Да обиколиш Европа с кола

  • 118 435
  • 659
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 786
Vanesa, разкази по подробно за пътуването ако може. bouquet
 Ние мислехме тази година да ходим из Европа, ама се провалиха плановете и се надявам другата да стане вече.   

Ами бяхме група, няколко мотори и ние с колата. Исках детето да е с нас за това с колата.
Първата спирка беше Венеция, до там карахме транзит. Към 5-6 следобяд бяхме там. Спахме 2 нощи на къмпинг.
След това потеглихме за швейцарските алпи, там ходихме на Глетчера Rhonegletscher, прохода на санбернарите Simple Smile
в Австрия и Германия посетихме няколко дворци и музеи (Neuschwanstein, Linderhof, музея на Сваровски).
Спяхме главно по къмпинги, само в германия бяхме на хотел, защото не спря да вали 3 дена.
това на кратко, ако нещо ви интересува питайте.

ето снимки от пътуването Simple Smile
http://good-times.webshots.com/album/578301856uPbent

# 151
  • Мнения: 592
vanesa- страхотни снимки... пък може би хубавото винаги си излиза хубаво  Crazy Това и на мен ми е мечта - едно такова пътуване, ама да видим кога. Не че не съм пътувал, но само на бегом минавам през такива места!

# 152
  • In transit
  • Мнения: 11 793
vanesa, благодаря ти много! А снимките са чудесни!

# 153
  • София
  • Мнения: 786
Да супер беше Simple Smile
вече замисляме маршрут за следващото лято Simple Smile
Много ми беше притеснено, че нямахме резервации никъде, обаче всичко си беше ок. Просто има много къмпинги, къщи за гости и т.н.
Детето не се разболя (бях помъкнала едно сакче с лекарства)  и беше много щастлива от спането на палатки и от нещата които видия Simple Smile
най-вече и харесаха мармотите Simple Smile

# 154
  • Мнения: 592
най-вече и харесаха мармотите Simple Smile
А те къде бяха?

# 155
  • Мнения: 2 037
Ванеса, вчера едва успях да разгледам половината ти снимки. Много са интересни! Поздравявам ви.
Как съм се смяла на мармота със солетите "Хрус-хрус", рекламите на "Милка" вече никога няма да бъдат същите!  Simple Smile
 Hug

# 156
  • София
  • Мнения: 786
най-вече и харесаха мармотите Simple Smile
А те къде бяха?

При глетчера, близо до село Глетч.
Ето малко инфо
http://en.wikipedia.org/wiki/Furka_Pass
Мармотите съвсем са свикнали с хората, изядоха ни солетите Simple Smile

# 157
  • София
  • Мнения: 786
Ванеса, вчера едва успях да разгледам половината ти снимки. Много са интересни! Поздравявам ви.
Как съм се смяла на мармота със солетите "Хрус-хрус", рекламите на "Милка" вече никога няма да бъдат същите!  Simple Smile
 Hug

Хахахахах да Simple Smile
после се сетихме че щеше да е готино да им дадем един шоколад милка Simple Smile
ама солетите им се усладиха много  Joy

# 158
  • Мнения: 119
Страхотно, Ванеса! И аз си мечтая за автомобилна обиколка на Европа - да ядем, когато огладнеем, да спим, където ни налегне умората, да избягваме магистралите, за да можем да видим повече...Но заради детето, а и заради отпуските на съпруга ми не сме успели досега. Не спирам да мечтая обаче  Sunglasses. Събирам идеи и си чертая маршрути.

# 159
  • София
  • Мнения: 786
Страхотно, Ванеса! И аз си мечтая за автомобилна обиколка на Европа - да ядем, когато огладнеем, да спим, където ни налегне умората, да избягваме магистралите, за да можем да видим повече...Но заради детето, а и заради отпуските на съпруга ми не сме успели досега. Не спирам да мечтая обаче  Sunglasses. Събирам идеи и си чертая маршрути.

Детето ти гледам е колкото моето Simple Smile
нямах никакви грижи с нея, чувстваше се супер. Даже си намери две швейцарски приятелки  Grinning
много бяха смешни, те и говорят на френски, тя на български и се разбираха  Sunglasses

# 160
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
Преди няколко дни се върнахме от Словакия (отново Blush).Мислехме този път от там да отидем и до Чехия,поне да не обърквам всички ,че съм ходила в Словения Mr. Green,но заради наводненията,за които се чуваше отложихме за другата година...
Та от там прескочихме до добрата стара Виена (само на 170км от града , в който отсядаме)
Целта ни във Виена беше двореца Шьонбрун (незнам дали така е правилно да се напише на БГ).
Наистина съм очарована, прекрасна градина,всичко е толкова красиво и подредено ,че не ти се иска да си тръгнеш (ако по едно време не се сетиш ,че си спрял на платен паркинг за 3,70 евро на час Joy)
Ние се разхождахме около 4 часа,но мисля че са крайно недостатъчно,нямам никаква представа колко време му е необходимо на човек за да види всичко. Ние сме с децата(на 5г. и на 11г.) и не се движехме много бързо,защото спирахме да оглеждаме най-подробно разни охлювчета и камъчета и т.н.
Ако някой от тук пишещите е ходил ,нека сподели какво е видял в този дворец, какво му е харесало или не му е харесало.
Ето малко снимки от пътуването:

http://mariamileva.snimka.bg/travel/slovakiya-avstriya-2010g-ii.526966


# 161
  • София
  • Мнения: 786
fiesta супер снимки Simple Smile
и аз много искам другата година да отдем във Виена Simple Smile дано да успеем

# 162
  • Мнения: 280
fiesta , ние сме били в този дворец.Наистина много ни хареса.Най-голямото удобство беше, че ползвахме слушалки, на които имаше запис на руски език /ние не сме добре с англ./. Така по време на цялата обиколка ни се разказваше всичко за залата, в която се намирахме. На други места все сме се примъквали към някоя бълг. или руска група с екскурзовод, за да можем да чуем историята на мястото.
И ние като разгледахме Шонбрун на бегом се изнесохме към платения паркинг, че след минутки започваше да се отброява следващия час по не помня колко евро.Последните 200м бяха доста добър спринт Joy. Тогава беше 2003 и техните цени ни идваха съвсем космически!
Помня още, че на един тротоар докато си ходехме моя мъж се оказа стъпил в/у частта за велосипедисти /оттатък жълтата линия/ и една леля ни спря да ни се кара Shocked. Е, това е да си браниш реда, който ти е създаден в д-вата.
За съжаление във Виена бяхме само за 1 ден.Но той е град, разположен на такова място, че пътувайки за други места може да се окаже на пътя и отново да му се полюбуваме.
Другото, което съм запомнила е че в цяла Австрия зеленото е така зелено, какато никъде другаде.Страшно живописно!!

# 163
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
Радвам се , че са ви харесали снимките Peace
Общо взето към снимките на много известните места съм с едно особено отношение, всички ми изглеждат еднакви,но все пак е доста приятно като видиш ,че и други са били там и те са имали възможност да се насладят на това,което толкова ти е харесало, че да те накара да извадиш фотоапарата...Затова пък снимките от не толкова известни (поне на мен места) винаги много са ме впечатлявали...
Това със слушалките го знаех  преди да тръгнем, мъжът ми го видя на официалния сайт на Shonbrun и по-хубавото е , че може да си го свалиш от сайта им,като кратки филмчета във всяка стая и да си го слушаш вкъщи . Ама да го видиш е по-готино ,разбира се Mr. Green
А колкото до зелената трева.... Е друга такава не съм виждала...Пролетта като минахме през Австрия за Италия,това беше просто опияняваща красота за мен - планините с горичките и полянките ,все едно са току що окосени и поляти и много се чудих дали е защото е по на север и не изгарят от слънцето или защото е месец май, но сега през август тук в БГ вече е изгоряла тревата, а там пак си беше такава,така че си мисля ,че  такава си е тревата.

# 164
  • Мнения: 592
В Шонбрун има зоологическа и ботаническа градина, има обиколка с карета за 25 евро на семейство. Около половин час идва. Определено един ден не стига. Ако спите във Виена вземайте хотел от който да отидете с градския транспорт до там, за да спестите от паркингите, които след 10ч са почти пълни.
А за зелената трева - навсякъде на запад от Никелсдорф тревата е друго зелено. Не се учудвайте. Но ако отидете в Шотландия,  пак ще пишете за тревата...а и овцете им са неестествено бели.

Общи условия

Активация на акаунт