Да обиколиш Европа с кола

  • 118 394
  • 659
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 122

Ако някой скоро е ходил до Загреб и Виена да ми препоръча хотели  Praynig
Благодаря и ви обещавам после да разкажа и покажа  Mr. Green
Миналата седмица, с приятели, ходихме до Мюнхен и разни други места. На връщане, последната вечер спахме в Загреб. Горещо препоръчвам тези апартаменти.
Zigzag apartments
Намират се в центъра на Загреб, изключително чисти и комфортни са, паркинга е безплатен и сигурен. Младежите, които се занимават с апартаментите са много услужливи и мили.
А относно еко винетката, доколкото четох трябва само за най най централната част на Мюнхен, горе долу за пръстена около Marienplatz. Хотелът ни беше точно до Дойчемузеум и нямахме нужда от такава винетка.
A колко хора сте били ... чета че в апартамента май може само 7 човека да се настанят?

# 226
  • София
  • Мнения: 320
Здравейте,

Ние ще пътуваме на 1 Юли по маршрута: София-Сърбия,Хърватска, Верона (нощувка), Френска Ривиера (7 нощувки), Милано, Швейцария ( нощувка), Залцбург ( нощувка), Виена (2 нощувки)-София.

Спали сме няколко пъти в хотели от веригата Етап и сме доволни. Обикновенно са на входа или на изхода на града. За сега сме резервирали във Верона - Етап хотел 43 евро нощувка дв.стая
7 нощувки платени имаме между Кан и Ница в къмпинг. Останалите не сме резервирали все още, така че ще сте ми от полза.

Да спомена, че в Грац и Виена също има хотел Етап..
http://www.etaphotel.com/gb/booking/map-search.shtml

# 227
  • Мнения: 67

Ако някой скоро е ходил до Загреб и Виена да ми препоръча хотели  Praynig
Благодаря и ви обещавам после да разкажа и покажа  Mr. Green
Миналата седмица, с приятели, ходихме до Мюнхен и разни други места. На връщане, последната вечер спахме в Загреб. Горещо препоръчвам тези апартаменти.
Zigzag apartments
Намират се в центъра на Загреб, изключително чисти и комфортни са, паркинга е безплатен и сигурен. Младежите, които се занимават с апартаментите са много услужливи и мили.
А относно еко винетката, доколкото четох трябва само за най най централната част на Мюнхен, горе долу за пръстена около Marienplatz. Хотелът ни беше точно до Дойчемузеум и нямахме нужда от такава винетка.
A колко хора сте били ... чета че в апартамента май може само 7 човека да се настанят?

Бяхме две семейства и спахме в апартамента с две спални. А в същата кооперация има и още един по малък апартамент на същите собственници. Ако те интересува мога да ти изпратя телефоните на собствениците - директно през тях ще получиш по добри цени отколкото през bookking.com. При нас идеята беше да се настаним следобеда, да се помоткаме из Загреб и сутринта да пътуваме за България. От тази гледна точка местоположението е фантастично, условията за компания също. цената беше 125 евро за апартамента.

Последна редакция: нд, 13 май 2012, 00:01 от lioni70

# 228
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Здравейте,
....маршрута: София-Сърбия,Хърватска, Верона (нощувка), Френска Ривиера (7 нощувки), Милано, Швейцария ( нощувка), Залцбург ( нощувка), Виена (2 нощувки)-София.
........7 нощувки платени имаме между Кан и Ница в къмпинг.

И нашия маршрут е подобен, но със северна Франция, Люксембург и Германия.

Ако някой има идеи за къмпинги по маршрута да пише, особено около Гарда и Женевското езеро.
За Швейцария още се чудим дали на отиване към Франция - през Женева или отгоре през Цюрих... newsm78

# 229
  • София
  • Мнения: 320
Повечето къмпинги са от събота до събота 7 нощувки. Не предлагат по малко.

# 230
  • Мнения: 2 037
Повечето къмпинги са от събота до събота 7 нощувки. Не предлагат по малко.

Във Франция, Италия и Испания не съм срещала такова ограничение.

Последна редакция: нд, 13 май 2012, 22:12 от Люлин

# 231
  • Мнения: 384
Благодаря ти Мами и да знаеш, че чакам с нетърпение очаквам останалата част от разказа.
Ами, не знам какво точно те интересува,всеки има предпочитания за градове и забележителности, които да разглежда...
Първа спирка-Белград.Успяхме да видим само Зоопарка и Мегданкале.Но и те оставиха прекрасно впечатление у нас.
После-газ към Италия.Тук се сещам да отбележа, че е добре да заредите гориво на последното OMV преди италианската граница.По-евтино е.
В Италия се кара много бързо!Аз не съм любител на високите скорости и въобще не шофирах там.От 5 платна по магистралите, колите са в най-лявата лента и карат със 140-160.
Италианците са готини, но непременно ще те излъжат, ако им се дадеш.В хотела трябваше да има интернет, оказа се, че е само във фоайето и е 3 евро за 30 мин.Първия път за 30мин.дори не се осъществи някаква връзка, камо ли да се ползва нета.
За Венеция няма да разказвам.В Генуа ме впечатли Аквариумът.Както и разходката из града пеша.Защото с колата си беше приключение-улиците са еднопосочни, наклонени и тесни и влезеш ли някъде, няма излизане.Купон!
Франция-много строго да се спазва ограничението от 140 км.След Италия, това си е направо бавно каране bowuuТам няма да видите изпреварване, нервност, псувни, като тук.Интелигентна работа.
Ривиерата я преминахме почти транзит, с едно спиране в Антиб, колкото да видя, че ще дойда някой ден специално на Лазурния бряг!
Марсилия-също страхотен град!С туристическо влакче може да се качите до Notre Dame de la Garde.На пристанището продават едни страхотни френски сладки-макарони.Внимавайте с цените! #Crazy
След Марсилия посетихме Арл, Авиньон с Папския дворец  и Pont du Gard- това е един римски акведукт, невероятно впечатляваща забележителност!После научих, че съвсем наблизо бил и един от най-високите мостове в света.http://neshtoto.com/%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B2%D0%B8%D1%81%D0%BE% … 0%B5%D1%82%D0%B0/ Не го пропускайте.
От Южна Франция към Париж- красотата беше, когато слязохме от магистралата.Провансът е невероятен, толкова красиви френски градчета и селца, от всяко лъха история!Подредено, чисто,красиво и цветно е!
От Париж пътувахме към Щутгард, но беше повече спирка за нощуване, не го разглеждахме.Направи ми впечатление, че немският Лидл като че ли е по-евтин от нашия. newsm78.В Германия няма ограничения на скоростта.Не си спомням да сме взимали и еко стикери.
Оттам- към Залцбург и Виена.Апартаментът във Виена намерих тук във форума.Не е лош, удобен е, но момчето с ключовете доста закъсня, трябваше да го чакаме, после влезе вътре и май се опита да поизчисти, но без успех.Забележителностите на Виена знаете.Нещо практично-в неделя не работят магазините.Дори вода няма откъде да си купиш.В събота- до 18ч.Освен това се оказа, че да се придвижваш с такси е по-изгодно, отколкото с градския транспорт, ако сте повече хора, де.
Виена е прекрасен град, но е по-скъп от Париж!
Винетки купувахме в Словения, Австрия и Унгария.
В Сърбия зареждайте само на ОМВ, не пускайте халогени.
В Словения се кара със запалени фарове.
В Италия, по магистралите се плаща на каси.Билетчето се взима на влизане и се пази до излизане от магистралата.
Не се спира в аварийната лента в никоя от държавите.
Не се сещам за друго.Пожелавам на всички, които ще пътуват, много, много хубаво прекарване и много емоции!  bouquet

# 232
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Вместо "запис" в тази тема! Изчетох я с голям интерес. Предстои ни такова пътешествие с кола, това лято .

# 233
  • Мнения: 592
В Хърватска също е само със запалени фарове - спират колата между 7 турски тира.

# 234
  • София
  • Мнения: 388
Здравейте. Записвам се и аз в темата. Миналото лято пътувахме с кола по маршрут София - Будапеща - Краков (някой питаше за Полша) - Словакия. Спахме само по къмпинги, затова пиша Словакия, защото къмпинга беше в подножието на Ниски Татри на едно езеро. Ние си носехме палатка, но на къмпингите в Полша и Словакия имаше и бунгала. Местата за спане специално ги подбирахме да са на ниски цени, дащото пътуването беше като цяло "лоу кост". Тази тодина смятаме отново да пътуваме, но мислим да включим този път Белград и Виена и задължително поне 3-4 дни отново на познатия ни кемп в Словакия. И на мен ми се иска да пообиколим Италия и Франция с кола и палатка, но с тези цени на къмпингите няма да стане скоро. Ако някой се интересува, мога да дам координати на местата в които сме нощували. В Будапеща кемпа е близо до центъра, до метростанция.

# 235
  • Мнения: 13
Мами,благодаря ти че сподели тук преживяното от пътуването ви. С интерес го прочетох.
Има полезна информация.
А да попитам за застраховката-автоасистънс отделно ли се прави?Ако се направи има ли нужда отделно от медицински застраховки?Не съм много наясно и се извинявам, ако въпроса ми е прозвучал глупаво.

# 236
  • София
  • Мнения: 786
missmarina аз бих искала да дадеш повече инфо за къмпингите. Ние също пътуваме по този начин, така че винаги е от полза да знаеш къде има хубави къмпинги Simple Smile

# 237
  • Мнения: 122
Мами,благодаря ти че сподели тук преживяното от пътуването ви. С интерес го прочетох.
Има полезна информация.
А да попитам за застраховката-автоасистънс отделно ли се прави?Ако се направи има ли нужда отделно от медицински застраховки?Не съм много наясно и се извинявам, ако въпроса ми е прозвучал глупаво.

Автоасистънса  е за колата само. Ние направихме тия дни и се плаща отделно. Застраховката за пътуващи е друго.
Нас ни посъветваха да си направим европейски здравни карти - наши познати( пътували), са ги ползвали и не са им отказвали лечение. Все още се чудим имаме ли нужда от и от застраховка  newsm78

# 238
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
Ако някой се интересува, мога да дам координати на местата в които сме нощували. В Будапеща кемпа е близо до центъра, до метростанция.
Може ли някакви координати и малко повече информация за този къмпинг  в Будапеща? А също и за Словакия и Полша?
В Словакия може да спите на ниска цена в хотелите на Зимните стадиони, напр. този, който ние ползваме е за 26 евро тройна стая, двойната е 23 евро. Хотела е изграден върху зимния стадион и ние много пъти сме слизали да гледаме тренировките по хокей Simple Smile Много е приятно, ако някой се интересува ще дам линк.
В Италия ходим на къмпинги на една и съща компания:
http://www.baiaholiday.com/
 близо до Триест е Маре Пинета, близо до Венеция е Кавалино, на Лаго ди Гарда (някой питаше за там) е  Ла гардиола
Цените са различни през различните сезони, пролетта и есента сме там за около 50 евро за 4 човека - двама възрастни с две деца ( за всяко се плаща различно в зависимост от възрастта, нашите са на 13г и на 7г.) , много е удобно защото е самостоятелна къщичка  с две спални и кухня, напълно обурудвана. Има и други видове къщички, аз давам пример за тази ,която ползваме за да се ориентирате долу-горе в цените. Къщичките са съвсем нови, ако ви е на път няма да съжалявате Simple Smile През лятото цените са много по-високи, но това може да видите и сами като си знаете за кой период ви интересува.
Дано съм била полезна, ако имате въпроси питайте, ние пътуваме из Европа само с кола Simple Smile

# 239
  • София
  • Мнения: 388
http://www.hallercamping.hu/  Това е кемпа в Будапеща. Намира се между блоковете в един квартал. На 10 мин е спирка на метрото. Персонала е любезен и знаят английски. Обаче не е много голям и е хубаво да се отиде до 12 на обяд, за да се намери място като се изнасят гостите. Този кемп се ползва за по 2-3 дни предимно от хора с кемпери, не стоят много и си тръгват рано сутрин.

http://www.ecc-campingfuehrer.de/polen/camping-clepardia-nr-103/en Това е къмпинга в Краков. И той е между блокове, но в парк. Точно до него има градски басейн. Много са странни сайтовете на полските кемпове, трудно се откриват. Предимно през други линкове, но на този се виждат условията.

http://www.maracamping.sk/index.php?caid=12 А това ми е любимия, който смятаме да посетим и това лято.
Намира се до едно езеро в Ниски Татри, близо до магистралата Братислава-Кошице. Той беше най-евтин и най-голям, винаги има места.

И на 3-те има в сайтовете форма за резервация, веднага отговарят любезно. Навсякъде се ползва английски, а в Словакия и Полша и руски. Условията са отлични, има и екстри като кухни с оборудване и перални. Само в къмпинга в Будапеща няма бунгала.

Последна редакция: пн, 25 юни 2012, 01:18 от missmarina

Общи условия

Активация на акаунт