Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 44 отговора

Пуснах такава анкета в здравната рубрика, но май много малко хора се включиха.
Затова пускам нова тук и се надявам да се получи по-представително проучване.
Цитирай

София

Аз съм ЗА противогрипните ваксини ! Не предпазват 100%, но все пак е нещо .. Досега съм се ваксинирла всяка година, изключая годината когато бях бреми.  Wink
Цитирай

София

Не съм убедена в ефективността им. До сега не съм си слагала де. Може би е подходяща само за рискови групи -  възрастни хора и малки деца, които боледуват често.
Цитирай

при ОП

Никога, никога, никога.
Цитирай

Там, където има пудинг

Малко се обърках и посочих да със задръжки,ама си мислех,че става дума за ваксините по принцип....тъпо е да мисля,а да не чета ама тва е друга тема.....
Та аз съм твърдо против тези ваксини и никога не бих сложила на себе си или на детето си. Имам познати,които ползват, но пропуснат ли задължително се разболяват. Аз да хлопна на дърво не съм боледувала от грип.
Цитирай

Burgas

Против съм.  Crossing Arms
И не съм боледувала от грип от години.
Цитирай

Варна

Не, имам някой резерви !
Цитирай

Никога не съм използвала. Преди две години си купих, но така и не намерих време да отида  да ми я поставят.Не съм боледувала сериозно. В същото време моя колежка и приятелка всяка година е ваксинирана, а от простудни заболявания не може да се отърве. Съпругът ми пък е доволен от ваксините, защото от  както ги ползва, не се е разболявал.
Поради всичко това - нямам еднозначен отговор
Цитирай

Sofia

ПРОТИВ! Аз съм За ваксините, които създават траен, доживотен имунитет. Останалите са бошлав работа, противогрипната също. Ваксинират се против един щам, обаче през зимата се появява друг и пак се тръшват.
Цитирай

Миналата година дядо ми и баба ми се ваксинираха против грип, но се разболяха и двамата  Crazy   А пък ние, които не се ваксинирахме нямахме и помен от грип. Дори аз бях в контакт с тях Shocked
Цитирай

у нас

Против Crossing Arms
Цитирай

София

Аз съм ЗА противогрипните ваксини ! Не предпазват 100%, но все пак е нещо ..
И аз съм на това мнение.
Цитирай

София

Аз също съм ПРОТИВ.Като мед.работник имам малка представа за какво иде реч,а и съм виждала такива странични реакции,че ....брррррррррррр.
Първо-дадена противогрипна ваксина покрива само определени щамове вируси,а други не.Следователно вреоятността да се разболееш е 50/50.
Второ какво представлява васкините? - Това са умрели бактерии причиняващи грипа ,които се вкарват в организма с цел да той (организма) да си създаде имунитет!
Не бих си направила,а на детето си още по-малко!
Цитирай

ново

Твърдо ПРОТИВ!
Предпочитам да давам на дъщеря си витамини, пчелен прополис, дори екстракт от водорасли, но не ваксина.
Цитат
  #Cussing out
Цитирай

Аз съм против, след като Димана, разви бактериална пневмония, след слагането на противогрипна ваксина. Ефекта на ваксината беше да тушира външните прояви на вируса и да благоприятства развитието на инфекцията, в момента, който стана бактериална се прояви, Димана беше на 2 години и явно организма и нямаше достатъчно изграден имунитет.
  Каляване,плодове, зеленчуци, витамини и имуностимулатор, са нещата, които дават резултата при нас, двамата не са боледували от 3 години, освен някой и друг сопол.
  Летни енторовируси, не се карали никога, да чукна на дръво, да е все така  Praynig
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 44 отговора