Да обиколиш Европа с кола

  • 118 355
  • 659
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 65
Fiesta ,страхотни снимки!Момичета много сте готини,упътвания,съвети,въобще много сте полезни!Страхотни сте!!!

# 181
# 182
  • Мнения: 3 379
Да изтупам малко прахта от темата и да се включа. На нас също ни е мечта да пътуваме с кола из Европа, но преди време по финансови причини, а в последните години - заради постоянното наличие на малки деца  Mr. Green, не сме осъществили мечтата.

Засега сме се спряли на Австрия и Германия, евентуално на връщане Словения. Били сме във Виена и много ни хареса, но искаме да обиколим и провинцията на Австрия, да отидем до Залцбург. В Германия си харесахме романтичния път, т.е. Бавария - от Гармиш нагоре през Мюнхен и после Нюрнберг и провинцията -като замъците са задължителни.

Надявам се тази година да можем да го осъществим, макар че не знам как ще оставим малкия за толкова време... Още умуваме, а от прочетеното тук май не бих се навила да ходим с двегодишно дете.

# 183
  • София
  • Мнения: 4 573
И аз се записвам при вас. Искаме юни месец да попътуваме 2 седмици - до Болоня и обратно. Много ми се иска да сме с колата, въпреки, че ще пътуват и децата с нас.
Отивам да ви чета.

# 184
  • Мнения: 165
Ние също сме решили тази година (живот и здраве да е) да пообиколим Европа с кола. Та въпросът ми е, искам да отидем в Мулен руж в Париж, но ще бъдем със момче-тийнеджър (14 г.), Дали ще го пуснат, ако си купим билети ? Въобще, дали трябва да е 18 годишен, за да бъде допуснат до кабарето ? Само за сведение, висок е 185 и е голям мъж, дали ще ни искат паспорт ?

# 185
  • Мнения: 165
Всъщност тази тема е супер Simple Smile

# 186
  • Мнения: 592
 Дидка-Питка - няма държава на запад от Никелсдорф, в която да пуснат дори непълнолетен с родителите си в заведение с алкохол, особено след 20/някъде 22/ч. Ако това стане - наистина светът не отива на добре!  Peace

# 187
  • Мнения: 165
Нотар, всъщност и аз така си помислих, но пуста балканска черта, все се надяваме да минем между капките Simple Smile

# 188
  • Мнения: 384
Може ли и аз да попитам по-опитните....
Бихте ли дали съвет къде може да се нощува по средата на пътя- Пловдив- Венеция.
Както и къде е добре да се резервира хотел в Щутгарт и Виена- в самия град , или околностите.
Обмислям обиколка из Европа, но някои дестинации са ми напълно непознати и не знам какво да търся.
Да не говорим, че за първи път ще излизаме с колата извън България.
Затова ще изчета цялата тема.  bouquet

# 189
  • София
  • Мнения: 4 573
Успях да видя цялата тема.
Решихме последно без деца, с кола. С време не сме обвързани, ще пътуваме около 20ти юни.
Ще минем през Ниш, искаме да останем 1 ден в Белград, после в Словения, и там мислим да останем 1 ден. Послед Венеция 1-2 дни и да стигнем до Болоня /където е майка ми/. Оттам да скочим за 2-3 дни до Римини.

Засега това съм начертала, отивам да търся хотели по пътя и да видя с какво освен вериги и сол трябва да си оборудваме колата  Mr. Green

# 190
  • Варна
  • Мнения: 3 355
Може ли и аз да попитам по-опитните....
Бихте ли дали съвет къде може да се нощува по средата на пътя- Пловдив- Венеция.
Както и къде е добре да се резервира хотел в Щутгарт и Виена- в самия град , или околностите.
Обмислям обиколка из Европа, но някои дестинации са ми напълно непознати и не знам какво да търся.
Да не говорим, че за първи път ще излизаме с колата извън България.
Затова ще изчета цялата тема.  bouquet

През декември месец спахме във Виена в този хотелhttp://www.birghotels.com/en/hotel_geblergasse/?r=3841547&gc … qcCFYm-zAodc0UMBA , за 40 евро на вечер за двойка. Тогава резервирахме през booking.com. Близо е до спирка на У-бан, на 5-6 спирки с У-бана има спирка на метрото. На улицата пред хотела може да се паркира безплатно, иначе имат паркинг за 9 евро на денонощие. Закуската е 5 евро на човек. Бяхме с кола и навигацията ни заведе точно до хотела. Във Виена повечето улици са еднопосочни ,но навигацията се справи отлично. На много удобно място е, след като се ориентираш къде се намираш.

# 191
  • Мнения: 2 037
Сребърна паричка, и ние спахме в този хотел 2009 година. Имат невероятно удобни легла и възглавници.  Simple Smile Прекрасни за уморени туристи! Ние ползвахме трамвая. Впрочем е много близо до една бирария "Сантиметър", широко дискутирана в темата за Виена, поне когато аз я четох, но въобще не ни впечатли.
Хотелът през venere.com беше около 37 евро дори, паркинг ползвахме платен, защото колата беше пълна с багаж. А кварталът е малко особен, но за една нощ е супер!

Аз пак да напомня за всякакви видове застраховки и асистънси, всичко в перфектен порядък много близо до вас и пазено като очите ви, за всички документи става дума.
Май месец като се прибирахме от Чехия, за първи път решихме по тъмно да пътуваме след толкова преходи. ooooh! На "прекрасната" магистрала Прага - Бърно, с три ленти без аварийна, ни се случи случка. Двигателят на колата, (каква ирония, Шкода) изпуши в буквалния смисъл. Беше около 10.30 вечерта. Асистънса на Акса си свърши чудесно работата. Но почти веднага повиках полиция, за да ни пази от летящите тирове в най-дясна лента. Аварийният триъгълник беше пометен начаса. От колата съвсем малка част беше на пътя, но беше достатъчно да стане голяма беля. Изтеглиха ни до град Jihlava, просто ако закъсвате, недай Боже, там е мястото. Ще ви спестя разказа как се оправихме, но момчето от пътната помощ ни закара накрая и до един хотел, впрочем страхотен. Постоянно казваше, не се притеснявайте, това се случва по няколко пъти на ден. За нашите клиенти хотелът има специални тарифи, ние сме партньори.  Simple Smile Вярно беше така, на другият ден в сервиза докара два чисто нови буса от магистралата.
Хм, интересно преживяване беше, но се прибрахме с автобуса. И адски много сакове. Grinning
Хора, правете си хубав асистънс!

# 192
  • София
  • Мнения: 1 245
Асистънса на Акса си свърши чудесно работата.
Хора, правете си хубав асистънс!

Може ли да дадеш малко подробности за този асистънс, че и аз още храня надежди за едно пътуване до Италия в началото на май, та да се подготвя. Мерси предварително.

# 193
  • София
  • Мнения: 4 573
Аз понеже работя в Алианц и асистънса ще ни е там. Досега не са се оплаквали от него. Медицинските - тоже.

# 194
  • Мнения: 4 784
И нашите са там, но Слава Богу не ни се е налагало до сега да ги използваме.

Общи условия

Активация на акаунт