Да обиколиш Европа с кола

  • 118 443
  • 659
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 280
Супер идея и супер тема newsm10!Ние сме фенове на екскурзиите с кола.Няколко години не сме правили,че се иска повечко време и няма кой да гледа децата.Но като ходим със самолет на място веднага взимаме кола под наем и газ!Например  в Рим стояхме 5 дена и после на юг още 5 из малките градчета по крайбрежието.Такава красота, даже Рим взе да избледнява.И в Барселона по същия начин.
Иначе преди няколко години ходихме до Париж с кола.А на връщане през Лион, Авиньон, Кан, Ница, Монако, Венеция.Беше невероятно!!Няма такова преживяване.Такава романтика!Вярно е че е добре да се избягват магистралите, защото природата и атмосферата на провинцията е опияняваща.А какви винарни има из Франция. Чехия и Австрия също са много живописни за автообиколка.
Дяволът носи ПРАДА, искрено ти завиждам. Ние имаме подобен план, но по-скромен - обиколка на Швейцария /може мааалко да прескочим и до франсето,че ни е любимо/.
Ще следя темата.

# 46
  • Мнения: 278
Малко офтопик, но тази новина ме зарадва - още едно ГКПП на границата ни с Гърция.
Ето я и пълната статия.

# 47
  • Мнения: 280
Наистина е добре , но дали реално може да се използва.В смисъл до колко е удобно да караш до Златоград? Аз лично никога не съм била в този край на Б-я и тепърва ще чета отзиви.

# 48
  • Мнения: 165
Здравейте и аз да се включа.
И ние мислим да ходим с кола през Виена-Париж-Лион-Милано-Венеция-Флоренция-Рим-Бриндизи (с ферибот) до Игуменица(Гърция) - България.
Тва е супер интересна тема за мен. Засега само събирам инфо, щото смятаме да пътуваме лятото.
Искам да питам нещо, за един ден може ли да се премине трасето Виена-Париж. Гледах карта, всъщност през Австрия пътя не е магистрала и това е до границата, във Франция е само магистрала до Париж. Някой минавал ли е това разстояние сс кола ?

# 49
  • Мнения: 68
Да и аз се интересувам, какво е разстоянието и за колко време се изминава, с спирания и почивки разбира се ?

# 50
  • Мнения: 592
Първо - пътят е 1200-1300 км. Нищо работа, обаче: Второ - къде видя, че в Австрия пътят не е магистрала  newsm78 и то особено от Виена, както си посочил? По-върви да зададеш въпроса има ли магистрала в България, но това е друга тема. Пътят е абсолютно възможно да се вземе за един ден, зависи какво имаш предвид под ден и дали ще пътуваш сам или с деца, щото тук е форум за майки, нали се сещаш. Аз лично, сам съм вземал разстоянието от София до Нюрнберг за 18 ч. при снеговалеж и от Трир /до Люксембург/ - до София за 26 ч. И двата пъти имам по час дремване на пътя. Направи си сметката какви са пътищата в Сърбия, какви са катаджиите в Сърбия и Унгария. Иначе съм се връщал от Кьолн до Видин за 23 часа - просто пътищата там ти дават възможност да пътуваш поне с 30-40 км/ч. по -бързо. Ако си с деца - не си го и помисляй, ами предвиди спирки с преспиване.

# 51
  • Мнения: 7 605
Аз не мога да разбера през къде искаш да пътуваш от Виена до Париж - през Германия ли?

# 52
  • Мнения: 463
Здравейте момичета, записвам се да ви следя, тъй като сме решили това лято да си направим подобна екскурзия   car003 Мислим маршрута ни да бъде от тук - Унгария- Виена - Германия /през Мюнхен  до Бремен/ и евентуално Амстердам. На връщане мислим да минем през Брюксел. Долу горе получих информация относно винетките и таксите.Ще съм ви благодарна да споделите  от къде е по удачно да се минава Сърбия или Румъния, къде отбивате по пътя за спане, храна, и т.н.и всичко друго, за което не мога сега да се сетя ще ми е от полза до тогава има и доста време.Благодаря ви предварително!  bouquet

# 53
  • Мнения: 592
*Star*- зависи къде живееш, но съветът ми е в никакъв случай през Румъния. Ако не сте с деца пък особено. Иначе е добре да вземете на един дъх Сърбия, което не е проблем и да се поразходите из Маджарско. В Сърбия има ОМВ по пътя, досущ като нашите са. Нататък е Европа.

# 54
  • Мнения: 463
notar, благодаря за отговора, от повечето прочетена информация из нета, като че ли повечето предпочитат да минават през Сърбия, а какви са доводите да не се минава в никакъв случай през Румъния?
Ще сме аз, съпругът ми и дъщеря ни на 14 Grinning

# 55
  • Мнения: 592
Ами ако си от Благоевград е смешно да минаваш през Румъния. Ако си от Силистра - по-може. Въпреки че имат подобрение в пътищата, състоянието е нещо като нашите - ад! Катаджиите също! Има някои отсечки хем са разбити, хем е натоварено. И това е доста часове - около 8 ч. ако няма натоварване, а Сърбия от Калотина до Сегед е 550 км само и после идва Унгария, където е вече белия свят /почти  Wink /. Още по- супер и живописно е през Хърватска и Словения, но вие си изберете.

# 56
  • Мнения: 165
Сори, че едва сега се включвам.
Идеята е следната.
1.София - Виена. Във Виена - 4 нощувки. От Виена до Париж трябва да стигнем за едни ден, като естествено ще се тръгне рано. Семейно ще бъде "пътешествието", а това включва мама, тати и момче на 12 години. Той ще издържи пътя. Няма за мен значение от къде ще се мине за Париж. Важното за мен е да е бърз и пряк пътя, по възможност с най-малко спирания. Ще се радвам за идеи.
2.После - В Париж -4 нощувки, като единият ден е отделен за пътуване с Евростар до Лондон. Пристигането трябва да го направим сутринта, разглеждаме и се шматкаме безцелно, а вечерта с влака обратно в Париж.
3. Париж- Дижон. една нощувка. Чудя се дали за един ден е възможно да стигна от Париж до Милано ? Или да направиш един питстоп в Дижон. И после от Дижон до Милано. За Милано  - една нощувка.
4. Венеция - 2 нощувки на континеталната част.
5. Венеция - Флоренция - една нощувка
6. Флоренция - Рим - 4 нощувки
7. Рим-Бриндизи. От тук до Игуменица има нощен преход с ферибота. Сутринта в 7.00 е пристигането в Гърция.
И оттук, газ в Бг.
Амбициозно, а. Луда работа. Като времетраене сме предвидили да се осъществи за около месец, т.е. почти целият август.
Чакам идеи. Всякакви. Конструктивни.
Благодарско.

# 57
  • Мнения: 280
Ползвайте този сайт viamichelin  !!!
Отговаря на всичките ви въпроси за пътища, време, стойност на горивото,пътни такси и т.н.
Когато ние пътуваме планираме и резервираме хотели само в градовете, които са обект на разглеждане.По време на путуването до тях импровизираме, защото е по-трудно да предвидиш къде ще ви застигне умората.Понякога сме карали до 2.00 ч, след което сме дремвали на някоя голяма бензиностанция.Така стана например до Щутгарт, защото там са огромни магистрали и самото слизане и стигане до хотел щеше да е няколко часа, а ние бързахме за Франсето.По мои спомени на ден спокойно се минават около 1000 км преход.А  иначе във всяко градче по пътя би се намерило хотелче за 40,50 евро на вечер.
Ние сме пропътували от София-Будапеща-Щутгарт-Реймс-Париж-Авиньон-Марсилия-Ница-Монако-Венеция за 15 дена като 6 дни стояхме в Париж./май го бях писала това по-напред ама беше отдавна и не помня/

упорито зайче, не забравяй да предвидиш музейните такси в план-разходите.Не са малко перо.В офертите на бълг. турист. фирми обикновено са упоменати и можеш да ги сметнеш от там.Не са малко перо и магистралните такси /особено в Италия/.Особено, където има тунели.

Последна редакция: ср, 27 яну 2010, 17:20 от chanel 5

# 58
  • Мнения: 592
упорито зайче - наистина малко ми се струва луда работа /Боже, доживях ли да го кажа... остарявам значи/. Точно в август, когато не се знае каква жега ще те стигне, да пътуваш толкова км и то с детето си е нахално бих казал. Сами - да! Второто против е, че август е месеца на отпуските в цяла Европа - миналото лято на магистралата от Париж имаше 30-40-50 км задръствания. Като знам и германците какви са туристи.... Трето - специално за един ден да отидеш до Лондон - е те точно тва пък не го схващам. Ако ще биеш печат - бях в Лондон - да, ама за един полуден абсолютно нищо не можеш да видиш като хората. Това горещо не ти го препоръчвам! Naughty Като се сетя по пътя който минавате, само в Немачко колко замъка има дето само да се отбиеш да направиш една снимка...., с това бързане много неща ще пропуснете, само за да се снимате на Айфеловата кула! Но вие си решавате!

# 59
  • Мнения: 2 480
По мои спомени на ден спокойно се минават около 1000 км преход.А  иначе във всяко градче по пътя би се намерило хотелче за 40,50 евро на вечер.

Мисля, че 1000км на ден са твърде много. Възможно е, но изчезва удоволствието от пътуването. Има много за гледане и трябва по-често да се спира.
И аз да питам за 40-50 евро на човек ли или за 2-ма души?

Общи условия

Активация на акаунт