Да обиколиш Европа с кола

  • 118 345
  • 659
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 122
Здравейте
Изчетох темата на един дъх  Hug
В началото на юни една компания с две коли заминаваме за Германия
плана ни е да тръгнем рано от София - Сърбия - Хърватска.
Мислим да спим в Загреб ... още не сме си намерили хотел Rolling Eyes
На другия ден Любляна и от там до Зюделфелд (Германия). Там ще стоим 7 дни - осигурено ни е спането
Планираме да отидем до Мюнхем, Залцбург, Инсбрук, много красиви езера има наоколо - въобще тези седем дни сме ги запълнили  Flutter
На връщане мислим да тръгнем към Виена ( там да спим) - сега видях един хотел който сте препоръчали, ще го проверя. После продължаваме през Будапеща и се прибираме в София.
До тук съм направила маршрута, проверила съм всички пътни такси - къде колко и в какви пари се плаща, забележителности съм набелязала, извадили сме си ЕЗОК, зелени карти + автоасистънс за колите. Нещо друго да ме посъветвате?
Ако някой скоро е ходил до Загреб и Виена да ми препоръча хотели  Praynig
Благодаря и ви обещавам после да разкажа и покажа  Mr. Green

Редактирам се за да попитам още нещо: ако недай си боже ми се наложи спешна медицинска помощ ЕЗОК достатъчна ли ми е? Или е необходимо да си направим и застраховка за тея дни?

Последна редакция: чт, 10 май 2012, 12:51 от toniak

# 211
  • Мнения: 592
Много отдавна съм забравил за тези европейски здравни карти - правете си застраховка и си свиркайте. В една друга тема дори казаха, че тази карта има по-малко покритие от застраховката, така че...
pipito78 - това с нощуването из северозападна България хич не ми харесва, за пътищата не знам дали си имате идея какви са, но просто ще загубите цял ден заради това. Ако няма екстрени ситуации вече отвсякъде се минава бързо, стига да не хванете смяната. Само не казвай, че освен с 6 год дете и ще сте с Опел Корса или някой друг мъник!!! Нищо повече няма да кажа, защото ми се сбъдват думите. Не казахте, че ще минавате през Амстердам - там пък червените фенери и кофи шоповете са последното, което е от задължителния списък. Там е Рийкс мюзеум с картините на Рембранд, срещу него е диамантения център /сега забравих името му/ който е изработил короната на холандската кралица, там са пазарът на цветята, ако си падате като мен по авиацията, можете да отидете на края на летището на Амстердам - Скипхол и да погледате как кацат или излитат големите самолети - ще се учудите колко много хора има там, цели семейства и щракат с апаратите, а в съседство е една "улица" с къщи, до които единствения начин да стигнеш и да се прибереш е моторна яхта!!! Красота... Дали ще се ориентирате преди да стигнете Амстердам, но минете през Мадуродам заради детето - открит музей с миниатюри на всички известни неща за Холандия и навсякъде има интерактивни неща за забавление. И ако можете да се движите по междуградските пътища, не по магистралите - ще видите уникални неща, просто за мен Холандия е държава мечта.

# 212
  • Мнения: 13
notar -е тук вече с  прогнозите удари на камък:) да не сме луди да тръгнем с опел корса или друг мъник Simple Smile)имаме си мотор с кош, при това с ремарке Laughing ...това разбира се е в кръга на шегата - автомобила ни е среден клас и смятаме, че ще ни е достатъчно комфортно с него...
Относно пътя: незная дали си обърнал внимание, но ние сме от Варна. Докато стигнем до западна България също ще ни отнеме известно време и мислим да починем преди да влезем в Сърбия. Плановете ни засега са това да е около Белоградчик или Видин, като по този начин да спестим около 85 км от втория ден. Разбира се не ни е  известно състоянието на пътищата в района, и затова пуснах тема, но не получих конкретни отговори. Ти като считаш, че си достатъчно добре запознат с обстановката - сподели тогава мнение, посъветвай ме нещо.
За Холандия-явно не съм се изразила добре, вече сме били няколко пъти там, но не с кола. Добре ни е позната, разбира се останаха и забележителности които ще видим при следващо пътуване...Иначе-благодаря за съветите.

# 213
  • София
  • Мнения: 1 244
Аз също се включвам с питане.

Имаме идея (за сега съм на етап проучване, но почти сме се навили) да посетим фестивала на духовите оркестри в Гуча, Сърбия през Август и след това ще имаме свободни около 7 дни преди да хукнем към Гърция на море. Идеята ми е да наминем към Черна Гора, от там през Албания, Македония да се спуснем постепенно към Халкидики.
Моля за полезни идеи и препоръки от посетилите тези държави, особено Албания и Македония. За какво трябва да внимавам, евентуални рискове, места за спане евентуално в Македония и всичко за каквото се сетите. През Албания ми се ще да минем транзит, но чета че там има пълна липса на магистрали и пътуването е бавно, та се чудя ще можем ли да минем за един ден. За Черна Гора смятам да пообиколим Будва, Котор и т.н. и също приемам идеи. Ще пътуваме и с малката щерка която е на 12.
Благодаря предварително на всички, които ще се включат.

# 214
  • русе
  • Мнения: 642
Аз също се включвам с питане.

Имаме идея (за сега съм на етап проучване, но почти сме се навили) да посетим фестивала на духовите оркестри в Гуча, Сърбия през Август и след това ще имаме свободни около 7 дни преди да хукнем към Гърция на море. Идеята ми е да наминем към Черна Гора, от там през Албания, Македония да се спуснем постепенно към Халкидики.
Моля за полезни идеи и препоръки от посетилите тези държави, особено Албания и Македония. За какво трябва да внимавам, евентуални рискове, места за спане евентуално в Македония и всичко за каквото се сетите. През Албания ми се ще да минем транзит, но чета че там има пълна липса на магистрали и пътуването е бавно, та се чудя ще можем ли да минем за един ден. За Черна Гора смятам да пообиколим Будва, Котор и т.н. и също приемам идеи. Ще пътуваме и с малката щерка която е на 12.
Благодаря предварително на всички, които ще се включат.

Миналото лято с наш познат си направихме пътешествие-Охридското езеро с една нощувка,от там Дурас/Албания/ там преспахме 2 нощи  , ходихме до Тирана и до Щкодра, продължихме към Черна гора до Улцин с една нощувка и понеже" албанците нямат пътища" се върнахме до Щкодра и от там продължихме до Косово Когато планираха мъжете пътуването имаха същите опасения за пътищата в Албания но се оказа че те са страхотни и затова решиха вместо да се лутат по Черногорските пътища да се върнем през албанските Grinning С други думи Албания я бяхме подценили а тя ни изненада доста

# 215
  • София
  • Мнения: 1 244
Това ми беше много приятно да го прочета. Значи има светлинка в тунелчето.

Благодаря    bouquet

# 216
  • Мнения: 384
Мами, нямам вече търпение да тръгваме.
Дано всичко бъде наред и да ни е безаварийно пътуването из Европата:).
Ще чакам да ми изпратиш ценната информация,за която ти благодаря предварително Hug
Здравей, Пипито, здравейте всички!
Доста време ще ми отнеме да ви разкажа всичко, затова ще карам на порции.
Когато правехме програмата, сондирах мнения тук във форума и в други форуми чрез Гугъл.Започнах 6 месеца по-рано Embarassed,защото не знаех доста неща за пътувания с кола.А и обичам всичко да ми е сигурно, уредено и спокойно, без изненади.Тази ранна подготовка наистина даде добър резултат, защото имахме време да се подготвим за различните забележителности при всяко спиране.Както и доста отстъпки в хотелите-за ранно записване.
Много ми помогна сайтът www. viamichelin.com-там задаваш начална и крайна точка и ти се изчислява с огромна точност разстоянието, разходът за гориво и таксите по пътищата.
Нашият маршрут беше Пловдив-Париж и обратно, като на отиване минахме през Сърбия, Словения, Италия-Франция, а на връщане- Германия, Австрия и Унгария.
Тъй като пътувахме с две, макар и големи госпожици и сме двама шофьори, имахме за цел минаване на 500 до 700 км. на ден.Така че, като се пристигне в дадена точка, да има време да се поразгледа.
На някои места бяхме предвидили една, на други -две нощувки.В Париж-5, защото го обичам!
Колата ни е на дизел и за приблизително 5700 км., сме платили-490 евро за гориво, 207 евро за тол такси, 73 евро за паркинги.Пътуването ни отне 16 дни.
В Европа, хотелите имат паркинги, които са ситуирани някъде наблизо и се заплащат.Повечето.
Обещавам до неделя да напиша подробности, сега просто няма как.
Само да вмъкна за застраховките- ние си направихме европейски здравни карти, но застраховките при пътуване наистина покриват повече.И не са скъпи.Да не се налага никому да ги използва, де!

# 217
  • русе
  • Мнения: 642
тодоричка погледни тук има една две снимки на пътищата да придобиеш представа и да се поуспокоишhttp://puma4.snimka.bg/travel/ohrid-albaniya-cherna-gora.676302.27184494 Peace

# 218
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Само като инфо към пътуващите от 1-ви юли из Франция- всеки, дори и туристите-шофьори са длъжни да имат алкохолен тестер. Струвал евро и нещо, няма значение, дали сте пили коняк или шампанско или бордо, важното е да имате такъв тест в себе си. След това от ноември, който го няма плаща глоба 11 Е.

# 219
  • София
  • Мнения: 1 244
тодоричка погледни тук има една две снимки на пътищата да придобиеш представа и да се поуспокоишhttp://puma4.snimka.bg/travel/ohrid-albaniya-cherna-gora.676302.27184494 Peace



  bouquet

# 220
  • Мнения: 13
Здравейте от мен отново. Благодаря ти Мами и да знаеш, че чакам с нетърпение очаквам останалата част от разказа. Пропуснах да попитам, дали има някой, който да е запознат с тези еко стикери за Германия.
Това е един стикер за цяла Германия или е различен за всеки отделен град. Ние първоначално като ще минаваме транзит, необходимо ли е да имаме такъв и от къде се купуват. Ако някой е добре запознат с изискванията за тези еко стикери, моля нека пише.  newsm78

# 221
  • Мнения: 122
Здравейте от мен отново. Благодаря ти Мами и да знаеш, че чакам с нетърпение очаквам останалата част от разказа. Пропуснах да попитам, дали има някой, който да е запознат с тези еко стикери за Германия.
Това е един стикер за цяла Германия или е различен за всеки отделен град. Ние първоначално като ще минаваме транзит, необходимо ли е да имаме такъв и от къде се купуват. Ако някой е добре запознат с изискванията за тези еко стикери, моля нека пише.  newsm78
За първи път чувам за такива newsm78 Ние ще сме 7 дена в Германия - и ще обикаляме с кола ... никъде по форуми не срещнах за такива стикери или такси или както се нарича .... Моля за повече инфо  Praynig

# 222
  • Мнения: 67

Ако някой скоро е ходил до Загреб и Виена да ми препоръча хотели  Praynig
Благодаря и ви обещавам после да разкажа и покажа  Mr. Green
Миналата седмица, с приятели, ходихме до Мюнхен и разни други места. На връщане, последната вечер спахме в Загреб. Горещо препоръчвам тези апартаменти.
Zigzag apartments
Намират се в центъра на Загреб, изключително чисти и комфортни са, паркинга е безплатен и сигурен. Младежите, които се занимават с апартаментите са много услужливи и мили.
А относно еко винетката, доколкото четох трябва само за най най централната част на Мюнхен, горе долу за пръстена около Marienplatz. Хотелът ни беше точно до Дойчемузеум и нямахме нужда от такава винетка.

# 223
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Именно, нужни са само за UMWELTZONE http://www.umweltplakette-kaufen.de/typo3temp/pics/64d6d334f6.png.Ако не се влиза в такава зона с колата, не е нужно да се купува. Плакетата  струва 5 Е.

# 224
  • Мнения: 592
Разбира се не ни е  известно състоянието на пътищата в района, и затова пуснах тема, но не получих конкретни отговори. Ти като считаш, че си достатъчно добре запознат с обстановката - сподели тогава мнение, посъветвай ме нещо.
Ами ако карате по главните пътища, ще имате много да карате до Връшка чука, а там сега текат ремонти - мисля че да Монтана пътя се ремонтира, иначе е нлевиломса за бъбреци. По непървостепенните пътища пък изобщо не е за каране в този район - все едно там е била войната в Югославия. Видях че сте от Варна и ако карате покрай Дунав - около Лом е ад. Това ми е инфо от декември...Аз когато пътувам със семейството си 1000 км на ден не са проблем, а където има за гледане, се спира и се спи.

Общи условия

Активация на акаунт