Да обиколиш Европа с кола

  • 118 427
  • 659
  •   1
Отговори
# 105
  • Sofia
  • Мнения: 2 468
Нашата дилема всъщност относно Венеция е дали да изберем хотел хотел за 90 евро
http://www.ambasciatahotel.com/

или къмпинг camping Jolly - цена – 39 евро
http://www.camping.it/english/veneto/jolly/


Мисля, че и двете са в една и съща област Местра, която е на 10 миниути с градския транспорт /рейс/ от венеция Wink

# 106
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
Hannaa, в моя разказ става въпрос за Словакия ( бившата Чехословакия),не за Словения. В Словакия също улиците са чисти и подредени,пътищата страхотни, къщички с градинки и т.н. Wink
Ако ви е интересно може да погледнете снимките ми в албумите от Словакия, направенени са от 11-годишната ми дъщеря Peace

http://mariamileva.snimka.bg/?profile,albums

Liviat ,вие двама ли сте?
Останах с впечатление ,че сте с едно дете.

Последна редакция: сб, 17 апр 2010, 17:39 от fiesta

# 107
  • Sofia
  • Мнения: 2 468
Hannaa, в моя разказ става въпрос за Словакия ( бившата Чехословакия),не за Словения. В Словакия също улиците са чисти и подредени,пътищата страхотни, къщички с градинки и т.н. Wink
Ако ви е интересно може да погледнете снимките ми в албумите от Словакия, направенени са от 11-годишната ми дъщеря Peace

http://mariamileva.snimka.bg/?profile,albums

Liviat ,вие двама ли сте?
Останах с впечатление ,че сте с едно дете.



ще пътуваме без детето

# 108
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
Забравих да кажа,но както всички знаем тук ,в Италия всичко се плаща отделно Mr. Green Аз бях много изненадана като отделно от сумата която пише за бунгалото (ние сме 2 възрастни+2 деца) се оказа ,че  се плаща и такса почистване (за престой по-малък от 1 седмица ) 30 евро #Crazy (това го пише с малки букви Whistling)

# 109
  • Sofia
  • Мнения: 2 468
Забравих да кажа,но както всички знаем тук ,в Италия всичко се плаща отделно Mr. Green Аз бях много изненадана като отделно от сумата която пише за бунгалото (ние сме 2 възрастни+2 деца) се оказа ,че  се плаща и такса почистване (за престой по-малък от 1 седмица ) 30 евро #Crazy (това го пише с малки букви Whistling)

на мен ми е интересно дали ще плащаме за престоя на колата, защото навсякъде... във всички хотели паркинга е около 20 евро на ден.
Уви това е Италия - много туристическа дестинация и с пълно основание.

Последна редакция: нд, 18 апр 2010, 23:32 от Liviat

# 110
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
В този къмпинг,който ние сме набелязали за една кола  е безплатно,за втора се доплаща.Поне така пише в сайта,ние както казах не сме ходили,но това е информацията от сайта.Като отидем и видим пак ще говорим Peace

# 111
  • Sofia
  • Мнения: 2 468
Дали някой знае от къде може да купя БЪРЗОВАР ЗА КОЛА или ТЕРМО ЧАША ЗА КОЛА !?

# 112
  • Мнения: 129
fiesta, благодаря.
В Словакия е крайно време да се поспрем, а не само да я пресичаме бързешком.  Simple Smile

потвърждавам за италия - на сардиня плащаме дори за климатика отделно - по 7 евро на ден.
и да, имаше и такса почистване, която не помня вече колко беше.
ако поискаш да ти сменят хавлията за плаж с чист на третия ден например - пак плащаш...

# 113
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
Eхооо, здравейте момичета, обикаляхте ли из Европа, върнахте ли се, давайте информация и снимки Mr. Green
Ние се върнахме в събота вечерта, но все още не съм намерила време да си кача малко снимки в албумите и да ви ги покажа.
Ходихме до Словакия,от там през Австрия и в Италия, после обратно в Словакия  и от там към дома, общо за 11 дни изминахме почти 5 000 км.
В Италия целта ни беше да заведем децата до Венеция,заведохме ги Mr. GreenА в Австрия се нагледах на природа и прекрасни къщички.Ние бяхме ходили няколко пъти само до Виена, но определено от там нататък през Алпите беше невероятно красиво.
Ако някой има някакви въпроси за къмпинга в Италия или за нещо друго да пита,иначе може да стана досадна с излишни обяснения.
Казвайте сега вие къде ходихте и какво правихте? Hug

# 114
  • Мнения: 4 784
fiesta, браво, хубава разходка сте си направили. Из провинциалната част на Австрия сме пътували и е наистина страхотна идилия.
Нещо такова видяхме и сега - правихме разходка из Европа с кола, но по - кратка - от Лондон до Шотландия - Глазгоу и Единбург и пак до Лондон през селца и полета - страхотна красота, просто сме запленени от спокойствието и красотата, които се излъчват от селата, къщичките, поляните с овце...

# 115
  • Мнения: 280
veni9 , с кола под наем ли?За колко дни?

Момичета някой пътувал ли е из Тоскана?

# 116
  • Мнения: 4 784
шанел, със собствен автомобил бяхме, сестра ми живее в Лондон, за това и там беше стартовата позиция. Пътувахме с нейната кола. Една седмица изкарахме из шотландско. Ако имахме възможност и още толкова нямаше да ни стигне, там има много за гледане, а особено с автомобил, пътуване по брега е страхотно и най - вече както там му казват из сountry side Simple Smile, по моему из провинцията, през селца и природа. Иначе и в самите градове е хубаво, специално аз съм възхитена от Единбург, все едно се върнах назад във времето, градът успява да ти предаде духа си и по - скоро да те плени. Спахме в хотели в Глазгоу и Единбург. Изенада се получи последния ни ден в Единбург, като решихме да удължим престоя си с още една нощувка се оказа, че е почти невъзможно. На следващия ден в града се провежда ежегоден маратон и всичко беше препълнено. С голям зор намерихме стая. Simple Smile

# 117
  • Мнения: 280
veni9 , благодаря Hug!

# 118
  • Мнения: 2 096
и аз се запшисвам в темата.. мечтата на мъжа ми е обиколка на Европа с кола..

# 119
  • Мнения: 4 784
За нищо Hug.
Пропуснах да отбележа, че бяхме с малкия. Множко му дойде това пътуване. Смяната на хотелите, пътуването с кола, разходките по забележителности, часовата разлика ... не е за него. Thinking
Сега като се замисля, като че ли не ми изглежда толкова тежко положението, но като се сетя тогава на моменти как издивявах покрай него:blush:.

Общи условия

Активация на акаунт