Движения на бебето в утробата на майката

  • 53 374
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 190
Здравейте,
Може ли да ми кажете по колко прибризително движения извършват бебетата в утробата на майката в края на 7-и и началото на 8-и месец? И по принцип, по колко движения е нормално да се извършват на час например или на денонощие?

# 1
  • Мнения: 81
Тук ще прочетеш доста неща,но според мен най-правилно може да ти отговори АГ-то ,което ти следи бременността  Peace Има доста фактори ,койте имат влияние върху подвижноста на бебока (голямо-малко бебе,количество околоплодни води,дебелина на коремна стена,разположение на плацентата и още много други) Peace

# 2
  • Мнения: 539
При всеки е различно,някои през цялата бременност не го усещат,а други играят футбол така че......

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 542
Разбира се ,че е различно при всеки случай.

# 4
  • Мнения: 190
Добре, но все пак има някакви референтни граници на движение на плода?

# 5
  • София
  • Мнения: 1 344
На мен ми е втора бременност,съответно коренно различна от първата-с баткото беше много леко,почти не мърдаше,шашках се тотално,но и той беше много едър,сега,обаче бебето е по-дребно и е направо страшен футболист,щом мъжа ми ме пита-ама,не те ли боли,какво прави това дете  вътре?
Та така,според мен зависи от килата на бебето,от разположението му,и темперамента му Laughing
Да,има такива референтни граници,но аз не им вярвам-за 1ч около 10 движения!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 120
В края на седмия месец една сутрин се събудих много рано и понеже не усетих никакви движения от бебо много се притесних. Започнах да си подрусвам корема, да го потупвам и така... повече от два часа. Докато стане 8:00 почти полудях.
Още преди да стигна до АГ-то, бебо се разритка, на ехографа се виждаше как мърда.
А защо не беше мърдал преди това?
"И бебетата спят, не могат да мърдат по всяко време!"

# 7
  • Мнения: 320
 newsm78 моето бебче  мърда различно..понякога сутрин и вечер,понякога само вечер,вчера  пък много шаваше.Имаше една тема колко движения трябва да прави бебето за 2 часа.... ама ако почна и това да мисля съвсем ще изтрещя #Crazy

# 8
  • Мнения: 1 219
А защо толкова искаш да знаеш точния брой движения за денонощие или на час.Това е строго индивидуално,както вече са писали всички по-горе.Не започвай да се побъркваш от сега в мерки и теглилки,защото когато родиш ще стене още по-зле.Ще започнеш да пресмяташ по колко яде,по колко спи....Не се тревожи толкова за тези неща.Към края на 7-мия месец и въобще в края на бременността е нормално бебето да се движи много по-малко като се има предвид малкото пространство,което му е останало в утробата за движение.Докато бях бременна никога не съм се панирали или дори замисляла колко често рита или мърда.И веднъж на ден да ритне на мен пак ми е достатъчно.Не съм се шашкала и не съм търсила доктора за щяло и нещяло.Родих живо и здраво бебенце и вярвам,че и при теб ще е така Hug  bouquet

# 9
  • Мнения: 219
И за мен е абсурдно да броиш движения на час! Всяка жена е различна, така и всяко бебе. Много е индивидуално. Ако чак толкова се притесняваш от нещо и го мислиш, по-добре отиди на лекар да те види и консултира. Моят съвет е да не се вглеждаш толкова много. Моят бебок е на периоди въпреки че повечето време е активен, но пък не се очаква да е голямо бебе. И до темперамент е, като при всеки човек и до още сума ти неща, които могат да определят движенията. Да, книгите казват за час 10 движения, но това не е валидно за всеки! Не сме еднакви!  Hug

# 10
  • Мнения: 43
Ох,честно да си призная това за броенето на движението на бебоците ме побърква.Бременна съм в 7-ми месец с второто си детенце.При първата ми бременност повечето време прекарах в болницата за задържане.Там всеки ден ходих на видеозон и бях спокойна,когато го виждаш,че шава,не че не съм усещала движенията.Обаче идех ли си у дома и се стрясках за всичко.Имахме си комуникация със синът ми  Simple Smile ,когато исках да се уверя,че е добре просто потупвах по пупата и той ми отвръщаше с движение.Да,обаче една нощ,когато не можех да заспя реших ,че и моя бебок не спи и той не отвърна на "потупването" ми.Не ми отговори..направо се побърках..събудих съпругът ми и той се притесни.Взехме да се обличаме за болницата  и точно на вратата ...няколко последователни движения .Изкарах си акъла. Сега ми е смешно,но тогава не ми бе.Може би сега съм по-спокойна и не се замислям много и не се шашкам.Не ,че не е пак проблемна бременност(с контракции) и пак си седя у дома,но за сега бебока ми е доста активен и честичко ми напомня за себе си.  Laughing Не се самонавивайте ,че има нещо нередно ,все пак нещата не винаги завися от нас.Ако има нещо да става,то това ще се случи.Просто самообладание и спокойствие!

# 11
  • Мнения: 3 929
Аз си мисля, че всяка една майка интуитивно усеща колко е "нормално" да се движи бебето й в корема й. От момента, в който синът ми започна да се движи, аз си знаех колко се движи през деня и кога през деня се движи повече и кога - по-малко. Нещо като навици, с които свикваш и разпознаваш. Затова всичко е строго индивидуално. Някои бебета се движат много, като синът ми, който буквално не спираше, а други почти не се движат.
Все пак, ако забележиш нещо, което те притеснява,непременно кажи на АГ си.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 272
И аз мисля че при всеки е различно и не може бебето постоянно да мърда и да рита. С предната ми бременност дъщеря ми не се спираше, един ден сутринта доста време не беше мърдала и аз бях се уплашила, но явно е спяло бебето, и взех да го закачам и тупкам докато се размърда и постоянно като го закачах шаваше. А сега с тази бременност забелязвам че е по мързеливо пак си шава и рита ама не е като с предната бременност.

# 13
  • Мнения: 9 814
Добре, но все пак има някакви референтни граници на движение на плода?

Има да. Минимум 10 за един час.

# 14
  • Мнения: 432
Според мен тези норми са ориентировачни ,а не закон.В крайна сметка и аз имам дни когато мога да преместя планина и други ,в които цял ден не искам да се измъквам от леглото, ако може.Стига сте си измисляли поводи за притеснения.Майка ми както и вашите сигурно едва ли са ни броили колко ритаме на час или са мислели на коя страна да спят.Аз лично не се чуствам увредена или ненормална от това.Нали затова се ходи на консултации на фетална морфология и други подобни.А гаранция 100 % никой не може да даде за нищо.Не се вкарвайте излишно във филми!

Общи условия

Активация на акаунт