже ми се наложи спешна медицинска помощ ЕЗОК достатъчна ли ми е? Или е необходимо да си направим и застраховка за тея дни?
« Последна редакция: чт, 10 май 2012, 12:51 от toniak »
Цитирай

Много отдавна съм забравил за тези европейски здравни карти - правете си застраховка и си свиркайте. В една друга тема дори казаха, че тази карта има по-малко покритие от застраховката, така че...
pipito78 - това с нощуването из северозападна България хич не ми харесва, за пътищата не знам дали си имате идея какви са, но просто ще загубите цял ден заради това. Ако няма екстрени ситуации вече отвсякъде се минава бързо, стига да не хванете смяната. Само не казвай, че освен с 6 год дете и ще сте с Опел Корса или някой друг мъник!!! Нищо повече няма да кажа, защото ми се сбъдват думите. Не казахте, че ще минавате през Амстердам - там пък червените фенери и кофи шоповете са последното, което е от задължителния списък. Там е Рийкс мюзеум с картините на Рембранд, срещу него е диамантения център /сега забравих името му/ който е изработил короната на холандската кралица, там са пазарът на цветята, ако си падате като мен по авиацията, можете да отидете на края на летището на Амстердам - Скипхол и да погледате как кацат или излитат големите самолети - ще се учудите колко много хора има там, цели семейства и щракат с апаратите, а в съседство е една "улица" с къщи, до които единствения начин да стигнеш и да се прибереш е моторна яхта!!! Красота... Дали ще се ориентирате преди да стигнете Амстердам, но минете през Мадуродам заради детето - открит музей с миниатюри на всички известни неща за Холандия и навсякъде има интерактивни неща за забавление. И ако можете да се движите по междуградските пътища, не по магистралите - ще видите уникални неща, просто за мен Холандия е държава мечта.
Цитирай

notar -е тук вече с  прогнозите удари на камък:) да не сме луди да тръгнем с опел корса или друг мъник Smile)имаме си мотор с кош, при това с ремарке Laughing ...това разбира се е в кръга на шегата - автомобила ни е среден клас и смятаме, че ще ни е достатъчно комфортно с него...
Относно пътя: незная дали си обърнал внимание, но ние сме от Варна. Докато стигнем до западна България също ще ни отнеме известно време и мислим да починем преди да влезем в Сърбия. Плановете ни засега са това да е около Белоградчик или Видин, като по този начин да спестим около 85 км от втория ден. Разбира се не ни е  известно състоянието на пътищата в района, и затова пуснах тема, но не получих конкретни отговори. Ти като считаш, че си достатъчно добре запознат с обстановката - сподели тогава мнение, посъветвай ме нещо.
За Холандия-явно не съм се изразила добре, вече сме били няколко пъти там, но не с кола. Добре ни е позната, разбира се останаха и забележителности които ще видим при следващо пътуване...Иначе-благодаря за съветите.
Цитирай

София

Аз също се включвам с питане.

Имаме идея (за сега съм на етап проучване, но почти сме се навили) да посетим фестивала на духовите оркестри в Гуча, Сърбия през Август и след това ще имаме свободни около 7 дни преди да хукнем към Гърция на море. Идеята ми е да наминем към Черна Гора, от там през Албания, Македония да се спуснем постепенно към Халкидики.
Моля за полезни идеи и препоръки от посетилите тези държави, особено Албания и Македония. За какво трябва да внимавам, евентуални рискове, места за спане евентуално в Македония и всичко за каквото се сетите. През Албания ми се ще да минем транзит, но чета че там има пълна липса на магистрали и пътуването е бавно, та се чудя ще можем ли да минем за един ден. За Черна Гора смятам да пообиколим Будва, Котор и т.н. и също приемам идеи. Ще пътуваме и с малката щерка която е на 12.
Благодаря предварително на всички, които ще се включат.
Цитирай

русе

Аз също се включвам с питане.

Имаме идея (за сега съм на етап проучване, но почти сме се навили) да посетим фестивала на духовите оркестри в Гуча, Сърбия през Август и след това ще имаме свободни около 7 дни преди да хукнем към Гърция на море. Идеята ми е да наминем към Черна Гора, от там през Албания, Македония да се спуснем постепенно към Халкидики.
Моля за полезни идеи и препоръки от посетилите тези държави, особено Албания и Македония. За какво трябва да внимавам, евентуални рискове, места за спане евентуално в Македония и всичко за каквото се сетите. През Албания ми се ще да минем транзит, но чета че там има пълна липса на магистрали и пътуването е бавно, та се чудя ще можем ли да минем за един ден. За Черна Гора смятам да пообиколим Будва, Котор и т.н. и също приемам идеи. Ще пътуваме и с малката щерка която е на 12.
Благодаря предварително на всички, които ще се включат.

Миналото лято с наш познат си направихме пътешествие-Охридското езеро с една нощувка,от там Дурас/Албания/ там преспахме 2 нощи  , ходихме до Тирана и до Щкодра, продължихме към Черна гора до Улцин с една нощувка и понеже" албанците нямат пътища" се върнахме до Щкодра и от там продължихме до Косово Когато планираха мъжете пътуването имаха същите опасения за пътищата в Албания но се оказа че те са страхотни и затова решиха вместо да се лутат по Черногорските пътища да се върнем през албанските Very Happy С други думи Албания я бяхме подценили а тя ни изненада доста
Цитирай

София

Това ми беше много приятно да го прочета. Значи има светлинка в тунелчето.

Благодаря   bouquet
Цитирай

Пловдив

Мами, нямам вече търпение да тръгваме.
Дано всичко бъде наред и да ни е безаварийно пътуването из Европата:).
Ще чакам да ми изпратиш ценната информация,за която ти благодаря предварително Hug
Здравей, Пипито, здравейте всички!
Доста време ще ми отнеме да ви разкажа всичко, затова ще карам на порции.
Когато правехме програмата, сондирах мнения тук във форума и в други форуми чрез Гугъл.Започнах 6 месеца по-рано Embarassed,защото не знаех доста неща за пътувания с кола.А и обичам всичко да ми е сигурно, уредено и спокойно, без изненади.Тази ранна подготовка наистина даде добър резултат, защото имахме време да се подготвим за различните забележителности при всяко спиране.Както и доста отстъпки в хотелите-за ранно записване.
Много ми помогна сайтът www. viamichelin.com-там задаваш начална и крайна точка и ти се изчислява с огромна точност разстоянието, разходът за гориво и таксите по пътищата.
Нашият маршрут беше Пловдив-Париж и обратно, като на отиване минахме през Сърбия, Словения, Италия-Франция, а на връщане- Германия, Австрия и Унгария.
Тъй като пътувахме с две, макар и големи госпожици и сме двама шофьори, имахме за цел минаване на 500 до 700 км. на ден.Така че, като се пристигне в дадена точка, да има време да се поразгледа.
На някои места бяхме предвидили една, на други -две нощувки.В Париж-5, защото го обичам!
Колата ни е на дизел и за приблизително 5700 км., сме платили-490 евро за гориво, 207 евро за тол такси, 73 евро за паркинги.Пътуването ни отне 16 дни.
В Европа, хотелите имат паркинги, които са ситуирани някъде наблизо и се заплащат.Повечето.
Обещавам до неделя да напиша подробности, сега просто няма как.
Само да вмъкна за застраховките- ние си направихме европейски здравни карти, но застраховките при пътуване наистина покриват повече.И не са скъпи.Да не се налага никому да ги използва, де!
Цитирай

русе

тодоричка погледни тук има една две снимки на пътищата да придобиеш представа и да се поуспокоишhttp://puma4.snimka.bg/travel/ohrid-albaniya-cherna-gora.676302.27184494 Peace
Цитирай

Германия

Само като инфо към пътуващите от 1-ви юли из Франция- всеки, дори и туристите-шофьори са длъжни да имат алкохолен тестер. Струвал евро и нещо, няма значение, дали сте пили коняк или шампанско или бордо, важното е да имате такъв тест в себе си. След това от ноември, който го няма плаща глоба 11 Е.
Цитирай

София

тодоричка погледни тук има една две снимки на пътищата да придобиеш представа и да се поуспокоишhttp://puma4.snimka.bg/travel/ohrid-albaniya-cherna-gora.676302.27184494 Peace

bouquet
Цитирай

Здравейте от мен отново. Благодаря ти Мами и да знаеш, че чакам с нетърпение очаквам останалата част от разказа. Пропуснах да попитам, дали има някой, който да е запознат с тези еко стикери за Германия.
Това е един стикер за цяла Германия или е различен за всеки отделен град. Ние първоначално като ще минаваме транзит, необходимо ли е да имаме такъв и от къде се купуват. Ако някой е добре запознат с изискванията за тези еко стикери, моля нека пише.  newsm78
Цитирай

най-накрая у дома

Здравейте от мен отново. Благодаря ти Мами и да знаеш, че чакам с нетърпение очаквам останалата част от разказа. Пропуснах да попитам, дали има някой, който да е запознат с тези еко стикери за Германия.
Това е един стикер за цяла Германия или е различен за всеки отделен град. Ние първоначално като ще минаваме транзит, необходимо ли е да имаме такъв и от къде се купуват. Ако някой е добре запознат с изискванията за тези еко стикери, моля нека пише.  newsm78
За първи път чувам за такива newsm78 Ние ще сме 7 дена в Германия - и ще обикаляме с кола ... никъде по форуми не срещнах за такива стикери или такси или както се нарича .... Моля за повече инфо  Praynig
Цитирай

Миналата седмица, с приятели, ходихме до Мюнхен и разни други места. На връщане, последната вечер спахме в Загреб. Горещо препоръчвам тези апартаменти.
Zigzag apartments
Намират се в центъра на Загреб, изключително чисти и комфортни са, паркинга е безплатен и сигурен. Младежите, които се занимават с апартаментите са много услужливи и мили.
А относно еко винетката, доколкото четох трябва само за най най централната част на Мюнхен, горе долу за пръстена около Marienplatz. Хотелът ни беше точно до Дойчемузеум и нямахме нужда от такава винетка.
Цитирай

Германия

Именно, нужни са само за UMWELTZONE http://www.umweltplakette-kaufen.de/typo3temp/pics/64d6d334f6.png.Ако не се влиза в такава зона с колата, не е нужно да се купува. Плакетата  струва 5 Е.
Цитирай

Разбира се не ни е  известно състоянието на пътищата в района, и затова пуснах тема, но не получих конкретни отговори. Ти като считаш, че си достатъчно добре запознат с обстановката - сподели тогава мнение, посъветвай ме нещо.
Ами ако карате по главните пътища, ще имате много да карате до Връшка чука, а там сега текат ремонти - мисля че да Монтана пътя се ремонтира, иначе е нлевиломса за бъбреци. По непървостепенните пътища пък изобщо не е за каране в този район - все едно там е била войната в Югославия. Видях че сте от Варна и ако карате покрай Дунав - около Лом е ад. Това ми е инфо от декември...Аз когато пътувам със семейството си 1000 км на ден не са проблем, а където има за гледане, се спира и се спи.
Цитирай

най-накрая у дома

Миналата седмица, с приятели, ходихме до Мюнхен и разни други места. На връщане, последната вечер спахме в Загреб. Горещо препоръчвам тези апартаменти.
Zigzag apartments
Намират се в центъра на Загреб, изключително чисти и комфортни са, паркинга е безплатен и сигурен. Младежите, които се занимават с апартаментите са много услужливи и мили.
А относно еко винетката, доколкото четох трябва само за най най централната част на Мюнхен, горе долу за пръстена около Marienplatz. Хотелът ни беше точно до Дойчемузеум и нямахме нужда от такава винетка.
A колко хора сте били ... чета че в апартамента май може само 7 човека да се настанят?
Цитирай

София

Здравейте,

Ние ще пътуваме на 1 Юли по маршрута: София-Сърбия,Хърватска, Верона (нощувка), Френска Ривиера (7 нощувки), Милано, Швейцария ( нощувка), Залцбург ( нощувка), Виена (2 нощувки)-София.

Спали сме няколко пъти в хотели от веригата Етап и сме доволни. Обикновенно са на входа или на изхода на града. За сега сме резервирали във Верона - Етап хотел 43 евро нощувка дв.стая
7 нощувки платени имаме между Кан и Ница в къмпинг. Останалите не сме резервирали все още, така че ще сте ми от полза.

Да спомена, че в Грац и Виена също има хотел Етап..
http://www.etaphotel.com/gb/booking/map-search.shtml
Цитирай

Zigzag apartments
A колко хора сте били ... чета че в апартамента май може само 7 човека да се настанят?

Бяхме две семейства и спахме в апартамента с две спални. А в същата кооперация има и още един по малък апартамент на същите собственници. Ако те интересува мога да ти изпратя телефоните на собствениците - директно през тях ще получиш по добри цени отколкото през bookking.com. При нас идеята беше да се настаним следобеда, да се помоткаме из Загреб и сутринта да пътуваме за България. От тази гледна точка местоположението е фантастично, условията за компания също. цената беше 125 евро за апартамента.
« Последна редакция: нд, 13 май 2012, 00:01 от lioni70 »
Цитирай

тук-там

Здравейте,
....маршрута: София-Сърбия,Хърватска, Верона (нощувка), Френска Ривиера (7 нощувки), Милано, Швейцария ( нощувка), Залцбург ( нощувка), Виена (2 нощувки)-София.
........7 нощувки платени имаме между Кан и Ница в къмпинг.

И нашия маршрут е подобен, но със северна Франция, Люксембург и Германия.

Ако някой има идеи за къмпинги по маршрута да пише, особено около Гарда и Женевското езеро.
За Швейцария още се чудим дали на отиване към Франция - през Женева или отгоре през Цюрих... newsm78
Цитирай

София

Повечето къмпинги са от събота до събота 7 нощувки. Не предлагат по малко.
Цитирай

София

Повечето къмпинги са от събота до събота 7 нощувки. Не предлагат по малко.

Във Франция, Италия и Испания не съм срещала такова ограничение.
« Последна редакция: нд, 13 май 2012, 22:12 от Люлин »
Цитирай

Пловдив

Благодаря ти Мами и да знаеш, че чакам с нетърпение очаквам останалата част от разказа.
Ами, не знам какво точно те интересува,всеки има предпочитания за градове и забележителности, които да разглежда...
Първа спирка-Белград.Успяхме да видим само Зоопарка и Мегданкале.Но и те оставиха прекрасно впечатление у нас.
После-газ към Италия.Тук се сещам да отбележа, че е добре да заредите гориво на последното OMV преди италианската граница.По-евтино е.
В Италия се кара много бързо!Аз не съм любител на високите скорости и въобще не шофирах там.От 5 платна по магистралите, колите са в най-лявата лента и карат със 140-160.
Италианците са готини, но непременно ще те излъжат, ако им се дадеш.В хотела трябваше да има интернет, оказа се, че е само във фоайето и е 3 евро за 30 мин.Първия път за 30мин.дори не се осъществи някаква връзка, камо ли да се ползва нета.
За Венеция няма да разказвам.В Генуа ме впечатли Аквариумът.Както и разходката из града пеша.Защото с колата си беше приключение-улиците са еднопосочни, наклонени и тесни и влезеш ли някъде, няма излизане.Купон!
Франция-много строго да се спазва ограничението от 140 км.След Италия, това си е направо бавно каране bowuuТам няма да видите изпреварване, нервност, псувни, като тук.Интелигентна работа.
Ривиерата я преминахме почти транзит, с едно спиране в Антиб, колкото да видя, че ще дойда някой ден специално на Лазурния бряг!
Марсилия-също страхотен град!С туристическо влакче може да се качите до Notre Dame de la Garde.На пристанището продават едни страхотни френски сладки-макарони.Внимавайте с цените! #Crazy
След Марсилия посетихме Арл, Авиньон с Папския дворец  и Pont du Gard- това е един римски акведукт, невероятно впечатляваща забележителност!После научих, че съвсем наблизо бил и един от най-високите мостове в света.http://neshtoto.com/%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B2%D0%B8%D1%81%D0%BE% … 0%B5%D1%82%D0%B0/ Не го пропускайте.
От Южна Франция към Париж- красотата беше, когато слязохме от магистралата.Провансът е невероятен, толкова красиви френски градчета и селца, от всяко лъха история!Подредено, чисто,красиво и цветно е!
От Париж пътувахме към Щутгард, но беше повече спирка за нощуване, не го разглеждахме.Направи ми впечатление, че немският Лидл като че ли е по-евтин от нашия. newsm78.В Германия няма ограничения на скоростта.Не си спомням да сме взимали и еко стикери.
Оттам- към Залцбург и Виена.Апартаментът във Виена намерих тук във форума.Не е лош, удобен е, но момчето с ключовете доста закъсня, трябваше да го чакаме, после влезе вътре и май се опита да поизчисти, но без успех.Забележителностите на Виена знаете.Нещо практично-в неделя не работят магазините.Дори вода няма откъде да си купиш.В събота- до 18ч.Освен това се оказа, че да се придвижваш с такси е по-изгодно, отколкото с градския транспорт, ако сте повече хора, де.
Виена е прекрасен град, но е по-скъп от Париж!
Винетки купувахме в Словения, Австрия и Унгария.
В Сърбия зареждайте само на ОМВ, не пускайте халогени.
В Словения се кара със запалени фарове.
В Италия, по магистралите се плаща на каси.Билетчето се взима на влизане и се пази до излизане от магистралата.
Не се спира в аварийната лента в никоя от държавите.
Не се сещам за друго.Пожелавам на всички, които ще пътуват, много, много хубаво прекарване и много емоции! bouquet
Цитирай

Под гъбата

Вместо "запис" в тази тема! Изчетох я с голям интерес. Предстои ни такова пътешествие с кола, това лято .
Цитирай

В Хърватска също е само със запалени фарове - спират колата между 7 турски тира.
Цитирай

София

Здравейте. Записвам се и аз в темата. Миналото лято пътувахме с кола по маршрут София - Будапеща - Краков (някой питаше за Полша) - Словакия. Спахме само по къмпинги, затова пиша Словакия, защото къмпинга беше в подножието на Ниски Татри на едно езеро. Ние си носехме палатка, но на къмпингите в Полша и Словакия имаше и бунгала. Местата за спане специално ги подбирахме да са на ниски цени, дащото пътуването беше като цяло "лоу кост". Тази тодина смятаме отново да пътуваме, но мислим да включим този път Белград и Виена и задължително поне 3-4 дни отново на познатия ни кемп в Словакия. И на мен ми се иска да пообиколим Италия и Франция с кола и палатка, но с тези цени на къмпингите няма да стане скоро. Ако някой се интересува, мога да дам координати на местата в които сме нощували. В Будапеща кемпа е близо до центъра, до метростанция.
Цитирай

Мами,благодаря ти че сподели тук преживяното от пътуването ви. С интерес го прочетох.
Има полезна информация.
А да попитам за застраховката-автоасистънс отделно ли се прави?Ако се направи има ли нужда отделно от медицински застраховки?Не съм много наясно и се извинявам, ако въпроса ми е прозвучал глупаво.
Цитирай

София

missmarina аз бих искала да дадеш повече инфо за къмпингите. Ние също пътуваме по този начин, така че винаги е от полза да знаеш къде има хубави къмпинги Smile
Цитирай

най-накрая у дома

Мами,благодаря ти че сподели тук преживяното от пътуването ви. С интерес го прочетох.
Има полезна информация.
А да попитам за застраховката-автоасистънс отделно ли се прави?Ако се направи има ли нужда отделно от медицински застраховки?Не съм много наясно и се извинявам, ако въпроса ми е прозвучал глупаво.

Автоасистънса  е за колата само. Ние направихме тия дни и се плаща отделно. Застраховката за пътуващи е друго.
Нас ни посъветваха да си направим европейски здравни карти - наши познати( пътували), са ги ползвали и не са им отказвали лечение. Все още се чудим имаме ли нужда от и от застраховка  newsm78
Цитирай

Горна Оряховица

Ако някой се интересува, мога да дам координати на местата в които сме нощували. В Будапеща кемпа е близо до центъра, до метростанция.
Може ли някакви координати и малко повече информация за този къмпинг  в Будапеща? А също и за Словакия и Полша?
В Словакия може да спите на ниска цена в хотелите на Зимните стадиони, напр. този, който ние ползваме е за 26 евро тройна стая, двойната е 23 евро. Хотела е изграден върху зимния стадион и ние много пъти сме слизали да гледаме тренировките по хокей Smile Много е приятно, ако някой се интересува ще дам линк.
В Италия ходим на къмпинги на една и съща компания:
http://www.baiaholiday.com/
 близо до Триест е Маре Пинета, близо до Венеция е Кавалино, на Лаго ди Гарда (някой питаше за там) е  Ла гардиола
Цените са различни през различните сезони, пролетта и есента сме там за около 50 евро за 4 човека - двама възрастни с две деца ( за всяко се плаща различно в зависимост от възрастта, нашите са на 13г и на 7г.) , много е удобно защото е самостоятелна къщичка  с две спални и кухня, напълно обурудвана. Има и други видове къщички, аз давам пример за тази ,която ползваме за да се ориентирате долу-горе в цените. Къщичките са съвсем нови, ако ви е на път няма да съжалявате Smile През лятото цените са много по-високи, но това може да видите и сами като си знаете за кой период ви интересува.
Дано съм била полезна, ако имате въпроси питайте, ние пътуваме из Европа само с кола Smile
Цитирай

София

http://www.hallercamping.hu/  Това е кемпа в Будапеща. Намира се между блоковете в един квартал. На 10 мин е спирка на метрото. Персонала е любезен и знаят английски. Обаче не е много голям и е хубаво да се отиде до 12 на обяд, за да се намери място като се изнасят гостите. Този кемп се ползва за по 2-3 дни предимно от хора с кемпери, не стоят много и си тръгват рано сутрин.

http://www.ecc-campingfuehrer.de/polen/camping-clepardia-nr-103/en Това е къмпинга в Краков. И той е между блокове, но в парк. Точно до него има градски басейн. Много са странни сайтовете на полските кемпове, трудно се откриват. Предимно през други линкове, но на този се виждат условията.

http://www.maracamping.sk/index.php?caid=12 А това ми е любимия, който смятаме да посетим и това лято.
Намира се до едно езеро в Ниски Татри, близо до магистралата Братислава-Кошице. Той беше най-евтин и най-голям, винаги има места.

И на 3-те има в сайтовете форма за резервация, веднага отговарят любезно. Навсякъде се ползва английски, а в Словакия и Полша и руски. Условията са отлични, има и екстри като кухни с оборудване и перални. Само в къмпинга в Будапеща няма бунгала.
« Последна редакция: пн, 25 юни 2012, 01:18 от missmarina »
Цитирай

Прочетох за винетките и различните такси за Сърбия и Хърватска. В разни мнения ми излиза, че и през двете страни може да се мине само с лична карта. Вярно ли е това? Споделете опит, пътуващи из Европа. Smile
Цитирай

Варна

fiesta Много ти благодаря, че сподели за къмпинга на Лаго ди Гарда ! Аз в момента проучвам къмпингите наоколо.
Има нещо, което не ми е много ясно. Възглавниците и одеялата заплащат ли се? Доколкото разбрах се плащат чаршафи и калъфки и хавлии, така ли е?
А в банята има ли сапун и тоалетна хартия?
Можа би въпросите ми са тъпи,но до сега никога не сме спали в къмпинг, само в хотели и там всичко е оборудвано.
И още един въпрос относно почистването - допълнително се плаща в края на пребиваването, и е еднократно, така ли? Зависи ли колко дни сме били отседнали?
« Последна редакция: пн, 25 юни 2012, 12:30 от missNoir »
Цитирай

Прочетох за винетките и различните такси за Сърбия и Хърватска. В разни мнения ми излиза, че и през двете страни може да се мине само с лична карта. Вярно ли е това? Споделете опит, пътуващи из Европа. Smile

Вярно е.
Цитирай

най-накрая у дома

Върнах се преди седмица от екскурзия в Европа. Пътувахме с кола. На всякъде (Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия, Унгария) - минахме с лични карти.
Имай предвид - за таксите, които пише в нета, може да се окаже че са по различни ,тоест да си предвидиш малко повечко пари.
В Хърватска беше някакъв национален празник и ни казаха,  че затова е по - скъпо ...
От Сърбия до Загреб - платихме 124 куни. От Загреб към Словения ( Марибор)- платихме 42 куни.
За Сърбия - каквото пише в нета - това е като такси.
Ако имаш нужда от инфо - пиши  Peace
Цитирай

София

Тъй като ни предстои пътуване до Мюнхен с преспивания в Загреб и Любляна, искам да попитам, дали и колко пари трябва да обменим за пътни такси и вечери в Хърватска и Словения. Имам предвид местната валута, защото по принцип ще носим евро.
Цитирай

най-накрая у дома

Тъй като ни предстои пътуване до Мюнхен с преспивания в Загреб и Любляна, искам да попитам, дали и колко пари трябва да обменим за пътни такси и вечери в Хърватска и Словения. Имам предвид местната валута, защото по принцип ще носим евро.

За Сърбия - се плаща или в динари или в евро.
До Ниш няма такса.
Ниш - Белград 730 динара
Белград - Шид ( Хърватска граница) - 340 динара
След като минеш Границата - до Загреб - ние платихме на 07.08 - 124 куни ( мои познати две седмици по-рано платиха 105 куни) пак казвам улучихме някакъв празник и затова било по скъпо.
От Загреб до границата със Словения - 5 куни ( това е инфо от 24 май)
В Словения се купува винетка за 15 евро
отделно: в посока Германия - Словения се плащат две такси за тунел: една от 10Е и една от 6.50 Е за Караванкен тунел - това е инфо пак от тези мои познати, които ходиха до Любляна за 24 май.
Ние ходихме до Марибор - там са други таксите
В Австрия - се купува винетка за 8 евро. Даже може още в Словения, след като минеш границата да си купите и двете винетки - за да не спирате в Австрия.
В Германия няма такси.
За вечери ... не мога да кажа. Ние бяхме в един страхотен апартамент  в Загреб ( по инфо на потребителите от този форум  Love) и си имахме условия и си хапнахме на една страхотна тераса.
На другия ден, разглеждахме Загреб и от там тръгнахме за Германия. Не съм сядала в техни заведения. Peace

Да допълня - пътните такси в Хърватска може да се плащат и в евро - но ако 5 куни са 0.67 евро - те ти взимат 1 евро и не връщат Peace
Цитирай

София

Т.е. Словения е вече в еврозоната, правилно ли разбирам?
А винетките откъде се купуват - на границата ли?
Цитирай

най-накрая у дома

Т.е. Словения е вече в еврозоната, правилно ли разбирам?
А винетките откъде се купуват - на границата ли?
Да. Словения от 2007 година са минали на евро.
Винетка купихме веднага след границата - има едни будки - то си пише.
Цитирай

София

Още един дебилски въпрос - плащането с карта с дебитна или кредитна карта става? И ако е с дебитна, трябва ли специална сметка в евро или ще тегли от левовата по курса на банката? newsm78
Цитирай

най-накрая у дома

Още един дебилски въпрос - плащането с карта с дебитна или кредитна карта става? И ако е с дебитна, трябва ли специална сметка в евро или ще тегли от левовата по курса на банката? newsm78
Ние плащахме с левова кредитна карта - на всякъде по маршрута ни. Банката си обръща парите.
Другата кола, с която пътувахме - нямаха кредитна и плащаха с дебитна ( Виза) левова.
На всякъде ги приемаха и двете карти - и по бензиностанции и в магазини - само следи дали имат стикери залепени на вратата, че приемат картови плащания. В Австрия на една много голяма бензиностанция - приемаха само кеш.
Цитирай

Горна Оряховица

fiesta Много ти благодаря, че сподели за къмпинга на Лаго ди Гарда ! Аз в момента проучвам къмпингите наоколо.
Има нещо, което не ми е много ясно. Възглавниците и одеялата заплащат ли се? Доколкото разбрах се плащат чаршафи и калъфки и хавлии, така ли е?
А в банята има ли сапун и тоалетна хартия?
Можа би въпросите ми са тъпи,но до сега никога не сме спали в къмпинг, само в хотели и там всичко е оборудвано.
И още един въпрос относно почистването - допълнително се плаща в края на пребиваването, и е еднократно, така ли? Зависи ли колко дни сме били отседнали?
И ние до скоро не бяхме спали в къмпинги, поради това, че си ги представяхме с някакви мизерни къщи, но когато за пръв път видяхме къмпинга  Маре Пинета, този,който е близо до Триест, разбрахме за какво става въпрос и от тогава в Италия спим само на къмпинг ( засега говоря само на тази фирма) за други незнам.
 Значи  има разлика в това каква къщичка ще изберете, има такива ,които са по-скъпи (почти двойно)и си имат чаршафи ,калъфки,кърпи. Тази ,която ние ползваме е BAIA COMFORT,  както писах по-горе за двама възрастни с две деца е идеална, има кухня ,обурудвана с хладилник,печка и всички прибори и съдове, има климатик в кухнята. Завивки и възглавници има, но няма калъфки и чаршафи , по желание ти дават  срещу 10 евро мисля. Кърпи, сапуни и тоал. хартия също няма. Пред къщичката има площадка с маса и столове и чадър или тента. Къмпингът е на брега на езерото и е много красиво.Отсреща е планината, наоколо има много магазини(хранителни имам предвид) със съвсем нормални цени и работят в неделя, тъй като е туристически регион. Дори да не се спрете на този къмпинг наоколо има още много, целия регион е такъв.
За почистването : Ако искаш те да почистят след теб си плащаш почистване, ако ти си почистиш къщичката, т.е. оставиш я както си я приел не плащаш нищо, но трябва да кажеш че ти ще си почистиш.
Не видях дали сте с деца, но и да не сте става и за големи, ако се интересувате от това , разбира се Smile Съвсем наблизо е GARDALAND, огромен увеселителен парк,като Дисниленд, мисля , че е втори по големина в Европа. Невероятен е, аз първия път бях много резервирана (не съм фен на такива забавления) и отидохме заради децата само, но станах най-голям почитател. Плаща се един билет на входа и вътре ползваш всички атракции свободно ,колкото пъти искаш. Естествено ние стояхме целия ден и пак не бяхме обходили всичко Smile
Незнам защо смятате за по-удобно да плащате с карта, но ние  винаги си плащаме кеш и това за нас е най-сигурно, с картата винаги се съобразяваш къде може , къде не може. в този ред на мисли в този къмпинг може да платите само в брой, имайте го предвид.
Ако имаш още въпроси питай спокойно Peace
missmarina, много ти благодаря за линковете, ще ги разгледам малко по-късно Hug
Дано не съм ви отегчила с дълги обяснения.

« Последна редакция: пн, 25 юни 2012, 18:08 от fiesta »
Цитирай

Благодаря ви toniak и vl. Ще се изкарва паспорт само за детето значи. Smile
Може ли с кредитна карта да плащам пътните такси? В смисъл спирам на гишето и давам кредитната карта и те не могат да ми вземат повече от колкото е таксата?
Цитирай

най-накрая у дома

Благодаря ви toniak и vl. Ще се изкарва паспорт само за детето значи. Smile
Може ли с кредитна карта да плащам пътните такси? В смисъл спирам на гишето и давам кредитната карта и те не могат да ми вземат повече от колкото е таксата?

Не знам.
Преди да тръгнем се бях заровила доста по форуми. Пишеше така относно пътните такси:
За Сърбия кредитни карти - Не
За Хърватска - кредитни карти - Да
и т.н.
Но честно казано по време на пътуването - не обърнах внимание.  Crazy
Аз бях обменила всички необходими валути - куни, динари, форинти и с тях плащах.
Дано се включи някой друг - да ти даде по пълна информация.
« Последна редакция: вт, 26 юни 2012, 12:03 от toniak »
Цитирай

Стара Загора / София

Здравейте,
бяхме преди 3 седмици на екскурзия в Хърватска с кола. Потвърждавам, че навсякъде - и в Сърбия и в Хърватска е най-изгодно и удобно да се плащат пътните такси с кредитна карта (левова или еврова -без значение). Пробвахме и плащане с левова дебитна карта с логото на Виза - отново без проблем.
По бензиностанциите плащахме отново с кредитна карта или дебитна Виза, но винаги предварителни питахме дали се приемат такива плащания. Нямахме отказ.
По ресторантите в Хърватска отново плащахме с кредитна карта, както и входовете на по-скъпите забележителности като Плитвичките езера и крепостната стена на Дубровник.
Надявам се, че съм ви била полезна.  Very Happy
Цитирай

София

А да ви питам за последната изгодна бензиностанция в Сърбия преди Хърватска коя е и как да се ориентирам , че е тя. Т.е след някой град ли е или друг ориентир?

Цитирай

Варна

Да, fiesta, с дете сме на 4г.
Знам за Gardaland, но се отказах от него, защото той е малък и няма да може да се възползва напълно от всички забавления там, както ако беше по-голям.
Мислим да посетим зоо сафари-то.
Ако се сетя за нещо друго пак ще питам Smile
Цитирай

най-накрая у дома

А да ви питам за последната изгодна бензиностанция в Сърбия преди Хърватска коя е и как да се ориентирам , че е тя. Т.е след някой град ли е или друг ориентир?

Не се сещам ... но друго ми направи много силно впечатление. В посока Германия - Австрия, на магистралата дизела беше 1.62 евро ... във Виена - 1.32 евро.
Цитирай

Желаното място

Не се сещам ... но друго ми направи много силно впечатление. В посока Германия - Австрия, на магистралата дизела беше 1.62 евро ... във Виена - 1.32 евро.

Бензиностанциите на магистралиите са винаги по-скъпи от тези в градовете, така че е напълно нормално. Ако имате възможност зареждайте в населени места, а не на тези по магистралите. Така е в повечето държави от Западна Европа.
Цитирай

тук-там

Пишеше така относно пътните такси:
За Сърбия кредитни карти - Не
За Хърватска - кредитни карти - Да

И аз това прочетох в един мъжки форум. Mr. Green
Обяснението е, че много често таксуват два пъти от картата. Естествено след сума ти разправии, банката ги връща по картата, но си е занимавка - писане и т.н. На повечето хора не им се занимава за 10 -15 евро и ....така.
Ние сме решили - в Сърбия - кеш в динари. Така или иначе на връщане ще спим там и ще ни трябват. Peace

Аз пък се опитвам да избегна и винетка в Швейцария и таксата за тунел. Винетка - ясно, макар, че ще спим от френската страна на езерото, но този тунел - 30 евро..... ooooh!
Цитирай

София

Wild_rabbit къде е този тунел 30 евро? Ние от Лугано ще караме по Е43 за Кур и Лхтенщайн. Във виамишелин не ми дава такса за тунел по този маршрут.
Цитирай

тук-там

Wild_rabbit къде е този тунел 30 евро? Ние от Лугано ще караме по Е43 за Кур и Лхтенщайн. Във виамишелин не ми дава такса за тунел по този маршрут.

Ние сме -Милано - Женевското езеро, но от френска страна, през тунела Мон блан, през Аосте.  Ако искаме да разгледаме и Лозана и Женева- още 35 евро за швейцарска винетка.
Ако минем отгоре през Бриг -А9 - пак тунел и пак винетка. Та май няма спасение.

Аз от нашата обиколка вече "отсвирих" Люксембург... На път съм да отсвиря и Швейцария! Ще си гледаме езерото от френска страна. Mr. Green
На езерото съм букнала и най-скъпото ни спане от цялОто път. То не бяха цени не беше чудо. ooooh!
Цитирай

София

Да скъпи са тунелите и изобщо скъпо е всичко в Швейцария но си заслужава. Скоро един приятел каза, че най-евтиното нещо което е хапвал бил чизбургер 10 CHF  Crazy

Лозана и Женева не са за изпускане,мислете го Smile
Цитирай

тук-там

Лозана и Женева не са за изпускане,мислете го Smile

А,бе то е ясно, че ще прежаля 35 евро за винетка, на фона на останалите.... Ама имам време, ровя, търся.. Влече ме дет се вика.  Very Happy

От първоначалния план за нощувки съм спестила досега 1000 лв.  Mr. Green
Още малко няма да е зле! Peace
Цитирай

София

Аз пък обратно, пресрочих с нощувките от първоначалния план доста отгоре Laughing

Първоначално беше само Фр.ривиера после ей го къде е Милано, то и Лугано е на близо а и е Швейцария... хайде да се приберем отгоре през Австрия... а как да не останеш някой ден в любима Виена ... и така Smile

А и като знам ,че ще се замаем от път 4000 км ,скоро надали ще се решим отново на обиколка из Европа с кола  Smile
Цитирай

Горна Оряховица

Някой може ли да предложи къде може да се отседне на ниска цена около Щутгарт, може да е в някое село например или апартамент?
Цитирай

тук-там

http://hotels.hotels-n-europe.com/hotel/de/pension-zum-heurigen. … f0ea8X1#topanchor

На първо четене не е зле! Двойна стая за 50 евро със закуска и безплатен паркинг.
Цитирай

Желаното място

Ние сме -Милано - Женевското езеро, но от френска страна, през тунела Мон блан, през Аосте.  Ако искаме да разгледаме и Лозана и Женева- още 35 евро за швейцарска винетка.
Ако минем отгоре през Бриг -А9 - пак тунел и пак винетка. Та май няма спасение.

Аз от нашата обиколка вече "отсвирих" Люксембург... На път съм да отсвиря и Швейцария! Ще си гледаме езерото от френска страна. Mr. Green
На езерото съм букнала и най-скъпото ни спане от цялОто път. То не бяха цени не беше чудо. ooooh!

Ако се мине през тунела Сан Готард в другата посока от Милано, откъм Лугано - там няма такси тунел, плаща се само Винетка. И тогава първо прекосявате Швейцария и тогава стигате до Франция. Обаче нямам идея дали ви устройва така, ако имате междинни спанета, няма да се получи. За храната и хотелите е вярно, че в Швейцария е много по-скъпо. За спане при Женевското езеро препоръчвам да се спи във френската част. Там цените са по-ниски на хотелите и ресторантите. Има градчета, които са буквално на 10 км от Женева.
« Последна редакция: пт, 29 юни 2012, 19:44 от Bluebird »
Цитирай

Там, където ме обичат

Някой ходил ли е до Черна гора или Албания?
Цитирай

Здравейте,

За пътуващите из Европа вече има безплатно приложение на български за iPhone – „На път“ Smile

На път позволява бърз, офлайн достъп до подробна информация на български за платени пътища, мостове и тунели в 48 държави от Европа.

Цитирай

Здравейте,на4алото на ноември смятаме да отидем до Словения с кола.Предвидили сме 2 дни път и 3 дни престой.Знам,4е сезона не е от най-подходящите,но сме се навили и това си е.Някой може ли да ми препоръ4а примерен маршрут за 3 те дни там?Кои места задължително да се посетят?Дали и 3те нощувки да са в Любляна и да пътуваме всеки ден донякъде или е по-удобно да са на разли4ни места?Приемам всякакви съвет,не намерих тема за Словения... Благодаря ви:)
Цитирай

София

Здравейте,на4алото на ноември смятаме да отидем до Словения с кола.Предвидили сме 2 дни път и 3 дни престой.Знам,4е сезона не е от най-подходящите,но сме се навили и това си е.Някой може ли да ми препоръ4а примерен маршрут за 3 те дни там?Кои места задължително да се посетят?Дали и 3те нощувки да са в Любляна и да пътуваме всеки ден донякъде или е по-удобно да са на разли4ни места?Приемам всякакви съвет,не намерих тема за Словения... Благодаря ви:)

http://www.tripadvisor.com/Attractions-g274862-Activities-Slovenia.html

ето по-интересните неща според трип адвайзора. Можеш да разгледаш, да прочетеш мнения и да си решите на вас какво ще ви е интересно, според това си правите и маршрут Smile Аз поне така процедирам.

http://www.tripadvisor.com/Attractions-g274878-Activities-Postoj … niola_Region.html
за това знам със сигурност че с и заслужава. И пещерата и крепостта.
Цитирай

между морето и небето

cvetence1328,

http://www.tripadvisor.com/Attractions-g274878-Activities-Postoj … niola_Region.html
за това знам със сигурност че с и заслужава. И пещерата и крепостта.

И аз ти ги препоръчвам. Особено пещерата. Интересна е. Цената на билета е малко висока.. За двама възрастни и деца на 17 и 7 години - общо 64€. И то преди 5 години, но си заслужава. Задължително, след като преминете част от пътя с влакче, трябва да се наредите в някоя сформирана група с екзкурзовод. Когато ходихме, можеше да се избира между 5 езика - словенски, английски, френски, немски и .... японски  Wink. Придвижването до по интересните обекти за разглеждане става само с влакчета. Има и красив парк към пещерата. Дано времето да е подходящо за разходки.
Цитирай

Благодаря,за сега се спрях на Загреб-Любляна-Блед-Постойна-Триест и ако остане време Пиран,Копер и Изола.Доколкото разбрах едноседми4на винетка за Словения струва 15 Евро.Някои може ли да ми каже какви такси ще трябва да платя минавайки през Сърбия и Хърватска и колко горе-долу е цената на газта във всяка една от държавите.
Цитирай

Ние ходихме в Словения точно по това време, но явно не си чела "пътеписа ми" - нито зима, нито лято, но  случихме хубаво време. Явно е до щофьора, но бяхме с двете деца /малкия беше на месеци/ и като тръгнах реално от София в 4 сутринта, със спиранията и почивките вечерта в 20 ч бяхме в хотела ни в Бохинска Бистрица. Това е път реално само по светло. Всичко из Словения е една идея по-скъпо. Мисля че най-малката винетка е месечната и е по-добре да си я вземете от бензиностанциите в Хърватска - на 5 км преди Словения мисля е последната и там бяха много вежливи. В Словения има само годишни и са майка си и баща си, а на 5 км след границата има една "стеснение" на магистралата и там чакат полицаите и спират абсолютно всеки без винетка.  В интерес на истината ако искате да сте на едно място и да обикаляте, то определено на Блед има повече неща, но това е все едно да отидете на Банско в България вместо на Пампорово или Боровец. Т.е. най-скъпото място, а ние бяхме на 10 км след Блед - на другото красиво езеро Бохини в страхотен 5 звезден хотел, но тогава имаха промоция заради сезона, а имат и страхотен аква парк, за децата е голям кеф. /http://www.bohinj-park-hotel.si/eng/ Там можете да се разходите до ски пистите на Vogel- там има прекрасни панорама и пътеки за разходка, до водопада Савица, който се оказа, че май само ние българите не знаем - толкова много чужденци имаше. Вече за езерото Блед и наоколо е ясно. Ако е зимата да отскочите до Клагенфюрт - няма и 50 км е от Блед, а Любляна е на 80. В столицата задължително крепостта и да се качите на кулата отгоре, пазара в центъра, има един прозрачен мост - виждаш под теб реката. Но Любляна като база за спане не ми се вижда удачно. Това горе долу си спомням за сега.
Цитирай

най-накрая у дома

Включвам се само по въпроса с винетките за Словения.
От юни месец тази година - пътувахме до Германия. От Загреб към Марибор - там минахме границата. Купихме си седмична винетка за 15 евро. На самата граница има една едноетажна сграда - там имаше винетки. Даже предлагаха и австрийска Smile Върни се две  или три страници назад в темата - коментирахме пътуване до Словения  Peace
Цитирай

Notar,ние имаме намерение да спим в хостели и единственото,което ме интересува е да е удобна отправна то4ка.Затова си мислех,4е Любляна би било по-удобно,защото е на горе долу еднакво разстояние от Блед и Постойна,които са в разли4ни посоки.
Из4етох цялата тема и намерих пътните такси за Сърбия и Хърватска.Какво ще ме посъветвате за Триест и крайбрежните словенски градове?Има ли какво да се разгледа или предвид сезона няма смисъл?
Цитирай

София

cvetence1328, предвид сезона, ако аз бях на ваше място, нямаше да ходя до морето, а щях да забия към Алпите. Прекрасен курорт е например Кранска гора. Прочетох съветите на хората, писали преди мен. Аз бих избрала например една нощувка в Любляна, една в Блед / Бохини също е опция и една в Кранска гора.  Very Happy  Ама колкото хора, толкова и предпочитания.  Very Happy Иначе и Постойна си заслужава, и морето им е страхотно атрактивно, много различно от нашето, в италиански стил, а алпийските им курорти са в авствийски стил. Словения е страхотна! Приятно изкарване там!  bouquet (Ние през август бяхме за пореден път там, много ни е любимо мястото, така че ако имаш и други въпроси, насреща съм).
Цитирай

Да, наистина и аз съм очарован от Словения и наистина сега е добре да се насочите към планината, жалко че напоследък чета много лоши неща за състоянието на икономиката им. Като каза хостели - в селата около Бохини и Блед и пълно с квартири по къщите. На практика всяка къща дава квартири като на нашето море. Можете и там да видите. Но пък тогава ако решите да посетите аквапарка, ще ви излезе доста солено. Не знам - за мен ако сте с деца за три дни програмата ви е доста натоварена най-вече по отношение пътя...
Цитирай

Не ,не сме с деца,само млади хора на по 25 години.Предполагам,4е са много красиви планинските курорти,но ние не сме скиори затова се притеснявам ще има ли какво да видим.А стигнем ли до Постойна,Триест някак си се оказва прекалено близо.

Това и е лошото на Словения,4е накъдето и да тръгнеш има все пове4е красиви места, а и държави и не ти се иска да спреш Smile
Цитирай

Интересна тема  bouquet

Вместо запис да кажа, че сме в процес на планиране на 16 дневна обиколка на Португали (септември/октомври). До там със самолет, а след това обиколка с нает автомобил. В момента чета всичко налично в нета, имам книжка на Фодорс .... Но всякакви предложения и мнения ще са ми от полза. Времето едва ли ще ни стигне за да тръгнем на юг от Лисабон (към Алгарве), но ще стигнем до Порто, като мисля да минем на отиване през някои интересни градове в централна Португалия, а се върнем по крайбрежието (с преспивания разбира се).

Следя и темата за Португалия, но мисля, че и тук ще има ценна информация.

bouquet
Цитирай

тук-там

И аз се нареждам за Португалия, но и Испания и Мароко. Peace
От тук до Барселона със самолет - после рент-а-кар - до Португалия - обратно на юг и с Фери - то към Мароко. Там оставям кар-а и флай до Мадрид или Барселона - после в къщи.
Това на кратко, ама още не съм се задействала... Mr. Green
Цитирай

Младост 4

Привет! Страхотна тема! Изчетох я с голям интерес!
През лятото ще пътуваме на гости с кола и сме с три хлапета на задната седалка. Имате ли идея, къде може да се спи в Хърватска, някъде преди Загреб? Гледам едно градче Славонски брод на брега на Сава – на 600 км от София. Дали е подходящо за едно преспиване?
Цитирай

София

Сали, Славонски брод е много подходящо за преспиване. Изберете централен хотел, тъй като по главната е пълно със заведения за похапване, пицарии, кафета, на много прилични цени. Всъщност той е граничен град, от другата страна на Сава е Босна, вижда се като се разходи човек по брега на реката. Градчето е с размерите на Хасково или нещо такова, много е чисто и спокойно.
Цитирай

тук-там

Привет! Страхотна тема! Изчетох я с голям интерес!
През лятото ще пътуваме на гости с кола и сме с три хлапета на задната седалка. Имате ли идея, къде може да се спи в Хърватска, някъде преди Загреб? Гледам едно градче Славонски брод на брега на Сава – на 600 км от София. Дали е подходящо за едно преспиване?

Само да намеря хотела, в който спахме и ще ти го постна - точно на главната, но си имаше паркинг. То другаде няма  и къде да се спи освен в Сл. брод. Peace
Иначе градчето е идеално  за преспиване.

Ето. То си е къща де,но с отделни различни стаи. Няма закуска - но на главната има голям избор - на 20м. е.
http://www.sobe-levicki.com/
Цитирай

Младост 4

.♥.Петя.♥. , Wild_rabbit, благодаря ви много за отговорите Hug И за хотела!
Мисля, че измислих добро разпределение на пътя - следващата ни спирка да е Падуа (още 600 км) и крайна точка - Цюрих (500 км) Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-284 от 284 отговора