как отслабнахте след раждане

  • 32 208
  • 224
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 435
Здравейте мамчета,
моля да споделите как отстлабнахте след като родихте и след колко време? Ако сте спазвали специални диети, моля кажете? По време на бременността качих 22кг, при раждането свалих 10 и принцеска е вече на 3м, а аз не мърдам от кантара, уж се ограничавам в яденето но...

# 1
  • Мнения: 85
Аз също качих 22 кг., сега съм по- слаба от преди. От лятото насам почнах по- рязко да свалям. За 3 месеца е рано още, има време. Не мисли толкова за това, гледай си бебо и всяко нещо с времето си. Успех!

# 2
  • Мнения: 5 435
Благодаря ти Сирена за куража, но един двама като ти кажат изобщо не си свалила, не пазиш ли диета и тн и направо издивявам. Но си права, най-важен е бебо. А пък и го отдавам на зимните месеци, все пак се ядат и дпруги храни   Simple Smile.

# 3
  • Мнения: 566
С първата бременност качих 25кг,с раждането свалих12,но другите ги свалих едва когато детето ми беше на 1г10м,и то защото почнах работа и от притеснението и от нередовното ядене,незнам точно от кое стана но даже бях станала и по лека от преди забременяването,сега с втората качих само 15кг,при раждането свалих 8кг,и вече 10 месеца нем,ърдам надолу,уж и аз се ограничавам с яденето ама нещо не се получава,та се надявам пак както с първото да сваля след като тръгна на работа.
Та по въпроса ти при всеки мисля че е индивидуално,зависи много и от началното ти тегло,но съвет от мен не го мисли това сега,гледай си бебчето,радвай му се и всичко с времето си.

# 4
  • Мнения: 5 939
Всичко си е до структурата на човек,поне аз така си мисля,през първата си бременност качих 30 кг,които докато навърши 6 м (докато се кърмихме даже си хапвах повече от колкото по принцип ям) човека аз свалих без да съм гладувала и ограничавала,но по принцип съм слаба около 50 кг,а понякога и по малко,така че за всеки си е индивидуално.

# 5
  • Мнения: 2 453
Здравей,Цвети!
Аз качих 18кг.,излязох -11кг. от родилното и имах да свалям още 7кг.Свалих ги неусетно за около 6месеца.Когато малкият проходи свалих още доста от бягянето след него.По-слаба никога не съм била.Никакви диети не съм спазвала,просто си гледах детето без помощ от никой.
Сестра ми винаги е била слаба,но с първата бременност качи около 30кг.Когато племенника ми проходи свали доста килограми,но забременя отново.Сега с грижите около детето не качва много.
От значение е дали кърмиш,какъв ти е метаболизма.Не се притеснявай,ще влезеш във форма.

# 6
  • Мнения: 529
И двата пъти отслабнах без диета от самосебеси.

# 7
  • Мнения: 183
И аз мисля, че всичко е до структура. Аз качих 27 кг, а на 40 ден на малката си влезнах в старите дънки. Не съм пазила никакви диети. Спокойно, ако не ги свалиш сега, ще ги свалиш като проходи бебока  Grinning Не се ядосвай и не обръщай внимание на приказките на хората, все пак са минали само три месеца.

# 8
  • Мнения: 539
Kaчих 28кг Embarassed Sad.Синът ми стана на 3 години преди 4 месеца,когато забременях отново.Оставаха ми да сваля още 4,5 кг,така и не успях за толкова време да стопя излишното  дори с диети,за това всичко си е до организъм.Опитвай но без да прекаляваш с излишни диети и виж кое ти се отразява най добре PeaceУспех

# 9
  • Мнения: 6 365
Обявих амнистия за мазнините- зехтин, масло, даже бекон. В резултат на това не се чувствах гладна и не налитах на шоколад и вафли.

Забременях 62 кг., сега съм 57. Кърменето също помага.

Пък и яйцата с бекон на закуска не са лошо нещо. За справка- Гари Таубс.

# 10
  • Мнения: 1 032
Първо- не те съветвам толкова скоро след раждането да спазваш диети. Можеш да започнеш някакъв по- разумен режим на хранене с повече пресни плодове и зеленчуци, да избягваш пържено и мазно, но в никакъв случай не гладувай. Отиди да на гинеколог и ако вече си се възстановила от самото раждане започни да спортуваш. В нета има достатъчно програми за спортуване удома, които не изискват никакво специално оборудване и са ефективни. В подфорума Красива мама има цяла тема за тренировките в домашни условия. Там ще ти дадът доста съвети. Късмет и не се притеснявай, всичко ще си дойде намясто с времето.

Последна редакция: пн, 07 дек 2009, 12:17 от gigio

# 11
  • Мнения: 9 814
Първият път нямах да свалям нищо излишно. Даже от родилния дом излязох - 2 кг, от теглото преди забременяването.
Вторият път обаче, имах да свалям 7 кг. Ограничих само тестените изделия и сладкото. Така за две седмици свалих 3 кг. Не пазя диети, защото кърмя, но наблягам на плодовете, салатите, овесените ядки. Имам да свалям още килограм.


Кърменето също помага.

Определено.  Grinning

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 807
Рано е още.Аз 3 месеца след раждането даже качой 2 кг.После обаче започнахме с многото разходки и до 7я месец всичко свалих,а после и отгоре.

# 13
  • Мнения: 1 740
Отслабнах без диети и ограничения много бързо след раждането,но нямах почти нищо за сваляне.
Качих 11 кг. за цялата бременност.

# 14
  • София
  • Мнения: 582
Ох, даже качих 5-6 кг след раждането покрай жалките си опити да кърмя. Sad
От няколко месеца спазвам някакъв режим за ограничаване на храната и имам вече резултат.
За съжаление при мен нещата не се получиха от само себе си.

Общи условия

Активация на акаунт