Хепатит

  • 4 561
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте!
Търсих в търсачката, дали има такава тема, но не открих. Ако се повтарям, предварително се извинявам.  bouquet
Средата на септември ме приеха в болница с Хепатит А. От тогава съм болничен. Изследванията от два месеца са в нормите, усещам болка, обаче, при по- голямо натоварване- ако вдигам детето, ако нося торби или ако обикалям по- дълго време(лекарката ми каза, че това може да се появява до една година). Пия Карсил. Тези диети, обаче, взеха да ми втръсват. Започвам да си позволявам по малко от "забранените" храни и от време на време по 1-2 чашки вино  Embarassed .
Рових се в нета- някъде пише, че пълното възстановяване е от 4 до 8 седмици, другаде- 6 месеца... Чудя се дали вече мога да се захранвам, дали съм оздравяла... Побърквам се като се съберем на маса и аз пия само сокчета, от които започва да ми залепва устата.  Mr. Green
Има ли някой с моето заболяване? Какви диети е спазвал и колко време? Всякаква информация е ценна за мен! Hug

# 1
  • Мнения: 478
Grethen80,
възраст, пол, телесно тегло, професия, придружаващи заболявания?

При децата възстановяването е по-лесно и бързо, видимо сте мамче щом казвате че вдигате детето.
Според мен не си експериментирайте да се връщате на работа по-рано или да си разваляте хранителният режим .. режима не е чак толкова тежък .. какво сложно има да не се пие алкохол нито твърд и кафе .. да се вари пилето без кожата и трътката .. да се вари телешко ако може всеки ден .. да не се пържи нищо .. да се готви лека риба .. да се яде/пие моркови зрели сладки плодове .. млечни продукти без консерванти .. билкови чаеве за ч.дроб от аптеката ..
 .. да не се ядат: патладжан люти чушки сини сливи черен пипер лют пипер зелени ябълки пушено/колбасно/консервно-месни продукти.
От едни 5-6 месеца които сега се колебаете дали да не си спестите, някой ден да не се питате дали правилно сте постъпили. ХепА е сравнително по-лек вариант от всички други видове хепатити, но все пак всичко е много индивидуално пък и сте млада, никой не може да предвиди или поеме отговорност за рисковете.

аз хепА съм го карала като дете. До ден днешен си спазвам някои от ограниченията на режима на хранене, но пък си позволявам бира. Замислям се принципно някой ден дали да не си сложа ваксина за ХепБ.
Попитайте вие лекарите си кога и дали ви препоръчват след време да се ваксинирате за хепБ, защото човек като вече е преболедувал от хепА, ако му се падне да се зарази после хепБ или др. хеп, би се очаквало да стане хроничен хепатит и с по-високи рискове за цироза и рак. Все пак хепатитите освен ХепА, са ОНКОвируси, смисъл след преболедуване може да възникне онко след време.
леко възстановяване и успех Wink

# 2
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Аз го преболедувах като бях на 18 години. Спазвах строга диета 6 месеца, а до днес все още не си позволявам някои храни.
Въпреки всичко когато се понатоваря повечко ме наболява леко.

# 3
  • Мнения: 4
На 29 години съм, 54 кг (157см. висока). Работя в офис, т.е. не е физическа работа. До сега не съм имала сериозни заболявания.
Като влязох в болницата АСАТ и АЛАТ ми бяха 1000- 2000 . От два месеца вече са 15-19 - съвсем в нормите.
Четох, че хората боледували от Хепатит А оздравяват напълно и не хронифицирал.

# 4
  • Мнения: 2 521
http://hepactive.org/
Много отговори ще намериш в горния линк.
И аз съм боледувала от Хепатит,но Б.Една година спазвах строго диета и след това започнах постепенно да си позволявам някои неща.Все още обаче,въпреки,че минаха 6г се съобразявам с храненето.
Според мен е добре да пазиш диета още малко.Поне алкохола не включвай скоро.
Вярно е,че се оздравява много по-бързо и напълно от Хепатит А,но е добре да дадеш време на черния дроб да се възстанови.А затова много помага диетата.

Общи условия

Активация на акаунт