Да обиколиш Европа с кола

  • 118 431
  • 659
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 65
Момичета ,желая мнението Ви.Една обиколка с тръгване от Солун за ВенецияТорино,Милано Швейцария,Монако,Кан,Ница,Германия -но ще посещавам Френската част,Австрия 2,5 -3000Е ще бъдат ли достатъчни.Винаги пътувам със самолет до определените дистанции и си нямам многа представа.Благодаря Ви!

# 136
  • Мнения: 280
natali.gric , назад сме писали горе долу как се формират разходите.
Виж в viamichelin като зададеш точките на маршрута си колко км и какъв разход/в евро/ за гориво/приблизителен/ ти дава.Пак там виж ст-та на платените пътища.Сложи по 60 евро на вечер /с повече търсене има такива цени/.Единствено около Ница и във Швейцария нощувките ще са ти по-скъпи.Сложи и по 50 на ден храна.И смятай.
Шопинга отделно Laughing!!!

# 137
  • Мнения: 65
natali.gric , назад сме писали горе долу как се формират разходите.
Виж в viamichelin като зададеш точките на маршрута си колко км и какъв разход/в евро/ за гориво/приблизителен/ ти дава.Пак там виж ст-та на платените пътища.Сложи по 60 евро на вечер /с повече търсене има такива цени/.Единствено около Ница и във Швейцария нощувките ще са ти по-скъпи.Сложи и по 50 на ден храна.И смятай.
Шопинга отделно Laughing!!!

Много ти благодаря!!!

# 138
# 139
  • Мнения: 13 512
И аз открих пътуването с кола и се записвам да следя темата. Като че ли съм готова вече за обиколка на Европа с кола.

# 140
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Страхотна тема, изчетох я на един дъх. Бих пописала доста (за това какво да се види) но ме чака изпит в петък, та ще го отложа с няколко дни. Само се зачудих за замъците в Словения дето искате да ги видите. Вярно е че я наричат така тази страна "страната на замъците" ама в сравнение с немските, тези в Словения са като помещението за слугите. Май най известният им е този в Любляна(Люблянски град) и на езерото Блед (Блейски град). По скоро пещерите им са интересни. И за въпросите относно Флоренция и Тоскания, колкото и дни да си отделите за там, май все ще са недостатъчно. Чудесно място. Само за музеят Уфиций във Флоренция ви е нужен ден. Ама това с музеите е ако сте с големи деца, даже тинейджъри бих казала. Аз минала седмица се върнах от Черна гора и Хърватко и ако някой ходи до Дубровник мога да му дам адрес на чудесен хотел за семейство с 2 деца за 65€.

# 141
  • Мнения: 198

Звучи приятно за портфейла,дай го..

# 142
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Подсети ме поста за Тоскана и Флоренция.

Преди да отидете на подобно наситено с красоти и места за гледане място, разгледайте го онлайн и си харесайте местата, Освен че искат време за разглеждане, и такса, обикновено трябва и доста да се почака за да влезете. Специално за Флоренция имахме достатъчно време, но по пак после се оказа, че имало още 2 места, които сме пропуснали. Не че сме обиколили всичко разбира се, но 2 интересни за нас. Утехата беше, че видяхме няколко неочаквани.
 

# 143
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Kari2 сори че не уточних, но цената беше на човек. Намира се на 14км. южно от Дубровник - село Plat, комплексче с хотел (Одисей) и 4 вили (на 4 етажа с по 25 стаи всяка). Ние бяхме във вила Барбара, в студио (за 3 човека) с кухненски бокс, спалня, отделна стая за децата с двуетажно легло и огромна тераса (около 20кв). През booking.com цената беше по-изгодна отколкото през хотела http://www.booking.com/hotel/hr/villas-plat.html?sid=ccaadd8c85f … 46d20171b068a68d9, на нас ни излезе по 55€ на човек + 7€ за закуска ако желаем (закуската е в х-л Орфей). Има няколко плажчета с камъчета и пясък смесено и 2 басейна. Има детска площадка,таверна,бистро. Но мисля че не става за почивка за дълго време ако сте с деца, че когато ние бяхме имаше предимно пенсионери и много малко семейства.

# 144
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
Страхотна тема, изчетох я на един дъх. Бих пописала доста (за това какво да се види) но ме чака изпит в петък, та ще го отложа с няколко дни. Само се зачудих за замъците в Словения дето искате да ги видите. Вярно е че я наричат така тази страна "страната на замъците" ама в сравнение с немските, тези в Словения са като помещението за слугите. Май най известният им е този в Любляна(Люблянски град) и на езерото Блед (Блейски град). По скоро пещерите им са интересни. И за въпросите относно Флоренция и Тоскания, колкото и дни да си отделите за там, май все ще са недостатъчно. Чудесно място. Само за музеят Уфиций във Флоренция ви е нужен ден. Ама това с музеите е ако сте с големи деца, даже тинейджъри бих казала. Аз минала седмица се върнах от Черна гора и Хърватко и ако някой ходи до Дубровник мога да му дам адрес на чудесен хотел за семейство с 2 деца за 65€.
Замъците , за които писах са в Словакия, не Словения. И определено смятам ,че са огромни  Peace
През Словения само съм минавала на път за Италия и то преди много години, замъци не видях ,  а в Германия искам да отида точно заради замъците, голям фен съм, но все пак мисля че Словаците ще бият Германците по размери Mr. Green

# 145
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Само се зачудих за замъците в Словения дето искате да ги видите. Вярно е че я наричат така тази страна "страната на замъците" ама в сравнение с немските, тези в Словения са като помещението за слугите.

Замъците , за които писах са в Словакия, не Словения. И определено смятам ,че са огромни  Peace
През Словения само съм минавала на път за Италия и то преди много години, замъци не видях ,  а в Германия искам да отида точно заради замъците, голям фен съм, но все пак мисля че Словаците ще бият Германците по размери Mr. Green

Права си fiesta, съжалявам. Обърках се от поста на Nenna тъй като споменава Любляна и затова помислих че става дума за Словения. До момента не съм била в Чехословакия   Wink и не мога да кажа дали замъците са по-големи от немските. Има една карта (може да я има и в нета) с 50-те или 100-те най известни замъци в Германия (не помня точно) и там са подредени по номера. Аз много искам да направя такава обиколка но ще ми е нужен поне 1/2 месец. За Neuschwanstein schloss се влиза по групи и понякога се чака по няколко часа. Има и хотели-замъци т.н. Schlosshotel и е готино сигурно да се остане поне за вечер.

# 146
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
Няма нищо  Mr. Green повече от 10години ходя в Словакия и все още имам познати ,които мислят ,че ходя до Словения.
Внимавай  с  духовете като преспиваш в замъците Joy И аз бих останала в един за нощувка, ама като заспя като пън ще ги изпусна...
В единия от замъците  със сигурност съм виждала ,че има нощна обиколка и тя е по-скъпа от дневната,но  просто си представям ,че е пленяваща. Вечер нещата изглеждат съвсем различно...еееех така ми се тръгва из Европа пак... Whistling
Eто тук пише какви обиколки има,сега видях ,че има и детска обиколка всеки ден от 11 ч.
http://www.bojnicecastle.sk/index-sk.html
 а тук виртуална обиколка:
http://www.bojnicecastle.sk/virtual/index.html

Последна редакция: чт, 01 юли 2010, 10:22 от fiesta

# 147
  • Мнения: 185
Записвам се и аз да следя темата, че ние от доста време имаме намерение да обикаляме из Европа с кола, но все нещо става и още не сме го осъществили това пътуване  Confused Та ще събирам инфо  Simple Smile

# 148
  • София
  • Мнения: 786
Ние преди няма и месец пообиколихме малко Simple Smile Италия, Швейцария, Австрия и Германия. Беше супер. Сега вече мислим за следващата година.

# 149
  • In transit
  • Мнения: 11 791
Vanesa, разкази по подробно за пътуването ако може. bouquet
 Ние мислехме тази година да ходим из Европа, ама се провалиха плановете и се надявам другата да стане вече.   

Общи условия

Активация на акаунт