Кърмене и шоколад?

  • 19 307
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 033
Здрасти, някой има ли наблюдения да се отразява честото похапване (умерено, но всеки или през ден) на шоколадови работи на беби? Аз се изтощавам доста след кърмене и си похапвам, ама нещо се чудя дали не му вредя - да го изнервям или нещо такова бебчо де...

# 1
  • Мнения: 9 481
При нашия син не е имало проблем..а аз ядох шоколад и шок. изделия мнооого.
По принцип не е добре да се прекалява-наблюдавай го Peace

# 2
  • Мнения: 387
зависи колко е голямо бебето...в първите месеци избягвах такива храни...сега хапвам и по-често, даже и кафе пия от време на време...не съм видяла да има промени от това...

# 3
  • Мнения: 11 053
Абе хора, вие се побъркахте.
И шоколад ям, и кафе пия, и люто, че и винце в специални случаи.
Всичко в умерени граници, което не вреди на теб, не вреди и на детето.

# 4
  • Мнения: 387
Всичко в умерени граници, което не вреди на теб, не вреди и на детето.

еми именно... http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3141.0 а ето тази статия показва, че няма забранени храни...просто всичко трябва да е в умерени количества...и Параход това с винцето беше излишно...

# 5
  • Мнения: 11 053
Лорини, технически погледнато, на деца като моето и твоето (които вече и не сучат през час-два) нищо няма да им стане от чаша вино веднъж месечно, примерно. Не че прокламирам употребата на алкохол по време на кърмене, опазил ме Господ.

Но специално за храните, е крайно време поредните глупави митове на баби и педиатри да се развенчаят. Ако от къри се получаваха колики, милиони индийски бебета щяха да се тръшкат нон-стоп, нали? Все пак, кърменето не е някакъв пост и молитва, а част от живота.

# 6
  • Мнения: 9 481
Хайде да не превръщаме поредната тема в спор... Praynig
Говоря от собствен опит-детето ми реагираше на консумирани от мен храни-определено коликите се засилваха от бобови храни, зеле и пр.мляко (като не съм прекалявала с консумацията им).
Вкл. един ден ми изкара акъла водихме го на спешен каб. със съмнения за апандисит-така се превиваше ooooh!-е, оказаха се колики; беше на годинка и нещо Crazy
Но пък през цялата бременност пих кафе (по 1 на ден), и след това , и шоколад ядох след раждането и то в големи количества..2-3 на ден + разни вафли и пр...-не е имал проблеми..
Основното му ядене до годинката ест. бе кърма..

# 7
  • Мнения: 4
здравейте на всички мами, моята информация до момента относно шоколада и изобщо шоколадови изделия е,  че спадат към групата на алергените и не бива да се прекалява с похапването им, защото при някои бебета предизвикват сериозни обриви и алергични пристъпи. Аз лично не желая да го изпитам на гърба си и затова похавам такива вкусотий в умерени количества( когато наистина много ми се дояде). Иначе е добре храната, която поема кърмачката да е възможно най- разнообразна. Тъй че едно парче шоколад или една вафла на ден не би имало сериозни последствия според мен....

# 8
  • Мнения: 11 003
Спомням си, че познато детенце-кърмаче имаше проблем от шоколада. Впоследствие се оказа, че проблемът не е в шоколада, а се дължи на ядките в него. Щом се следи за странични реакции и не се прекалява с количествата, можеш да хапваш шоколад и не само. Wink

# 9
  • софия
  • Мнения: 2 140
Моят син се превъзбуджа,когато изям някоя вафла или няколко
блокчета шоколад.Така,че ги избягвам.

# 10
  • Мнения: 350
Докато кърмех педиатърката ми казваше да не прекалявам,че ще и излезнат пъпчици.И се оказа вярно,поне при нас

# 11
  • Мнения: 529
Аз хапвах по малко шоколад ,но не първите месеци ,а по-нататък.

# 12
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Хапвам спокойно шоколад, никакви проблеми нямаме  Peace В началото бях предпазлива, но като видях, че няма никакви странични реакции си го нападам редовно  Crazy И не съм забелязала да има връзка с емоциите му...То аз толкова и ям де - 1 сандвич на ден и 1-2 вафли - толкова  Crazy

# 13
  • Мнения: 8
Аз си похапвах доста шоколад до като кърмех и при ме оказа влияние,защото детето ми стана много изнервено и много плачеше.Според мен това си  е до дете!

# 14
  • Мнения: 319
Абе хора, вие се побъркахте.
Ей това много ме разсмя  Laughing
И аз така мисля, а щом авторката само се чуди дали няма проблем за бебето, значи няма - щом няма обриви, неспокойство и каквото там се сетиш..значи майката хапва умерено от въпросните неща и бебето няма непоносимост. Защото някои бебета появяват такава..макар, че уж няма забранени храни и всичко в умерени количества е ок.
Сега се смея ама в началото на отглеждането на малкия и аз се чудех на ей такива работи, които сега ме разсмиват...
Май трябва малко по-спокойно и уверено да се подхожда в отглеждането на децата Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт