Имам 20 кила чушки и 1 чушкопек:)))))

  • 3 211
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 299
Мисля една част да ги опека, и в пластмасови кутии в камерата на хладилника, но няма място за всичките(фризер нямам) и май ще трябва да затварям в буркани, а идея си нямам как става. Дайте няколко идеи, зашото досега буркан не съм бутвала. А какво печене ме чакаааа #Crazy Но съм решила тази година да се правя на съвестна домакиня Mr. Green

# 1
  • Мнения: 382
става по-бързо ако ги печеш във фурната.Аз правя така-почиствам опашките,измивам ги,нареждам ги в голямата,квадратна тава ,която се продава с печката и ги слагам да се запекат.Като покафенеят малко , ги обръщам и от другата страна малко да се запекат/при този начин не е нужно да се пекат дълго/.После ги вадя бързо с една щипка и ги слагам в кофа с капак/може и голяма тенджера,а когато правя малко количество използвам и найлонова торбичка,която завързвам здраво/,наръсвам сол и затварям съда,който съм използвала.И така пласт,след пласт чушки,докато изпека всичките,като след всяка изпечена тава задължително ръсиш със сол и затваряш съда добре.Като свършиш с печенето,изчакваш около 30 минути и можеш да започваш да ги белиш,ще видиш даже ще ти е приятно ,защото кожичката се смъква с едно движение само.Ако ги правиш после в буркани,има една тънкост,че като ги нареждаш трябва да внимаваш да не остава въздух между наредените чушки,защото после по лесно ще се развалят.Та нареждаш ги до 1 пръст под гърлото на буркана,слагаш лъж.сол/аз използвам мерителната лъжичка от бебешките млека/,затваряш и вариш като измерваш времето да е 30 минути след завиране на водата ,в която ще вариш бурканите.Успех!

# 2
  • Мнения: 510
става по-бързо ако ги печеш във фурната.Аз правя така-почиствам опашките,измивам ги,нареждам ги в голямата,квадратна тава ,която се продава с печката и ги слагам да се запекат.

 smile3501
И аз с баба ми така се изхитрих тази година и резултатът бе 30 буркана лютеница,много
съм горда newsm03

# 3
  • София
  • Мнения: 8 931
Страшни сте, това за фурната е супер идея. Може тази година и аз да се пробвам, защото ми се дояждат печени чушчици, а тези в магазина хич на са същите.

# 4
  • София
  • Мнения: 8 931
Само забравих да питам, като почистваш опашките махаш ли семките или си печеш чушките с тях?

# 5
  • Мнения: 6 243
Само забравих да питам, като почистваш опашките махаш ли семките или си печеш чушките с тях?
Eстествено, че ги махаш. За какво са ти тия семки през зимата.

# 6
  • Мнения: 3 927
Само да споделя как прави чушките майка ми, аз още не съм се специализирала с тях Embarassed, щото нямам чушкопек......

Чушките ги пече на чушкопек. Буркана се завива с някаква голяма кърпа да държи топло. На дъното се слага един аспирин. Всяка чушка след като се опече, БЕЗ да се обелва, се слага в буркана. Така се редят догоре, но без да се натъпкват, нека има 2-3 см. свободни. След последната чушка нуркана се затваря и се обръща да изстине. Не е необходима никаква стерилизация. Чушките остават хрупкави и свежи.
Е, знам, че напоследък аспирина го обвиняват в много лоши неща и някои от вас може да не харесат идеята, но резултата с печените чушки е отличен!
После се обелват набързо преди да се употребят Simple Smile

# 7
  • Мнения: 510
Само забравих да питам, като почистваш опашките махаш ли семките или си печеш чушките с тях?

Изтърбушваш ги с натиска на палеца си newsm10 и после изтръскваш семчиците
направо те заболяват пръстите Stuck Out Tongue

# 8
  • Мнения: 382
за почистването на чушките се продава един уред по дом.потреби и с него се чистят супер лесно, нещо като ножчетата за белене на картофи само че това е с цилиндрична форма, поставя се така,че дръжката на чушката да влезе в цилиндъра,после леко се натиска зъбчетата да захапят чушката/това движение,което иначе правим с ръка и от което така болят пръстите после/, и като влязат зъбчетата в  чушката завърташ и дърпаш нагоре , и семките и дръжката вече са извадени с уреда.С подобен ,но по-малък по-размер уред се вадят дръжките и семките на ябълките.Малко встрани от темата, но ако имате от тези хрупкавите ,дребни ябълки,дето вътре са едни бели и сочни/не им знам сорта, но ако сте яли карамелизирана ябълка става въпрос точно за тях/,като им изчистите сърцевината ,ги наредете в тава и напълнете дупчицата ,която е останала след почистването на семките и дръжката със захар и ги запечете във фурна-ще си оближете пръстите!

# 9
Супер Идея за фурната! smile3501
Обаче за семенниците не съм съгласен. Не бързайте да ги изхвърляте. Почистете семенниците от семките и дръжката. После нарежете на ситни кубчета. Прибавете нарязани по същия начин моркови, тиквички, размесете със ситно нарязана целина и магданоз и получената смес разделете на порцийки и замразете в плик или кутия. Така приготвената смес е идеална за бърза зеленчукова супичка през зимата Wink

# 10
  • Хасково
  • Мнения: 993
Колко са 20 кг. чушки - нищо работа. Пък и като ги опечеш и обели излизат 10-12 пакетчета горе долу наполовина.
Не ги слагай в кутии, а ги сложи в найлонови пликчета заемат по-малко място, а и заемата каквато си искаш форма.
Можеш да ги затвориш и в буркани /от лютеница/ с 1 кафена лъжичка сол на бурканче и после заваряш.
Аз изчиствам суровите чушки от дръжките и семето слагам да заври вода с 1 с.л. сол и ги бланширам колкото леко да омекнат. После в найлонови пликове и във фризера идеални са за пълнене през зимата.

# 11
  • Хасково
  • Мнения: 993
Колко са 20 кг. чушки - нищо работа. Пък и като ги опечеш и обели излизат 10-12 пакетчета горе долу наполовина.
Не ги слагай в кутии, а ги сложи в найлонови пликчета заемат по-малко място, а и заемата каквато си искаш форма.
Можеш да ги затвориш и в буркани /от лютеница/ с 1 кафена лъжичка сол на бурканче и после заваряш.
Аз изчиствам суровите чушки от дръжките и семето слагам да заври вода с 1 с.л. сол и ги бланширам колкото леко да омекнат. После в найлонови пликове и във фризера идеални са за пълнене през зимата.

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... На дъното се слага един аспирин. Всяка чушка след като се опече, БЕЗ да се обелва, се слага в буркана. Така се редят догоре, но без да се натъпкват, нека има 2-3 см. свободни. След последната чушка нуркана се затваря и се обръща да изстине. Не е необходима никаква стерилизация. Чушките остават хрупкави и свежи....

Тази рецепта ми я казаха преди 2 дни и все си мисля, да я пробвам.

АЗ пека чушки на скарата и най-вече на терасата, че представям си какво е да ти пуши фурната в стаята  Crazy, па макар и да е кухнята!!!

3-ния чушкопек е нискоефективен, а за 1-чния нямам данни. Бе важното е да е на тераса, двор...открито. Миризмата на печени чушки ме влудява  #Cussing out!!!

Общи условия

Активация на акаунт