Запушени и двете маточни тръби, а сега накъде?

  • 114 196
  • 675
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 6 360
ФСХ е хормон, изследва се неговото ниво в кръвта. взема се венозна кръв между 3-ти и 5-ти ден от началото на менструалния цикъл. най-добре на 3-ти ден. внимание! 3-ти ден НЕ значи 3 дни след като спре кървенето, а на 3-тия ден от началото на кървенето! много жени го бъркат това нещо...

в КИРМ не дават ли указания на пациентите си за тия неща, интересно...

# 76
  • Мнения: 181
JAM , оказа се права - обадих се повторно в клиниката за да уточня с тях кога точно се прави FSH и ми казаха че е най-добре на 3-я ден от цикъла, а началото на цикъла се брои от началото на мензиса. За малко сме изпуснали деня, с 4 дена.

# 77
  • Мнения: 338
Сега виждам че последния пост е от името на pepinna. Да знаете че това е регистрацията на съпругата ми, тъй като понякога компютъра в къщи се логва автоматично в форума.
В понеделник ще правим FSH. Днес сутринта ходихме до лабораторията за да видим от колко часа работят и дали имат някакви изисквания.
Бих искал да ви попитам, по какъв начин можем да минем изследването по здравната каса, какво е нужно, може би направление от личен лекар  Thinking?

# 78
  • София
  • Мнения: 6 360
ФСХ може да се изследва по каса, да. но не съм сигурна дали джипито може да даде талон за изследването.

при мен поне не стана така. джипито ми даде талон за ендокринолог, а той вече даде талон за изследване на ФСХ и още куп други хормони. но вашето джипи може да е на друг акъл.

# 79
  • Мнения: 338
Копирам част от това което е писала Сунар в темата, декември месец -  "стъпка 1 - отивати при личния лекар, взимате напраление за АГ *полага се на всяка жена веднъж годишно, като профилактика, освен това пак личния лекар може да ти даде друго направление за специалист - ендокринолог, който  да  изследва хормоните на жена ти  по касата! Полагат се LH, FSH, ESTRADIOL, PPROGESTERON и TESTOSTERON!
Явно това е реда, чрез ендокринолог, но за всеки случай днес ще се срещнем с личната лекарка и ще я питаме.
Въпроса е, дали има смисъл да пускаме и останалите 4 хормона , при положение че за сега за кандидатстването ни е необходимо само FSH и при положение че най-вероятно докато започне процедурата инвитро, ще минат доста месеци. Не знам за колко време занапред важат резултатите от тези изследвания.
И още нещо - днес в лабораторията , в ценоразписа видях и изследване за хламидии. Никога не сме си правили подобно изследване, а от прочетеното в форума съм останал с впечатлението че е много важно, много времеемко за лечение и най-вероятно такова ще ни бъде направено в клиниката в Плевен. Дали това изследване се покрива от здравната каса и дали има смисъл да се прави на този етап?

# 80
  • Мнения: 646
Хламидии не се покриват от Здравната каса.

За ФСХ - има 2 начина:
1. лична - направление за гинеколог/ работещ със ЗК / и той пуска изследването
2. лична - ендокринолог

# 81
  • Мнения: 181
Резултата от FSH e 4.88 mlU/ml . До тук добре Simple Smile
Запазихме си дата и час в клиниката за другата седмица. Останах с впечатление, че при това първо ходене ще подготвяме само документи за кандидатстване, без други прегледи, изследвания или консултации.

# 82
  • Мнения: 646
Честито, започнахте, пожелавам ви успех и търпение  Peace

# 83
  • Мнения: 699
Как мина в Плевен , доволни ли сте , подадохте ли документи към Фонда , с какви впечатления останахте оттам !
Надявам се всичко да е минало както трябва !

# 84
  • Мнения: 338
Привет на всички!
В петък ( 19.02.2010 ) ходихме за първи път до клиниката в Плевен. Срещнахме се само с  девойчето което подготвя документите за кандидатстване. Имаме записан час при д-р Емин за 04.03.  Днес ни се обадиха от фонда за да ни кажат входящия номер на заявлението.
Първите ни впечатления от клиниката:
Имаше много хора, за съжаление.
Изненадаха ни с това че спермограмата която беше направена в лабораторията в МБАЛ-Г.Оряховица, не е подходяща за кандидатстването. За малко ходенето до там да се провали, просто защото нямаше кой да ми каже че спермограма трябва да бъде направена в клиника по стерилитет, въпреки че преди това няколко пъти се чувахме с тях по телефона и въпреки изпратеното писмо до д-р Конова с конкретни въпроси, на чието писмо отговорът беше: "За да кандидатствата по фонд при идването си в Плевен трябва да носите епикризата - оригинал от лапароскопията на жената, изследването на FSH и спермограмата, както и двете лични карти."
Добре че имах нужното въздържание та да ми изготвят нова спермограма, но се чудех какво щяхме да правим ако го нямах?
По принцип девойчето не беше напълно сигурно дали спермограмата трябва да е от клиника по стерилитет, като се има в предвид проблема ни. Опита се да се свърже на няколко пъти с някого от фонда, но никой не и вдигна. За да сме сигурни, ние и те, направихме нова спермограма.
Сега взе да ни гложди въпроса, който забравихме да зададем докато бяхме там - дали от фонда ще признаят епикризата от лапароскопията която също не е направена в клиника по стерилитет, както и изследването за FSH направено във Велико Търновска лаборатория?
В правилника на ФАР е записано, че документите за кандидатстването трябва да са изготвени от избраната клиника, но това изречение може да се тълкува по различен начин - кои документи и какво значи изготвени? Когато проблема е при мъжа, в правилника е записано конкретно че трябва да бъдат направени две спермограми от две различни клиники по стерилитет.
Искаме да попитаме - има ли в форума момичета, които да са били одобрени от ФАР с цветна снимка , или с хидротубация, или с лапароскопия, която не е направена от клиника по стерилитет?

# 85
  • Мнения: 646
Аз  Laughing
Не всички клиники по стерилитет правят лапароскопии. Приемет документи и от други клиники/болници.

# 86
  • Мнения: 338
Ок Радостинке, вече сме по спокойни.
А спермограма прилагахте ли към документите и къде ви е била направена?

# 87
  • Мнения: 646
Прилагахме. Беше правене в клиника по стерилитет ,защото съвпадна точно с неуспешен 1 опит и имахме всички необходими изследвания.

# 88
  • Мнения: 699
Прилагахме. Беше правене в клиника по стерилитет ,защото съвпадна точно с неуспешен 1 опит и имахме всички необходими изследвания.

Аз също мисля , че трябва спермограмата да е от клиника по стерилитет !Поне така ни казаха на нас при изготвянето на документите , тъй като имахме само една правена във В.Търново , но трябвало от клиника и затова правихме в Малинов , преди да подадем документите !

# 89
  • Мнения: 88
Здравей Миши Татенце.Явно е че продължаваме да се лутаме в здравната система с една единствена надежда да си имаме детенце.На мен някак вси4ко ми се струпа на камара и ве4е немога да издържам.Фирмата в която работя и в тази на мъжа ми нещата яко закуцаха и ве4е нямаме пари4ки дори и елементарните си нужди.Нито родителите му нито моята майка могат да ни помогнат,а и те незнаят 4е имаме такива проблеми.Доктора ми каза сега 4е тръбите ми биле наред,но нямам абсолютно никаква овулация,дори и най-лека на4енка на някакъв фоликул.На 10 март ще ми правят индукция на овулация и на идея дори си нямам какво е това.Не намерих никакъв форум по въпроса,само разбрах че се вкарва инджекция през корема.Моля  Ви ако някой може да ми каже колко стува тази процедура ще Ви бъда мн благодарна.Ще вземаме заем от приятели затова ако поне ме доближите поне малко до някоя цифра мн ще ми помогнете.Благодаря Ви предварително.

Общи условия

Активация на акаунт