въпросче за захранването и запека?

  • 403
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 240
Здравейте,
досега не съм вилзала в тази част на форума, все още кърмя бебата, но от две седмици се опитвам да и давам пюрета. Сокове не ще да пие и педката препоръча да започнем направо със зеленчуковете пюрета до тек добре, но...дадох и къртоф и тиква и всичко беше ок, след което и дадох картоф морков и ябълка и ..спря да ака. Педката предложи да и давам сок от сини сливи и пюре е давам, но никакъв ефект. Сега пие дуфалак...но така хич ни ми се иска да продължавам...всякакви предложения са добре дошли. Благодаря предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 298
Опитай със сок от круша, сега поне ги има на пазара. При нас и гроздето действа така.
Има и такива пюрета, за тиквата ти си знаеш, става и с пюре със спанак (има на ХИП).
Когато ние бяхме само на адапте, акаше веднъж на 3 дни, педиатъра ни беше препоръчал отвара от овесени ядки.
Като започнахме зеленчуковите пюрета, започна да ака 3-5 пъти на ден. Стана по-твърдо, но си е редовно.
Пробвай с тези неща и успех!

# 2
  • Мнения: 4 915
Картофът, морковът и ябълката са запичащи (бананът и оризът - също), така че ги давай в комбинация с разхлабващи храни - круша, сини сливи, тиква, тиквички.
За отвара от овесени ядки още е рано, защото съдържа глутен.
Ако 2 дни не ака, можеш един ден да си минете само на кърма - тя самата има регулиращ ефект върху стомахчето.

# 3
  • Мнения: 5 299
Аз имах подобен проблем, но при нас сока от сини сливи на " Хип" подейства мигновенно Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 15 194
Щом като вече даваш пюрета-можеш да дадеш по няколко лъжички пюре от круша или сини сливи. На Иво 2-3 лъжички му бяха достатъчни за разхлабване.

# 5
  • Мнения: X
Хубавото, когато детето почне да яде храна различна от млякото е, че можеш да комбинираш запичащи и разхлабващи храни и така да се регулира стомаха. Давай сок от синя слива, круша, тиква и разхлабването е сигурно Wink Освен това, обикновено след захранването детето почва да си ака нормално Grinning Оризът и морковите запичат.

# 6
  • Мнения: 230
Моят се запичаше от зеленчуковите пюрета.Първо ме посъветваха да правя пюрето с овесена вода(вариш овесени ядки и водата я слагаш вместа преварена). в началото имаше ефект, но после пак се запичаше.Казаха докато свикне да му правя пюрето с адапт мляко Фризовом-за 1 седм се регулира.Съшто така провери дали не се запича от недохранване.

Общи условия

Активация на акаунт