Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 30 отговора

Sofia

Здравейте,
Моето дете е на 10 години, 152 см, 57 кг. Водим борба с килограмите повече от година, когато за едно лято майка ми успя да го надуе с 8 кг.
Миналия септември ходихме при д-р.Емилова, там го закрепихме до 51кг и така до това лято лятото. През ваканцията беше отново при майка ми и сега пак е 57кг, на старата височина. Ходили сме и при д-р.Байкова 4 месеца, но без резултат. Тренира баскетбол, но не виждам особен ефект. Коремчето му е като на целулитна лелка и много се травмира от това. Най-лошото е, че баща му и родата му са все дебели хора и започвам да се отчайвам.
Ако някоя майка е с подобен проблем-моля да сподели опита си: спорт, диети и т.н.
(Това, че бабата няма да има достъп до него е ясно)
Цитирай

София

Здравей, аз не съм майка, но бях такова дете. Ни много високо, леко пълничко и предразположено към напълняване, при това съм и момиче. Обирах подигравкити на всичките си съученици. При мен проблемът беше, че родата на баща ми бяха високи и пълни хора и аз водех много заседнал живот, в смисъл, че по цял ден учех. Все още се боря с килограмите, защото съм си предразположена, не съм висока само 160 см. съм, но вече знам как да поддържам теглото си.  Първо ограничих храната, хранех се три пъти на ден по малко, с две закуски между храненията, състоящи се от плодове. След 19.00 ч. не хапвах нищо. Не ядях сладко, солетки, снаксове и неща от този род, наблягах на пилешко и риба, като за гарнитура ядях зеленчуци, т.е. не ги смесвах с картофи или ориз, и почти не хапвах хляб или тестени изделия. Записах се и на лека атлетика и плуване. За корем- коремни преси по 100 сутрин преди закуска. Дано да съм ти помогнала, и на детенцето също. УСПЕХ!!
Цитирай

Добрич

Нямам подобен опит (и слава богу!). След като сте ходили и при Емилова и при Байкова, а сте без резултат, значи може би имате някакъв друг проблем. Аз лично бих си завела детето на детски ендокринолог, може би има някакво нарушение в обмяната.
Не започвайте разни диетки, дадени от този или онзи! Все пак детето е подрастващо и всичко, което правите трябва да е под лекарско наблюдение!
Успех!!!
« Последна редакция: вт, 27 сеп 2005, 12:03 от anuschka »
Цитирай
Пробвай първо дали това дето си го писала в скобите ще помогне.

По мое мнение и наблюдение е достатъчно.
И не фиксирай вниманието на детето върху външността му.

Иначе - в къщи не ядем свинско - главно пилешко и по-рядко телешко. Мъжът ми винаги си е бил закръглен, обаче в последно време почна да сваля. Само за справката - хранененето ни е такова от близо 3 години, а ефекта е едва от последната година.
Цитирай

Вече в моята си приказка...

Мисля, че трябва да тренира например бягане, тенис или плуване, със сигурност плуването ще е най-приятно за сина ти. А диета, незнам, но ми се струва, че ако намалиш хляба, тестените изделия и сладкото в менюто на детето то ще намали килограми! Но не се притеснявай - през пубертета обикновенно децата се издължават, отслабват и много се променят. Аз имам такъв познат - момче, което сега е на 18-19 години и е с много хубаво тяло, а като малък беше едно кюфтенце! Желая ти успех, но не тормози детето си!
И пак ти казвам - пробвайте с плуване, мисля, че най помага! Thinking
Цитирай

sofia

На моя позната детето беше така. И при него имаше "генетична обремененост"
В пубертета взе да хапва по-внимателно, дръпна на ръст и отслабна.
Племениците на моя мъж са точно със шкембета, отвратителна работа......ти поне се стараеш и взимаш мерки.
Гледай повече да се движи, да кара колело, нека си продължи с баскета. При тая работа 80% от ефекта идва от храненето, ама щом си ползвала услугите на специалисти знаеш какво да правиш Very Happy
Сега тепърва ще расте, така че трябва да придобие полезни навици за храненето и нещата ще се наредят. newsm10
Цитирай

Sofia

Мамите са ти написали основните неща - искам да повторя това, което считам за най-важно -
консултация с детски ендокринолог, ако всичко там е наред, няма за какво да се тревожиш,
гените са силно нещо, но духа и волята са по-силни Very Happy

Много дълго време се интересувах и четох за методите на д-р Емилова, в началото бях по-скоро ентусиазирана, сега съм скептична. Особенно що се касае до деца.

Пробвайте разделно хранене и много спорт, само баскета не е достатъчен. Стига да му е приятно, плуване и колоездене. Малко травмиращи и много ефективни. (това от личния опит на малкия ми брат).
Беше започнал да става същия шишко, но се взе в ръце и сега е симпатично мъжле  Smile

Лично те поздравявам за решеността ти да се бориш с проблема.

Цитирай

Варна

Здравей, моето дете има подобен проблем. Не се надявай на диетите на Емилова - нейните диети са нож с две остриета, потърси детски ендокринолог. Синът ми напълня рязко между деветата и десетата си година. За нас и най-вече за бабата беше много радостно да го гледаме как хапва, докато не го приеха една нощ в Спешна помощ със съмнение за апандисит. Апандисит нямаше и болките в корема преминаха за часове, но покрай изследванията откриха много висока кръвна захар /9.8, на гладно сутринта 8.6/ и ни изпратиха за изследвания. Диагнозата ни е Метаболитен синдром и затлъстяване. Сега с много движение и строг хранителен режим държим захарта под контрол. При вас може и да не се окаже това, но ти трябва да провериш. Възложи на детето да си направи хранителен дневник - закачи на вратата на хладилника един лист и нека да пише в какви часове, какво и колко е хапвал в продължение на поне една седмица - не му поставяй ограничение какво и колко - само да записва честно. После го покажи на лекаря. Ще ви назначат изследвания и ако изключи проблем на обмяната, нека лекарят ти препоръча как да се справиш. В повечето случаи, хранително ограничение и движение ще ти помогнат да задържиш нещата до пубертета, после ще е по-лесно. При всички случаи обаче не оставяй нещата така и вземи мерки по-скоро.
Цитирай

Варна

Пак аз. Конкретно какво правим ние - не държим в къщи сладки неща, близките и роднините са предупредени и не носят за подарък шоколади и бонбони. На бабата държахме сбита реч, за да готви разумно и да сервира в нормални количества, когато е там. При всяко гостуване й напомняме, че задоволяването на всички хранителни желания на дете с апетит е за сметка на неговото здраве. Намалихме рязко купуването на млечни продукти от рода на кашкавал, топени сиренца - синът ми ги обожава и може да изяде килограми, а съдържат изключително много мазнини. В млякото не слагам Нескуик, а чисто какао без захар, в чая - малко мед. Когато в магазина се запъти към някой корнфлейкс с шарена кутия, показвам съдържанието на чисти въглехидрати /поне 70 %/  и сам се отказва в полза на овесените ядки със зехтин и сирене. Колбаси не купувам от край време, бял хляб също. За здравословен начин на хранене /с повече плодове и зеленчуци, варива и т.н./ ще намериш тонове информация. Имай предвид, че режимът в къщи се прилага по отношение на цялото семейство - не може да откажеш на детето сладолед, ако таткото се тъпче с него без ограничение, на малката си дъщеря не купувам бисквити и пасти, а правим заедно за всички плодова салата. Хапването между яденията е забранено - четири пъти на ден са достатъчни - все пак той не е кърмаче. Пазарувам в малки количества, защото част от апетита ни е от скука и нервничене сам в къщи и един килограм сирене изчезва за същото време както триста грама. Тъй като е на 12 и ходи на училище - с много разговори го убедихме, че купуването на снаксове и чипс през междучасията не е начин да стане по-интересен на съучениците си - по-добре да носи топка или карти или някоя енциклопедия, за да я разгледат заедно. И понеже все пак е дете - разрешаваме по-ограничено купуване на сладкиши с едно голямо условие - нека да ги изяде преди часа по физическо или заниманието по хандбал, но не и ако го чакат пет часа на чина. И много, много движение през цялата година. Въведи ограниченията меко и с убеждаване - иначе може да се фиксира върху проблема и при всеки удобен случай да нарушава режима. Правете му компания, докато спортува, може и цялото семейство да се организира за всеобща радост и полза. В събота и неделя е по-добре на разходка, отколкото пред компютъра. През зимата велоергометър е добро решение, ако можеш да си го позволиш, ако не - една постелка и гимнастика под формата на благородно състезание с таткото /"можеш ли да клекнеш като мен с допрени до земята пети?"/. Фитнес зала ако има наблизо, попитай дали има часове, когато е по-свободно, или дали негови приятели не ходят там. /Обаче моят син се притесни от дебелите лелки и не иска да ходи на фитнес/. А, забравих - вече осем години нямаме кабелна телевизия, за щастие.
Цитирай

София

Имам същия проблем, но само че с момиченце на 6г и 6м. и го следя от поне 3 г. Консултирала съм се поне 4-5 пъти с диетолози, ендокринолози и т.н. , но и ние имахме баба допреди 4 м. Ефекта беше опустошителен. Цял месец налагам на детето режими и събота и неделя - шоколади на воля. Май, може би беше, я претеглих и се ужасих - 44 кг. на ръст 135 см., а тя е и момиче?!! Спрях радикално всичко сладко, определих 1 ден за шоколад и движение. Цяло лято не сме спрели - на ден , ако не минем поне 7-8 км, няма прибиране. Резултат 40 кг, ръст 137 см и трайно запазване на тези килограми. Далеч съм от мисълта, че трябва да я подлагам на диети, но в къщи не се яде бял хляб/ само пълнозърнест типов нарязан/, не се ядат разни саламища, а чисто филе, газирано - само кола и то в деня на сладкото, лятото сладолед, но от Макдоналдс без глазура- гола вода е. Всеки божи ден яде поне по 2-3 ябълки и за подаръци й се купуват дрешки и играчки. За глезотия -ходим на ресторант и яде пържени картофи и каквото си избере, но у дома  НЕ.  А, че всички сме на нейната диета то е ясно. Записала съм я на плуване, спортни танци и следя непрекъснато разходите й в у-ще / за какво си харчи паричките/. Ако откриете детски фитнес, моля кажете..... А, и в момента се учим у дома да  танцува хард рок / лошо за съседите и за ушите ми, но поне детенце да се оправи/.
Цитирай

Sofia

Благодаря на всички за споделения опит.
Днес ходихме във фитнеса на Спартак, но от там ни казаха, че само велоергометър и пътечки може да ползва, а ние си имаме вело и в къщи. Препоръчаха ми един басеин до правителствена болница, ще го проверя и ще споделя впечатления.
Цитирай

София

Само да споделя, че бабите са голям виновник за това! Винаги гледат да натъпчат децата от сега се ужасявам, като си помисля какво тъпчене ще бъде Confused
Цитирай

София

Препоръчаха ми един басеин до правителствена болница, ще го проверя и ще споделя впечатления.

Басейнът на баня Мадара е след ремонт, има детски групи с треньор и е 30-40лв. на месец. Условията са доста по- добри от Спортната палата, а парите и услугите са еднакви.
Цитирай

Ботевград

Моята дъщеря е на 8г. и е 42кг., но не мисля, че е човешко да се подлага дете на диета! Ограничавам я в смисъл- купувам плодове вместо сладкиши (а и тя ги предпочита), но хляб яде- основно на сандвичи. Разхождаме се, но основен проблем ни е компа- всичко зарязваме заради него! Все си мисля, че през пубертета това ще се оправи- поне при мен беше така. На 12 год. съм била 52кг., които запазих допреди да забременея, така че- според мен си аправила достатъчно- не измъчвай детето с диети- всичко ще си дойде по местата!
Цитирай

До хладилника, който обичам

Виж дали няма да намериш идеи тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=30989.0
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 30 отговора