Постоянно кърмене, едва издържам...

  • 26 633
  • 113
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 10
Ако майката не е дрогирана, не приема лекарства, в семейството няма пушачи, детето е здраво и не спят на мека пружина, кърменето в легнала поза може да бъде страхотно облекчение в нощните грижи за бебето. Слуховете за задушаване са малко преекспонирани по филмите, струва ми се.
   irina89, Гармастана трябва да се отмива преди кърмене, а миенето предразполага гърдите към разраняване, за това, ако искаш да ползваш крем, можеш да опиташ с ланолинови кремчета, те не се отмиват. А можеш да минеш и без крем, а след кърмене да размазваш кърма по зърното и да оставяш на въздух да засъхне. Кърмата прави чудеса с кожата.
 А както описваш, че бебето като засуче, не те пуска часове, да не би да не ѝ е удобно и да не успява да се нахрани? Можеш да опиташ да я нагласяваш така, че да няма никакво напрежение нито в нея, нито в твоето тяло. Сменяш гърдите, ако се налага... може пък да предпочита да ѝ тече по-силно и като си сукне от по-пълната гърда, да заспи.

Ами всъщност това се случи само две нощи ,сега денем го прави (слава на Бога) но сигурно ще има вариации доста,тя просто сякаш не се наяжда никога като прави така позата винаги е една и съща като я кърмя не е от това ,сменям гърдите да но в такива моменти имам чувството ,че нещо я дразни мисля ,че коликите също допринасят и тя се изнервя и иска да суче постоянно после пък и идва много повръща  и става една Simple Smile определено се нахранва просто не знам защо прави така това сеслучва само на едно от храненията останалите са си наред яде си и кротко заспива след това ,не се е стигнало до разраняване ,мажа се с гермастан ако ме заболят зърната и веднага ме облек4ава, а ина4е мислех 4е зърната трябва да се мият преди хранене за да са чисти таковата  newsm78 ,това с кърмата ще го пробвам Simple Smile

# 106
  • София
  • Мнения: 2 348
Ако не са намазани с Гармастан или друго мазило, което налага отмиване, миенето на гърдите преди кърмене не е препоръчително. Около зърното има едни малки "пъпчици", които произвеждат "смазка" за кожата на зърното и ареолата. Така кожата става мека и еластична, когато бебето засуче, лесно се разтегля и оформя по формата на бебешката уста. Ако се измие, зърното става по-лесно за нараняване.
 Тази смазка е и антибактериална, тъй че гърдата пази сама себе си от замърсяване.

# 107
  • София
  • Мнения: 925
При нас има голям напредък! Преди се приспивахме с кърмене, трябваше да я изчакам сама да пусне гърдата, после да чакам още, докато се унесе хубаво, и чак тогава да я оставя в леглото. Но от 2 седмици пак се кърмим, но стане ли ми неприятно, казвам й да пусне, тя се съгласява, отиваме на другата гърда, после иска последно и я местя будна в леглото, като й давам играчка да си гушне и оставям вратата отворена. След няма и 5 минути е заспала дълбоко. Направо ми иде да  newsm44

# 108
  • варна
  • Мнения: 1 228
Моля за помощ ,защото наистина нз как да постъпя ,малкия е на 3 месеца ,кърмим се на поискване ,обаче това поискване взе да става много често.
Сутрин си хапвана около 2 часа ,излизаме на разходка там може и 3 часа да не яде ,прибираме се храня го и след час половна му се доспива и започва да мрънка и реве  и няма приспиване -какво ли не опитвам накрая стават 2 часа от както е ял ,давам му да суче и естествено заспива докато яде -следователно не се е нахранил както трябва и след час и половина се повтаря  същото.Ако започне след час и половина да мрънка и му дам да яде ,после си заспива обаче пак след час и половина търси.
Иначе вечер спи по 5-6 часа и си мисля че ако беше гладен щеше да се събуди да яде .
Иска ми се да увеличава интервалите ,те малките бебета не ат през час и половина .
Как да го науча да заспива без да е на гърда ?.Като дремне малко после ще може по добре да яде

# 109
  • София
  • Мнения: 925
Час и половина интервал между храненията ми се вижда съвсем приемливо за 3 месечно бебе. Обикновено на тази възраст са във фазата "скок в растежа". Което ще рече, че детето ти расте  е нормално да суче по-често, защото има нужда от това, а не защото се глези. Води се по твоето собствено бебе и не го сравнявай с другите, защото то е уникално. Опитай се да го кърмиш малко преди да му се доспи - така хем че е сито, хем ще се наспи хубаво.

# 110
  • Варна
  • Мнения: 1 805
mimenceto123, много ти е рано да мислиш за отучване от това и онова. То Е малко бебе и още доста време ще бъде. Може да ти прозвучи странно, но на тази възраст то по-добре от теб знае, какво е добро за него по отношение на храненето. А и май на 3м имаше някакъв скок в растежа и нуждите от мляко се увеличават. Остави детето на спокойствие, тези гърди реално са за него.  Peace

# 111
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Съгласна съм с последните два поста. Кърмене на поискване означава точно това - кърмиш, когато детето поиска, без да гледаш часовника. освен това кърменето не е само за наяждане. То е и за утоляване на жажда, и за приспиване, и за утеха, и за близост.

# 112
  • Мнения: 931
На тази възраст и при двете ми деца кърменето на поискване беше организирано горе-долу така.
1. Кърмене за нахранване, след което следва около час игра и почва мрънкане за сън.
2. Кърмене за заспиване - то по-скоро е приспиване, отколкото кърмене. Като количество храна не поема особено много, дръпва 3-4 пъти и се унася.
3. Кърмене за събуждане - често се събуждат не в настроение и пак има нужда от гърда да се разсъни. Отново обаче храненето тук не е приоритетно, а гърдата е по-скоро успокояваща. Съответно съвсем нормално, час по-късно вече е гладно (не отново, а вече).

Така реално, се получаваше кърмене на всеки час, но то не е хранене на всеки час. С първото много ме мъчеше този момент, с  второто го осъзнах и въобще не ми е представлявало проблем. Така или иначе беше най-лесният начин да го приспя с кърмене, също и най-лесният начин да го разсъня, когато се събуди киселяк.

# 113
  • варна
  • Мнения: 1 228
аз може би трябва да си променя мисленето и да знам че това е нещо нормално,но вече сме 8 кг на почти 4 м и лекарката каза че мн наддава и мъжа ми от друга страна с думите " пак ли ще го храниш"

Общи условия

Активация на акаунт