Да обиколиш Европа с кола

  • 118 434
  • 659
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 786
Здравейте,на4алото на ноември смятаме да отидем до Словения с кола.Предвидили сме 2 дни път и 3 дни престой.Знам,4е сезона не е от най-подходящите,но сме се навили и това си е.Някой може ли да ми препоръ4а примерен маршрут за 3 те дни там?Кои места задължително да се посетят?Дали и 3те нощувки да са в Любляна и да пътуваме всеки ден донякъде или е по-удобно да са на разли4ни места?Приемам всякакви съвет,не намерих тема за Словения... Благодаря ви:)


http://www.tripadvisor.com/Attractions-g274862-Activities-Slovenia.html

ето по-интересните неща според трип адвайзора. Можеш да разгледаш, да прочетеш мнения и да си решите на вас какво ще ви е интересно, според това си правите и маршрут Simple Smile Аз поне така процедирам.

http://www.tripadvisor.com/Attractions-g274878-Activities-Postoj … niola_Region.html
за това знам със сигурност че с и заслужава. И пещерата и крепостта.

# 271
  • между морето и небето
  • Мнения: 885
 cvetence1328,

http://www.tripadvisor.com/Attractions-g274878-Activities-Postoj … niola_Region.html
за това знам със сигурност че с и заслужава. И пещерата и крепостта.

И аз ти ги препоръчвам. Особено пещерата. Интересна е. Цената на билета е малко висока.. За двама възрастни и деца на 17 и 7 години - общо 64€. И то преди 5 години, но си заслужава. Задължително, след като преминете част от пътя с влакче, трябва да се наредите в някоя сформирана група с екзкурзовод. Когато ходихме, можеше да се избира между 5 езика - словенски, английски, френски, немски и .... японски  Wink. Придвижването до по интересните обекти за разглеждане става само с влакчета. Има и красив парк към пещерата. Дано времето да е подходящо за разходки.

# 272
  • Мнения: 48
Благодаря,за сега се спрях на Загреб-Любляна-Блед-Постойна-Триест и ако остане време Пиран,Копер и Изола.Доколкото разбрах едноседми4на винетка за Словения струва 15 Евро.Някои може ли да ми каже какви такси ще трябва да платя минавайки през Сърбия и Хърватска и колко горе-долу е цената на газта във всяка една от държавите.

# 273
  • Мнения: 592
Ние ходихме в Словения точно по това време, но явно не си чела "пътеписа ми" - нито зима, нито лято, но  случихме хубаво време. Явно е до щофьора, но бяхме с двете деца /малкия беше на месеци/ и като тръгнах реално от София в 4 сутринта, със спиранията и почивките вечерта в 20 ч бяхме в хотела ни в Бохинска Бистрица. Това е път реално само по светло. Всичко из Словения е една идея по-скъпо. Мисля че най-малката винетка е месечната и е по-добре да си я вземете от бензиностанциите в Хърватска - на 5 км преди Словения мисля е последната и там бяха много вежливи. В Словения има само годишни и са майка си и баща си, а на 5 км след границата има една "стеснение" на магистралата и там чакат полицаите и спират абсолютно всеки без винетка.  В интерес на истината ако искате да сте на едно място и да обикаляте, то определено на Блед има повече неща, но това е все едно да отидете на Банско в България вместо на Пампорово или Боровец. Т.е. най-скъпото място, а ние бяхме на 10 км след Блед - на другото красиво езеро Бохини в страхотен 5 звезден хотел, но тогава имаха промоция заради сезона, а имат и страхотен аква парк, за децата е голям кеф. /http://www.bohinj-park-hotel.si/eng/ Там можете да се разходите до ски пистите на Vogel- там има прекрасни панорама и пътеки за разходка, до водопада Савица, който се оказа, че май само ние българите не знаем - толкова много чужденци имаше. Вече за езерото Блед и наоколо е ясно. Ако е зимата да отскочите до Клагенфюрт - няма и 50 км е от Блед, а Любляна е на 80. В столицата задължително крепостта и да се качите на кулата отгоре, пазара в центъра, има един прозрачен мост - виждаш под теб реката. Но Любляна като база за спане не ми се вижда удачно. Това горе долу си спомням за сега.

# 274
  • Мнения: 122
Включвам се само по въпроса с винетките за Словения.
От юни месец тази година - пътувахме до Германия. От Загреб към Марибор - там минахме границата. Купихме си седмична винетка за 15 евро. На самата граница има една едноетажна сграда - там имаше винетки. Даже предлагаха и австрийска Simple Smile Върни се две  или три страници назад в темата - коментирахме пътуване до Словения  Peace

# 275
  • Мнения: 48
Notar,ние имаме намерение да спим в хостели и единственото,което ме интересува е да е удобна отправна то4ка.Затова си мислех,4е Любляна би било по-удобно,защото е на горе долу еднакво разстояние от Блед и Постойна,които са в разли4ни посоки.
Из4етох цялата тема и намерих пътните такси за Сърбия и Хърватска.Какво ще ме посъветвате за Триест и крайбрежните словенски градове?Има ли какво да се разгледа или предвид сезона няма смисъл?

# 276
  • София
  • Мнения: 5 562
cvetence1328, предвид сезона, ако аз бях на ваше място, нямаше да ходя до морето, а щях да забия към Алпите. Прекрасен курорт е например Кранска гора. Прочетох съветите на хората, писали преди мен. Аз бих избрала например една нощувка в Любляна, една в Блед / Бохини също е опция и една в Кранска гора.  Grinning  Ама колкото хора, толкова и предпочитания.  Grinning Иначе и Постойна си заслужава, и морето им е страхотно атрактивно, много различно от нашето, в италиански стил, а алпийските им курорти са в авствийски стил. Словения е страхотна! Приятно изкарване там!   bouquet (Ние през август бяхме за пореден път там, много ни е любимо мястото, така че ако имаш и други въпроси, насреща съм).

# 277
  • Мнения: 592
Да, наистина и аз съм очарован от Словения и наистина сега е добре да се насочите към планината, жалко че напоследък чета много лоши неща за състоянието на икономиката им. Като каза хостели - в селата около Бохини и Блед и пълно с квартири по къщите. На практика всяка къща дава квартири като на нашето море. Можете и там да видите. Но пък тогава ако решите да посетите аквапарка, ще ви излезе доста солено. Не знам - за мен ако сте с деца за три дни програмата ви е доста натоварена най-вече по отношение пътя...

# 278
  • Мнения: 48
Не ,не сме с деца,само млади хора на по 25 години.Предполагам,4е са много красиви планинските курорти,но ние не сме скиори затова се притеснявам ще има ли какво да видим.А стигнем ли до Постойна,Триест някак си се оказва прекалено близо.

Това и е лошото на Словения,4е накъдето и да тръгнеш има все пове4е красиви места, а и държави и не ти се иска да спреш Simple Smile

# 279
  • Мнения: X
Интересна тема   bouquet

Вместо запис да кажа, че сме в процес на планиране на 16 дневна обиколка на Португали (септември/октомври). До там със самолет, а след това обиколка с нает автомобил. В момента чета всичко налично в нета, имам книжка на Фодорс .... Но всякакви предложения и мнения ще са ми от полза. Времето едва ли ще ни стигне за да тръгнем на юг от Лисабон (към Алгарве), но ще стигнем до Порто, като мисля да минем на отиване през някои интересни градове в централна Португалия, а се върнем по крайбрежието (с преспивания разбира се).

Следя и темата за Португалия, но мисля, че и тук ще има ценна информация.

  bouquet

# 280
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
И аз се нареждам за Португалия, но и Испания и Мароко. Peace
От тук до Барселона със самолет - после рент-а-кар - до Португалия - обратно на юг и с Фери - то към Мароко. Там оставям кар-а и флай до Мадрид или Барселона - после в къщи.
Това на кратко, ама още не съм се задействала... Mr. Green

# 281
  • Младост 4
  • Мнения: 91
Привет! Страхотна тема! Изчетох я с голям интерес!
През лятото ще пътуваме на гости с кола и сме с три хлапета на задната седалка. Имате ли идея, къде може да се спи в Хърватска, някъде преди Загреб? Гледам едно градче Славонски брод на брега на Сава – на 600 км от София. Дали е подходящо за едно преспиване?

# 282
  • София
  • Мнения: 5 562
Сали, Славонски брод е много подходящо за преспиване. Изберете централен хотел, тъй като по главната е пълно със заведения за похапване, пицарии, кафета, на много прилични цени. Всъщност той е граничен град, от другата страна на Сава е Босна, вижда се като се разходи човек по брега на реката. Градчето е с размерите на Хасково или нещо такова, много е чисто и спокойно.

# 283
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Привет! Страхотна тема! Изчетох я с голям интерес!
През лятото ще пътуваме на гости с кола и сме с три хлапета на задната седалка. Имате ли идея, къде може да се спи в Хърватска, някъде преди Загреб? Гледам едно градче Славонски брод на брега на Сава – на 600 км от София. Дали е подходящо за едно преспиване?


Само да намеря хотела, в който спахме и ще ти го постна - точно на главната, но си имаше паркинг. То другаде няма  и къде да се спи освен в Сл. брод. Peace
Иначе градчето е идеално  за преспиване.

Ето. То си е къща де,но с отделни различни стаи. Няма закуска - но на главната има голям избор - на 20м. е.
http://www.sobe-levicki.com/

# 284
  • Младост 4
  • Мнения: 91
.♥.Петя.♥. , Wild_rabbit, благодаря ви много за отговорите Hug И за хотела!
Мисля, че измислих добро разпределение на пътя - следващата ни спирка да е Падуа (още 600 км) и крайна точка - Цюрих (500 км) Peace

Общи условия

Активация на акаунт