Въпрос за кашата

  • 477
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 220
Имам следния въпрос: Предстои ни захранване с каша; към каква да се ориентирам - млечна или безмлечна? На опаковките на млечните каши пише, че съдържат сухо мляко. Не е ли по-добре да давам безмлечна и да добавям адаптирано мляко? Вие как постъпихте?

# 1
  • Монреал
  • Мнения: 631
Според мен няма значение каква ще е, така или иначе си добавяш адаптирано мляко в безмлечната. По-важно е да е безглутенова.

Ние започнахме с банановата и прасковената каши на Слънчо, които са си млечни.  В тях не съм добавяла адапте.

# 2
  • Мнения: X
Погледни закованата тема с най-често обсъждани теми във Форума - в раздел "Захранване" и раздел "Каши" ще намериш много полезно инфо Wink

# 3
  • Мнения: 5 713
В на4алото на захранването купих безмле4на- оризова на Нестле, царевица и елда на Беби, ориз+царевица на Фризокрем; прибавях от нашето ад. мляко. После запо4нах аз да ги приготвям кашите.

# 4
  • Мнения: 1 032
Наистина ще е най- добре да поразгледш темите в библиотеката, защото там има много полезни неща, които ще са ти от полза при въвеждането и на другите храни. Иначе ние започнахме с млечна оризова каша на "Бебе"- девойката не я хареса особено и преминахме на банановата каша на Хумана. Нямахме никакъв проблем. Сега пробваме кашите от серията Фризо и ги ядем с удоволствие

# 5
  • Мнения: 5 299
Аз почнах с прасковена на "Слънчо" - като за 1 път ми досвидя да се изръся за по-скъпа, защото незнаех дали ще я хареса, но пак не бях доволна(изхвърлих я), малката нещо много повръщаше от нея,  и сега съм се насочила да купя оризова, мисля, че тази е най-подходяща за начало Peace

# 6
  • Мнения: 224
Аз за първи път дадах на моя син от кашите на Бебе, защото беше на 5 месеца и мислех, че му е рано да го захранвам с глутен. Взех му гречка със сини сливи и ябълка без мляко (аз му добавях от неговото) - нямаше никакви оплаквания даже много му хареса. Пробвахме и на Blevit кашите, както и Слънчо, но на тях им се цупеше и не ги искаше. Така, че според мен е по - добре да вземеш на бебчо безмлечна (независимо от марката) и да си му добавяш от адаптираното мляко, което пие, поне за начало.

# 7
  • Мнения: 220
Благодаря, и аз сматам така да направя.

# 8
  • Мнения: 2 063
Моето бебе пие Аптамил, затова купих кашата на Милупа - млечна с ябълка и морков. Давам й 2 пъти седмично и си я хапва с кеф.

Общи условия

Активация на акаунт