Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 27 септ. 2005, 14:00 ч.

А жълтък откога?

• 878
  • 21
  •   1
Отговори
И как се дава?

# 1
  • София
Най-добре изчакай поне до 8-ми месец с жълтъка.

Сваряваш го много добре, да ври около 15 минути след като водата е кипнала.

Аз захраних (Дани) с една осминка, след ден пак осминка, после четвъртинка, половинка и т.н.., като наблюдаваш за реакция естествено.  Wink

Можеш да го добавиш в зеленчуковото или месното пюре.
Познавам мами, които добавят жълтъка само в каша или плодово, ама на мен ми се струва ->  Sick

А иначе ако си мислиш, че с въвеждането на жълтъка ще се подобрят стойностите на хемоглобина (ако вашите са по-ниски, де), се лъжеш  Wink
"Това е мит " - каза нашата многоуважавана и обичана педиатърка  Wink

# 2
Аз дадох жълтък на осем и половина някъде, и сега бебка има едни червени петънца по гушката и коремчето, които подозирам, че са от жълтъка. Много съжалявам, че не изчаках поне до годинка, но ме бяха погнали заради нисък хемоглобин. Иначе аз като съм давала, го пасирам в пюрето (зеленчуково). Като Maminka първо дадох съвсем малко, така няколко пъти, после известно време четвъртинка през 2-3 дни, и после по половинка 2-3 пъти в седмицата.

# 3
  • София/Велико Търново
Аз дадох жълтък на осем и половина някъде, и сега бебка има едни червени петънца по гушката и коремчето, които подозирам, че са от жълтъка. ...

Как така? Не би ли трябвало да се махнат когато си спряла жъртъка  Thinking

# 4
[Как така? Не би ли трябвало да се махнат когато си спряла жъртъка  Thinking
Спрях го преди ок. 10 дни - тогава установих, че може би е от жългъка, и чак сега започнаха да избледняват.

# 5
  • Видин
Аз включих жълтъка след годинката, отначало по няколко трошици в зеленчуковата манджа и постепенно увеличавах. Сега давам по един цял когато се сетя, общо взето 1-2 в седмицата, но Ева вече хапва и доста храни приготвени с жълтък/ яйце, така че си го набавя.

# 6
  • София, Младост 4
За първи път дадох вчера. От ръка й дадох около четвъртинка като за начало.Ако имаш притеснения спокойно можеш още да поизчакаш.

# 7
  • Overijse, Belgie
А иначе ако си мислиш, че с въвеждането на жълтъка ще се подобрят стойностите на хемоглобина (ако вашите са по-ниски, де), се лъжеш  Wink
"Това е мит " - каза нашата многоуважавана и обичана педиатърка  Wink

Абсолютно съм съгласна!

Аз започнах като стана на 9.5 месеца по 1/4 през ден, поне в началото. После станах доста нередовна, защото вземах яйца от село и все забравях да накарам да ми донесат и така се получи, че жълтък не е ял от 11-месечен!

А за хемоглобина - през 12-ти месец го мъчиха зъби и караше САМО на кърма! Имаше и проблясъци - по 20-30 грама твърда храна на ден, месо не давах в жегите и резултата е 125 на 1 година!

# 8
  • София, Младост 4
Just a girl, златна си Heart Eyes С 2 изречения ми разсея всички страхове lovekiss fiuuuuuu

# 9
  • Варна,морето,сините вълни.
Аз го започнах преди 4-5 дена, 1/4 през ден. Слагам го в кашата, защото пюретата не винаги ги яде, а кашата я омита безотказно. Пробвах да намеря връзка от село, та да давам домашни (затова и започнахме чак сега), но не успях, затова даваме купешки.  Sad

# 10
  • София... с надежда за преселение.
Пробвах да намеря връзка от село, та да давам домашни (затова и започнахме чак сега), но не успях, затова даваме купешки.  Sad
Извинявам се за намесата, ама ккупешки не е ли по-добре, предвид, че са проверени? Или тя салмонелата си вирее навсякъде?

# 11
  • Sofia
Подозирам, 4е мойта педи ще ме погне от утре за жълтъците /тъй като ме изюрка за сокчетата още от 1-вия месец,  но аз се направих на разсеяна и още не му давам/[smilie=smile3506.gif] и пак ще трябва да играя ролята на майка - отличничка Mr. Green

# 12
  • Ку-куландия
Ние още сме малки (3 м.) и не сме се захранили, но днес бяхме на ваксина и педито каза при навършени 4 м. в пюрето по половин жълтък. Но на мен ми се струва рано!

# 13
  • Overijse, Belgie
Извинявам се за намесата, ама ккупешки не е ли по-добре, предвид, че са проверени? Или тя салмонелата си вирее навсякъде?

Ами аз ги вземах от село с идеята, че са пресни.

а че ги проверяват купешките не съм убедена!

# 14
  • Overijse, Belgie
Подозирам, 4е мойта педи ще ме погне от утре за жълтъците /тъй като ме изюрка за сокчетата още от 1-вия месец,  но аз се направих на разсеяна и още не му давам/[smilie=smile3506.gif] и пак ще трябва да играя ролята на майка - отличничка Mr. Green

Жълтък как да е, ами ти вече хранене трябва да заместваш (поне според нашето педи беше така  Wink.

А за хемоглобина - тук има доста майчета, които могат да споделят как нито месото, нито жълтъка са оказали голямо влияние върху стойностите на хемоглобина!

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт