Гладуват ли децата ни в детските градини???

  • 1 769
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 505
В нашата градина таксата е 30.00 лв., но дори и да я вдигнат с десет лева нищо няма да се промени. Разделете сумата която плащате на работните дни, за 1.50 - 2.00 лева на ден това е положението.

# 31
Благодаря,!Но лошото е ,че не може само моето или още 5 деца да хрупат вафли , а за другите да няма,защото родителите им считат,че храната им е достатъчна. Затова или за всички  еднакво или както ми се струва ,че ще стане остава варианта-нещо за хапване да нося като го взимам. Изрично ни предупредиха да не носят бонбони и дъвки по джобовете си, та предполагам,че така ще остане !

# 32
  • Мнения: 287
Моето момиченце тръгна на градина през септември , а дотогава ходеше на ясла. От яслата като се прибираше не е търсила изобщо ядене - в градината не е така . А , и ние всеки месец носим тоал хартия, сапун и салфетки.

# 33
  • Мнения: 7 821
Вчера писах по темата, но днес мнението ми го няма. А не виждам причина да бъде изтрито.
Накратко- и дъщеря ми винаги я взимам гладна.

Не съм трила мнението ти, но напоследък форума има проблеми с претоварване на системата и може просто да не е публикувано. Съжалявам  Sad, че се е загубило.

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
Току-що се връщам от родителска среща.

Стана въпрос и за менюто - разнообразие и т.н.
Директорката заяви, че окладът им (май така беше) за деня е 1,15лв и те просто трябва да влязат в него, отделен е въпросът, че цените, на които им доставят храната са много високи според нея, но тя просто няма избор - фирмите са избрани от общината и познайте как, нали...

# 35
  • Мнения: 2 332
Определено - да. Винаги след детска градина Йоана е много гладна - чак се чудя дали не пропускат следобедната закуска. Друг път ми е казвала, че наобяд не са има дали плод - а го има предварително записан в менюто.

# 36
  • Мнения: 1 017
нямах време да про4ета вси4ките ви отговори, моми4ета...само едно кратко вклу4ване от мен, 4е тъкмо днес пак се озада4их. то4но поради градинското хранене..Тука (финско) ядат като ми6лета, ама наистина по4ти ни6то не поемат...Могат да си взимат сами от коли4ката, с която докарват яденето, но никой на настоява, оставят си сами да "преценят" Та Гого така преценява, 4е ако слу4айно му е харесало яденето, ходи и си взима по 3 пъти (ама такива порции, 4е после дояждаме като за световно у дома)
В София (градината) го хранеха много хубаво...Може и поогладнял да се е връ6тал в къ6ти, оба4е само след следобедна закуска (която така и така си знаех, 4е е малко...) А тук баба му го взима на обяд, след уверение "много хубаво се е хранил" и после си изяжда о6те един обяд в къ6ти...(ама наистина, без преувели4ение...) newsm78

# 37
  • Мнения: 186
Здравейте и от мен. Работила съм една година в детска градина и смея да твърдя поне при нас беше така, че храната стигаше. Започнах в детската когато дъщеря ми беше на 1.6 г. и започна в яслата. Попринцип е много злояда и вкъщи не яде. В детската обаче си изяждаше всичко, искаше си и допълнително, а следобяд като си я вземех пак беше озверяла от глад.

# 38
Здравейте и от мен. Работила съм една година в детска градина и смея да твърдя поне при нас беше така, че храната стигаше. Започнах в детската когато дъщеря ми беше на 1.6 г. и започна в яслата. Попринцип е много злояда и вкъщи не яде. В детската обаче си изяждаше всичко, искаше си и допълнително, а следобяд като си я вземех пак беше озверяла от глад.

Точно това е проблема - какво количество се смята за "достатъчно".
Вече почвам да изпадам в ужас - от една страна бабата е в състояние да върви след детето със лъжица в ръка, защто детето било "кльощаво".
От другата страна е детската градина, където детето ми се храни "чудесно" според думите на госпожите.
А аз съм някъде посредата, защото през почивните дни детето хапва повече от порциите в детските градини, но не го преследвам да го тъпча.

А един гастроентеоролог твърдеше, че трябва да я "понатъпчо малко", защото е "слабичка".

За да озверее от глад след детската градина означава само едно нещо - храната не и е достатъчна. Дори да приема, че от тичането и дивеенето е огладняла повече, това означава пък че има нужда от повече храна, защото е изразходила повече калории. Ами и аз да съм, ще огладнея и няма да ми е достатъчно.

Общи условия

Активация на акаунт