За чашката с накрайник

  • 1 132
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 567
Привет мами,  Heart Eyes
Безвъзвратно и окончателно ли научихте бебоците си да пият от чашките с накрайник? Имам предвид, давахте ли им и от биберон докато свикнат съвсем или как процедирахте?
Благодаря ви и хубав ден  Hug

# 1
И аз се присъединявам към питането?  newsm78
Вече сме купили и ние чашка, та се чудя откога да започна да уча детето да пие от нея, вместо от биберона? Rolling Eyes

# 2
  • на село
  • Мнения: 3 845
Давах и биберон, редувах ги.
Дори и сега и давам шешето с биберон вечер когато се пробуди, че ме е страх да не се задави в просъница.

# 3
  • Мнения: 1 613
Водата (не пие сокчета) я пие от чашка с накрайник, но млякото си не иска да го пие от там. Давам й го с шише.
За да привикне към чашката не съм редувала с шише.

# 4
  • Мнения: 8 505
Водата- от 4-месечна я пие от чаша със сламка (тези на Нуби),а млякото-от 6-месечна-свикна от първия път.Скоро след това не знаеше какво да прави с шишето с биберон,бях и сложила сок в него,а тя само дъвчеше биберона и изобщо не успя да пие.

# 5
  • Мнения: 967
Ами моят син така и не пожела да пие от шише с биберон. Той е изключително кърмено бебе и когато започнах да му давам вода на 5мес. само дъвчеше биберона и буташе шишето, сякаш осъзнаваше, че това е "гърда менте Simple Smile"  Така че започнахме направо с чаша с накрайник. От нея пие водичка и до днес, макар, че вече може да пие и от обикновена чаша, но само ако някой я държи, защото сам много я накланя и се улива. Според мен трябва да дадеш чашката с накрайник първо празна детенцето да си поиграе с нея и да свикне, а после я напълни и му предложи да пие. Аз така направих. От чашка се пие по-различно отколкото сученето от гърда или шише с биберон и бебето трябва да привикне. Някои бебета свикват от първия път, други дълго не могат да схванат члъма. Ти му я предлагай периодично, а малкото човече някой ден ще те изненада и ще започне да я ползва по предназначение Simple Smile

# 6
  • Мнения: 955
на 10 месечна възраст му дадох с накрайник и оттогава прибрах всички шишета
оттогава спря да пие адаптирано мляко и яде само кисело, така че ги махнахме бибите от РАЗ!

# 7
  • Мнения: 410
Мляко отказахме към 7ми мес. и съответно и бибероните. Вода от тогава пие с накрайниците на Авент. Сок ( той от сокоизстисквачката става като пюре!) и кис. мляко с лъжица, а денем вода пие от шише със сламка.

# 8
  • Мнения: 603
Започнах да го уча да пие от чашка, когато беше на 7 мес. Разбира се, отнема известно време докато се научи. В началото ползвах обикновена чашка на Камера. Но после започнах да му давам да пие от чашка с клапа. По-лесно е, защото няма опасност да я разлее, ако го оставиш да пие само. Инъче сокчетата си ги даваме с чашката на Камера.
Все още използваме шише с биберон за през ноща. Той така си е свикнал - като се събуди да търси шишето в леглото и да си пийва. Не че не става и с чашка с клапа, но като че ли той предпочита шишето и аз все още му го давам.

# 9
  • Мнения: 2 066
Елица пие вода от чашата на Авент с мек накрайник от 4 месечна. Не съм редувала с биберон, просто предложих чашата, пийна и повече не съм давала с биберон. Твърдият накрайник мисля да предложа към 8-9 месец. Млякото го пие с биберон.

# 10
  • Мнения: 404
Деси пиеше мляко от шише с биберон и всичко друго от чаша с накрайник.  Абсолютно отказваше млякото от чашата.  Явно си правеше някаква асоциация че млякото идва само от шишето, незнам. 

# 11
  • Мнения: 5 228
Моята дъщеря никога не е пила от биберон и през петия месец, когато започнах да й давам сокове и нямах нерви да и ги давам с лъжичка, пробвах с такава чашка и останах приятно изненадана колко добре се справи и колко бързо свикна.

# 12
  • Мнения: 980
Пием вода от чашка на Авент с мек накрайник от около месец. Преди това не е пила вода, но се лигавеше над един биберон.   Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 567
останах приятно изненадана колко добре се справи и колко бързо свикна.
И аз така останах изненадана  Grinning Неделя я пробвах за 1ви път, задава се 2-3 пъти докато свикне и днес вече си пие без проблем  Heart Eyes Мисля,ако продължава така добре да не й давам биберона вече.
Благодаря ви за отговорите  Hug

# 14
  • Мнения: 2 567
А всъщност това, че накрайникът е твърд, проблем ли е?  Embarassed
Изобщо не знаех, че има меки и твърди като купувах...На НУК е чашката.

Общи условия

Активация на акаунт