Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ottawa, Canada

След две седмици е рожденния ден на Изабела и ще изпратя торта в училище, но едно от децата е с алергия към млякото. Може ли някой да ми подскаже идеи за вкусна торта без млечни продукти?
Цитирай

София

Ето едно предложение ... дано да е подходящо  Smile

Продукти за блат
5 яйца
1 чч захар
5 сл вода
1 1/2 чч брашно
1/2 бакпулвер
ванилия / аромат/
Пече се 25-30 мин на 180-200 градуса

Сиропира се .... вода + захар или сок от компот
Крем по избор ... може да се сложат плодовете от компота

Вариант за крем ... 1 сл брашно+1 сл захар +1 чч вода / компот/ +1 жълтък
Вари се крем докато се сгъсти. Сваля се от огъна и се бърка докато се сгъсти.
Цитирай

София

Можеш да залееш блата с шоколадова глазура и отгоре да наредиш захарни фигурки. Подобна торта бях правила на синът ми за втория му рожден ден, не знаех дали някое от дечицата не е алергично.
Цитирай

Бургас

Можеш да залееш блата с шоколадова глазура и отгоре да наредиш захарни фигурки. Подобна торта бях правила на синът ми за втория му рожден ден, не знаех дали някое от дечицата не е алергично.

Офф, при алергия шоколадът не е подходящ, но е чудесно, че сте помислили и за това!

Ако детенцето няма проблем с яйцата, значи всяка рецепта за блат без мляко ще е подходяща, а крема може да е от нишесте с плодове от компот, сладко или ако има подходящи пресни. Аз най-често правя бисквитена торта, може да се украси отвън с корнфлейкс - става рошава и ефектна, защото кремовете без мляко хич не са покривни- не е класическа торта, но пак е много вкусно Very Happy.
Цитирай

Попитай майката дали детенцето не е алергично и към още нещо. Обикновено децата с АБКМ спазват по-обширна диета.
Цитирай

София

Идва ми на ум нещо много просто - бисквитена торта. Нишестения крем можеш да направиш без мляко и да овкусиш със сладко, конфитюр, сироп - какъвто вкус искаш да докараш. Наскоро ядох такава постна торта - беше със сладко от зелени смокини и вкуса им изпъкваше въпреки, че нишестения крем беше само от вода, захар и нишесте. Беше страшно вкусна благодарение на това, че сладкото беше перфектно и си мислех колко е проста, а в същото време вкусна.
Цитирай

sofia

Laura, оригиналната рецепта на торта "САХЕР" е блатове намазани с конфитюр от кайсии, отгоре е с шоколадова глазура, но ако детето не яде шоколад може пак с конфитюр и орехи или кокос.

Сметаната ХОПЛА нали уж била растителна?
Най добре питай майката може пък с такава сметана да прави сладкиши на детенцето.

Другото ми предложение е соево прясно или кисело мляко да използваш, но незнам какъв вкус ще има крема. Пледполагам, че като има захар няма да е лош.
Ако някой е правил с такива млека нека да каже.
Цитирай

Ottawa, Canada

Laura, оригиналната рецепта на торта "САХЕР" е блатове намазани с конфитюр от кайсии, отгоре е с шоколадова глазура, но ако детето не яде шоколад може пак с конфитюр и орехи или кокос.

Сметаната ХОПЛА нали уж била растителна?
Най добре питай майката може пък с такава сметана да прави сладкиши на детенцето.

Другото ми предложение е соево прясно или кисело мляко да използваш, но незнам какъв вкус ще има крема. Пледполагам, че като има захар няма да е лош.
Ако някой е правил с такива млека нека да каже.

Благодаря ви много момичета!
Събрах много ценни съвети за торти. Ще се опитам да направя торта според указанията.
Дано стане вкусна!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.