Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте мами! Леко се колебая относно раждането на второто дете и това дали да ми доведат първото в болницата да ме види Rolling Eyes Та се обръщам към вас за евентуален съвет newsm78
Всичко  си разбира вече, знае че бебето ще се роди в родилен дом, където се " раждат всички бебета" ( цитат от костенурката "Франклин"), знае че баба ще дойде да я гледа докато ме няма и т.н.
Обаче много би ми се искало да знам предварително как ще реагира като се роди бебето Rolling Eyes тя няма да го осъзнае преди да видяла липсващия ми корем и самото бебенце  ylinfant
Исками се да ми я доведат в болницата, поне на втория ден, когато вече не приличам чак толкова на призрак ( разбира се ако всичко е наред) , но пък възможно е да се стресне от непознатата обстановка, в която ще ме види и да се разстрои Crying or Very sad
Ако беше по-голяма, нямаше да се чудя толкова, както и ако беше по-малка, ама тя е в една такава възраст, дето .... не зная, просто newsm78

Цитирай

София

Моят много се радваше на бебето  , но той е и по голям. Гледаше го , но не смееше да го пипне .
В стаята където родих имаше една мама с детенце / момиче / на около 2 годинки ... каката така се радваше , че майката едвам успяваше да опази бебето, искаше да го гушка , да стои все до легълцето ... Smile , но ....  наставаше рев като си тръгваше , защото не може да вземе и бебето Sad , не плачеше за майка си Smile.
А за липсващия корем .... ми то моя мъж ме пита да не би докторите да са забравили някое бебе вътре ... корема не ми беше кой знае колко по-малък Wink
Пък и всяко дете реагира по различен начин .... ТИ решаваш .

Цитирай

София

Не мога да не споделя как беше при нас. Преди да родя не съм се притиснявала как ще реагира баткото, а само дали няма да навреди на бебето, примерно дали няма да му бръкне в окото и все още се притиснявам. Но за моя радост баткото много се радва на бебета и дори обратното непрекъснато иска да я целува. Целува я по ръцете и лицето. И сега например се притиснявам защото е болен и като я целува ме е страх бебата да не се разболее и тя. Въпреки, че всеки ме успокоява, че бебетата имат имунитет до 6-месечна възраст, още повече я кърмя.
Що се отнася до болницата, на нас не ни позволиха баткото въобще да влиза вътре, на таткото също не му позволиха да види бебето. Чак когато ни изписаха я видяха и двамата. Става въпрос за ІІ-ра градска.
Пожелавам ти и твойто да заобича бебето, както и мойто го направи.
Цитирай

Пловдив

Болницата в която аз раждах (ВМИ Пловдив) не се допускат деца в родилно отделение дори във ВИП стаите.
Цитирай

София

Синът ми, тогава на година и девет месеца, дойде на втория ден в болницата.
Тъй като никога не се бяхме разделяли (сама съм го гледала) ни беше много мъчно и на двамата  Crying or Very sad
По цял ден питал баща си къде е мама, а той: "Ами отиде да купи бебето"  Laughing

Много се зарадва като го видя, първо го беше страх да го пипне, но след малко му мина и го погали по ръчичката  Love
Искаше веднага да си го вземе у дома, заедно с мама, де  Wink Love Love

Определено беше малко изненадан, че мама вече не е с корем Wink
Цитирай

Момичета ...ами ако започне от  сега да и  разказва опростено какво ще стане ..не е ли  добра идея...И да  пита даже дали иска  мъника да  дойде за малко в болницата .....незнам и аз ...И да СЕ  каже,че  само за малко се  ходи ....де да  знам ... newsm78 И ,че  бебето излиза от корема и няма да има корем ами ще има бебче...простичко...те децата разбират така ..И с усмивка , за да не предизвика някаква  страшна картина все  едно ще  мъчат там майката ....и че  е хубаво място където  се появяватр бебетата ...така....
Цитирай

Островитянка Манка

Аз исках да ми доведат Цоко в болницата, че все пак да свиква с мисълта че вече имаме бебе, докато се върнем вкъщи двете Smile Много й се радваше на сестра си (на 1 г. и 10 м. беше тогава), на раздяла рев, че ние оставаме там, искаше при нас, ама нямаше как. Не ми се щеше да се изненадвам от реакциите му тепърва, когато се приберем, в суматохата и роднините вкъщи. Даже два дни го води татко му, а като ни взеха си беше много спокоен и "сдъвкал" мисълта за бебето Smile Вкъщи само си го доразгледа Smileл
Цитирай

София

Нашата кака дойде осте първия ден и много ми се радваше и аз на нея, на втория успях да и покажа беба, като разбира се беше подготвена, че ще имаме бебе и т.н., но се разделяше с невероятен рев и баба й каза, че втория ден особено е ревала един час без да спре. Иначе много се радваше първите два дни, ама после настана едно чудо, няма да задълбавам, пуснала съм отделна тема за това Wink
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.