Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом

Дом

13 373 членове Включете се
0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора

софия

Здравейте на всички. На централен ТЕЦ сме и тази година единия радиатор не се затопля целия, а само няколко ребра и от него се чува някакъв теч на вода. Като пускаха "топлото" отворихме всички вентили на MAX. Уви е от старите модели и няма как да се обезвъздуши от някаква клапа. На 5 от 8 етаж сме. Ако някой се е сблъсквал с този проблем да помага- зима е и тепърва ще ни трябва. Благодаря предварително.
Цитирай

Ще ви трябва парнаджия.
Навремето се звънеше в ТЕЦ-а и те бяха длъжни да го направят, но не знам как е сега. Но можеш да звъннеш и да питаш  Peace
Цитирай

Щом сте на централен ТЕЦ моят мъж каза че долу във всеки вход има абонатна станция и от там трябвало да се обезвъдуши от някой от вашият вход ако не е автоматично.
Цитирай

София

Ако имате от новите радиатори, може да си го направите сами:

1. В долната част на радиатора има една джаджа, която се върти, за да може да започне да пълни вода.

2. Паралелно с нея с шестограм се завърта джаджата в горния ъгъл на радиатора по диагонал. Тази джаджа си има дупчица, от която ще започне да излиза въздух, като излезе въдуха, ще започне да излиза вода - завъртате си обратно всички като текне стабилна струйка вода и сте готови. Задължително отдолу трябва да държите съд за събиране на водата.

Дано да сте ми разбрали обясненията  Embarassed
Цитирай

Навсякъде и никъде.

...Дано да сте ми разбрали обясненията  Embarassed
Аз не разбрах, ама карай.
Тук има мнения по зададения въпрос:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=452697.0
Цитирай

софия

Благодаря на всички Ви. Ние все пак пускаме радиатора и постепенно започна да се затопля целия. От 4-5 топли ребра сега е топъл до края. Е в края не е горещо,но... Може би сам е изтикал въздуха нагоре. Знам със сигурност,че апартамента над нас не се обитава (ако това има значение де). Дано да избегнем мини потоп на сред зима или майстор в къщи.
Цитирай

Според моите бегли спомени този въздушен балон рано или късно ще се върне пак при вас, ще се завърти по цялата инсталация и ще започне отначало. Хубаво е да обезвъздушите все пак.
Цитирай

София

Живея на последния етаж в стара кооперация и откакто се помня го имаме този проблем.
За да се приключи с тази неприятност (предвид температурите навън), трябва да бъде открит техникът на района, който да дойде и на място (от абонатната станция) да обезвъздуши системата.
Ако не знаеш по какъв начин да откриеш този човек (например и домоуправителя не е запознат) се обаждаш в ТЕЦ - София и те ще изпратят техник.
Цитирай

Варна

Непременно го обезвъздушете,защото иначе ще ви е студено цяла зима, апък сметките #Cussing out.Но гледй да извикаш за тази процедура някой,който разбира малко от тези неща,защото преди няколко години ние така се наводнихме вкъщи.
Цитирай

Maq не казваш как е свързан радиатора и колко ребра е. Трябва да е свързан на кръст за да има добра циркулация- горе в единия край  топлата вода, а долу в другия студената.
Цитирай

софия

Радиатора е със 7 ребра, а за свързването   Rolling Eyes  Мога да кажа само, че е централен тец. Много се извинявам,ама не съм компетентна. Ако кажете как ще проверя. Sorry
Цитирай

София

Предполагам,че не е свързан на кръст.А входящата и изходящата тръба са от едната страна на радиатора.Но ако има въздух трябва да се обезвъздуши иначе няма да работи като хората.
Цитирай

България-Швейцария

От много неща зависи дали може да се обезвъздушат хубаво радиаторите, освен от връзването накръст.
Аз съм на последеи етаж, където инсталацията би трябвало да прави кръг - при нашата обаче такъв няма, явявам се крайна точка и си бера ядове и студувам от доста време, въпреки че монтирах винтили на всички радиатори и уж обезвъздушавам.
Чакам си големия ремонт, когато ще разбия всичко с надежда да оправя чуждите грешки и мръзненето да приключи най-накрая.
Лошо ми става само като си помисля какво мазало ще бъде, но се оказва, че просто няма друг начин.
Цитирай

София

Как така няма тръби,които да правят кръг при вас и да се връщат в абонатната станция.Отгоре над вас не минават ли тръби на парното.
Цитирай

България-Швейцария

Аз не съм специалист и не мога да си представя как точно би трябвало да изглежда този 'кръг', но ако питате дали някъде по ъглите се точат тръби на вертикалния щранг - на второто ниво на апартамента ми няма такива.
Тези, които виждам на първото, свършват в радиаторите на второто - ако изобщо ме разбрахте какво искам да кажа Blush.
Но човекът, който ми монтира винтилите (а той си разбира от работата) каза, че такъв кръг липсва.
Цитирай
0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора